Pribrala som a hanbím sa ísť naspať do práce

18. mar 2021

Ahojte, prosim, povedzte mi nieco, co by mi dodalo odvahu a vnieslo pokoj do mysle a do srdca..
Je to hlupe, ze to vobec riesim, ale vraciam sa coskoro naspat do prace po materskej a normalne sa hanbim za seba, za to ako vyzeram, ako som sa zmenila a pribrala, desim sa reakcii a komentarov, netusim ako na ne budem reagovat. Urcite budu komentovat moju vahu, lebo som ostala pribrata, lebo uz ked som priberala pocas tehotenstva, tak mali komenty, ze som bucloska a tak. Zmenila som sa dost, som o dve cisla vacsia, takze tie komentare budu urcite, lebo s tou kockou spred tehotenstva uz mam pramalo spolocneho. Dost ma to trapi, najradsej by som tam ani nesla, hanbim sa, obavam sa toho, mimo dalsich milion veci, ktore ma tam budu zozaciatku hlavne stresovat. Viem, viem, nemala by som to tak prezivat, ale akosi tie kilecka navyse nedokazem nosit s hrdostou. Donedavna som kojila, kila isli dolu len velmi pomaly, dietu som nemala, to bude nasledovat coskoro, ale do navratu do prace uz sa zazraky diat nebudu.. a ja mam z toho stres a uzkost...... 😓

autor
18. mar 2021

Aj ci niektora z vas sa uz po prvom tehotenstve tak zmenila a uz sa nevratila k predtehotenskej vahe, ze nie len par kil, ale napriklad desat a viac.... 😞😩

katkami123
18. mar 2021

Ber to ako výzvu, možno ťa to nakopne k chudnutiu, keď teda nie si so sebou spokojná. Vyzeráš ako vyzeráš, treba si pripraviť nejaké trefne poznámky ku kolegom a kolegyniam na ich pripomienky a bude. Nedá sa cely život žiť schovaný niekde v mysacej diere, len preto, že sa necítim dobre. Takto vyjdeš aspoň so svojej komfortnej zóny. A čo sa týka zmeny postavy po pôrode, nie si prvá ani posledná.

marcellka32
18. mar 2021

Ľudia si k tebe dovolia toľko, koľko im dovolíš....týka sa to aj komentárov na postavu, ak im to nedovolis svojim správaním nebudú mať dôvod komentovat tvoj vyzor

dzina007
18. mar 2021

ja som pri prvom tehu pribrala 22kg... potom schudla mierne porodom a o pol roka som bola tehotna opat a pribrala 16kg...
Celkovo mam 15kg navrch oproti tomu ako som bola pred tehu... a nevravim ze ma to netrapi ked kuknem na seba ale tak co uz... nejde to dole...
naucila som sa namiesto obtiahnutych veci nosit oversize svetre, topy, saty... a neriesim co si v praci myslia... a akoze myslim ze vela z nich si po 4 rokoch ani uz nepamatalo ze som bola total vychudnuta... a ani to nejako neriesia...
proste porodila som dve deti pribrala a svet ide dalej.... vela zien takych bolo.. vela zien sa vratila na svoju vahu.. ale netreba to riesit... nemozeme byt vsetky modelky... 😉

chrumka120
18. mar 2021

Môžu sa stať aj horšie veci, ale keď ti znižuje sebavedomie, tak na sebe pracuj, každý den aby si bola so sebou stále viac spokojná

ladyvi
18. mar 2021

Moja kamoska sa po materskej do prace uz nevratila. Nebolo jej dopriate dozit ani len 4 rokov svojho dietatka. Kiezby bola mohla, hoci aj ako gula gulata, vypasena.
Nie nezlahcujem tvoj problem, rozumiem ti, ale je to problem riesitelny. Ano, kazda sa chce vratit do prace rozziarena, urobit mozno taky ten woow efekt po rokoch,ked sa vrati medzi kolegov. Pocut, ze tebe to materstvo prospelo. Ako si opeknela a podobne reci. Lenze realita je ina. Starneme. Deti nas aj vystavit vedia. Aj sa vypapat vieme 🤭 Ale v praci ide v konecnom dosledku o jedno, o tvoj vykon. Takze, ano ries svoj problem, ale zaujimava budes v praci mozno prve 2 dni, potom sa "zasedis" s davom. Nepripisuj tomu az taku dolezitost. Ja sa bojim viac toho, ci budem vediet nabehnut rovnakym vykonom ako predtym, a ako sa da realne zvladat praca a deti. Ja padam o 22hej do postele ako vystaveny citron, a to sa venujem len detom a domacnosti. Neviem kde naberiem silu este aj na pracu 🤣

akbara77
18. mar 2021

Keď ťa to tak depta, nájdi si novú prácu, kde ta nepoznajú. Prepáč,ale si modelka? Zivis sa telom alebo hlavou?mne uz tento kult dokonalosti lezie krkom.

chrumka120
18. mar 2021

Ak ostanem ešte na materskej budem kolegov chodiť pravidelne pozerať, nech si zvykajú :D

deti95060810
18. mar 2021

žasnem ako sa poniektorí ľudia starajú do druhých. Kde sa vytratila medzi ľudmi slušnosť a tolerancia. čo koho do toho koľko ty si pribrala a či si vôbec pribrala....

jankalukasova
18. mar 2021

.........Netrap sa tym co si o Tebe druhi myslia. Vacsinou nic. Ich mysle su totiz zamestnane tym, co si o nich myslia ostatni........

Myslim, ze v dnesnej dobe ma kazdy o com rozmyslat. Nenamyslaj si, ze sa vsetci nebudu venovat Tvojim kilam.

dancura
18. mar 2021

Chapem,ze ta to môže trápiť...ale s tými kilami prišlo aj niečo iné.. stala si sa matkou. Je tu malý mozno uz 3rocny tvor, pre ktorého si dokonalá takáto....mama,ktorá má plnú náruč lásky,pochopenia. Mama,ktorá pofuka boliestky na odretych nohách. Zrazu si nastúpila na kolotoč varenia, zajedania stresu (aspoň u mňa to tak je), starania sa o domácnosť,deti. Tvoje telo zivilo a porodila babatko. Podľa mňa je to úžasné. Vela žien by za to dalo všetko na svete-no im nie je dopriate mat v brusku babatko a ver tomu,ze hoc by pribrali i 100kil,sli by do toho. Je fajn sa o seba starať a podla toho co píšeš to vyzerá,ze aj začneš.. len prosím nesud seba podľa zovňajšku...to je len výzor,vonkajšia schránka....oveľa dôležitejšie je,aka si vo vnutri....

aurorastone
18. mar 2021

no a možno tam už ani nebudú ti istí ľudia 🙂.... inac kašli na všetkých, a kto Ta mal rád predtým tak mu nebude záležať na tom ako vyzeráš.... váha nemá nič s povahou a charakterom, hlavu hore a drzkaj sa 🤞👍

macka9
18. mar 2021

Stať sa matkou, je to najkrajšie čo som mala dopriane. Materstvo nas zmeni ,zmeni naše telo ale určte to stoji zato .Doležite je ,ze su nase detičky zdrave ,ono ta miluje taku aka si a čo je dôlezitejsie? Maj sa rada taku ako si ,bud na seba hrda si mama ! Cudzi ludia nech ta netrapia ,ak to manželovi nevadi nemas sa prečo trapiť.Ved prečo by nam malo zaležat na nazore všetkych okolo nas ? Určite sa ti po čase podari schudnut, ale vždy sa snaž len koli sebe , ze to chces ty ! Nie preto ,ze čo povedia iny.A budes sa cítit lepšie.

kitycat
18. mar 2021

A tonti hovorili, ze "jej ako sa zaoblujes a ake krasne brusko" alebo "preboha, uz ti rastie brucho vo sa nevidis?" ako nechapem co za cloveka si dovolinkrotizovat telo pokial to nie je plasticky chirurg alebo tréner v posilnovni a ty si tam dobrovolne aby ta nakopol... Ale aby si kolegovia splechli do tvare, ze niekto pribral...? A ak so svojim telom nie si spokojna tak niečo rob

scila
18. mar 2021

Ak ti to pomôže, sme v tom spolu 😁 Aj ja by som sa zanedlho mala vrátiť do práce a tiež pôjdem pribratá. A môj šéf zvykol mávať blbé poznámky ku všetkému, je to typická črta jeho osobnosti, tak už si pár dní trénujem vtipné odpovede na všetky možné a nemožné blbé otázky a poznámky. Ale ako ho poznám, tak ma určite niečím zaskočí. A pravdupovediac, to je jedna z vecí, kvôli ktorým sa mi tam nechce.

domak2
18. mar 2021

Ja si neviem predstavit čo by som bola za netaktnu hus, aby som niečo také komentovala kolegyni v praci. 🤔
Teda ak si predtym nerobila plavkovu modelku 😅

autor
18. mar 2021

Vau! To som necakala, tolko podpory a uzasnych a silnych slov! ❤❤❤❤❤ Nie, nerobila som modelku 🤣 ale niektore kolegyne boli trosku zavistlive, a prave chlapi mali take sproste komentare, uplne netakt, ze ako sa s tym zmierim, ked uz nebudem taka kocka, a pomaly kazdy den nejaky koment na moju vahu... 😩 aj ja sa snazim vymysliet nejake "fajky", pre pripad, ze niekto zase bude mat sproste reci. Ano, nemam im to dovolit, musim byt silna, ale naopak citim sa uplne slaba vo vnutri. Ano, chcem na sebe popracovat, aj mna trapi ten kult "dokonalosti", clovek nevie, kde mu hlava stoji, robi co moze, a este take malichernosti riesim.... dufam, ze si naozaj len domyslam....

bluehorsee
18. mar 2021

Stále si rovnaká kočka akou si bola pred materskou. A dovolím si tvrdiť, že by si mala byť na seba oveľa pyšnejšia, ako keď si sa s prácou lúčila. Vždy keď sa budeš cítiť zle a neisto, pomysli si kvôli čomu si pribrala, spomeň si na svoje krásne dieťako, na jeho úsmev, každé objatie a pusinku ktorú si od neho dostala. Ty sa nemáš absolútne za čo hanbiť, tak hlavu hore. Kilá navyše sa nosia len ťažko s hrdosťou, ledaže by si bola druhá Beyonce, ale ak tam prídeš so zvesenou hlavou a budeš sa klepať z toho čo si myslia ostatní, budeš len nešťastná. Naopak, ak tam napochoduješ v krásnych šatách, ktoré si svedčia, s úsmevom na tvári a hrdá sama na seba, nik si ani len nespomenie tak nejaké kilá navyše a skôr sa budú pýtať, ako to robíš, že tak žiariš. A ak sa predsa len nájde niekto, kto sa opováži niečo povedať žene, ktorá na svet priviedla zdravé dieťa, vychováva ho a jej výzor nieje jej NO. 1 tak je to chudák, ty len prehoď vlasy a pomysli si svoje. Veľmi ti držím palce, hlavu hore kočka

autor
18. mar 2021

Dakujem za krasne slova, dnes mate dobry skutok 😉, ze ste pomohli jednej zbytocne ustrachanej dusi ❤❤🤗🤗

ankare
18. mar 2021

Si mama a pre svoje dieťa si ta najkrajšia mama. A to je najviac. Drž sa!

autor
18. mar 2021

Mate pravdu, a zdravie nasich deticiek, nasich rodin ❤
@ladyvi dakujem za zdielanie, je mi to velmi luto.... je mi trapne, ze vobec ma nieco take napadlo.....

leuchtturm
18. mar 2021

vaha sa riesi u jatocneho dobytka a u zien. Dost smutne.

katkami123
18. mar 2021

A tí chlapi čo ťa komentovali boli nejakí Adonisovia s kockami na bruchu? Do mna tak raz šprtol môj bývalý kolega, (teraz je už manzel) že som pribrala na bruchu, tak som mu povedala, že to som pribrala preto, lebo som sa adaptovala ľuďom a prostrediu v ktorom sa nachádzam. Od vtedy nič. Ale ako manželia sa stále doberáme, ale to už vieme, že to nemyslíme v zlom.

zenulkaaa
18. mar 2021

No moja prvá otázka znie: Kedy máš nastupit do tej práce?
Druhá otázka: prečo teda so sebou niečo nerobiš??
Nič v zlom.. ja viem, že to nie je jednoduché, popri detoch, domácnosti atd., a často sa nám nechce... ale na druhej strane, ja ak by som bola so sebou nespokojná, tak by som s tým niečo robila a prekonala sa. A duplom by ma nakoplo to, že mám ist čoskoro do práce a chcem sa tam vrátit dobre naladená, dobre vyzerajuca, atd...ň
Takže nech je to akokolvek - či nastupuješ, o mesiac, dva, alebo neviem kedy. Začni. Začni na sebe makat - netreba diety.. chce to pohyb, pohyb, pohyb a neprežierat sa.
Uvidiš, že napriek tomu, že možno do nastupu toho vela neschudnes - tak sa budeš ovela lepšie citit už len pre to, že pre seba niečo robiš a cvičiš.
Držim palce. Ale hlavne, nezabudni byt v pohode, pretože to ako sa citiš, to citia z teba ostatni... a to na čo mysliš, to si privolávaš.

autor
18. mar 2021

@katkami123 🤣🤣🤣 super!!!!! To si urcite zapamatam! Hej, tiez si raz dvaja makovnici doberali jednu zenu a pocas porady tam nebola, chudera, mne sa to nepacilo, tak som im povedala, ze co kecaju ako dedinske sliepky, pan Clooney a pan Pitt, tiez hned splasli 😀

autor
18. mar 2021

@zenulkaaa Noo, ja som vela pribrala uz pocas tehotenstva, lebo som mala problemy s pohyblivostou a vzdy vsetky emocie tazke zajedam..... 😓 medzitym som uz schudla nejakych 12-13 kil, ale drzia sa ma tie kila dost, tak uz len nastal pocit uzkosti... mala som sa viac snazit..... uz o dva tyzdne nastupujem

bluehorsee
18. mar 2021

Heeej toto poznám aj ja, len kapku inak😃ak chces mať doma modelku z Victoria Secret, tak *urva začni vyzerať ako model od Hugo Boss😃takže tak, nech si každý pozerá sam na seba.

autor
18. mar 2021

@bluehorsee 😂😂😂 krasne povedane!!! Dakujem ❤🤗

autor
18. mar 2021

Ste fakt uzasne, dakujem vam! Ja som sa dlho obavala vobec tu napisat, hanbila som sa za svoje myslienky a pocity, ale nakoniec som velmi rada, lebo ste mi otvorili oci a dodali odvahu, budem to mat na pamati. A tiez rozosmiali, a aj rozplakali ❤

andy1789
18. mar 2021

Toho sa netreba báť. Nevšímaj si druhých ľudí. Ľudia, ktorí budú mať pripomienky na tvoju váhu majú asi pekne nudný život, keď riešia vzhľad druhých. Nie je dôležité čo si myslia ostatní, ale čo si myslíš ty. Myslím si, že vážiť nejaké tie kila naviac po tehotenstve je úplne normálne. Je dôležité ako sa vo svojom tele cítiš ty, nerieš ostatných. Ľudia si vždy nájdu niečo za čo sa vysmievať. Bohužial, je to tak. Pokiaľ sa cítiš vo svojom tele fajn, tak sa nemeň kvôli rečiam druhých.