Teraz to zíde - Bukovský

wendy62
25. feb 2013

Poznate tuto knihu? Dostali sme ju na vianoce ale je to tak chaoticky napisane, ze som nepochopila, co presne sa ma robit na chudnutie. Nenajde sa tu niekto, kto to pozna a objasnil by mi to? Pochopila som, ze treba velke ranajky, aby zostal clovek syty do obeda - nemoze sa uz nic ine pocas doobedia? Potom pise, ze 3 hlavne jedla za den, ale hned ze vecera ma byt mala a lahka (takze asi nie syta, to potom predsa nie je hlavne jedlo). Desiatu a olovrant nespomina, ale zaroven pise, ze treba priebezne jest male davky sacharidov...? Po lahkej veceri o 18h uz nic, to ako mam vydrzat do polnoci? Pise, ze mate ist spat viac hladni ako najedeni, tak ja ked si dam 18.00 lahku veceru, o 21.00 uz obhryzam dvere na ladnicke a kym idem spat mi riadne nahlas skvrka v zaludku...

jarmillka
26. feb 2013

jeeeeminenku 😔 kašli na Bukovskeho..každy sa z neho teraz ide po toto...z detí robia vegetarianov lebo nejaký chlap to napísal... ☹ Ty poznáš vlastné telo..jedz pravidelne, po menších porciach, pridaj viac zeleninky a ovocia,veeela vody a hlavne pridaj pohyb.. a pojde to dole.. Tie baby ktoré prestávajú jest o 18.00 a chodia spat o polnoci si akurát tak spomalujú metabolizmus..takže posledné jedlo si daj tak cca 2 hodinky pred spaním...a žiadneho Bukovskeho ti nebude treba...

trasko
26. feb 2013

suhlasim!vsetci sa idu POTOTO Z BUKOVSKEHO...xexexe.moj muz ked ho vidi-pocuje ma velky nerv na neho.xexe chcel by ho vidiet,ako by po 20dkg slamy ako hlavnom jedle a 3,5 dkg pilin-otrub vladal kopat cakanom zaklady na nejaku sachtu napr. pol dna. 😉

jarmillka
26. feb 2013

@trasko 😀

katka121
26. feb 2013

Bukovský mi ja taký nesympatický človek - akýsi bez života - nemá iskru - nemá esprit - nemastný neslaný - však sa ani nečudujem že je taký zvadnutý keď prežúva samé semená a iné..... má priesvitnú nezdravú kožu a chýba mu energia - od takého by som si veru nedala nič radiť

grepino
26. feb 2013

Ahoj Wendy 🙂
práve som dnes ráno chcela mrknúť na MK, či by sa ku mne niekto nepridal, kto by chcel skúsiť zhodiť pár kilečiek 🙂
Tiež sa priznám, že ohľadom Bukovského Ti neviem veľmi poradiť .... ale tie základné veci, o ktorých píšeš Ty aj ostatné kočky, že treba papať menej a častejšie, veľa vody a pohybu asi všetci poznáme. Nie som veľmi diétový typ, a preto by som na to chcela ísť len jednoduchým "sedliackym" rozumom - menší príjem kalórií a väčší výdaj v podobe pobyhu a snáď to pomaličky pôjde - u mňa je dôležité nielen začať, ale hlavne vytrvať ... čo už nie je pre mňa také jednoduché 🙂
Inak po všerajšom plátku oravskej slaninky sa mi to píše, čo? 😀 .... dopredu si nedávam žiadne pevné ciele v podobe čísla na váhe alebo "mozmerov na miss", lebo potom som sklamaná a znechutená, keď mi to podľa nich nejde, ale možno mi to so "spolutrpiteľkou" pôjde trošku ľahšie, keď sa budeme spolu motivovať.
Chcela by som začať zľahka, žiadne športové megavýkony, aj prechádzky s deťmi na čerstvom vzduchu sú super ... a v jedálničku sa pokúsim na úvod pridať trošku viac ocia a zeleninky.
Čo Ty na to, skúsime to spolu?
Želám pekný, bezstresový deň pokiaľ možno 🙂

katka121
26. feb 2013

@grepino pridávam sa - rýchlych diét mám za sebou dosť a vždy sa to vráti.... takže nad tým čo si opísala už tiež dlhšie uvažujem - že to je asi tá správnejšia cesta.......

grepino
26. feb 2013

super Katka, teším sa ak nás bude viac a skúsili by sme to spolu 🙂
stačí ak si budeme vymieňať nejaké svoje odskúšané tipy a rady alebo recepty na mňam chutné a zdravé jedlo, toť môj nárvh.
A ešte mi jedna kočka poradila a už mi to trošku funguje ... skúsiť myslieť vo svojich voľných chvíľkach (napr. pred spaním), na ten pozitívny výsledok ... napr. rada by som sa vlete zmestila do tých modrých šiat, čo mi už x rokov visia v skrini ... a ono to potom človeka niekedy napadne aj pri pohľade do chladničky .... a už ma táto myšlienka na šaty veru zopárkrát zabrzdila a namiesto tej slaninky som si vybrala jogurt 🙂 ... ktovie, možno to funguje ako pozitívne myslenie 😉

wendy62
autor
26. feb 2013

Dakujem za nazory, ja tiez Bukovskeho nemam rada, ale tato kniha sa mi zdala fajn, pise rozumne veci a vyzeralo to, ze takyto styl by mi sedel viac nez napr. Miro Vesely - podla toho som sa pokusala schudnut uz asi 4x a nic, nedokazem to dodrzat ani zdaleka.

@grepino @katka121 jasne, pridajte sa, budem rada, ak v tom nebudem sama. Ja uz mam za sebou viacero pokusov, naposledy sa mi darilo pred rokom - prestala som kupovat sladkosti a ako prisla jar, aj sme dost sportovali, potom som pekne schudla, ale len 7kg, viac neslo a nakoniec som uz stihla zase 3kg pribrat naspat, aj ked som sa vobec nevratila ku sladkostiam, len ten sport akosi v zime nezvladam. Tak dufam ze uz sa ten hnusny sneh roztopi a bude sa dat aj viac von chodit, takto ma vonku nic nebavi, ked len treba stale davat pozor, aby clovek do lajna nestupil 😠 Teraz mam 66kg a rada by som mala 55-57 (mam vysku 156), takze potrebujem schudnut okolo 10kg.

josenka
26. feb 2013

@grepino
@wendy62
@katka121 Baby ja som chudla podľa Mira Veselého pred dvomi rokmi a išlo to super. Viem Wendy, že si písala, že sa ti nedarilo, zo začiatku je to náročné na štúdium, ale keď človek pochopí, tak to ide. Veľké pozitívum uňho som videla v tom, že som bola najedená, fakt sýta, prešla ma chuť na sladkosti, určite nekončil deň o 18.00, bola ešte druhá večera. Teraz by som potrebovala tiež zhodiť, ale nemôžem sa k tomu dokopať za ten svet, už si sama sebe leziem na nervy 😠 . Hádam keď vykukne slnko a ja sa lepšie uvidím v zrkadle, tak sa namotivujem. A Bukovského tiež nemusím.

actimela
26. feb 2013

zienky,nebojte sa pride jar(uz je za dverami) a pojde to dolu jedna radost.Skuste len zmensit porcie jedla a pridat viacej zeleniny a ovocia(ovocie len doobeda),varit trosku dietnejsie-vynechat vyprazanie-a oprasit sem tam bicykel,alebo rychlejsiu prechadzku.Uvidite,ze to pojde dole.Neslubujem 5kil za mesiac,ale pomaly dalej zajdes-lebo dietovanim typu-Dukanova dieta,oddelena strava,atkinsonova atd.....sa ti vratia vsetky kila nazad-ak ju nemienis drzat cely zivot 😀

katka121
26. feb 2013

@wendy62 jááj že 66 kg 🙂 ja potrebujem tak 30 kg schudnúť...... 😀 ja sa popri Vás budem pekne viezť a pojdem slimáčikovským krokom, lebo mám nedostatočnú funkciu štítnej žľazy - správne tušíte že tú priberaciu, takže chudnem ťááážko........
Točím sa v jednom strese, chodím na plný úväzok do práce - manžel je na materskej - je zlatý s malou sú super dvojka ale nenavarí a ani neuprace - vie vyvesiť prádlo a urobiť čaj..... a minule aj vyvaril špagety.... 😒 Vstávam ráno o pol šiestej - varím alebo čistím WC alebo umývam podlahu alebo čokolvek iné, chystám syna do škola a pred osmou som v práci....tam si dám vačšinou jogurt (taký poctivý zvolenský jahodový alebo pod. ) s ovsenými vločkami a corn flakes, na obed si dávam vačšinou vývar ( vyhýbam sa kuraciemu - max 1 za 2 týždne, preferujem hovädzie, ryby alebo bezmäsité.... skúšala som šaláty na obed ale z nich strááášne vyhladnem a potom večer by som zožrala aj chladničku......o štvrtej som doma schytím malú a ideme na prechádzku, po syna na krúžky a tak, venujem sa deťom a malej aby som o nič neprišla a ona aby si užila maminu.......úlohy so synom malá o deviatej zaspáva a potom som úplne kantáre vyčerpaná totálne a neviem si predstaviť že by som napríklad išla cvičiť..... ☹ a to niekedy ešte žehlím a a upratujem aj do pol noci a rána zasa šup o pol šiestej hurááááááá.....
štítna spôsobuje, že sa večer cítim unavená a bez energie úplne grogy....
Tak kočky a teraz radte ako na to.......čo so sebou......

grepino
26. feb 2013

@katka121 máš to riadne náročné Katka ... klobúk dolu ako to zvládaš. To máš riadnu šichtu okrem práce .... sa priznám, že som oveľa lenivejšia 🙂
Upratujem podľa potreby, žiadne pravidelné glancovanie bytu .... to by som bola tiež riadne každý deň grogy ... veď aj mama si musí oddýchnuť. Som na tom rovnako, že večer by som už nevládala cvičiť ... možno radšej tá prechádzka s dieťaťom, hoci aj tá dá niekedy zabrať. Preto to chem brať len tak "zľahka" ... keď stihnem prechádzku alebo pár brušákov - super, keď nie, nebudem sa stresovať.
Ocino by sa trošku nedal nahovoriť, že by trebárs vyzdvihol syna zo školy a zobral ho na krúžky, ak je doma? (teda ak potom poobede nepracuje napr. z domu), aby si mala aj Ty nejakú chvíľku pre seba ... tiež mám dve deti, takže je mi jasné, že sa treba poobede so školákom troršku učiť, urobiť úlohy a pod. a zatiaľ by tato mohol zobrať malú von .... nejako si to podeliť .... alebo naopak, Ty zober malú von a ocino nech sa pre zmenu venuje synovi.
Určite to nie je jednoduché a unievrzálna rada nejestvuje, každý si to musí prispôsobiť podľa vlastných možností a schopností. Držím palčeky .... aj ja mám na sebe okolo 30kg navyše ... bude to "beh" na dlhú trať pre nás obe 😅

abeata
26. feb 2013

@katka121 😀
Skús manželovi urobiť didaktickú pomôcku, najlepšie obrázkovú, aby vedel, na čo slúži mop , prachovka a vysávač, a pridať k tomu jednoduchú obrázkovú kuchársku knižku 😲 s receptami typu - vajíčko + cibulka = praženička 😀
Ale nie, to bol žart. Viem, čo je to chudnúť s hypotyreózou...Strach a bieda. Mne sa osvedčilo pravidelné papanie, vynechať pečivo a nájsť si takú strednú cestu - večer papať iba bielkoviny . syrík, mäsko...
A vieš čo mám najradšej na raňajky ? Brávam si do mištičky a ešte sa mi to nezunovalo - cviklový šalát :
- uvariť cviklu (aspon kilo), ošúpať, pretlačiť na pretláčatku na zemiakový šalát
- olivový olej, jablkový ocot, soľ, korenie
- biely jogurt
- nastrúhaný syr a vajíčko na tvrdo
Zmiešať, dať do chladničky a papať koľko sa vládze. A dávam si to ako prílohu ku všetkému. sem am prihodím rajčinu, alebo cesnak...alebo vynechám jogurt...
Je to strašne zdravé a nasýti to na dlhú dobu.

katka121
26. feb 2013

@grepino ja viem, naložila som si poriadne...... manžel sa snaží, ale dôvod prečo je on na materskej je že má reumatoidnú artitídu - tieto dni je otras počasie - má zhoršený stav - stále bolesti.........
po príchode z práce nie že by som nemohla fungovať v domácnosti - ja nechcem - chcem byť s malou a deťmi nechcem aby som sa im nevenovala na úkor upratovania ...... domácnosť nestíham vôbec - valím to pred sebou a robím iba to čo je nevyhnutne potrebné.....máme doma bordelík povacsinou - niekedy keď ma to chytí vyženiem ich z domu a poviem že ich nechcem do večera vidieť - zapnem nejaké veselé rýchle pesničky a upratujem až do večera - to mám asi raz ma 3 týždne - inak robím len ráno a neskoro večer......

@abeata cviklu som nejedla roky - možno sprostá otázka ale to kupuješ v obchode? ja som si to tam nikdy nevšimla.

wendy62
autor
26. feb 2013

@katka121 66kg ale pri mojej vyske... to vyzera hrozne. Na nizkom cloveku kazde kilo hned vidno. Tych 55kg som mala pred par rokmi a tiez som este zdaleka nebola stihla, ani spokojna, ale aspon to vyzeralo lepsie. Teraz si nechcem davat nerealne ciele, zacinala som na 70kg a spokojna by som bola mozno pri 50 alebo menej, ale to nedam. Idealna vaha pre zenu ma byt vyska - 110, tak to je pre mna nejakych 46kg, to absolutne nehrozi.

Take tipy, akoze nejest mastne a vyprazane, to na mna nfunguje - take jedla som nikdy nejedla. Bravcove maso mame 2-3x do roka, hovadzie asi raz. Vyprazat ani neviem 😀 Mne to nechuti, par krat som take mala a prislo mi uplne zle, ze som 2 dni nemohla jest a napinalo ma. Sladkosti uz vyse roka vobec nekupujem, ani nepeciem, na navstevach ignorujem (nemam rada kolace). Najsladkejsia vec, co mame doma, je susene ovocie co si davam trochu do musli. Sladke malinovky tiez vobec nekupujeme, na vianoce jednu flasu Giger beer a to je vsetko, mne take ani nechuti, nenapijem sa z toho a hlavne potom stale beham na wc, to mi nestoji za to. Nekupujem plnotucne veci, len polotucne (nizkotucne su hnusne a vraj aj nezdrave), casto varim zo zeleniny, strukovin, alebo chude maso. Akurat tym celozrnnym vyrobkom som neprisla na chut - nejde mi to dolu krkom a potom sa z toho poriadne nenajem, o chvilku uz zase snorim, co by sa dalo zjest. A pitie 2-3l nemam sancu dodrzat, mam hyperaktivny mechur a to je strasna otrava, kazdy pohar vody si odbeham. Ak mam ist najblizsie 3h von, tak nesmiem pit, lenze ja chodim rano do skolky, na obed zase, poobede na kruzky alebo von, vecer uz ked sa napijem, tak celu noc beham... Vypijem 3-4 pohare za den a to je maximum. Dodrziavam vela tych tipov, ktore by mali pomoct aby som pomalicky chudla, ale namiesto toho pomalicky priberam 😠

Teraz som zacala skusat sport tak, ze kazdu hodinu chvilku. Teda ked si spomeniem, takze kazde 2h 😀 ale lepsie ako nic. Rano sa rozcvicim a potom 20 drepov, 20 brusakov, 10 klikov, 10 obratenych klikov. A vzdy ked si spomeniem, tak to iste 2x uz bez rozcvicky. Je to na 3 minuty ale rozhybem sa trosku. Okrem toho vela chodim s deckami do skolky a spat, to mame daleko, aj potom ked sme vonku, lenze to tempo s detmi, to je skor postavanie nez chodza, neviem ci sa to vobec rata.

abeata
26. feb 2013

@katka121 😀 😀 😀
Ano, v obchode. pri zelenine 🙂 Také guľaté, alebo valcovité vecičky za cca 45 centov /kg v Lidli

mexx
26. feb 2013

Mne je Bukovsky tak pol na pol, aj sympaticky, aj mi niektore veci nesedia, ale vcelku ho mozem, nemam problem. Tato kniha sa mi pacila najma v tom objasneni roznych diet a podobnych zalezitosti z lekarskeho hladiska a prelozenim info do zrozumitelneho jazyka - lebo fakt to na vela "svetoznamych" informacii o roznych dietach vrha ine svetlo.
Je jasne, ze kazdemu vyhovuje nieco ine, takze urcite su ludia, ktori Bukovskeho nemusia a zhadzuju vsetko, co povie. Niezeby som ho chcela nejako velmi branit, v tomto mi moze byt ukradnuty... 😀 Ale na druhej strane mi neda v istom zmysle sa ho nezastat - predpokladam, ze aj ked presadzuje zdravy zivotny styl, tak nie je az tak uplne hlupy, aby niekomu kazal jest 20 dkg salamy a 3,5 dkg pilin a poslal ho na pol dna kopat cakanom zaklady nejakej sachty. 😉 Pokial viem, sam hlasa to, ze si treba porovnavat prijem a vydaj energie a ze dobre by bolo, aby bol vydaj vzdy vacsi, ale urcite to neznamena, ze niekto, kto ma tak enormny vydaj energie ako clovek, ktory naozaj velmi fyzicky maka (napr. kopanim tej sachty) by jedol tak minimalne mnozstva ako sa uvadzaju v dietnom rezime. 😅 Ale jasne, ze ak ma niekto pracu, v ktorej nevyda tolko energie, ma menej pohybu a celkove nie je fyzicky prilis vycerpavany, tak sa nepotrebuje natlacit jedlom ako sud. 😅
Hm...a ak to vezmem ad absurdum, tak predpokladam, ze Igor Bukovsky by tych 20 dkg salamy neodporucil iba tym "kopacom", ale vlastne vobec nikomu (bez ohladu na vydaj energie). 😀

simca06022011
26. feb 2013

@wendy62 my sme s Bukovskym spokojny, otec presiel na vegansku stravu a zacal viac aktivne zit, velmi mu v tom jeho kniha pomohla.... zmizli mu zdravotne problemy a aj poriadne schudol. Ja som malu viac menej krmila podla jeho knizky (+maso samozrejme, nie sme vegetariani). Konkretne tuto knizku mam tiez, ale ide to tam tak kadejako.. ja som si z toho vzala: mysliet pozitivne, obmedzit stres, zit aktivne, diety brat s prizmurenymi ocami a zdravo sa stravovat, nahradit nezdrave veci niecim zdravsim alebo aspon obmedzit 🙂
Ja som chudnutie vzdala, aspon do chvile kym mi mala nebude na trvalo, niekde v jaslickach/skolke... pretoze sa to proste nestiha a nebudem ako jezibaba lieta okolo nej 🙂)) Kedysi som mala trenera osobneho a ten po polrocnom sledovani zrusil treningy v takom rozsahu, lebo vraj nechape... pravdepodobne z toho zhonu a stresu ani neschudnem :P No nakoniec... po 2 rocnom patrani a hadani sa s lekarmi, ze nie je mozne aby som mala zrazu o 15kg viac a 30kg nadvahy, sme objavili poblaznene hormony ;) ejha... 🙂)

katka121
26. feb 2013

mne sa doteraz podarilo najlepšie a najlahšie schudnúť s 90 dňovou diétou - 16 kg za 2,5 mesiaca......a šlo to jednoducho a bez trápenia.....ale s odstupom času si myslím, že to bolo veľa kg rýchlo, ale tiež sa mi zdá že to bol aj tým, že som si ráno uvarila napr. šošovicuvú musaku (mňamka) a podzobkávala som to po lyžičkách skoro celý deň ozaj po malých porciách často.... a s odstupom času si myslím že to je tá správna cesta... málo ale často......
Inak niektoré recepty sú tam skvelé - doteraz niekedy urobím .......postupne sem nejaké popridávam......

trasko
26. feb 2013

mexx. . . . kdeze SALAMY!to by ti dal xexe SLAMY! 😉...a osobne si myslim,ze vela robi aj krvna skupina.asi Bukovsky nie je NULKAC.

trasko
26. feb 2013

mexx lepsie si treba precitat a potom dlhosiahle eseje piiiiisat......hold,ale rozpisala si sa kraaaasne ...vsetka cest

actimela
27. feb 2013

@wendy62 a nemas nahodou problemy so stitnou zlazou?

emka9
27. feb 2013

@grepino @katka 21 Ahojte dievčatá, tiež by som sa k Vám veľmi rada pridala, tiež potrebujem dať dole pár kg a tešiť sa sama zo seba, mať dobrý pocit a neskrývať svoje telo za voľným oblečením ......
Čo navrhujte na úvod ? 🙂

emka9
27. feb 2013

Dnešná večera: pšeničný chlebík - teda to chutí ako papier, šunka, syr, ľadoví šalát, paradajka .... môže byť ? 🙂

wendy62
autor
27. feb 2013

@actimela o nicom takom neviem, zatial vzdy ked mi robili rozbory krvi, tak som mala vyborne vysledky, z toho by to zistili? Vobec netusim ako sa take nieco prejavuje.

wendy62
autor
27. feb 2013

@emka9 ja zatial chcem skusit vacsie ranajky - tak aby ma zasytili do obeda (na desiatu si dam kus ovocia). Veceru o 19h (casovo mi skorsia vobec nevyhovuje) a potom uz jest len zeleninu v pripade hladu. Musim sa posnazit vymenit veci z bielej muky za celozrnne, v tom mam velke medzery. Na obed skusim jest zdravsie verzie beznych jedal a trochu obmedzit mnozstvo, aby som sa najedla dosyta a neprejedala. Skusim dodrzat to, co radi Bukovsky, ze 20min. pred jedlom si dam trochu orechov, aby ma jedlo lahsie zasytilo (ale dnes som to skusala a nevsimla som si ziaden efekt). Musim sa posnazit o viac vody, ale to je v mojom pripade dost komplikovane, takze budem rada ak sa dostanem na liter denne. Ostatne som zatial nedomyslela, uvidim ako zozaciatku zafunguje toto a podla toho budem robit dalsie upravy. Este by som chcela pridat sport, ale stale som nevymyslela ako, tak asi len tie moje mini cvicenia kazdu hodinu a snad aspon cez vikendy sa podari aj nieco lepsie.

emka9
27. feb 2013

@wendy62 Ahoj, tak mas to pekne premyslene, fuuuha, je toho dost, tak nech Ti to pekne ide .... u mna su ranajky, jogurt, a vlocky, alebo ten chlebik co je ako polystyren, ... potom vobec nesladim, a ak idem v praci na obed, tak si nedavam zemiaky, maximalne 1/2 - mensie davky .... rano si este uvarim 1 l caju a pijem, tiez nesladeny, ale mna velmi pali zaha, zaludok, asi od tolkeho horkeho ☹ .... tiez si davam ovocie, .. a v praci nam nefunguje vytah, takze niekolko krat denne peso na 5 posch. cca 4-6 x 🙂 cez den v pohode, vydrzim takto jest, ale vecer je to kriticke .... ufff... ale predstava pekneho vysledku, snad zaberie ..... 😉

wendy62
autor
27. feb 2013

@wendy62 ja mam na sebe odskusane, ze ked cez den zjem primalo, tak sa vecer neovladnem a nafutrujem sa. Nefunguje to aj na teba? Mozno by ti pomohlo si davat napr vacsi olovrant, aby si neprisla domov z prace hladna a potom zvladnes vecer uz na takych lahsich mensich jedlach. Ja si tiez casto nedam pozor a celodennu snahu zabijem vecernym jedenim - to uz mam overene, ze vecer to ma najhorsie nasledky, takze v tomto chcem byt urcite doslednejsia. Urcite nad tym vyhrame!

briketa
27. feb 2013

@wendy62 ja som akurat citala myslim v predposlednom Outside (nie na SVK) ako je pre telo dobre potiahnut post este aj cez ranajky. Len sa napit vlaznej vody s citronom... Tak si vyber..

emka9
28. feb 2013

@wendy62 Niečo na tom bude, napríklad včera som mala celý obed posunutý a tým aj olovrant som mala o 17-tej a keď som prišla večer domov, nepociťovala som taký veľký hlad ..... 🙂 ešte som to zaklincovala pohárom mlieka a bolo mi hej, tak asi som zhrešila ? alebo mlieko môžem ? .... keď mňa tak páli ten žalúdok :( dnes mám na obed, kuracie prsia s anglickou zeleninkou, škoda len, že v robote ten obed aj veľakrát odfláknu :(