Schudli ste niekto podľa rád Edity Šipeky?

samsara
18. mar 2009

Ahojte,
schudli ste niektorá podla rád Edity Šipeky,bola by som rada,keby ste písali,ako sa Vám darilo,čo ste jedávali,či ste dodržiavali 3,alebo 4 hodinový odstup medzi jednotlivými jedlami a všetko okolo toho.
Ďakujem. 🙂

bonnie2
25. jan 2017

@odm3 a za aky cas si takto schudla?

Juj som rada ze to tu znovu funguje. Viem ze najlepsie je pravidelne jest. Ja som tak schudla desat kg pred siestimi rokmi...teraz potrebujem dat dole 2-4 kg...lebo sa necitim vo svojej kozi...

bonnie2
25. jan 2017

@odm3 a mozes napisat jeden tvoj den? Co jes za ten den?

arrrsz
25. jan 2017

@milan_branik neuveris, ale toto je zadarmo a je to presne to, co si popisal-nezrat a ( trochu ) sa hybat. Takze ziadna " dalsia super dieta", len upratanie si v hlave a naucit sa neprezierat, ale normalne stravovat.

Rada sa pridam, mam uz niekolkorocne skusenosti s tymto sposobom stravovania. Momentalne som zas vo svojom vyssom hmotnostnom stadiu, takze trochu motivacie nezaskodi😂

bonnie2
25. jan 2017

@arrrsz tak napis prosim svoje skusenosti. Ako sa stravujes ty?

odm3
25. jan 2017

@bonnie2 trvalo mi to asi rok - ja idem dole tak 1 kg mesačne, inak som už moc hladná a nervózna. Ráno jem jogurt s vločkami, alebo hocičo iné - napríklad rožok čo deti mali na desiatu a nezjedli deň predtým 🙂. Obedujem v práci - to čo mi v jedálni dajú - polievka + druhé - len nechám vždy niečo na tanieri. Potom jem doma asi o 17 to čo máme - napríklad detskú porciu cestovín, rožok s niečím... Potom zvyknem behávať večer tak 6-8 km. Potom príde kríza tak okolo 20 lebo chystám deťom večeru a mám tendenciu sa natlačiť s nimi a ešte dojedať - to sa snažím už vydržať a dám si len čaj s citrónom alebo niečo malé, idem spať trochu hladná, ale naozaj len trochu. Podľa mňa to chudnutie úplne bez hladu nejde, ja sa snažím nájsť tú hranicu pri ktorej je ten hlad ešte znesiteľný a súčasne to ide dole. No a zákusky, koláče a iné neodolateľné veci, ak máme doma, si dám vždy - len s tým že si poviem, že do rána to neutečie, večer vydržím a dám si ráno ku káve.

arrrsz
25. jan 2017

@bonnie2 jem kazde 4 hodiny ako to odporuca. Zaciatky su tazke, teda aspon pre mna boli, ale za taky tyzden-dva si clovek na to uplne zvykne. Ranajky si dam napriklad chlieb maslo sunka, k tomu nejaka zelenina, len trochu, nie kila. Kludne si dam aj vianocku s maslom, napriklad dnes dva kusky. Kava s trochou mlieka bez cukru. Obedy normalne ako ostatni, napriklad dnes zeleninova polievka a halusky. Len si dam polievku naberacku a druheho " take normalne mnozstvo". Niekedy mam len polievku napr. tak to si dam kludne po okraj a aj chlieb k tomu😂. Na olovrant tiez kludne 1 chleba s natierkou, alebo jogurt z rozkom ( celozrnny je lepsi ). Na veceru podla toho, co som mala cez den. Kedze dnes som mala uz vela peciva,tak vecer budu iba paradajky😂to mi bude stacit. A ziadne sladkosti a sladke vody. Ale napriklad na ranajky nemam problem si dat aj kusok ( aj dva ) kolaca, len to uz su tie ranajky,nie bonus po obede napriklad😀 trochu pohybu treba zaradit. Ale ziadne zdieranie. Hlavne to musi cloveka bavit, takze treba si najst nieco take.

arrrsz
25. jan 2017

Takze dnesne jedlo: ranajky 7.00 dve vianocky s maslom kava s mlieko
Obed 11.30 zeleninova polievka, halusky
Olovrant cca 16.00 jogurt s rozkom
Vecera 20.00 tie paradajky ( iba dnes tak dietnejsie, kedze ta vianocka halusky atd😂)

Dalsi den priklad. R chleba maslo sunka syr paprika kava s mliekom
O polievka, maso ryza salat
Ol Chleba s tuniakovou pomazankou jablko
V Biely jogurt s celozrnnym rozkom

Tak nejak plus minus. Plus nejaky ten pravidelny pohyb

bonnie2
25. jan 2017

@odm3
@arrrsz dakujem vam kocky. Ja ale akosi nevydrzim jest kazde styri hodiny ale skor kazde tri. Hadam to nevadi lebo ked nejem dlhsie som fakt hladna. Ono he dost aj v hlave ako sa clovek citi a veri tomu ze chudne. Musim aj ja zarafit tu pravidelnost lebo prave kvoli nepravidelnosti som trosku pribrala. Mne staci dve jg aby som sa citila dobre akeby boli dole 3-4 kg tak to uz je skvele...

arrrsz
18. feb 2017

Nikto nechudne? Alebo sa nechysta😇?

odm3
18. feb 2017

ja veru nechudnem, nejako to stojí, ale snažím sa stále. U teba ako? darí sa? Koľko chceš dať dole?

arrrsz
18. feb 2017

@odm3 no keby sa aspon 10 kil podarilo budem rada😅toto stravovanie poznam uz zo 10 rokov a parkrat aplikovane do praxe vzdy po narodeni deti🙂no a teraz som zas na zaciatku. Akosi sa mi teraz tazsie rozbieha...aj vek uz je vyssi ako pri prvom raze, tak uvidim, ako sa bude darit😒

anka7
12. feb 2020

ahojte, chudne ešte niekto v tejto skupine??? Ja som kedysi krásne schudla vďaka Editiným radám a teraz idem do toho znovu........pridá sa niekto???

jakaem
12. feb 2020

@anka7 akurát včera som začala,teda sa snažila🙂 koľko si vtedy schudla? ako plánuješ začať?

baculka77
13. feb 2020

aj ja chcem začať 🙂

lilia_manuna
13. feb 2020

Aj ja by som sa pripojila. Koľko kg by ste chceli dať dole ? Ja kojím, myslíte, že môžem ísť smelo do toho ?

jakaem
13. feb 2020

Ja potrebujem 20kg🙁 dnes som mala prehrešky 🙁

lilia_manuna
14. feb 2020

@jakaem ja bohužiaľ tiež 20 🙈. Ešte som nezačala, lebo si nepamätám princíp a nejako nestíham naštudovať na rýchlo popri malej.

lilia_manuna
14. feb 2020

Baby ja idem na to od zajtra, lebo už normálne panikárim zo seba. Som 2 mesiace po pôrode, ale čo deň, to viac sladkostí žeriem a posledné dni už fakt úplne nekontrolovane. Cítim sa strašne. Mám 165cm. Po pôrode bola moja hmotnosť 84 kg. Teraz pred pár dňami už cez 85. Ráno sa odvážim nalačno. Ja teraz počas kojenia by som aj koňa zožrala, ale takto to neide...Pomohlo by mi, keby sme sa tu podporovali a informovali sa vzájomne, ktorej sa ako darí. Prosím pridajte sa ku mne.

anka7
17. feb 2020

ahojte baby, vidím, že som na tom podobne.....aj ja sa len rozbieham, ale dnes samé prehrešky, mám pred svojími dňami a zobem kde sa dá a to som min. týždeň dala kilo dole. Potrebujem 15- 20 kg, ale moja prvá méta je 5 kg. Len ten rozbeh je pomalý, vytiahla som knihu Edity a idem ju nanovo preštudovať. Rada sa pridám

jakaem
17. feb 2020

@anka7
@lilia_manuna baby a čo takého zvyknete jesť za celý deň, dajte typy prosím 🙂

jakaem
17. feb 2020

A ešte otázočku raňajkujete hneď po zobudení alebo až keď cítite hlad?

lilia_manuna
17. feb 2020

Baby ja som nezačala 🙈. Tak zajtra už fakt. Budem aj písať, co som jedla, dobrý nápad. Aspoň tak nebudem tlačiť do seba, aby som to tu potom nemusela písať. Tiež som práve začala čítať knihu. Čítala som ju pred rokmi a už si pamätám len, že každé 4 hoďky...

lilia_manuna
17. feb 2020

@jakaem ja ráno jem tabletku na štítku, po polhodke vypijem veľkú kávu s mliekom a potom riešim deti, utekám do škôlky a až keď sa vrátim, raňajkujem. Čiže možno aj 3 hodiny po zobudení. Ale toto idem zmeniť. Pripravím si večer obložený chlebík a zhltnem ho o 7mej za chodu.

anka7
18. feb 2020

no veru, aj ja si pamätám, to 4-hodinové stravovanie, ale musím prelúskať knihu a budem múdrejšia a s tými raňajkami mám aj ja problém. Vstávam okolo 5 hod a hneď nie som hladná a potom jem až okolo 8 hod. Neviem či si dobre pamätám, ale jesť by sa malo do pol hodiny od zobudenia. Na youtube som našla cvičenie so Sipeky a podarilo sa mi včera pocvičiť.

lilia_manuna
18. feb 2020

@anka7 super, že si si zacvičila. Ja dnes k večeru už bieda. Malá mi celý deň plače ( ani c noci sme skoro nespali )tak mi aj adrenalín a chuť do žrania s každou hodinou stúpa.
R:8:15 banán, 9:00 1,5 rožka s maslom,šunkou a reďkovkou
O:13:30 lasagna taký menší kúsok, pol buchty na pare s makom (po dcére..🤦)
V: tu už som bola hladná a vyčerpaná, zároveň som si uvedomila,ako ja fakt akúkoľvek nepohodu zajedám. 17:00 Žemla so šunkou a syrom. Potom cca 17:30 som aj mužovi zožrala rožok so šunkou a syrom. Chodila som asi 3x ukrajovať zo syra. A teraz som zjedla jogurt. Tak toto ja robím stále. K večeru dožieram. Cítim sa vykojená a unavená a s blbym pocitom, že som zas otrasne jedla ☹️. Tak zajtra zas nový pokus 😂

anka7
25. feb 2020

@lilia_manuna tak ako sa ti darí? Ja som skoro týždeň preležala s chrípkou. Takže ani cvičenie ani stravu som neriešila. Ešte nie som úplne ok, ale do práce chodiť musím. Snažím sa odolávať sladkostiam, tak som zvedavá ako dlho mi to vydrží 🙂
Ja sa ti ani nečudujem, že únavu zaháňaš jedlom u mňa to vždy tak bolo. A po takýchto dňoch a prebdených nociach stravu ani nerieš. Verím, že malý už spokojne spinkáva a ty máš cez deň energie na rozdávanie

lilia_manuna
27. feb 2020

@anka7 fu tak to ma mrzí, že si ochorela, nech si čoskoro v poriadku a s chuťou do chudnutia 🙂. Ja sa snažím od pondelka už tradične 😁. Celkom to ide, ale pomáham si aj aplikáciou Kalorické tabuľky. Tým, že tam vidím, koľko môže byť môj denný príjem, aby som chudla, viem si zaradiť aj niečo sladké a neprekročiť ho. Celkom som sa nakopla, tak snáď mi to konečne pôjde. V pondelok ráno som mala 87 kg !!! a odvážim sa opäť v pondelok.

lilia_manuna
2. mar 2020

Dobré ránko kočky. Dnes je upršané ráno, ale ja sa usmievam, aj keď som zas veľa nenaspala. Váha ukázala 84,9 kg. Teším sa, že som sa konečne odrazila.

anka7
3. mar 2020

@lilia_manuna wauuu, tak to je poriadny dôvod na úsmev. Teším sa s tebou. Ja sa odvážim až 15. marca, snažím sa dávať si pozor, ale teraz dobieham v práci čo sa dá, týždeň pn mi poriadne chýba a keď nestíham obed tak potom zobem kadečo. Ale som fakt rada, že sa ti tak krásne darí.........držím palce nech to takto ide aj tento týždeň

jakaem
22. mar 2020

Ako sa vám darí? Ja som zasa zlyhala🙁