Obezita a zdravé chudnutie počas tehotenstva

nibiru
12. aug 2013

Ahojte babule potrebujem poradiť ohladne tehotenstva a chudnutia,sú tu mamičky ktoré boli obézne alebo mali nadváhu ostali tehotné a pokračovali v cvičení, v strave je mi jasné že asi ano,ide o to že aktualne chudnem kvôli sebe ale aj preto že už cez rok a pol sa nám nedarí otehotnieť mala som nadváhu 30kg aktualne som schudla 12kg -70cm na obvodoch a pokračujem verím že nám to pomôže cyklus mám pravidelný,zlepšil sa mi hlien,ovu mám pravidelne ale priorita je cvičenie,pomaha mi to nemyslieť len na plodenie,nechcem v nom prestať ani ak by sa babätko podarilo jasné že nebudem skákať,brušakovať ale cviky prispôsobím tehotenstvu chcela by som sa podeliť s mamičkami čo boli počas tehotenstva v úbytkovom režime ako u nich tehotenstvo prebiehalo,či nevadili úbytky na váhe,kolko pribrali-schudli počas tehotenstva,či je nijaký lekár pod ktorým dohľadom chudli, pri prvom tehotenstve sa nám dieťa tiež nedarilo mala som na prvej poradni cca 82kg priberať som začala až v 20TT po vyskočenej platničke,obmedzenom pohybe v 33tt som mala peeklamsiu rodila som s váhou 108kg hoci som s nemocnice odchádzala s 95kg už nedovolím aby som sa takto vyžrala.preto sa chcem pripraviť.dakujem pekne za rady,skúsenosti.

22beba
12. aug 2013

ahojky 🙂ja som sa tiež tak krasne vyžrala rodila som ako 112 kg .... takže hroza des fuj .. teraz sa mi to tažko zhadzuje ale to je ine ... ale počas tehu som nadmerne pribrala asi aj okolo 40 kg .... tak som mala nariadenu dietu pri ktorej som schudla ale asi tak 4 kg... vlastne pomahalo mi to udržať si vahu až neprasknem 😀 ale myslim si že ak dodržiavaš stravovanie nebudes sa prejedat a sem tam zacvičiš že ti to len prospeje ... ja som v tehu skoro nič nerobila a ked som maala ist na prechadzku skoro som zdochla .... lepšie je hýbať sa aspon podla možnosti 🙂 držte sa vidim že nie som jedina s takýmto pribehom 🙂

nibiru
autor
12. aug 2013

@22beba no to by ma zaujímalo že či nevadí chudnutie, pri obezite či nemôže ublížiť miminku,raz som pozerala komplex xxl bola tam asi 200kg mamička ktorá chudla kvôli miminku ktoré čakala no koniec som nevidela či sa jej to podarilo.tak ja som bola do 20tt dosť aktívna nič mi nerobilo problém ale vyskočila mi platnička a odvtedy som krívala mala neskutočné bolesti tak som len sedela doma,jedla☹chodila som cviciť na tehotenske cvicenia troska ulava ale nebolo to kvôli ubýtku ale skôr aby som nemala bolesti,v 35tt sa malá zosunula do lonových kostí takže konečne bolesti prešli a ja som si užívala tehotenstvo 🙂 presne 3 tt .rodila som v 38tt,spoliehala som sa že kojením to zhodím ale kde ani 1kg dojčila som 27m. a neschudla som nič.

saska.t
12. aug 2013

@nibiru mam vyborny navod,ako chudnut pri tehotenstve bezpecne 😀 ja som nikdy "velka nebola" mam 161 cm a normalnu vahu cca 52 kg. Ostala som tehotna a v 27 tt mi prisli na to,ze mam tehu cukrovku,hrozny ortiel a ja som Bola zufala... ostala som uplne bez sladkosti,sacharidov, chleba a neuveritelne som schudla,bola som sokovana z toho,ako jednoducho to ide dole,ked obmedzis vsetky druhy cukrov.... v dnesnej dobe som v 9 mes.za chvilu idem rodit a za cele tehu mam +5kg takze ak raz budem chciet chudnut,obmedzim na min. vsetky sacharidy vcetne jednoduchych cukrov a bude to 😉

22beba
12. aug 2013

@nibiru no ako vravim ked budes jesť normalne zeleninu a zdrave jedla tak určite schudnes .... ak to teda nechces extremne prehanat ... radšej si udrzuj vahu .. a ak si doteraz žila nezdravím životom tak aj ked si tehu zmeniš jedalniček tak kila pojdu dole si myslim ... ale neprehanaj to znama držala dietu na ukor tehu nechcela byt tučna hladovala a narodil sa jej chlapec donosený v 39 tt a mal 2100 g ... musel byť na infuzkach ... neboj určite to zvladneš 🙂 ved sme silne ženy 😀 ja by som chcela tiež dalsie babo ale bojim sa toho že ked mam teraz vyše metraka tak zase priberiem a to by ma položilo takže radšej budem zdravo žiť a čo to schudnem ... budem sa sustredit na tehotenstvo a potom si to vynahradim na svojom tele sama 😀

jf112
10. júl 2014

mam 95kg som v 7.mes.a nepribrala som nic.Lekarka mi zakazala pribrat.Este dobre ze sa mi to dari.Ale teraz som hladna ako vlk

barborav
11. júl 2014

Ahojte. Moja skusenost:otehotnela som ako 93kg. Rodila som ako 96kg. A z porodnice som isla ako 89kg 😀 😀 😀 necvicila som vobec. Iba som zacala pravidelne jest. Dala som si aj vyprazane,aj tatarak. Ale hlavne som jedla vela zeleniny a ovocia. Pekny den

mirinda1
11. júl 2014

@nibiru ja ti strasne drzim palce a fandim ti, podla mna ked budes mat vsetky potrebne ziviny a o nic babatko neuberies tak by sa mu nemalo nic stat. A ked uz teraz si naucena sa stravovat zdravo tak urcite tak pokracuj aj v tehu.

@22beba :D prepac, ze sa smejem, ale to normalne akoby som citala o sebe, prve dve tehotenstva som pribrala vela, teraz som si povedala, ze pri tomto tretom sa budem kontrolovat, ze to predsa nie je mozne aby som to nezvladla, a realita? som momentalne v 24tt a vazim viac ako pri tych prvych dvoch :(. A to si stale hovorim, ze sa neprezieram.... Asi mi nie je sudene byt stihlou, ale neboj raz to dokazeme a urcite po vsetkych tehotenstvach budeme jak lane :DDD.

zuzimia
11. júl 2014

@nibiru
Jednoducho pokracuj v zdravom stravovani a dostatok pohybu, vobec nie je pravda, ze treba jest navyse, aby babo malo z coho rast. Ja patrim k tym "velkym zenam" a v druhom tehu som zacinala s vahou 121 kg a s tou istou vahou som isla aj rodit. Pravda je, ze prve mesiace mi bolo strasne zle, takze som 10 kil schudla a potom som ich postupne pribrala, ale snazila som sa jest rozumne. Takze z porodnice som prisla so 116 kilami. Malicka mala skoro 4 kila a nic jej teda nechybalo.
Drzim palce, nech ti to vyjde tak ako si zelas.

22beba
11. júl 2014

@mirinda1 aj ja v to veríííím 😀hehehehe 😀

22beba
11. júl 2014

@mirinda1 ešte sa ta chcem opýtat otehu si bez problémov? lebo mne sa koli kilám nedarí ☹

nibiru
autor
11. júl 2014

@22beba ja som koli tomu že sa nam nedarí schudla s 96 kg na 77 kg vahu si držím ale stále sa nedarí v podstate už skoro 2,5r.

celasapremenim
11. júl 2014

@saska.t sasi, jedla si ovocie?

saska.t
15. júl 2014

@celasapremenim velmi malo2 kusky denne inak mi to zdvihalo cukor 😉

celasapremenim
15. júl 2014

@saska.t ja som presedlala teraz na ovocie namiesto zeleniny, nejak mi to chuti, myslim si vsak, ze z toho idem rychlo hore na hmotnosti, som v 8 mesiaci, cca za mesiac rodim a cumim na vahu :( asi prestanem jest ovocie tiez

to tu mam teraz nakrajany melon ceveny a ceresne hej :D:D:D

zuzlicek44
21. feb 2015

nejaka velka zena? obnovujem temu 🙂

marionmarion
27. mar 2015

@saska.t ahoj, viem ze je to uz stara tema, ale zaujala ma ta tvoja bezsacharidova dieta...prosim ta co si jedla? Nejake tipy, alebo vzorovy jedalnicek na jeden den by si sem nedala? naozaj ma to zaujima a moze to byt pre viacare inspiracia ako obmedzit cukry. Dakujem 🙂

renula05
28. mar 2015

Tak aj ja sa ako velka zena hlasim... Pri prvom tehotenstve som pribrala z 54kg na krasnych 74 pred porodom.Potom som sice schudla na nejakych 64,ale zacala som s antikoncepciou a minuly rok po jej vysadeni som sa prepracovala na 77kg pri vyske 157cm. Momentalne som v 19.tt a pribrala som 2 kg,ale rada by som to udrzala na uzde. Sladkosti mi nechutia, skor som sa zamerala na kysle ovocie. Nemam dojem ze by som sa prejedala ani to nejako prehanala,ale radsej by som uz nepribrala.Mne sa najviac podarilo schudnut ked som mala protikvasinkovu dietu,len sa k takemu jedeniu neviem prinutit..Test na tehotensku cukrovku mam az o mesiac,ale obavam sa ho. Pred otehotnenim som myslela ze mam poblaznene hormony, pribratie po antikoncepcii, zacala sa mi zvyraznovat ochlpenie a chlpatiem hlavne na krku a v dekolte, okolo bradaviek,pod kolenami, v okoli bikin..Ale ci by teraz testy mali nejaky zmysel netusim...Rozhodne by som rada vahu udrzala alebo aj trochu znizila, lebo si pridem viac tucna ako tehotna!

zd77
19. júl 2020

Ja som nemohla otehotniet, dg: neplodnosť neznámeho pôvodu a až keď som pribrala 40 kg,tak som otehotnela. Potom som pribrala za celé tehotenstvo 6 kg len,žiaľ po pôrode som sa tých 40 kg už nezbavila. Druhé tehotenstvo opäť prirastok 9 kg za celé tehotenstvo, no žiaľ kg ostali. Teraz už dúfam nepriberiem až toľko,lebo moja počiatočná váha je 110 kg a i keď som dietovala a snažila sa schudnúť,prišli iné dg, ktoré má schudnute kg donútili opäť pribrať. Ja som na nervy z toho,ale telo sa cíti ok. Lekár mi vysvetlil,aby som sa zmierila s váhou,lebo telu vyhovuje a tak sa snažím s tým zmieriť i napriek atakom okolia, ktorí sa do toho nič nerozumejú a opovrhuju obeznymi