Pomôže niekto s radami o strave a cvičení?

miskaz
2. máj 2014

Ahojte baby, viem ,ze je tu viac dievcat,ktorym ide chudnutie velmi dobre preto prosim o par know how 😀
Zacala som zdravo zit a cvicit zhruba pred tromi tyzdnami. moja uplne najtragickejsia partia je brucho,aj ked dat dole do 10 kil by nezaskodilo (mam 165cm/66kil 😲 😕 ) moj jedalnicek sa snazim menit a vyzera priblizne takto..
ranajky,ovsena kasa s ovocim a semienkami,desiata niejaky tmavy chlieb s platkom syra a sunky,zelenina ,alebo ovocie,smoothies,obed rozne ,podla toho co varim rodinke,snazim sa davat si male porcie a dokladat vela zeleniny,olovrant jogurt alebo znovu nieco lahsie,vecer vacsinou zelenina,salaty , feta syr,alebo mozzarela,cottage...tak rozne. cvicim tak 3-5x do tyzdna videa z youtube,jillian alebo podobne. vaha sa skoro nepohla,a obvod pasa mozno max 2 cm. viem ze je skoro,ale stracam motivaciu! 😖
nevzdala som sa kavy s mliekom,sladim len kavu a steviou a priznavam ze kazdy den si dam kocku 70% horkej cokolady..bez nej by som spratala kadeco horsie. co robit lepsie aby sa to pohlo,co jest inak,alebo ako prestat s tym sladkym?? som zavislak ! 😠

dakujem za KAZDU radu

gabriela255
2. máj 2014

:D ja som schudla 25 kilo za 3,5 mesiaca... a jedalniček si vieš snáď predstaviť 😀 😀 😀

iconka
2. máj 2014

Ides na to dobre, uz to chce len vela pevnej vole a nehechat sa nicim odradit. Je to beh na dlhsiu trat ako 3 tyzdne. Drz sa.

miskaz
autor
2. máj 2014

@gabriela255 haha dakujem krasne,viem si to predstavit a gratulujem ze si to vydrzala,ale ja na take cica nezer niesom.. so mnou sa potom neda vydrzat ked som hladna. a zas je lepsie byt tucna ako v rozvodovom konani 😀

moonlightflower
2. máj 2014

@miskaz horká čokoláda nie je žiadny hriech, podľa viacerých zdrojov je dokonca pri chudnutí prospešná, takže tú si vôbec nevyčítaj. Tiež je rozumné sa radšej merať ako vážiť, lebo keď cvičíš a naberáš svaly, tie sú ťažšie ako tuk, ale menšie na objem. Tým pádom môže byť 90kilový tučko aj 90kilový vyšportovaný kulturista. Teš sa zo straty dvoch centimetrov a váhu možno až tak nerieš 😉

miskaz
autor
2. máj 2014

@iconka dakujem, len preco sa to zatial ani nepohlo? co papkate na olovrant?

miskaz
autor
2. máj 2014

mozem sa opytat ako riesite obedy? moj manzel a syn su na take typicke slovenske jedla..maso na niejakej omacke so smotanou,polievky so zapraskami,obcas nieco sladke, ryzovy nakyp,buchty a ine dobroty.ja strasne bojujem ked ich vidim taketo dobroty jest. ale vacsi problem je,ze nemam velmi vela casu varit na dvakrat. pre nich a pre mna. ked maju niejaku superkaloricku bombu ,tak ano,ale inak nie. co papat na obed,alebo kde beriete inspiraciu na zdravsie varenie?

vladka276
2. máj 2014

Ja som veľa čítala, že je dobrý beh KAŽDÝ deň, sladké len doobeda a po 17stej nejesť...

gabriela255
2. máj 2014

@miskaz hladna nebývam.. no nie každý má takú vôľu..dokonca ani ja nemám ale teraz som sa zaťala...proste ako prišlo tak aj odide! 😀

maryah
2. máj 2014

@miskaz len tak ďalej... 🙂 na desiatu by som si dala nejaký jogurt prípadne ovocie a na raňajky by som si ešte dala aj zelený čaj no a hlavne je treba dodržiavať pitný režim 🙂 ináč super jedlá... hlavne je nebyť hladná, jesť 5 krát denne menšie porcie no a hlavný je pohyb... ja som za mesiac schudla 4 kg, tiež som radikálne zmenila jedálníček. žiadne sladké, ak mám na niečo sladké chuť tak si dám čerstvé alebo suché ovocie...
a pohyb je veľmi dôležitý, nie posilňovanie, ale taký ten vytrvalostný ako je beh, korčule, aerobik... 🙂

maryah
2. máj 2014

@miskaz a ešte som vynechala aj biele pečivo, celkovo bielu múku som nahradila špaldovou 🙂 aaale nie všade no snažím sa všade...

lilitela
2. máj 2014

@miskaz Mozno su problem prave tie obedy. Kolko tukov denne prijmes?

miskaz
autor
2. máj 2014

@lilitela nemam tusenia! ja som si nikdy nic nepocitala, vzdy vydrzim max dva dni a potom sa v zaplave povinnosti na to zabuda alebo ma to skor otravuje. nedokazem si ani ustriehnut to kolko kalorii vlastne pojem,aj ked tabulky su na nete v kazdej teme o chudnuti 😠 pravdupovediac,toto ma strasne odradza.. vzdy si nalozim na maly tanier.moja mierka 😀
viem,viem,sama si za to mozem,ale ja mam doma maleho diabla a som rada ze si ukradnem cas aspon na to cvicenie 😖 rada sa necham poucit,ako to jednoducho odsledovat?

miskaz
autor
2. máj 2014

@maryah ja mavam chute hlavne popoludni..cca 5-6 hodina je straaasne kriticka,to uz asiovocie nie,vsak?

miskaz
autor
2. máj 2014

@vladka276 dakujem za radu,chodim spavat okolo 23.00 niekedy este neskor,to by som uprostred noci vyrabovala chladnicku ked by som mala posledne jedlo o 17.00 😖

moonlightflower
2. máj 2014

možno má lilitela pravdu s obedmi...podľa mňa ani Tvojim chlapom neublíži zdravšia strava...ak už nie kvôli váhe, tak kvôli zdraviu...mohla by si variť niečo zdravšie cez týždeň a cez víkend, keď je viac času, urobiť im niečo také...kalorickejšie 🙂
tiež som čítala, že strašenie tukmi nie je opodstatnené. že sacharidy sú ako keď sa kúri papierom a tuky sú ako drevo (samozrejme tie zdravé tuky), takže jesť menej sacharidov a viac tukov môže byť to pravé

maryah
2. máj 2014

@miskaz ja si dávam ovocie aj na olovrant, tak jedno jablko alebo jeden pomaranč (k ešte nejakému ľahkému jedlu)... medzi posledným jedlom a spánkom by mali byť tak 3 hodiny... ja som niekde čítala a aj som sa toho držala, ževraj cistrusy sú spalovače tukov tak vždy večer som si dala 1 pomaranč, neviem či ti zabralo, ale ja som to jedávala...
ináč toto je suprová stránka... píše ju jeden muž, ktorý schudol 35 kíl, je to z jeho vlastnej skúsenosti a píše tam všetko otvorene čo sami veľmi páči...

http://www.chudnutie-ako.sk/

lilitela
2. máj 2014

@miskaz Tych diet a rad je strasne vela, napriklad ked davas delenu stravu, tak tam sledujes iba delenie a nemusi sa setrit tukmi. Ale pokial mas klasicku redukcnu dietu, tak tam by som sledovala prave tuky, pretoze 1g obsahuje tusim az 9 kalorii, zatialco cukor (sacharid), bielkovina tusim 4. Ak natieras na chlieb maslo, tak staci uplne iba taky supertenky nater, na varenie teplych jedal max. lyzica oleja. Lebo aj potraviny maju tuky -syr, sunka, maso.
Mnohi odbornici neodporucaju prestat jest o 17,00, ci 18,00, ale dat si este malu veceru o 20,00 - telo by si nemalo mysliet, za ide umriet od hladu (znizuje metabolizmus), takze prilis male porcie mozu mat prave taky ucinok. A inak ako vazenimnezistis, kolko coho konzumujes. Ale ked sa ti dostane do oka, kolko je povedzme 10g masla, tak nemusis pokazde vazit.
Ale v zasade si myslim, ze sa to zlomi, a zacnes chudnut, len vydrz este tyzden-dva. Co su to za cviky ta Jillian?
A este som zabudla - ziadna zmena na hmotnosti, ale 2 cm v pase - vies co to znamena? Ze si schudla. Schudla si tuk a nabrala sval. 1 kg telesneho tuku ma omnoho vacsi objem ako 1 kg pevneho svalstva. A cim viac pevneho svalstva bude, tym lepsi bude metabolizmus aj v klude. Ale cvicit treba iba aerobne cviky. Mimochodom, cim mensia nadvaha, tym sa tazsie chudne.

miskaz
autor
2. máj 2014

mam kupene tofu,ale este som ho nezjedla,lebo neviem ci je vhodnejsie na obed,alebo veceru a ake mnozstvo. a tiez sa chcem opytat,ak si davam fetu so salatom,kolko jej mozem a ci mozem kusok tmaveho peciva. ?

miskaz
autor
2. máj 2014

@lilitela ja vlastne ani neviem presne kolko cm v pase to vlastne ubudlo,premerala som sa v den ked som sa zbadala v zrkadle a povedala si dost !,bolo 8 vecer,po vydatnej veceri,takze mozno to ani tie 2cm nebudu. hmm

to je ta jillian miachaels

https://www.youtube.com/watch?v=1Pc-NizMgg8