Schudli ste niekto podľa rád Edity Šipeky?

samsara
18. mar 2009

Ahojte,
schudli ste niektorá podla rád Edity Šipeky,bola by som rada,keby ste písali,ako sa Vám darilo,čo ste jedávali,či ste dodržiavali 3,alebo 4 hodinový odstup medzi jednotlivými jedlami a všetko okolo toho.
Ďakujem. 🙂

katieg85
26. feb 2013

@lvkatka
@maminkaalm
@javalla baby raz v tyzdni by ste mali jest cely den to iste jak pise sipeky,a zato ze zajtra je spln tak ja vyskusam postit a budem pit cely den zeleninovy vyvar,ze vraj to velmi pomoze ked sa cez sln posti chlieb a voda no namiesto chleba si dam zeleninovy vyvar dufam ze to vydrzim.ze vraj sa cez spl chudne dvojnasobne ked to pojde dobre tak budem pri kazdom splne postit takze raz mesacne.

maminkaalm
26. feb 2013

@katieg85 dakujem za p nieco vymyslim aj ja aby to bolo postnejsie

javalla
27. feb 2013

babenky potrebujem povzbudit ☹ ☹ vikend bol hotova katastrofa (vsetci doma, moje zavazky a pevna vola boli fuc), takze riadne papat som zacala od pondelka, presla som na 4hod. etapy, papam o 8h, 12h, 16h a 20h, snazim sa aj dost pit hlavne cistu vodu. Ale asi hodku po papani, to je jedno ci rano ci na obed ci vecer, uz zas citim hlad a zvysne tri hodky len posuvam ocami rucicku a cakam kedy budem moct zas papat, v tomto som zostala pevna, medzitym si nic nezobnem, pohar vody mi pomoze len na par minut. Mam pocit ze hladujem. Alebo to si telo takto nejako zvyka? Je to tak aj u vas alebo neviem co robim zle. Keby som bola v robote, asi by mi to ubehlo rychlejsie, ale doma ked mala doobedu spi, tak tie minuty sa vlecuuuu... Take jablcko alebo mrkva medzi chodmi by boli zle??? poradte. Knizka od Sipeky objednana, zatial nedosla. A este na zaciatku, ked sme zacinali pred par dnami, som mala 78,8kg, dnes rano mi vaha ukazala 77,6kg (podotykam este nalacno), no nic moc sa zatial so mnou neudialo 😢 . Ale to som asi len velmi velmi velmi netrpezliva, kedze v podstate som zacala len v pond. A ak to nie je tajomstvo, ako je to s kileckami u vas?

katieg85
27. feb 2013

@javalla ved to mas super ved ti poslo kilecko dole.ja som si vsimla ze ked nepijem tolko vody kolko mam, tak tiez trosilinku porusim.hlavne ked idem na nakupi tak vtedy nestiham pit a ked pridem domu tak by som zjedla vsetko.ja pijem stale co pol hodinu a uvidis jak ti to pojde dobre.a dakedy je to klamlive ze po hodinke si mislis ze si hladna ale naozaj si smedna a ne hladna.bo ked pomislis na jedlo tak uz to mas v hlave a stale mislis a mislis potom na jedlo,vsetko je v hlave.a ovocie si kludne mozes dat medzi tym ale jabko ja vobec bo ponom si hladna.

adka1978
27. feb 2013

...stravovanie podľa Edit funguje na 100 %, (u mňa - 24 kg 🙂 ) ...len škoda, že Editka už zomrela. Poznala som ju osobne a nie je to žiadna podvodníčka ako tu bolo písané. Ona proste len humorne opísala že všetko je v hlave:🙂)))

katieg85
27. feb 2013

@adka1978 a este drzis?moja kamoska tiez dala dole 16 kil

lvkatka
28. feb 2013

@katieg85 tak som sa bála, že to príde.... zatiaľ sa bojím pôstu, že to nevydržím, ale pravdou je, že spln mi dal zabrať poriadne.... premýšľam nad tým, že pôst by bol fajn v pondelok, zdá sa mi, že nie cez spln ale taký fixný deň, aby som to prala ako pravidlo. šipeky písala o piatku, zajtra je... uvidím, nechám si to cez deň prejsť hlavou, obávam sa, že to nezvládnem a potom budem zas mimo... sklamanie ma vždy dostalo

lvkatka
28. feb 2013

@javalla ja som zhodila kilo za tri dni, dobre že som neskákala tri metre nad zemou (od šťastia), držím 4 hodiny, snažím sa piť a cvičím denne aspoň 30 minút. nevážim sa každý deň, ale teším sa, cítim, že niečo pre seba robím. snažím sa pozitívne myslieť, a potom : pomaly ďalej zájdeš.... a ak vydržíš celý rok, tak dúfam, že ti napíšem viac. zatiaľ sa tiež v tom hľadám, občas som hladná, občas tlačím čas, sme na začiatku... keď budeme na konci - to bude iné kafe.

katieg85
28. feb 2013

@lvkatka ked pises obavam sa ze to nezvladnem ,davas svojej hlave rozkaz a ona ti nato odpovie tvoje pranie je mi rozkazom nech sa tak stane.to je zle ,musis misliet pozitivne,ja to zvladnem ,ja chudnem a misliet na to pozitivne a splni sa to.ocom premislas tak to robis.a ten postny den jest cely den to iste daj si to co ta zasiti dobre napriklad jest meso cely den

lvkatka
28. feb 2013

@katieg85 máš pravdu, zvládnem všetko čo budem chcieť. takže to nechám tak ako šipeky, na piatok. zajtra mám pôst.

javalla
28. feb 2013

prave mi dosli knizky VS chudnutia aj Moje bajecne zeny, mala spinka, idem si pripravit obedik a pustim sa do citania... juj motivaciu mam takuuuto 🙂)) Inak babenky ja som fest netrpezliva, vazim sa kazdu chvilu, tak velmi chcem mat menej... doteraz som si ako tak zvykla na presne papanie aj pitie, no zajtra je prveho, vyslo to takto celkom dobre, takze rano sa naposledy odvazim, zapisem si to do kalendara a potom dalsie az 15teho - moj terajsi najvacsi ciel mat dovtedy -2kg; drzte sa

katieg85
4. mar 2013

@javalla
@lvkatka
@maminkaalm baby ako vam to ide dufam ze to nevzdvate ja mam dva kila dole,ale teraz sa nevazim bo mam menzes.musis si nalozit prisno bo za mesiac idem na svadbu.

maminkaalm
4. mar 2013

@katieg85 tak dari sa no pomaly cakam menzes tak sa radsej nevazim a konecne som sa sem dostala, Mám teda otázku ked máte ten 4 hodinový cas medzi tým si niečo dáte? lebo ja ked prestanem jesť blbosti tak moje trávenie vždy sa nejako zrýchli možem si dať aspon ovocie alebo nieco lahke dajte tip co si dávate lebo v podstate je jem okolo tej osmej potom mam o tej dvanastej obed ale mdzi tým si dam nejaké ovocie to sa moze ? prajem pekné chudnutie a drzte sa

katieg85
4. mar 2013

@maminkaalm no ovocie si mozes dat,ja ked sa tocim kolo deti tak mi to rychlo zbehne,hlavne do obedu.

maminkaalm
4. mar 2013

@katieg85 diki za radu tak aj ja ked mam co robit tak je to v pohode

javalla
4. mar 2013

vikendy mi to kazia!!! cez tyzden sa drzim a v pohode sa vsetko da zvladnut, ale potom pride vikend, sobota navsteva u nasich, nedela navsteva u svokrovcov a poznate to, daj si, daj si, a preco nechces, uz ti u nas nechuti??? nikoho nechcete urazit, tak zobnete to, zobnete tamto, darmo som ockom pokukovala po hodinkach, ze este nie je ten moj spravny cas papania. Az dnes ranajky som si s usmevom vychutnala, ze konecne pondelok... Inak ked som medzi tym hladna alebo ma chyti len tak chut na nieco, tak si dam jabko alebo mrkvu alebo cherry paradajocky a zbehne to a uz sa tesim, kedy budem mat konecne v zahradke na vyber viac zeleninky, ale silou mocou sa s nou nasilu nedzgam, len ked mam chut. Moje vazenie az 15teho - pred vikendom, huraaa, som feeest zvedava, ahojky vsetky

katieg85
4. mar 2013

@javalla mi tiez chodime ku svokrovcom,furt si berem zo sebou 2litrovu flasu,lebo oni piju sladke vody a furt pijem.sem tam tiez dobnem neco ale snazim sa.jedine v sobotu sa to nedala mali sme zabijacku tak som jedla rano a potom az o 14 hod.kedze som furt lietala.

lvkatka
5. mar 2013

@javalla
@katieg85
@maminkaalm
ahojte kočky, tak som po pôste a víkende. pôst bol v pohode, chlieb s vodou. ale jedla som kedy som zacítila hlad. nebolo toho veľa, bola som mimo a správne naladená. ale čo ma prekvapuje, že odvtedy mám problém dodržať 4 hodiny. do obeda sa to dá, poobede tlačím čas a večer už nevydržím. necítim takú pohodu ako predtým. a chcem sa opýtať : ovocie jete len doobeda?

lvkatka
5. mar 2013

@maminkaalm zvyknem len jabĺčko alebo jedno ovocie, podľa šipeky by to malo byť len výnimočne....

katieg85
5. mar 2013

@lvkatka tak pi viac vody ku veceru a daj si dajaky program,mne ked prejde 3 hodiny tak idem daco upratovat aby mi to rychlo zbehlo ku styrom hodinam.dnes mi manzel ide do prace tak mi to pojde lahsie,takze budem mat dni lepsieho cvicenia a ziadne kavickovanie.pri nom mi to ide horsie.a este baby uz je po splne a vravi sa ked mesiac chudne tak sa i nam lepsie chudne,a ked mesiac nabera tak nam to ide tahsie, tak to vyuzite nasledujuce dni.drzim vam palceky
@javalla
@maminkaalm

maminkaalm
5. mar 2013

@katieg85 dufam ze s tym mesiacom to bude pravda a konecne sa to pohne 🙂

petuscha
5. mar 2013

nevedli by ste mi povedat nejaek zasady tohoto chudnutia podla sipeky??? celkom ma to oslovilo ako to tu citam.. jest kazde 4 hodiny a vela pit.. co sa moze jest??
dakujem

lvkatka
5. mar 2013

@katieg85
ok, všimla som si, že keď menej pijem, tak viac jem.... horšie je, keď som mimo domova, musím sa skonsolidovať aj v tie dni, ťažko sa mi dáva dohromady jedenie, cvičenie aj piť. a to vravia, že mi ženy vieme robiť viac vecí naraz. buď nie som žena a tým pádom neviem, kde sa vzali moji synovia, alebo sa to musím jednoducho naučiť. zvyk je strašná košeľa, hlavne zlozvyk
. dík za tip

lvkatka
5. mar 2013

@petuscha
skús si od nej objednať knihy, ja mám dve a dá sa v nich dobre zorientovať. ale tak v kocke :
- každé 4 hodiny jedlo ( zas nie pečené prasa ale v pravidlách zdravej stravy, ja si vážim, čo jem a pomaly začnem znižovať dávky jedla ale cca 100 g príloha, 150 g mäso.... je toho viac čo robím so stravou... len treba chcieť)
- každý deň podľa váhy piť 2-3 litre vody
- každý deň 30 minút cvičiť
- každú sekundu pozitívne myslieť.
dá sa to a pre mňa je to taký malý veľký zázrak, ale ja chudnem!!!!!

javalla
5. mar 2013

baby mne robi problem skor to hybanie kostrou, jest pravidelne som si uz normalka zvykla, aj nalievat sa litrami vodou sa akosi da, ale donutit sa ze idem si zacvicit, tak tu mam velke stop!!! myslim pozitivne, tak hadam aj do toho este dostanem chut. papa utekam zohrievat obed 🙂

katieg85
5. mar 2013

@javalla no mne sa tiez nechce robit cviky,ze lahnem a cvicim ruka ci noha,lepsie ma bavi zumba stale cvicim rano 15 minut zumbi po obede idem na prechadzku a ked sa mi chce tak este vecer si dam zumbu.vtedy mi ztej zumby tak sibalo ze kade som sa pohla ta som sa vykrucala 😀 😀 napriklad som stala pri piecke nohy rozkrocit a robit polo drepi,to je cvik na vnutorne stehna medzi nohami. 🙂 abo ked som sedela pri telke ta som napinala brucho.

katieg85
5. mar 2013

@petuscha lepsie si kupit knihu od nej vysoka skola chudnutia.kolo 7 eur stoji.tak jak uz povedala katka jest co 4 hodiny lubovolne jedlo z mierou to znamena zjest pomali a rozmislat ci mas uz naozaj dost,a nie ze ti ostane pol mesa na taneri a vsak co dojem ne?mozes jest hocico no najlepsie si vyberat co najzdravsie jedla.potom by ti to islo rychlejsie.a pit vela vody vaha deleno 30 a vyjde ti to v litroch.lepsie keby si si precitala knihu tam pise ako chudla a vsetko sa zacina v hlave.

javalla
5. mar 2013

@katieg85 a podľa čoho cvičíš zumbu? už dávno som bola asi 5x na zumbe, ale veľa si z toho nepamätám, ani zostavu, ani cviky...

katieg85
5. mar 2013

@javalla na you tube mas vela cvikov no toby si ich vela musela kuknut ktory sa ti zapaci.ja cvicim zumba fitnss ale to mam na cd,teraz som skusila kukat na you tub ale su tam od neho ukazky ale da sa to stiahnut aj zadarmo z uloz to ked chces aby si stale nemusela zapinat you tube. http://www.ulozto.sk/x8N2wDM/zumba-fitness-live...

lvkatka
5. mar 2013
https://www.youtube.com/watch?v=1Pc-NizMgg8

toto som našla na cvičenie, vyzerá to tak jednoducho, ale len vyzerá