Od dnes chudneme
Ahojte babule...Dnes bolo vonku tak pekne, dobrá nálada...no pozrela som sa do zrkadla..a zhnusila som sa...na váhe mám 73,9 kg...ide teplo, leto..odhalené šatky...od nového roka vždy začínam chudnúť, skúsila som dukanovku, no nič...vždy som sa vrátila do nezdravého stereotypu..
DNES som si povedala že STOP!!! ..nejdem hladovať, len sa zdravo stravovať, alebo sa neprejedať...a cvičiť...korčule, brušáky... PROSííím, budem velmi rada ak sa niektorá pridáte 🙂 ..popridávame si fotky, recepty a podporíme sa 🙂 ...tak poďte so mnou do toho, nech v tom nie som sama!!! 🙂 ☹
Stručné zhrnutie
- Redukcia hmotnosti v diskusii prebieha prevažne kombináciou úpravy stravy (vylúčenie sladkého, mastného a bieleho pečiva, menšie porcie) a pravidelného pohybu (korčule, orbitrek, bežecký pás, plávanie, zumba, 30‑dňové výzvy).
- Niekoľké spôsoby a pomôcky, ktoré účastníčky používali, zahŕňajú Dukanovu diétu, Norbiho stravu, L‑carnitin, očistné čaje a vlákninu, pričom účinnosť týchto riešení bola v diskusii rôzne hodnotená.
- Spoločný nástroj motivácie v skupine bol zdieľaný tracking cez Google Sheets na zapisovanie váhy a obvodov a spoločné 30‑dňové výzvy (brucho, zadok, Jillian Michaels 30 Day Shred).
Najčastejšie otázky
Q: Ako začať chudnúť bez hladovania?
A: Odporúčané kroky sú jesť pravidelne menšie porcie, vylúčiť alebo obmedziť sladké a mastné jedlá, nahradiť biele pečivo celozrnným, piť 2–3 litre vody denne a zaradiť pohyb ako korčule, prechádzky, orbitrek alebo plávanie.
Q: Aké domáce cviky a programy používali účastníčky diskusie?
A: Používali 30‑dňové výzvy na brucho a zadok, Jillian Michaels 30 Day Shred (level one), ranné/večerné brušáky (často 50–100 opakovaní), drepy (50–75 opakovaní), švihadlo 10 minút, orbitrek 10–25 minút, eliptical, stepper, stacionárny bicykel a bežecký pás.
Q: Pomáhajú doplnky a očistné prostriedky (L‑carnitin, Herbalife, vláknina)?
A: V diskusii niektoré účastníčky užívali L‑carnitin a objednávali Herbalife čaje/koktejly a odporúčala sa vláknina na prečistenie; účinnosť týchto doplnkov bola v diskusii prezentovaná anekdoticky a nie je z diskusie potvrdená vedeckými dátami (názory sa líšia).
Q: Je Dukanova diéta bezpečná a účinná?
A: Názory sa líšia: niektoré ženy spomenuli, že Dukanovku vyskúšali bez výrazného úbytku váhy, iné používajú bielkovinové jedlá; zároveň bola v diskusii varovaná možnosť zápchy, slabosti a riziko spomalenia metabolizmu pri drastických diétach (podľa príspevku v diskusii).
Q: Ako často sa vážiť a merať progres?
A: V diskusii sa navrhovalo vážiť sa každé 2 týždne alebo raz týždenne, sledovať aj centimetre obvodov a vynechať váženie počas menštruácie kvôli zadržiavaniu vody.
Q: Ako chudnúť počas dojčenia?
A: Dojčiace účastníčky v diskusii znižovali sladené nápoje a obmedzili intenzívne cvičenie, pretože cvičenie môže ovplyvniť tvorbu mlieka; jedna dojčiaca registrovala -2,6 kg po obmedzení sladkostí a nápojov, pričom cvičenie držala na minimálne bezpečnej úrovni.
Závery z diskusie
Zhoda
- Kombinácia úpravy stravy (obmedziť sladké, mastné a biele pečivo, menšie porcie) a pravidelného pohybu (prechádzky, korčule, orbitrek, plávanie, zumba, 30‑dňové výzvy) je najčastejšie odporúčaná stratégia na chudnutie.
- Meranie pokroku sa odporúča viesť dvojmo: pravidelné váženie (napr. každé 2 týždne) a sledovanie obvodov (cm) pre presnejšiu spätnú väzbu.
Sporné názory
- Dukanova/bielkovinová diéta: niektoré účastníčky uviedli krátkodobé výsledky alebo preferujú bielkoviny na večeru; iné hlásili zdravotné problémy a neúčinnosť pri dlhodobom sledovaní.
- Používanie doplnkov (L‑carnitin, Herbalife, očistné čaje, vláknina): niektoré ženy ich aktívne používajú a hlásia prospech, iné považujú účinok za nejasný a nedôveryhodný.
Otvorené otázky
- Aký je dlhodobý zdravotný dopad rýchlych úbytkov hmotnosti (príklady 11–12 kg za mesiac) na krvný obraz a metabolizmus?
- Aký je optimálny a bezpečný prístup k zintenzívneniu cvičenia pri dojčení bez zníženia tvorby mlieka?
Spomenuté značky a firmy
Dukan, Norbiho strava, Herbalife, Google Docs, Lidl, Fitnessguru.sk, Modrykonik, Mimibazar.sk, Ingrediencie.sk, Azet
Spomenuté produkty a metódy
Dukanovka, Norbiho strava, L‑carnitin, Herbalife čaje a koktejly, vláknina na očistu, 30‑dňová výzva (brucho, zadok), Jillian Michaels 30 Day Shred, orbitrek, eliptical, stepper, stacionárny bicykel, bežecký pás, korčule, plávanie, zumba, bodywork, Fastback, švihadlo, rotana (hulahop), ovsené otruby žemličky, karfiolová pizza, tuniakové placky, dukanové palacinky
Miesta a osoby
Bratislava, Jozef Mikle, Jillian Michaels, Dominika Mirgová, Macingová
Všetko si treba dopriať, podľa môjho názoru.. 🙂 pretože určite takto papať nebudeme navždy, a predsa sa chceme zdravo stravovať a nie držať hladovky 😀 ...a keď prejdeme na trošku inú stravu,bol by to veľký šok, preto si treba dať všetko na čo máme chuť, v rámci možností, ale nie na kilá 😀 😀
@lucinka1212 Noooo..asi si to viem predstaviť 😀 vlastne sa zohýňaš v bokoch do strán, správne? 😀 tak dnes to skúsim aj ja :-P ..a pomaly idem zvyšovať brušáky, 100je už málo 🙂 aj keď ich robím akždé ráno aj večer... Len dnes som strašne plná ááách...prišli aj prehrešky, ale mám 3tí deň MS čo je u mňa strašne kritické, som rada že to dopadlo tak ako dopadlo 😀 😀 😀
@rosa197 áno aj ja mám ten istý vzorec a mne vychádza necelých 1360 kalórií. 😀
@rosa197 Áno raz do prava raz do ľava a tým naťahujem boky.Na druhý deň ich aj cítim 🙂
@lucinka1212 No mne o 200 viac 😠 😠 ...Ďakujem za cvik, dnes vyskúšam 🙂 ..ale to je dobré keď to cítiš, aspoň vieš že sa niečo deje 🙂 ...ja začínam mať rada pálenie pri brušákoch alebo drepoch, vtedy mám pocit, že konečne niečo robím a niečo sa na mojom tele deje 😀 😀 😀 😀
Dobré ránko, dám si kávu, raňajky a o 9:00 ma čaká môj priateľ orbitrek 😀 Nech sa vám dnes darí v chudnutí. Čo sa týka stravy, ja jem všetko, nejako výrazne sa neobmedzujem ani nepočítam kalórie. Ale už sú mi voľné nohavice, jupíííí 😀
Ahojte babenky. Choroba mi pomaly ustupuje konecne. Pitny rezim sa tiez zlepsuje no jest mi stale nechuti co nieje velmi dobre len sa mi spomali metabol. Ale snazim sa aspom drobnost sem- tam zjest. Dokaz toho je aj to ze mi stale stoji vaha. No nieco na tom asi bude, ze treba pravidelne jest a pit. 😉 najhorsie na tom vsetkom je ze som asi nakazila malinku, dnes uz ma teplotku a je malatna. Ale aj napriek tomu sa po dlhsej dobe konecne pekne napapala. Asi som dobre navarila.🙂 🙂 nechcela mi papat varene kvoli zubkom. Prajem Vam pekny den.
@anniera Ani ja sa neobmedzujem, ale bojím sa, že bez toho to nepôjde ☹
@angell2611 To som rada, tak už teraz môžeš ísť huráá do toho 🙂 ..snáď to maličkú rýchlo prejde 🙂
Ja som dala dnes ráno 100brušákov...doobeda som mala jednu celozrnnú žemlu...a "polystyrénové" chlebíky 😀 😀 ..na obed niečo ako shirataki, so špagetovou omáčkou 🙂 ..a večerať nebudem, cítim sa strašne plná a prejedená...to bude asi tou MS ☹ ..dúfam, že sa budem cítiť tak ako na začiatku čím skôr 🙂 🙂
@rosa197 To že sa neobmedzujem som myslela tak že nevarím pre seba zvlášť a rodine zvlášť. Naberám si proste normálny tanier, nie priveľa, ani primálo. Akurát som biele pečivo nahradila celozrnným a aj to len na raňajky. Snažím sa hlavne dodržiavať cvičenie, v tom vidím u seba zatiaľ najväčší prínos.
Zajtra máme to váženie, nezabudnite zapísať úbytky do tabuľky 🙂
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Aj...
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Aj...
..aaa kedy je lepšie vážiť sa? ráno či večer? napapaná či nalačno? 🙂
@rosa197 Ahoj, no ja som zvedava na vahu 🙂 Ja sa vzdy vazim rano pred jedenim v rovnaku dobu. Zacala som dodrziavat pitny rezim aj ked to este nie je idealne 😒. Aj cvicenie sa mi dari pravidelnejsie, ale tiez treba na tom este pracovat. Aj ked som zvedava na vahu, pre mna je dolezitejsie, ze po dvoch tyzdnoch uz nefucim ako jezko ked dviham dieta a prestal ma boliet chrbat 🙂. Ale s tym fucanim to ma aj svoje nevyhody, ked som fucala, chceli mi vsetci pomahat pri dvihani dietatka a teraz nic, teraz sa kazdy len pozera 😀. A do tabulky som to nezapisala, ale prehodnotila som aj svoju vahu, ktoru chcem dosiahnut. Uz to nebude 55 ale 50. Pozerala som totiz sportovy kanal, kde davali vspieranie. 47kg-move zienky tam dvihali 100kg. Ja mam, alebo som mala 61kg a mam problem zdvihnut 20kg-move dieta niekolko krat za den. Takze mojim cielom nie je len schudnut o nieco viac ale dosiahnut aj taku kondicku, aby som babu dvihala bez problemov 🙂. Som zvedava na zajtrajsie vysledky a vsetkym drzim palce 😉
Ahoj baby. Tak ja som uplne zlihala. Ale uplne. Po chorobe sa nejak nejdem dostat do toho. A mojmu sa tiez velmi nepaci ako varim ,tak dietne. Ked varim na dvoje ,ani neodolam a ani sa mi to nechce. Joooj neviem co idem s nami robit. 😠
@angell2611 Ja ked som prvy krat davala dolu kila varila som osobitne pre mna a osobitne pre muza a dieta. Stalo ma to vela odriekania, ale stalo to zato. Vtedy som ani necvicila a dala som dolu 23kg 🙂. Teraz uz nechcem dat dolu tak vela a riesim to tak, ze varim len jedno jedlo, ale jem len polovicne porcie alebo len polievku na obed. Samozrejme ked je maso zo zemiakmi ako dnes tak som si dala len kralika a k tomu salatik a bez zemiakov 🙂. Nijako specialne dietne to pripravovane nebolo. Takto sa stravujem uz dva tyzdne a kila dolu isli, nie vela ale isli. Samozrejme teraz cvicim lebo mi ide viacej o kondicku ako o tie kila 🙂 .Treba len odhodlanie a trosku odriekania 😉. A ked to zvladnes prve dni, tie dalsie to uz budes brat ako samozrejmost 🙂. Aj prehresky mam a myslim, ze bez nich to nejde 😠 .
Fiha tak to si pekne schudla. Nevarim zase az tak odlisne ako predtym, len bez zahustovania mukou a bez soli. Len moj je vychovany na socialistickej strave svojej mami a nechce sa toho zriect. Knedliky , halusky, ked aj kazdy den mäso. A ja zase toto vôbec nemusim. No ked vydim ako sa tvari ked nenavarim ako svokra tak to radsej vzdam. A presne tak dopadne vzdy kazda moja dieta. Viem ze je to o tom ze ja sa musim zapriet, ved sa aj zapriem. Idem do toho znovu, skor ako priberiem späť to čo som uz schudla. 🙂
@rosa197 Ahoj vážiť a merať by sa malo ráno nalačno,vtedy sú najlepšie výsledky 😀 Večer môžeš mať aj o kilo a pól navyše 😉
@kveetiinka Ahoj páči sa mi ako si popracovala na strave aj pitnom režime a taktiež aj na cvičení a určite budeš mať zajtra aj pekné výsledky 😀 😀
Ahojte hlásim sa po 4 dňoch strávených u švagra.Do piatku šlo všetko podľa plánu no v sobotu sme oslavovali a grilovali a trošku som si dopriala (kúsok mäska,fašírky,slaninky,klobásky)samozrejme som si to dopriala zo zeleninkou,žiadné pečivo ani zákusky ani torta,keďže bola celá čokoládova a takú ja nemám rada,čo mna potešilo 😀 a dnes to celkom šlo len som necvičila ☹ .Zajtra chcem začať s tou Jill tak uvidím ako to pôjde.A som zvedavá aj na zajtrajšie váženie a meranie ale myslím,že nepoteší ☹
Tak baby, odvážené, zapísané. Nie je to veľa, ale lepšie ako nič. Inak večer som mala o pol kila menej keď som išla spať a ráno o pol kila viac - asi papám aj vo sne alebo čo 😀 😀 😀 Ale začína mi menzes, tak asi preto sa cítim ako balón. Som zvedavá na ostatné výsledky.
ahojte baby, tak ja sa za hodinu chystám na taebo. Brušáky som už vynechala tri dni 😲 bo ma taaak bolí zub, nemám chuť na nič, ach jaj, ani som spávať nemohla, zajtra idem k zubárke. S jedením sa musím polepšiť bez toho to nejde 😖 zajtra sa odvážim či išlo niečo dole...
@lucinka1212 No ráno sú lepšie to je pravda 😀 😀
@anniera Stačíí, za 2 týždne je to akurát 🙂
@myriada Držím palce, určite tam bude úbytok 🙂
Tak, baby teším sa, že ste tu ostali aj po 2týždnoch...a že sa držíme/te 🙂 veeelmi dúfam, že to tu bude žiť ďalšie 2 týždne, ba čo len 2 😀 😀 ..až do ciela!!! teraz sa už nevzdávajme, začiatok je najťažší 🙂
Tak Babulky, prajem vám veľa odcvičených hodín, veľa vitamínkov a super papaníčka...a hlavne čo najviac centimetríkov dole 🙂))))
Ahojte kočky.Tak ja som sa po dnešnom rannom váženi opäť naštartovala,lebo za 4-tý týždeň som dala dole len 0,1kg a nejaké 4cm z obvodov ☹
Ráno som dala pól hodinové cvičenie s Jill + 100 brušakov 😀 😀
Strava klasika dnes v poriadku. 😀
A vy ste na tom ako??
Baby ešte jeden postreh, najviac idú kcal dole, čiže aj váha pri kardio cvičení, čiže tam kde zvýšite srdcovú frekvenciu, kúpila som si hodinky, ktoré mi to všetko merajú a pri takých brušákoch to ide pomaličkyyy dole, skôr posilníme svalstvo, no podľa mňa treba dať najprv dole tuk. Čo poviete?
@myriada ahoj. Prosim ta nedala by si link na tiehodinky? Nasla som vela ale ked ich mas odskusane a pacia sa ti.nerada by som kupovala mačku vo vreci. Dakujem pekny den 🙂

@rosa197 Ahoj prílohy jesť môžeš ale nemajú sa kombinovať s mäsom.Zo zeleninou si môžes raz začas dať aj zemiaky,ryžu aj cestoviny.Ja zemiaky zbožňujem a robím si z ních jedlo raz za týždeň.A aj moja krvná skupina zemiaky akceptuje tak si ich občas doprajem 😀
Na boky cvičím jeden cvik postavím sa s jemne rozkročenými nohami asi na šírku ramien ruky si dám pozdĺž tela.A potom len spúštam ruku ku kolenu,dám 20 na jednu potom 20 na druhú stranu.Opakujem 5 krát.Vieš si to predstaviť??Ak nie môžem pridať foto.Aj ja mám po cvičeniach jemnú svalovicu ale aspoň vieme,že pre seba niečo robíme 😀
15km na korčuliach je super 😉 len tak ďalej.