Nedarí sa mi schudnúť. Čo robím zle?

doda818
28. júl 2020

Ahojte, chcela by som si prečítať vaše skúsenosti a príbehy čo sa týka zmeny životného štýlu a či ste sa potýkali s niečím podobným. Mysleli ste si, že dodržiavate stravu, máte pohyb a aj tak sa nič nedialo? Riadili ste sa len váhou, alebo najmä ubudnutymi cm a porovnavacimi fotkami? Rátali ste si kcal , alebo len ubrali z mnostiev? Alebo ste vyradili nejaké potraviny úplne? Ďakujem za každý príspevok 🙂 odmením 💙

modrava
28. júl 2020

ja som to po 24 rokoch vsetkeho mozneho vzdala a cakam az nastane posledna moznost.. ze ked sa na to vykaslem, pojde vaha dole sama :D

doda818
autor
28. júl 2020

@modrava 🤣🤣 asi najlepší prístup 🙂 poznám to aj ja, keď som to veľmi riešila tak jednoducho nie a nie, ak som mala aj jedlo a pohyb takmer na 100 % tak spánok bol zlý... Hlava naozaj robí veľa aj u mňa

modrava
28. júl 2020

@doda818 a mozno je to uz len unava z ocakavani a zmierenie sa s danym stavom..

deti95060810
28. júl 2020

ešte sa skús poobzerať po rodine či nadváha nie je u vás genetická.... Nemáš zdr. problém? často tu žienky píšu že ak je problém so štítnou žl. tak to chudnutie ide troška horšie....
U mňa funguje vynechanie akýchkoĺvek sladkostí a sladkých vôd a viac pohybu - beh, plávanie, môže byť aj rýchlejšia chôdza, turistika....

adula12
28. júl 2020

ja nie som cviciaci typ, neznasam to. mne velmi pomohla delena strava zo zaciatku, za 3 mesiace som nou schudla 10kg. potom som mala chvilu aj osobneho trenera kde slo dole dalsich 10kg. potom som otehotnela (nie s trenerom) 🙂
a teraz kedze mi zistili celiakiu to mam trosku komplikovanejsie... ale vseobecne moje pravidlo je "jest vsetko, ale s mierou". kludne ranajky moze byt pecena slaninka s volskych okom 😉 ja som obmedzila chleba, kolace. jasne, ze treba obmedzit aj mastne, smazene jedla, smotanove a pod., ale zas raz za cas to cloveku neublizi.
leto je najlepsie na chudnutie lebo je kopec zeleniny, ovocia. ale vsetko je v hlave. pokial bude clovek jest s nechutou a robit to len preto, ze musi, tak to nikdy nedocieli. treba sa nastavit, oblubit si dietnejsiu stravu a vsetko pojde.

silviazlat
28. júl 2020

@doda818 Na mňa to prišlo akosi samo. Kedysi váha pri 165cm 73kg - veľká guľa :D začala som sa hýbať, jesť zdravšie a popravde mi prestala chutiť nezdravá strava. Schudla som na 54kg čo už bol skoro druhý extrém, nemohla som sa už normálne najesť, zo všetkého mi bolo zle - mala som aj problémy a stres v práci, takže jedno s druhým. Potom som si našťastie našla novú normálnu prácu a váha sa ustálila na 58-60 kg. Teraz mám síce 70kg, ale som v 30.tt takže po pôrode plánujem tých 60kg + -.

leuchtturm
28. júl 2020

podla fotiek si chuda, tak neviem, co riesis. Ak mas pocit, ze tvoje telo vykazuje disproporcie a na stehnach ci na rukach mas ovela viac tuku, tak pricina moze byt v lipoedeme. Z toho sa nechudne a su tam su dalsie sprievodne priznaky. Co som kukala, takto postihnute zeny prechadzaju na ketogennu stravu a tou zvyknu docielit znizenie objemu, ale nie vyliecenie.

adula12
28. júl 2020

@leuchtturm presne toto mam aj ja. stihly pas ale mam velke stehna. a tie mi ostali aj ked som schudla 30kg. jasne, ze sa zmensili o cosi ale furt vidim, ze tam je strasne vela tuku na nich.

bozzie
28. júl 2020

Je to svata pravda, ze najviac schudnete, ked to neriesite. Tiez som cvicila, davali si pozor na stravu, bola nervozna, lebo som si nemohla dat to, hento a tamto. Potom som sa na to vykaslala, zacala som jest pravidelne, organizmus si na to zvykol a po case bolo vidno, ze som aj schudla a pritom som sa vobec netrapila. Ked som mala chut, isla som si zabehat. Takto je to najlepsie!

acrobaleno
28. júl 2020

@modrava Súboj vôlí. 😂

tana2308
28. júl 2020

@doda818 treba si vypočítať tvoj kalorický príjem a ísť do deficitu, nastaviť si makro hodnoty, ak s tým nevieš robiť, kľudne sa mi ozvi 🙂

doda818
autor
28. júl 2020

Asi som sa mala vyjadriť aj to,že ja sama nemám problém s nadváhou, pravidelne cvičím,pravidelne jem🙂 nemám problém ani s disproporciami, chcem schudnúť trochu z tuku a nabrať viac svalov. Kedysi som mala problém,že som si myslela že robím všetko správne,ale nebolo tomu tak, preto som chcela počuť vaše príbehy, u mňa to je vždy v hlave len a spánok, keďže som nočný vták a chodievam neskoro po polnoci, tak ma to často brzdí a výsledky sú pomalšie a horšie 🙂

goodidea
28. júl 2020

@doda818 vyzeráš dobre, ty by si chcela zhodiť brucho a spevniť nohy,zadok a ruky hlavne?

777januska777
28. júl 2020

Čo som si všimla u veľa ľudí, tak veľmi veľa ľudí neje dostatočne množstvo jedla, jedia pod svoj bazalny metabolizmus dlhodobo a potom nemôžu schudnúť. U mňa je najlepšie si sledovať príjem aby som neprekročila a ani nejedla moc malo a všetko ide nejako samo 😀

goodidea
28. júl 2020

@777januska777 áno niekedy je lepšie byť v malom surpluse a telo sa ti odmení budovaním svalovej hmoty...

sunny8
28. júl 2020

Síce nepotrebujem chudnúť ani nič ale vždy keď mám 2-3 dni príliš stresujúce tie 2-3 kilá mi odídu raz dva a dokonca aj CM vidno že mám menej. A nevracia sa mi to naspäť. Jedine ak by som veľmi jedla po nejakom čase aj to nie výrazne. Tiež som upravila jedálniček ale hmotnosť mám stále takú istú

bjl0803
28. júl 2020

No napisem ti môj príbeh..... V roku 2017 som si povedala stačilo... Začala som chudnúť teda upravila som stravu ...miesto sladkého med oriešky ovocie, žiadne sladené vody, žiadne pečivo minimum zemiakov žiadne bravčové maso, len kuracia ryby morcacina zelenina zelenina zelenina ako bolo to super zvykla som si začala som aj cvičiť dva tri krát do týždňa .... Robila som na tri smeny brala som antikoncepciu ..... Za pol roka som schudla 16 kg konečne som bola so sebou spokojná ...no tým že som bola spokojná dala som si pizzu ( však čo už som dobre vyzerala ) lenže keď som si dala raz dala som si aj druhý aj tretí krát pečivo a potom aj knedľu a už to išlo pomaličky ....zmenila som prácu prestala brat tabletky ....snažili sme sa o bábo .... Za dva roky som pribrala 20 kg ....tak som si povedala no nič otehotnieť sa nedarí upravím stravu mesiac som nejedla chleba mesiac som robila všetko ako v roku 2017 a nič ani kg dole ...nakoľko som riešila aj tehotenstvo ...bolo mi zistené že tým že som vysadila antiku mám rozladene hormóny ... A tam bol klinec úrazu prečo neviem otehotnieť a ani schudnúť .... HORMONY ....v septembri mám termín pôrodu....na chudnutie som potom už kaslala ....ale od októbra idem na to !

barborkabar
29. júl 2020

ja nejako váhu neriešim, pre mňa je podstatnejšie to ako sa cítim vo svojom tele a nie to, čo ukazuje váha. ale vo všeobecnosti sa mi vyplatilo vysadiť sladené vody a najmä cukor do kávy 😉

ivanaa346
29. júl 2020

@bjl0803 Prosím ťa a čo ti pomohlo na tie hormóny že sa ti podarilo otehotnieť ? Brala si nato nejaké lieky alebo časom sa sami hormóny ustálili a otehotnela si ?

julka92
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iamvero
Odpoveď bola odstránená
Zobraz