Vegetariánska strava - chudnutie

sykorka27
12. júl 2021

Ahojte, má niekto skúsenosť, alebo radu, čo zaradiť do jedálnička pri chudnutí ak nejem: maso, ryby, cottage syr, omeletu, acidko?

Na sóju, orechy mám alergie.

Pri zmene jedálnička, som schudla 2 kg ale ďalej to už nejde, telo sa bráni. Čo do jedálnička doplniť aby to išlo ďalej. Obmedzila som obiloviny, vyhodila strukoviny a, to som pred tým jedávala veľa.
Jem: Celozrné pečivo 120g na deň, lučina, zelenina varená / čerstvá, 100g syra, ovocie 120g, biely jogurt.

Ďakujem za rady.

janai1
12. júl 2021

@sykorka27 prečo si vyhodila strukoviny? 🤨

sykorka27
autor
12. júl 2021

@janai1 vraj sa majú obmedzovať pri chudnutí.

stanulienkat
12. júl 2021

Nepíšeš nič o pohybe, zvýšený kalorický výdaj je tiež dôležitý.

s_a
12. júl 2021

No ak si vegetarián tak vyhodiť strukoviny je dosť blbosť, keďže je to veľký zdroj bielkovín...

tenerifka
12. júl 2021

@sykorka27 ale maju sa obmedzit ak normalne konzumujes maso, ryby, vajicka....vtedy ano, ale ty nic z toho nejes, takze ked budes mesiac na ovoci a zelenine, schudnes, ale telu budu chybat ziviny a potom to rychlo naberies naspat. Chudnutie v pripade veganov je kompliovanejsie, masozravec si da na obed chude maso so zeleninou, na veceru rybu so zeleninou, na rañajky vajicka....a kila idu dole.

ivkazba
12. júl 2021

Ješ veľmi málo, preto nechudneš. A mäso treba niečím nahradiť, nemôžeš vyhodiť aj mäso a aj strukoviny. Inak si akurát priženieš zdravotné problémy.

sykorka27
autor
12. júl 2021

@tenerifka ano, presne. masä + zelenina. a čo ostatný, preto sa pýtam čo s tým? zaradím strukoviny naspať.

tenerifka
12. júl 2021

@sykorka27 urcite ano, +pohyb

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
buberova
12. júl 2021

Nezameriavaj sa na to ktoré potraviny vyhodiť ale aby si viacej vydala ako prijala. To je kalorický deficit a vtedy sa chudne. Všetky paleo, bezchlebové, bezzemiakové jedálničky spravia to isté. Vyhodíš niečo, ničím to nenahradíš, menej prijmeš = schudneš

janai1
12. júl 2021

@sykorka27 dobrá hlúposť... Treba pridať pohyb a nie uberať nezmyselne...

deedol
12. júl 2021

stiahni si kaloricketabulky.sk a chvilu nahadzuj, co zjes denne. sama uvidis, co mozes a co ti chyba.

sykorka27
autor
12. júl 2021

pohyb mám 3xtýždenne 1hod nordic walking.

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz