Kto má úplne zaručenú vec na chudnutie?

zankagalvankova
31. júl 2012

ako schudnut

mamkabeika
1. aug 2012

Delená strava je dobrá vtedy, ak s ňou nemieniš prestať. Akonáhle začneš jesť všetko, nastupuje jojoefekt.

Ak chceš popri úbytku hmotnosti pomôcť aj svojmu zdraviu, nehladuj a jedz vyváženú stravu v menších dávkach min. 5x denne. Pri oddelenej strave ti môžu chýbať nejaké potrebné živiny. Na prvom mieste konzumuj obilniny, cereálie : pohánku, ryžu, raž, ovos, na druhom mieste! zeleninu a ovocie (viac porcií zeleniny) a až potom mäso, mliečne výrobky, vajcia, morské ryby, orechy a semienka. Tvoj jedálniček by mal obsahovať najmenej sladkostí a tukov. Popritom prijímaj veľa tekutín min. 3 litre denne a daj sa na pravidelnú športovú aktivitu aspoň 3x do týždňa. Budeš zdravšia, veselšia a spokojná sama so sebou.
Tento "spôsob chudnutia" neohrozuje zdravie, naopak nás ozdravuje a požadovaný efekt zostáva 🙂

irsina83
1. aug 2012

on-line trener Ladislav Kindernay - najdes na googli. Schudla som pod jeho dohladom 19kil 😉 precitaj si moj pribeh podrobne a uvidis,ze vsetko sa da 😉 http://www.laco.lead1.eu/index.php?include=prem...

najepsie je to ze mozes papat 5x denne a varis si zdravo ale poda svojej chuti 😉

klaudialip
1. aug 2012

norbi update,je tu o tom aj forum,s jedlom ziadne obmedzenie,len musis dodrziavat kody kedy co jest.ja som tak schudla 13 kilov,ale na cm velmi vela,moja vaha je 66 kilov ale obleciem veci co som nosila ako 60 kilova,i ked ja som aj cvicila,ale ak ides z velkej nadvahy ide to rychlo ak to dodrziavas aj bez cvicenia.odporucam prestudovat tu temu tu na koniku a uvidis ake vysledky mali aj ine baby

lubicakovac
1. aug 2012

@zankagalvankova veľkým problémom je pri chudnutí, či už cvičením alebo nejakej typovej diety je dodržať stravovanie a preto odporúčam=
- vypočítať si dennú spotrebu energie (aj približnú, dá sa to na nete)
- vypočítať si denný prídel energie v jedle
- a podľa toho či zjete viac, treba ubrať, aspon na rovnaku hodnotu alebo ak chcete chudnuť bez aktivity ubrať ešte viac, aby si telo bralo z uložených zásob /tuku/ - to sú vlastne skoro všetky diety, znížiť príjem energetickej hodnoty v jedle
- ak si nechcete uberať treba to doplniť zvýšením aktivity aby bolo telo v deficite
- zároveň a budete chudnut s nejakou aktivitou, treba si udržiavať určitú tepovú frekenciu aby telo chudlo, alebo bralo z vašich zásob
- čo sa týka toho jedla, ešte taká poznámočka, ked si dáte tú námahu si to rátať, a zarátate tam jedlá ako keksy a čokoláda + nejaké normálne jedlá, vyjde vám vysoká hodnota, takže tie sladkosti si bude treba odpustiť poprípade ubrať z nich
- ak sa Vám bude zdať že jete málo, treba veľa príloh, tzn. zelenina a ovocie, (banány neodporúčam) čím viac tým lepšie
- a ešte treba jesť hlavne tie naše rastlinky, v rámci toho tuky, RASTLINÉ TUKY! tým ale nemyslím že živočísne vyškrtnete uplne, aj tuky treba pre život.

to asi v skratke vše 🙂

vierka001
2. aug 2012

Žienky... obmedzit tuky, cukry a hybat sa, ale nie nasilu, to nefunguje,cvicit sa musi s chutou a trpezlivostou, necakat, ze schudneme za tyzden,cvicit ta musi bavit, inac vysledky nepridu. A dolezite su aj kamosky,tie ta musia nakopnut tym spravnym smerom 🙂))))))))tak cviceniu a chudnutiu zdar...prajem vela sil.

lujza123
3. aug 2012

Ako tu uz baby pisali..
1.zdrava vyvazena strava, obmedzit sladke, sacharidy (hlavne na veceru ziadne cestoviny, zemiaky, ryzu, chleba), vecerne najazdy do ladnicky, naucit sa k masku si dat skor salat alebo varenu zeleninku

2. Nezacinat od "pondelka" prisnou dietou, skor postupne, pomaly upravit stravovacie navyky. Nic nieje zadarmo, chudnutie je drina, bolo by naivne si mysliet ze tabletky, operacie a ine oblbovaky to spravia za vas

3. Aerobne cvicenie aspon 2 -3 x do tyzdna po 40 min..prvych 20-25 min sa telo len zahrieva a az potom sa spaluje tuk. Najvhodnejsie su beh, aerobik, cestny bicykel alebo stacionar (pozor horske bicykle su na svaly moc sa na nich nechudne), v posilovni ten orbitrek, trampoliny...ziadne silove cvicenie ako posilovanie, to je uz len na vyformovanie postavy - ked chudnut tak treba s malou vahou vela cvikou za sebou, chudne sa vtedy ked sa clovek poriadne zadycha

4. zacat cim skor..s vlastnej skusenosti viem ze par mesacne tuky idu dole hned, niekolkorocne vrstvy sadla sa drzia ako mozu..este jedna zaujmavost, tukova bunka ked uz vznikne tak nikdy nezmizne, len sa scvrkne..cize ak clovek mal niekedy 40 kg nadvahu velmi velmi rychlo moze znova pribrat..preto pozor na obezitu u deti, ked si myslite ze vsak s toho vyrastie tak omyl..vyrast moze ale celozivotne bude mat sklony priberat velmi rychlo

Zrovna som aj ja na chudnucom rezime, za mesiac sli dole 4 kg , s toho 3 okamzite no a potom sa to spomalilo, zatial som na vahe 55 kg takze spokojna...predtym som chudla len raz po tehotenstve, to muselo ist dole 20 ...ale dalo sa

katkaaa22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kdezee
8. aug 2012

Kamoska riadne schudla ked presla na 6 jedal denne..jedava kazde 2,5 - 3 hodiny a od novermbra ma 10kg dole..necvici ani nic..je zdravsie a dodrziava tuto zasadu a schudla 10kg od novembra min roka 🙂 teraz to skusam aj ja :D

malinkaaninka
8. aug 2012

nájdi si spôsob,ktorý ťa bude baviť.trebars delená strava plus zostava cvikov na 20 minút.skús jesť všetko čo doteraz,ale v menších dávkach.alebo si nájdi niekoho na spluchudnutie.aby to nebolo utrpenie.vynechaj diety ktoré ohrozujú zdravie,tie čo slubujú že schudneš kilá za pár dní.možno poprekladaj veci v kredenci a chladničke,aby boli vpredu tie zdravšie.je to len o tom,že vydáš viac energie ako prijímeš.

zahrika
8. aug 2012

lili_mia to co je za odpoved? to je to posledne co potrebuju zeny co sa tym trapia pocut... uplne trapne

sotia
8. aug 2012

90-dňová diéta...za tri mesiace -14 kg, pohodička, žiadne trápenie

zuzub
8. aug 2012

Cica NEžer :D
ale inak aj ja by som potrebovala niečo "zaručené" 😉

cat
8. aug 2012

tú vec môže mať každá jedna : pevnú vôľu. Zdravý človek ak chce, tak schudne,ale nie diétami ani "zázračnými" sprostosťami z reklamy, stačí cvičiť a jesť normálne, zdravo(!),5-6x denne a piť len čistú vodu, 2-3 litre a ide to. Ja mám 35 rokov a 55 kg aj po 2 deťoch, rovnako ako som mala v 18-tich,lebo s prepáčením nežerem ale jem a 2x týždenne som chodila cvičiť, to je všetko.

ivuska6
8. aug 2012

VYRAD ZO STRAVI vsetko co je mastne a smazene pecene kolace kysnute var si a dus jedlo od septembra to robim a dala som dolu 10kg a nekombynuj na obed polievlu a hned druhe odstup aspon 2 hod zmen chleba ja mam grahamovy a nejest velke porcie trochu a cvicim kazdy den na stroji 30-50 min a na zemi nieco na brucho zadok ide to len treba pevnu volu este musim vydrzat 6kg dat dolu neoplati sa dietami chudnut naberes naspet . nech sa dari ak zacnes a najme pevnej vole vela 🙂

radina
8. aug 2012

Cica, nezer ! 😀 ako hovorievala Edita Papeky .... a hlavne sacharidy len do 15h, potom len bielkoviny, najlepsie maso so salatom. Inak zmenit cely zivotny styl , napr. delenou stravou ... a riadit sa heslom: jeme preto, aby sme zili, a nezijeme preto, aby sme zrali. 😀 Drzim palce !

fairynika
8. aug 2012

POHYB 🙂 🙂 jem co chcem a schudla som &5-6kg

angelote26
31. aug 2012

Kazdy sme iny a nemozeme drzat rovnaku dietu a stravovat sa rovnako a cakat rovnake vysledky. Ja som si preto nechala "usit" dietu na mieru. V centre Svet zdravia mi nastavili jedalnicek podla mojmu typu metabolizmu, krvnej skupiny, pH organizmu s prihliadnutim na moj sposob zivota a typ zamestnania a pod. a kila isli dole. Naozaj su to odbornici, ktori vedia co robia. Teraz konecne viem, ktorym potravinam sa mam vyhybat, aby som nepribrala 🙂 ono investovat do svojho zdravia sa naozaj oplati, lebo sa po rokoch citim konecne dobre a fit 🙂

hiva
31. aug 2012

Jest zdravo a cvicit 😉

zuzu8655
31. aug 2012

Norbiho tajomstvo 🙂 za tyzden mam dolu 3 kila

digysa
31. aug 2012

Nepoznam ziadnu DIETU, ktora by mala tvale ucinky v zivote cloveka. Ono, keby taka existovala, tak sa tu nebavime o chudnuti.....ale boli by sme vsetci chudi.

DIETA je najvacisa hlupost, aka existuje. Preco? Lebo clovek nemoze byt na diete po cely zivot 🙄

Cele chudnutie je jedna velka MATEMATIKA... AK chces schudnut, tak vam ponukam na 100% zaruceny navod:

1. Jedzte VSETKO s mierou - nemusite vynechavat ziadnu zlozku z "potravinovej pyramidy" Ale namiesto celej cokolady si dam iba 3 tablicky

2. Sportujte - sport nam dava to, co jedlo nedokaze- to schudnute brucho bude ovisnute, na tej schudnutej ruke bude visiet koza.... Sport je prave to, co zamedzuje jojo efektu. Chudnutie sportom je ovela efektivnejsie, ako sebazapieranim si rozlicneho jedla ( ktore do seba o pol roka aj tak nabachate, lebo sa nemozete dockat tej chvile, kedy skoncite DIETU)

3. Ratajte si kalorie ktore prijmete a tie, ktore spalite. Pomer je jasny- musis spalit viac, ako prijmes - ak si pozriete na obale kolko kalorii ma taky zdravy jogurt a ked si zistite, co vsetko musite odcvicit, aby ste ho spalili......tak vam matematika nedovoli zobrat do ruky slaninu s 3-mi rozkami, ked viete, ze cely den ste presedeli v praci a nemali ste ziadnu aktivitu okrem toho, ze ste rano ustlali postele...

Totiz schudnut sa da vseliako.....ovela tazsie je si udrzat vahu, na ktoru ste sa dostali....a tieto 3 body pmahaju riesit prave ten problem- ako si udrzat vahu po cely zivot.

rolak
31. aug 2012

žiť život štíhleho človeka...navždy..... bohužiaľ,to je jediné,čo funguje. 🙂

lilysk
1. sep 2012

Ja som schudla s Herbalife 17 kg po porode .Cca za 4 mesiace 🙂 A to som nahradila len veceru tym koktailom Formula 1 s mliekom .Este z cias socializmu som si neviem preco pamatala ,ze Herbalife je nejaka gebuzina a podvod a take reci -ja ani netusim odkial som mala take informacie ☹( Uplne som bola rozcarovana ked som zacala chudnut !!! A presla som aj na herbalife pletovu kozmetiku 🙂
Uz to nepijem asi 6 mesiacov a naspat som nepribrala ani gram .

jazminn
2. sep 2012

Ja mám tiež akože dobrú skúsenosť s Herbalife, tiež som schudla, ale do roka som to mala naspäť...

zuzanka21
10. sep 2012

🙂 Ahojte dievčence, ktoré ste z BA (bohužiaľ zatiaľ iba v ba) máte čas jednu hodinu do týždňa a chcete chudnúť tak mi napíšte 😉 Mám veľmi dobrú skúsenosť so skupinovým chudnutím Je to kurz zdravia, výživy a zdravého chudnutia, žiadne tabletky na chudnutie ak chcete vedieť viac tak IP Je to naozaj účinné ja som takto zhodila už 10kíl.
Alebo ak by ste chceli pribrať pár kíl a vyformovať si postavu tiež vám viem pomôcť

gabriela1987
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mv1
19. sep 2012

Nežer! 😀 😀 😀 to určite zaberie 😀 😀 😀

sveta27
19. sep 2012

Ja chudnem aj ked nechcem. Ako? Beham za 14 mesacnymi dvojickami-od jedneho k druhemu, pripadne s jednym na rukach za druhym 🙂 Na jedenie mi zostava cas tak po stojacky na zakladne jedla, maskrtenie velmi malo.... Kamaratka ma dvojicky 17 mes. + 4-rocneho, je iba kost a koza... Takze staci, ked budete opatrovat dvojicky 🙂

4ocka
19. sep 2012

Tiez som ti chcela napisat ze nejedz makaj :b ja od 24.8 drzim 90 dnovu,a dodnes som schudla 6 kg 🙂) a stale nieco v ustach omievam ")

gabuliatko1987
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sineza
29. sep 2012

My 😉