Naturhouse - začínam

fineta
17. mar 2017

Ahojte, mám skoro 36 rokov, manžela, dve deti a dochádzam do zamestnania. Žijem bežný život s radosťami a starosťami. Som Vďačná, že je taký aký je, ale snáď odjakživa ma sužuje nadváha. Moje okolie vie, že mám pre svoju postavu komplex a väčšinou sa stretávam s reakciami typu - veď si dobrá, máš "to" rovnomerne rozložené, pristane Ti to, si krv a mlieko... Už mám averziu na tieto slová.
Radím sa do kategórie "vlnových jedákov". Neviem jesť zdravo a pravidelne. Buď nejem takmer vôbec a potom si za dva týždne telo vypýta to, čo som mu odopierala a zjem všetko čo mi príde pod ruku. Robia sa tukové zásoby a s mojimi kilami som v jednom cykle, z ktorého nevidím východisko. Jednoducho povedané - aj ja parím medzi tých ľudí, ktorí sa trápia pre svoju postavu.
Vážim cca 78 kíl a môj sen je dosiahnuť hmotnosť 65 kg.
Poslednú šancu schudnúť dávam dnešnému stretnutiu s diétologičkou v Natruhouse (NH). Budem sem pridávam osobné skúsenosti s mojou premenou v spolupráci s NH. Tak mi držte päste! Budem sa tešiť, ak sa nás tu stretne viac a budeme si vzájomne vymieňať podobné poznatky.

fineta
autor
26. apr 2017

@papulienka48 Ďakujem, opatrujte sa.. :-*

emiliam
26. apr 2017

@fineta akurat mi volali z NH a sa pytali ako sa mi dari a tak...ze kludne sa moze aj mrazena zelenina a bujon sa nesmie tak aspon viem. Zlata ta poradkyna ze mi zavolala. No uz rok a pol skoro cerstvo po porode som schudla 9 kg a potom doteraz nabrala naspat 😒😒 ale mam.sve deti a uz pri prvom tehu som pribrala.15 kg a nezhodila ich

emiliam
26. apr 2017

@fineta ale celkovo vlastne som na materskej 5 rokov...syn ma 4 a dcera 1.5 ale pri synovi som este tak mala tych 95 a neskor 105 a po dcere som este pribrala lebo som.bola tehotna 105kg...takze mi to islo este hore takze.katastrofa.

vixi
26. apr 2017

@fineta dala som za ňu 9€, ampulky okolo 15€ a tie tabletky 9€, chcela by som to posunúť celé komplet za dvacku s poštovným.

fineta
autor
26. apr 2017

@vixi dobre, ak sa rozhodnem, napisem.... dakujem 🙂

fineta
autor
26. apr 2017

@emiliam to su rychlo nabrate kila... treba verit, ze sa ich aj tak rychlo zbavis.

emiliam
26. apr 2017

@fineta velmi pekne.dakujem.za podporu 👍

vanitka
26. apr 2017

@vixi ak @fineta nevezme, ja zoberiem komplet balík 😉

vixi
27. apr 2017

@fineta a @vanitka dohodnite sa 😉

fineta
autor
27. apr 2017

@vixi kľudne, v pohode... ja mám teraz zásoby na dva týždne, dosť ma stáli, takže sa mi nechce teraz investovať. @vixi, kupuj 🙂

vixi
27. apr 2017

@vanita oki ak máš ešte záujem, pošli správu. Vďaka @fineta. Držte sa dievčatá! 😉

fineta
autor
27. apr 2017

@vixi Dakujem Ti. 🙂 A preco predavas? Koncis? :-/

vixi
27. apr 2017

@fineta áno skončila som, tá poradkyňa mi vôbec nevyhovovala, stále točila svoje, nevedela reagovať, mala som pocit akoby opovrhovala každým gramom tuku. 🙂 kvôli mojej hruskovej postave nemám mojim deťom dávať pečivo?? Nesedelo to mojim možno trochu divnym zásadám. 😎

fineta
autor
27. apr 2017

@vixi ako? Co s tym maju deti spolocne?? Preco by nemali jest pecivo? Nerozumiem... mrzi ma, ze si mala smolu na poradkynu, skoda. Ako velmi na nej zalezi....

fineta
autor
28. apr 2017

Dievcata, hmotnost sa mi na tyzden zastavila, 70,5 kg +/- . Pevne verim, ze sa to opat pohne nadol, vidiet 6 bol pre mna krasny pocit! 😀 Mozno mam zadrzanu vodu, este tym sa utesujem, kedze mam dnes dostat menzes. Mrzelo by ma, ak by sa to znova co najskor nespustilo. Doteraz to islo pekne. Navyse uzivam ATB. ☹ Dnes je 6 tyzdnov od 1. navstevy v NH, stale bez prehresku. Chudnutiu zdar! 👍

vanitka
28. apr 2017

@fineta ja som vždy taká naliata pred MS, takže verím, že aj ty máš zadržanú vodu 🙂 ja som tiež pri poslednom vážení mala viac ako pred týždňom, kvôli MS

emiliam
28. apr 2017

@fineta urcite je to kvoli MS vtedy sa ani neoplati vazit. Som citala ze zena moze mat vtedy aj o 2-3kg viac aj ja som.vzdy mala viac, tak to nech ta.netrapi. si mojim vzorom 6 tyzdnov bez ptehresku 👍👍ozaj a cvicila si od zaciatku chudnutia? Lebo.mne.hovorila ze polhodinove.ptechadzky ....tie mam..mam aj stacionarny bicykel ale mam teraz zdravot.problemy s kolenom a krizami tak sa bojim na nom...tak neviem ci mi to pojde dole len s prechadzkami....ale neskor chcem zacat aj na stacionarnom...drzim ti palce

vixi
28. apr 2017

@fineta tvrdila mi že mám naučiť aj rodinu zdravo žiť. A ja že veď sa stravujú zdravo, len nepotrebujú chudnúť. No a ona že im mám nastaviť plus mínus to čo mám ja. Že nikomu zdravé stravovanie neuškodí. 🙂 nedala si nič povedať mlieka svoje úplne bez života, ako z platne.

vixi
28. apr 2017

* mlela 😀

emiliam
28. apr 2017

@vixi no to musel.byt otras... Ja mam velmi milu mladu usmievavu...iba.raz.sa.zmienila.ze mozem to varit aj pre.deti ale povedala.v.tom zmysle.ze aby som sa nebala.ze.musim varit trojmo...ale.nespochybnovala.vobec stravovanie mojich deti ci rodiny...zatial sa mi pozdava aj mi volala ako sa mi dari.a.tak a mam znamu co sxnou schudla.30 kg co ja tiez potrebuem minimalme 30-40kg. Mna praveze tato poradkyna povzbudzovala, ubezpecovala, ze to pojde.dole. na.vsetko mi odpovedala, co mi nebolo jasne. Ubezpecila.ma.ze.nebudem hladovat pekne.mi cely jedalnicek rozpisala a s usmevom ze mi drzi palce. Ja som.zatial max. spokojna. Kedze sama som.sa dopracovala.doma.na.120kg z 85 a to po 2.tehotenstvach a nedokazem.to uz sama. Ale chapem vas ajna by odradzalo keby som dostala nejaku co by bola ku mne neprijemna...ale iste je.ze oni urcite maju predpisane veci co musia povedat si myslim.

fineta
autor
28. apr 2017

@emiliam
@vanitka Dakujem baby, som kludnejsia! :-*

fineta
autor
28. apr 2017

@vixi tak toto by zrejme aj mna odradilo... :-/

vanitka
28. apr 2017

@vixi 😨 milá teta... Ja tiež nemienim takto sa stravovať celý život, bez príloh, bez pečiva, ak nerátam tie sucháre na raňajky. Zdravá strava OK, ale odtiaľ potiaľ.

emiliam
28. apr 2017

Inak mne tie suchare naozaj velmi chutia viac ako chlieb. Keby to nebolo take drahe.si ich kupujem cely zivot😃 a ten smakoun to dostat kde kupit? To 1x pocujem

emiliam
28. apr 2017

Baby ja mam dnes taketo pokusenie. Svadobne kolace 😂😂

vanitka
28. apr 2017

@emiliam Uha, držím palce! 🙂

fineta
autor
28. apr 2017

@emiliam čistá provokácia! Mám plné ústa slín... 😀 ☹ ☹

emiliam
28. apr 2017

A co ja co to mam pod nosom. Esteze prisiel manzel, daco deti a daco sa odlozilo lebo neda sa na to divat ja papam krabie.tycinky

emiliam
28. apr 2017

Baby, toto je moja motivacia, tu som mala tak 70-75kg, ale bojim sa ze to uz nedosiahnem. 😢

fineta
autor
28. apr 2017

@emiliam je to len na Tebe. Pristalo Ti to velmi! Tak rob vsetko tak, aby si sa k tomuto dopracovala a hlavne sa citila vo svojom tele pohodlne. Zladnes to, som o tom presvedcena!