Parťáčka na chudnutie od pondelka?

vikusjk
25. máj 2019

Caute baby, uz dlhsie sa odhodlavam na dietu, ale stale nejako ta hnusna pohodlnost zvitazi. Za posledny rok som pribrala uz viac ako 15 kil a tak by som chcela aspon tych 10 dat dole. Chcela by som zacat radikalnejsie, ale stale so zretelom na zdravie, od pondelka (nech si zajtra nakupim 😀). Prida sa niektora, aby sme sa vzajomne podporovali? Vymenili par infosiek, ktorej to ako ide, podrzali sa, podporili a aj pochvalili, ked sa nejake to kilecko uz odkotula? Typ diety je lubovolny, ide len o taku nejaku tu psychicku podporu, ked bude tazko 😅

kaia
26. máj 2019

@vikusjk, moj ciel bude 15 kg. Dnes mam 70 a tych 55 je pre mna OK 😊. Moj plan je strava, uz to mam z minulosti vyskusane. Drzim nam vsetkym odhodlanym palce a chladnicke zdar 🍀😊

jenny257
26. máj 2019

@vikusjk chce to systém 😅 tj ráno keď vstaneme a deti sa hrajú chvíľu sami . Alebo mi asistujú pri cvičení . Niekedy je to 10 minút, niekedy pol hodiny . Záleží čo cvičím. Plus ešte prechádzka von . Podľa mna je toto dostatočný pohyb , zistila som , že 90% strava a 10% cvičenie - ním len cm ubudali a váha až jedalnickom išla dole

vikusjk
autor
26. máj 2019

@kaia máme rovnaký cieľ ;) 55 chcem aj ja, už mi to stačí :D Ja mám teraz 66-67, takže aj štartovacia pozícia je podobná 🙂

@jenny257 jaj taak, tak to áno, to sa dá. Ja mám šancu len keď si privstanem, ale s tým mám dosť problém 😅 Lebo potom chystám raňaky, seba do práce, malú do školy, potom cestujem, potom práca, zvyčajne som dlhšie, potom zas cesta domov a prídem o 7 pol 8 a ledva sa stíham učiť s malou tak, aby sa jej ešte chcelo :( Potom venuj sa rodine, nedaj bože niečo teplé uvar na večeru, no a je pol desiatej a to sa snažíme ukladať malú o pol 9 - 9 spať, lebo ráno vstáva... Takže v tomto to máš super 🙂

jenny257
26. máj 2019

@vikusjk skús si privstať , zvyknes si . Bude to sko droga 😅 10 minút nikoho nezabilo ale ako píšem hlavná je strava a v robote sa nachodis dosť myslím ak nesedis v kancli 😅 aleee teda koľko krát cvičím aj o 10 večer ... lebo však nie vždy sa dá a aj keď som doma mám povinnosti no

vikusjk
autor
26. máj 2019

@jenny257 praveze sedim v kancli, osem az desat hodin denne :( Takze pohybu ja mam pramalicko. Min.rok som chodievala este do leta behavat, len tak 5 km, ale teraz uz ani to. No ale snad sa postupne na to nejako nastavim 🙂

kaia
26. máj 2019

@vikusjk, ja som sa pomerala, odvazila a od rana idem... 💪. Budem to meranie opakovat vzdy v nedelu. Snad sa to neprejavi na mlieku. Maleho kojim, ma 4,5 mesiaca 😉

jenny257
26. máj 2019

@kaia neprejavi 🙂 ak budes dost pit a jest a z vlastnej skusenosti nieco na klby by som pridala ak bude cvicit, nejake vitaminy 🙂
@vikusjk neviem ci mas chlapa ale nemoze ta on v niecom zastupit , len tak aby si mala chvilku pre seba 🙂

kaia
26. máj 2019

@jenny257, cvicit neplanujem 🤯... ani v minulosti som necvicila a islo to 😉. Mam 4 deti, pohybu dost 😂

vikusjk
autor
27. máj 2019

@kaia ej, to drzim palce! Pocula som kdejake reci o tom, ci to ma, alebo nema vplyv na mlieko, podla mna je to individualne a treba mysliet pozitivne 🙂 Btw, idem sa tiez odmerat a odvazit :D Btw styri deti? Wow, klobuk dole pred tebou! Ja mam jedno a ani tomu sa podla mna nestiham venovat dostatocne :(

vikusjk
autor
27. máj 2019

@jenny257 mam, aj ma zastupuje, ved od stvrtej do siedmej-pol osmej je s malou on ;)

vikusjk
autor
27. máj 2019

Inak dievcata kava je vraj v tvarohovej monodiete zakazana, ale ja uz som jednu vypila. To asi nie je najlepsi start 😅

vamajka
27. máj 2019

@vikusjk diety su na nic po prechode na normalnu stravu sa vsetky kila a este aj nieco navyse vrati naspat viem to aj z vlastnej skusenosti. Treba si najst take stravovanie pri ktorom clovek vydrzi cely zivot ja sa tak stravujem od novembra a dala som dole 13 kg dokonca si aj peciem zdrave dezerty, lebo ja bez sladkeho nevydrzim ani 1 den a necvicim nechce sa mi no mala by som trocha na spevnenie zacat

vamajka
27. máj 2019

@vikusjk a este k tej kave. kava je neutralna nepomoze a ani neuskodi no bez mlieka a cukru

veselazuzanka
27. máj 2019

@vamajka a ty mas aky jedalnicek,ked si tak pekbe schudla?

vamajka
27. máj 2019

@veselazuzanka ja si varim z receptov na internete fit recepty a uz som si kupila aj knihy. recepty su jednoduche a chutne bez bielej muky a cukru

vikusjk
autor
27. máj 2019

@vamajka super, ze ti to funguje 🙂 Ja si myslim, ze je to u kazdeho individualne. Napriklad aj 90 dnovka ta nastavi aj tvoj metabolizmus tak, ze ak potom nezacnes tlacit do seba vsetko zaradom bez rozmyslu, tak sa ti kila nevratia. Mne sa vratili, lebo som po case ozaj zacala jest vsetko a vela, take chipsy vecer robia svoje.... Riesenim moze byt aj uprava jedlanicka ako ty, je to individualne, kto si ako nastavi varenie sebe aj rodine 🙂 Takze si drzime palce!

vamajka
27. máj 2019

@vikusjk mas pravdu, lenze telo je po diete vyhladovane, takze clovek ma tendenciu viac jest a samozrejme pribrat malokto sa udrzi nejest

vikusjk
autor
27. máj 2019

@vamajka to zavisi od toho, aku dietu drzis. Pri 90 dnovke nie si hladna, jes vsetko, len davas pozor, co s cim. Ja som mala pocit hladu prvy tyzden, kym sa mi stiahol zaludok, potom uz to bolo ok. Teraz chcem zacat tvarohovou monodietou na tyzden a potom prejdem na 90 dnovku. Po mesacnej 90 dnovke som schudla pred styrmi rokmi cca 7 kg, co mi vtedy stacilo a styri roky bol klud, az pred cca rokom som zacala naberat pomalicky a za posledneho pol roka rapidne, ale to viem, cim je sposobene (vela zerem :D )

rik01lulaka
27. máj 2019

Ja sa odhodlaná dlhodobo....už tu boli podobne diskusie a nič....proste si to musím prepnúť v hlave co sa týka stravy a nájsť si čas co sa týka cvičenia..
Mám dve detičky, 3,5r a 10m takže čas nájsť zložité hlavne keď aj muž potrebuje čas po práci na prácu okolo domu 😞 po pôrodov som vždy všetky kilá plus niečo navyše nechala v pôrodnici, ale stres s babatkami vždy spôsobil, ze som sa vyzrala...pri prvej do 2 rokov plus takmer 26kg a teraz pri druhej za tých 10m 10kg takže uz sa na seba nemôžem pozerať a to nevravím o zdravotných problémoch...mam 164cm a 106 kg...vždy som bola obezna, a len pár krát som schudla na pre mňa prijateľnú váhu...a tam sa chcem dostať, nejde mi o to mať ploché brucho. Vtedy sa mi to podarilo vďaka PALEU a teraz to chcem skúsiť opäť len ako som písala treba sa "prepnut" a zapriet a vydržať a to sa mi nedarí 😞 toľko môj vylev...
Dúfam, ze sa nám to všetkým podarí 😉

vamajka
27. máj 2019

@vikusjk drzala som aj 90 dnovu vydrzala som nieco vyse mesiaca aj den bez jedla, krabickovu, dukanovu no po diete zarucene clovek vzdy priberie pri prechode na bezne stravovanie, keby to tak nebolo tak by ziadny clovek nezacinal znova a znova dietovat ale by sme boli vsetci stihli😉

nikita_tn
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jessicai
27. máj 2019

@rik01lulaka mam tiez 164cm a v januari som mala 105,5kg . Doteraz som dala dole 14kg. Nedrzim ziadnu dietu. Tych som mala uz dost a vzdy sa to vratilo aj s bonusom. Teraz som na to isla inak. Zacala som nasjkor jest mensie porcie. Samozrejme pit len vodu. Namiesto peciva a chleba z bielej muky som zacala jest spaldove pecivo a celozrnne alebo bielkovinove. Na veceru davam pozor co si davam na tanier. Na veceru vacsinou chude maso so salatom, ryba so salatom, tvaroh, vajcia ...a podobne. Ked mam prilohu tak len asi za 2lyzice na veceru. 3x v tyzdeni cvicim. Cez vikend chodim aspon 1den na 1hodinu prechadzky rychlou chodzou. Ide to pomali dole a dufam, ze tento krat na stalo. Drzim palce vsetkym co bojuju s kilami nech sa im dari dosiahnut svoj ciel.

rik01lulaka
27. máj 2019

@jessicai pekne ti ide, ja som v januári držala no mladej slecne to akosi nevyhovovalo/kojim/ tak reku skúsim neskôr ...no ja sa musím prepnut, a toho pečiva sa chcem zbaviť úplne mi neskutočne zle robí a je jedno aká múka...a inak presne taký pohyb ako ty som vykonávala pri chudnuti...teraz mám v pláne jillian, bike....viac nestihnem budem rada ak toto....l

zuzulik280
27. máj 2019

@vikusjk a ked ste prestali tak sa potom priberie spat?

14nunu10
28. máj 2019

@vikusjk Tabata cvičím len 35 min je to zaberak 🤔 časom sa dopracujeme aj na 60 min hádam ...

vikusjk
autor
28. máj 2019

@zuzulik280 ja som drzala len mesiac, pribrala som po styroch rokoch, ale ozaj viem, z coho som pribrala. Po skonceni 90 dnovky som jedla normalne vsetko, ale s mierou, zaludok si zvykol na mensie porcie, skor som bola plna, a sladke som nejedla bezhlavo, ale s rozumom a bolo to ok. Len teraz som sa doslova rozozrala, takze jasne, ze kilecka pribudali :P

vikusjk
autor
28. máj 2019

@jessicai super, krasne to mas nastavene 🙂 drzim palce, len tak dalej! 👏👍