Počas stresového obdobia som pribrala

lucia1123
11. mar 2024

Ahojte, chcem sa opýtať , ako ste riešili takúto situáciu sama v sebe? Stalo sa mi, že som mala 1 rok celkom stresový a pribrala som okolo 6kíl. Viem, že toto nie je moja váha a vôbec sa necítim teraz dobre, nechcem si ani kupovať nový šatník s oblečením. Všimla som si, že aj okolie to nejakým spôsobom začalo komentovať. Strašne sa sama v sebe cítim z toho zahanbená, vôbec som netušila, že ľudia to budú nejak riešiť. Mám pocit, že už to naberá také chorobné myšlienky a už nad tým nerozmýšľam prirodzene a silou mocou chcem len zhodiť kvôli komentárom okolia, ale čím viac na to myslím, tým menej sa mi to darí. Nevedela som akú silu na psychiku môže mať okolie, asi si to beriem príliš k srdcu. Čo s tým, ako sa vrátiť k svojmu normálnemu zdravému pohľadu na seba?

vlasta1818
11. mar 2024

Psychika je zradna vec, vela dokaze ovplyvnit. To aj ja ked mam horsie obdobie tak som neustale hladna alebo mam na nieco stale chut a piate cez deviate. Co ti poradim, no draha asi zacni proste cvicit, viac sa hybat ak ti to tak prekaza a nedokazes sa s tym stotoznit.

jaass
11. mar 2024

@lucia1123 začni cvičiť, nie kvôli okoliu ale kvôli sebe, rozumiem, že stres je niekedy veľmi zaťažujúci ale dôležité je začať. Uvedomila si si, že chceš schudnúť, tak teraz to už “len” začať, držím palce. A psychiku nerieš, pribrala si 6 kil nie 20.

zuzubb007
11. mar 2024

6 kíl dáš dole raz dva, keď sa samozrejme zatneš, strava a dobre kardio 4 x do týždňa o 3 mesiace si nová zena, základ je byť spokojná sama zo sebou, to niesi tak šup sa makat

lucia1123
autor
11. mar 2024

Ja som športovala celý život, dokonca aj súťažne. Aj teraz veľa športujem - beh, bike, plávanie, posilňovanie, túry. V tom problém nevidím, šport je môj život. Bohužiaľ počas toho obdobia som bola zranená a úplne som sa z toho zrútila, musela som prestať aj súťažne športovať. Teraz verím, že to pôjde dole, už sa mi dá znova hýbať, ale stále sa mi stáva. Aj keď veľa športujem, nie vždy to asi stačí, veľmi na mňa začala vplývať psychika z okolia a nevedela som sa potom kontrolovať v strave...

zuzuliennka1
11. mar 2024

@lucia1123 jedlo. Sama si odpovedz, ci si ten typ, co v strese skor viac je (konzumuje) alebo skor zo stresu nejes.
A ci nemas potrebu stres zajedat. Dobre je, ze si to uvedomujes a chces s tym nieco robit, to je super zaciatok.

lucia1123
autor
11. mar 2024

@zuzuliennka1 Myslím si, že som v strese začala konzumovať viac jedla. Bude to asi tým...

zuzuliennka1
11. mar 2024

@lucia1123 zacni teda tymto. Upravit stravu, vynechat sladkosti, take tie “zbytocnosti”, chrumkat pri telke vecer radsej zeleninu, nez nejake cipsy a pod. 🙂