Schudli ste niekto podľa rád Edity Šipeky?

samsara
18. mar 2009

Ahojte,
schudli ste niektorá podla rád Edity Šipeky,bola by som rada,keby ste písali,ako sa Vám darilo,čo ste jedávali,či ste dodržiavali 3,alebo 4 hodinový odstup medzi jednotlivými jedlami a všetko okolo toho.
Ďakujem. 🙂

vroni
18. mar 2009

Ano, ja nejakych 10 kil este pred tehu a chlap skoro 30 (za dva roky - este stale chudne do tej presnej
30) Dodrziavali sme 4-hodinove odstupy a jedli sme obidvaja vsetko. Ja som skor mäsova - a fungovalo, chlap si potrpi na mucne vyrobky a funguje to tiez 😎 Nejako sme sa pri tom automaticky preorientovali na zdravsie varianty potravin (cize tmavy chlieb a pecivo, menej sladkosti a tak), ale to mozno aj vyplynulo z dietata a nie z diety 😀 A chlapovi pomohlo, ze zrusil vsetky "dietne" a "light" blivajzy (hoci dostat normalny, plnotucny jogurt je celkom slusna fuska)....

katka76
18. mar 2009

tak moja kolegyna jedla kazde 4 hod, po 2 hod uz na nic nemyslela len na to, kedy konecne uplynu tie zvysne dve hodky, aby sa mohla najest. jedla polovicku porcie a teda riadne schudla, zial si takouto dietou privodila zapal zaludka, oslabila imunitu, potom bola dlhsie na PN, choroby sa na nu lepili a po 4 mesiacoch bola tam, kde zacala
myslim si, ze v stravovani plati matematika, kolko energie prijmes, tolko musis aj vydat. nepomer potom vedie k nadvahe alebo podvahe.
ja sa riadim "bylinozravcami" - stale nieco prezuvaju, mensie porcie a castejsie, dostatok zeleniny a ovocia. a ked ma telo na nieco chut, treba mu to dopriat...

samsara
autor
18. mar 2009

Ja nedokážem dodržať 4 hodinový odstup v jedení,vydržím iba 3 hodinový,lebo keď som skúsila jesť každé 4 hodiny,tak som bola po 3 hod .taká hladná,že keď som išla za hodinu jesť ,tak som toho zjedla ovela,ovela viac,lebo som bola vyhladnutá... 😒
Myslíte,že schudnem aj tak,keď budem jesť každé 3 hod. a nie každé 4 hod.?Samozrejme, o niečo znížim porcie...

mimikyky
18. mar 2009

samsara 3hodinové sú lepšie ako 4hodinové,ja som tak teraz začala jesť, a funguje to 😉

patricia1971
18. mar 2009

samsara ja som to tiež skúšala,ale tiež mi to nešlo po 4hod......ja som teraz na inej diétke,ja musím schudnúť viac naraz a potom si to udržiavať 😉 ......ale mimikyky má pravdu 🙂

zuzu13
18. mar 2009

na kazdeho ine plati...ale hlavne...vsetko sa zacina v hlave... 😉

mimikyky
18. mar 2009

tak tak, všetko sa začína v hlave 😉

patricia, dík 😉

babatko88
18. mar 2009

ja tomu neverím, nie je to v tom ako jete, ale aj v tom, že máte vôľu niečo dosiahnuť a trochu sa aj hýbete, nielen žeriete každé 4hodky a kukáte do telky 😀 ja chcem schudnúť, ale nejako to nejde

rejocka
18. mar 2009

ahojte a to ste mohli jesť čo ste chceli,aj kombinovať,či sú tie dni rozdelene,čo sa može v ktorý deň,ako pri 90-dňovej,alebo delenej strave,? 🙂

vroni
18. mar 2009

no, babatko, hybat sa musis 😀 Nemusis cvicit 😀 Neviem, aky mas denny program, ale ja tej telky vela nenakukam (nevravim, ze vobec, ale vela toho nie je) Taka dlhsia prechadzka s babcom je tiez hybanie sa. Alebo zbehnutie do obchodu (zbehnutie, nie odplazenie sa 😉 ) U nas doma funguje system - z prace sa chodi domov peso (nie auto ani autobus) A je odhybane. A kila idu dolu....

zuzkafuny
18. mar 2009

hm... a Edita je chudá...???

krasuliak
18. mar 2009

nechaaaaapem vas!! stale dieeeeety 😀 😀 zeny sak sa treba hybat a jecte ci hcete zase nie len sladke tak normalne len sa treba hybat !!!! ziadna dieta vam nepomoze ani tabletky alebo co este je na chudnutie!

len pohyb a pohyb a este sex aby som neuskodil manzelom 😀 😀 ale vazne je to len o tom kolko zjes tolko spal a drzi si postavu a pri chudnuti jec ale spal viac !! viac cvic behaj .... ja som cital knihu tej sipeky a ma tam aj cviky myslim tak aj z tade sa moze cerpat a komu sa nechce behat nech s kupi orbitrek

http://www.tvproducts.sk/orbitrek-platinium

PS: cica nezer!! 😀 😀

maslenka
19. mar 2009

ahojte, kliknite na www.chudnutie.ako.sk - dostanete odpoveď na všetky otázky, veľa šťastia v chudnutí 😉

vroni
19. mar 2009

Ta stranka je www.chudnutie-ako.sk Ale otazka neznela AKO schudnut, ale ci niekto schudol Sipeky-metodou. Mne sa paci prave preto, ze je neobmedzujuca a mne pripada logicka. Dieta, ktora mi bude odporucat "zdravy" margarin namiesto masla, nizkotucne mlieko alebo "skvele" dietne produkty - dakujem, neprosim. Ono napriek fixnym predstavam ludi, ktori nadvahou nikdy netrpeli, to nie je tak, ze ti silnejsi sa cele dni len napchavaju a nehybu. Az v 85% ma bezna nadvaha (cize nie patologicka - o 40 a viac kil) pricinu niekde inde nez v nadmernej konzumacii potravin.

nataly7
19. mar 2009

co je to za dietu to mozem jest hoci co ale kazde styri hodiny nerozumiem ved to budem jest stale a co pohyb napiste viac co jete a robite dakujem

samsara
autor
19. mar 2009

Presne Vroni ,si to vystihla,ja chcem vedieť,či niekto schudol podla metody- ŠIPEKY!

NATALY - tu le v skratke všetko napísané:

http://www.editasipeky.sk/www/?clid=223

bibula
19. mar 2009

tak ja som na sipeky len same "neodporucania" dostala-ved vyzera aj sama ako zaba/ropucha

samsara
autor
19. mar 2009

Bibula a prečosi dostala samé neodporúčania?

majka35
20. mar 2009

ja som jedla každé tri hodiny, samozrejme nie porcie pre 100 kilového chlapa 😀, efekt to malo taký, že sa mi zúžil pás, stratila som brucho ... ale tá pneumatika okolo brucha, ktorá zmizla ma potešila najviac 😀 no a chodievala som plávať 2xtýždenne, pretože plávanie zbožňujem, ale mám bohužiaľ málo času ... teraz som trošku pribrala, tak som znoovu začala jesť 5x denne, každé tri hodiny a pomaličky už vidím na bruchu, že začína miznúť ... teraz pre zmenu cvičím pilatesa ... je to tiež super, ale iba každú nedeľu, viac nestíham ... 🙄

ikke
4. okt 2009

majacska • Včera o 21:26
ahojte..neviem ci je tu uz tato tema..mna by zaujimalo, ci sa niekomu z vas podarilo touto metodou schudnut..diki za odpovede

macka01 • Dnes o 09:12
tiež som o nej hľadala niečo konkretne,hlavne tie cviky aj s nejakým popisom pripadne obrázkom by som uvítala

rokka • Dnes o 11:38
ja som sa tiež snažila, jesť každé 4 hodiny ale nebavilo ma to dlho. Kamarátke som požilčala knihu, krásne schudla 14 kg, ale keď začala jesť znova normálne, nekontrolovateľne, tak pribrala naspäť všetko, ešte aj viac. Ale cviky sa dajú, ja mám od nej aj VHS kazetu s cvikmi.

macka01 • Dnes o 11:49
a tu nepoznáš nejake stranky kde to má prezentované?

samsara • Dnes o 12:28
http://www.editasipeky.sk/www/index.php?clid=23
Ja som schudla 7 kíl,podla Šipeky,asi pred 5 mesiacmi ,teraz to už nedodržiavam,ale váha mi našťastie nejde hore a práve začínam zase podla jej rád chudnúť a budem sa ich aj viac držať,pred tým som si to viac-menej upravila podla seba,nemala som odlahčovací deň,ale dodržiavala som 4 hodinový odstup jedál,ale medzitým som jedla ovocie,alebo zeleninu.lebo ja by som nevydržala nič nejesť 4 hodiny a Šipeky povoluje po 2 hodinách ovocie,alebo zeleninu ( tú viacej ) a občas som si zacvičila....mne to pomohlo ,schudla som z 86 kíl na 79 a teraz idem opäť pokračovať v jej ,,diéte".

samsara • Dnes o 12:35
http://www.editasipeky.sk/www/?clid=223 - tu je to lepšie rozpísané.

anull11 • Dnes o 12:45
vrele odporucam. vdaka tej knizke akoby mi nieco preplo v mozgu. konecne som po niekolkych rokoch prejadania a nasledneho hladovania a umorneho cvicenia pochopila, ze tadial cesta nevedie. ja ani neviem, ci to bolo jej konkretnymi radami, i ked tie som tiez skoro vsetky dodrziavala. hlavne to bolo naozaj tym nejakym "cvaknutim" v hlave. citala som editu asi pred 5 rokmi. teraz uz na tie odporucania vobec nemyslim. vobec sa nezaoberam tym, co smiem jest a kedy smiem jest. jem ked som hladna a to, na co mam chut. so svojou postavou som uplne spokojna a v podstate to uz ani vobec neriesim. Editu by som chcela osobne stretnut a povedat jej: DAKUJEM!!!

majacska
4. okt 2009

od zajtra zacnem robit tuto metodu, kupila som si aj knizku, teraz som ju docitala... 🙂

majacska
4. okt 2009

anull11 a kolko si schudla?

hanam
4. okt 2009

ja som podla nej schudla 12 kg a udrzala som si ich 2 roky do porodu, teraz zacinam znovu 😉

bibula
4. okt 2009

vraj je podvodnicka-bolo o tom aj v tv

vroni
5. okt 2009

bibula, normalne si ma zabila 😀 😀 😀 Uplne som zabudla, ze je pondelok rano a rehlim sa uz par minut. Bolo by nam sveta zit, keby aspon 50% informacii v televizii bola pravda. Prosim ta, ako nazyvas tych svatcov vyrabajucich zazracne tabletky (mydla, caje atd) na schudnutie, spisovacov neskodnych diet a roznych inych odbornikov? 😀 😀 😀 Kazda dieta funguje len u casti obyvatelstva. Vseobecne platna neexistuje. A jasne, ze ti, ktori neschudli budu prisahat, ako je na vine dieta. Sipeky metoda existuje takmer v kazdej krajine (pod roznymi menami)...

katrin21
5. okt 2009

baby, pozeravajte na Prima Jsme to, co jíme! Skvela relacia, ! uplne super, chodi to tusim vo stvrtok vecer, alebo v stredu... radia tam ako schudnut, co jest a preco.... vazne dobre !

macka01
5. okt 2009

pár krat som to videla,zaujímave,neviem či by som sa takto do telky chudnúť odhodlala ísť,asi sú moc zúfalí.

majacska
5. okt 2009

ahoj bibula, a v com akoze podvodnicka??

nanika
8. okt 2009

Baby, byvala kolegyna s nou schudla, neviem kolko kg, ale nakoniec musela ist na vysetrenie, lebo jej bolo nejako divne a uplne si prehadzala cholesterol. Ja tu dietu konkretne nepoznam, ale 4 hodiny to je dost dlha doba. A presne vroni, ono nieco taketo je tu uz velmi dlho, zaklad je obmedzit kaloricky prijem, o tom to cele je, problem je, ze kazdy si dietu akukolvek prisposobi a nedba na zaroven vyzivovu skladbu a tu moze byt zrazu problem. Schudnete, ale zlikvidujete si svoje telo, metabolizmus... Tym, ze obmedzite niektore potraviny, casom vam aj tak budu chybat a prastite s tym.

maznacik007
8. okt 2009

no Edita je z nasho mesta ja som ju poznala aj predtym.. ked este vazila dooost kil.... a potom som k nej chodila cvicit...

podla mna je to ok metoda... zalozena na uprave stravy, cviceni a hlavne na zmene myslenia... v tom si myslim ze ma pravdu lebo my sa prilis zahlcujeme negativnymi myslienkami.. a proste nase telo to nie je len fyzicno ale aj to psyche...

samozrejme ze to enfunguje na kazdeho napr. u svojho syna, ktory je moj rovesnik.. uspech nemala... je obezny... ale je to presne o tom co hovori ze clovek musi chciet... a tak je to vo vsetkom.. podla mna ide o zmenu stylu zivota.. a pristupu k nemu..