Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zachovanie postavy

eliz95
9. feb 2015

Ahojte 🙂 Neviem či som vybrala vhodnú kategóriu.
Chcem rodiť prirodzenou cestou, ale veľa mojích známich mi hovorí nech idem cisárskym kôli zachovaniu mojej postavy a aby som sa zachovala "tam dole".
Neviem, či sú to iba reči alebo pravda. Zaujíma ma váš názor.

lauricka
10. feb 2015

@eliz95 to je skutocne vazna otazka? Zachovanie postavy a toho tam dole?? 😅 Kde to zijes a co to je za znamych? To, ako budes vyzerat po porode zavisi cisto od Teba a co pre to urobis (nie hned po porode, ale casom a zaroven aj pri priprave pred porodom). Cisarsky rez nie je nieco, co si len tak vyberies, musis na to mat nejaky zdravotny dovod. Ak Ti zalezi na dietati, nikdy si dobrovolne cisarak nevyberies, ak by si tu moznost aj mala. Pre dieta je jednoznacne a z viacerych dovodov lepsi prirodzeny porod a pre matku tak isto. Ked sa dieta prihlasi na svet prirodzene a aj sa tak narodi, ma ovela lepsi start do zivota a pride vtedy, ked je pripravene. Pri prechode porodnymi cestami su jeho pluca stlacene, co je pre ne dobre, vypudi sa plodova voda a je to lepsie pre nastartovanie dychania. Pri vaginalnom porode je jeho telicko osidlene tymi spravnymi bakteriami matky, co je velmi dolezite pre jeho zdravie. Po operacii, bohuzial, sa toto nestane a telicko dietata sa osidli nemocnicnymi bakteriami. Zena je po prirodzenom porode schopna hned sa starat o novorodenca a spravidla pri cisaraku sa nerobi poriadny bonding. Dieta ma byt po porode na tele matky koža na kožu, má mu byť hneď umožnené prisatie sa na prsník a dojčenie. Reguluje a ustáľuje si na jej tele svoje telesné funkcie, hladiny hormónov sa dostávajú do normálu a znovu sa osídľuje správnymi baktériami od matky. Bonding je veľmi dôležitý aj pre matku a pre vytvorenie si vzťahu s bábätkom. Porodenie dieťaťa prirodzenou cestou, ak pôrod prebieha prirodzene a fyziologicky, je neopakovateľný zážitok, ktorý by som si nikdy doborovoľne a bez dôvodu nenechala vziať nejakou veľkou brušnou operáciou so všetkými jej rizikami a následkami, nikdy. Aj dvojčatá som rodila vaginálne.

domak2
10. feb 2015

??? Alebo co tak skusit cez ucho, aby si nemala jazvu na bruchu? 😕
Nehnevaj sa len som trochu v soku. No ak nie si vo finale miss universe, alebo sa nezivis telom, tak nejako nepoberam. ''Tam dole'' sa zmenit mozes, ale aj nemusis, niekedy dokonca k lepsiemu. Inak ja som mala cisarsky, ale nie preto aby som mohla robit tam dole selfie, ale preto, ze uz klesali ozvy mojho dietatka=to bolo jedine co ma zaujimalo, aby bolo v poriadku.

warholette
10. feb 2015

@eliz95 moj nazor je, ze preco sa tvoji znami zaujimaju o stav tvojej vaginy po porode? trochu osobne, aby sa ta niekto vypytoval, ako chces porodit a aky to bude mat vplyv na tvoje rodidla.

eliz95
autor
10. feb 2015

Boze clovek sa spyta a hned podaktore ironicky musite reagovat.
Tiez mi ide o babo len ma zaujimalo toto. Chcem rodit prirodzene postavu a "uzit" si tu bolest. O to tam dole zaujima mna :D
A mala som od kamaratky otazku ze ako planujem rodit ci si chcem zachovat postavu a ist cisarskym alebo normalne. Preto sa pytam tu, lebo som mala doteraz pocit ze to zalezi na tom ci sa zena zanedba alebo nie a ako s ao seba stara v tehotenstve.

zazvorka87
10. feb 2015

@eliz95 po porode je dobre cvicit kegelove cviky,pravidelne a zmeny k lepsiemu urcite budu,a manzel bude velmi spokojny.

seahorse27
10. feb 2015

Na postavu spôsob pôrodu nemá vplyv. To skôr záleží od toho, koľko priberies počas tehotenstva a či budeš kojiť - vtedy sa chudne velmi rýchlo. A ešte od tvojej pevnej vôle - či budeš cvičiť atd. Rodidla sa časom vrátia do normálu a bude to skoro ako predtým. Nad týmto by som ani neuvažovala, vaginalny porod je jednoznačne lepší pre dieťa sj pre tvoje telo, ak samozrejme nenastanú komplikácie.

briketa
10. feb 2015

@seahorse27 ja Ta chcem len doplnit, ze kojenie neznamena bezpodmienecne chudnut. U polovice zien je to uplne naopak, nepribrali pocas tehotenstva, ale vsetko pribrali pocas kojenia. A chudnut sa im dalo az po ukonceni kojenia.

@eliz95 sposob porodu nema na to vplyv (presla som oboma sposobmi). Panvove kosti sa Ti roztahuju v tehotenstve, nielen porodom. Keglovimi cvikmi sa vies dat krasne naspat do poriadku. To Ti hovori styridsatrocna zena po troch detoch. Mas devatnast, neboj sa, o par mesiacov po porode uz ani nebudes vediet, ze si vobec bola tehotna. V tomto je mlady vek a dobra kondicka (v hocijakom veku) velkou vyhodou. Cvicit sa da hned po sestonedeli, u nas Ti to doktor hned odporuci.

seahorse27
10. feb 2015

@briketa ja hovorím z vlastnej skúsenosti. Som 3 mesiace po porode a vážim o kilo menej ako pred otehotnením a to sa ladujem všetkým možným, naozaj piate cez deviate, vrátane sladkostí. To som asi šťastná žena 🙂 Po prvom porode to bolo rovnaké, len mi to chudnutie trvalo o mesiac dlhšie, lebo som počas tehu pribrala 15 kg, teraz len 10.

natalka13
10. feb 2015

Tvoji znami vobec tusia, ze vyberat si cisarak si nemozes?????
Este asi nerodili.

0silvia0
10. feb 2015

@eliz95 si mlada, tvoje telo sa urcite da do povodneho stavu aj tam dole aj pri prirodzenom porode. Moja babka sa chytala za hlavu, ked sme so sestrou dojcili nase deti do troch rokov zivota, ze preco si dobrovolne nicime prsia 😠 Chapes? Od babky by som teda cakala ine rady 😒
Takze pocuvaj zensku intuiciu a nehlad na to, co ti kto povie. Ak mas intuiciu v poriadku, urcite ti napovie, ze vsetko prirodzene je spravne 🙂

mimla
10. feb 2015

O tom, že sekcia má nejaký blahodarný vlyv na postavu som si teda nevšimla a pravdupovadiac, počujem to prvý krát. Starať som sa starala, ale skôr s dôrazom na dieťa. Schudnúť mi dalo celkom zabrať a ešte stále je tam nejaká rezerva. Sekcia je operácia brucha, pri ktorej sa reže a následne zašíva niekoľko vrstiev tkaniva. Jazva sa môže hojiť rýchlo, alebo aj roky. Niekto o nej po krátkej dobe ani nevie, ale je veľa žien, ktoré o nej vedia s každou zmenou počasia, s príchodom každého menzesu, a každým zakašľaním, alebo po nečakanej námahe a pritom je po medicínskej stránke všetko v poriadku. Čerstvá jazva tiež komplikuje starostliosť o dieťa. A to nehovorím o takej lahôdke, ako je napríklad prišitý nerv. Po dobu nasledujúcich tehotenstiev môže byť jazva po sekcii problémom a počas prehliadok ju sledujú, či tam neprebiehajú neželané zmeny. Ak ide o intímny život, sekcia nezaručuje, že sa nič nezmení. Je to predsa jazva na maternici. Pocity sa môžu líšiť a tiež je možné, že žena bude cítiť aj bolesť. Neriešila by som takto dopredu, či sekciu, či prirodzený pôrod. Na sekciu u nás treba máť pádne príčiny. Nedá sa pre ňu rozhodnúť. Na Slovensku to oficiálne ani nejde. Neoficiálne ide všetko, len treba nájsť pôrodníka, ktorý je fanúšikom sekcií.

piacere
10. feb 2015

A aký má súvis postava s typom pôrodu? Prvé som rodila prirodzene a bola som rok po pôrode ako rochňa, pretože syn bol v podstate pohodový, nemala som stresy, či stíham to alebo to a vyžrala som sa doslova....
Druhé dieťa som rodila akútnou sekciou, momentálne som 1,5 roka po pôrode a vážim menej ako pred tehotenstvom.... ono stačí mať náročné dieťa, uplakané, ktoré mi večne visí v krku, odmieta kočík, takže ho vláčim každý deň do škôlky pre staršieho a zo škôlky na rukách (ešte samostatne nechodí), takže po príchode domov sa mi zakaždým leje pot dole chrbtom (spotená a namakaná som viac ako po dvoch dňoch vo fitku), dieťa, ktoré mi cez deň nedovolí jesť, resp. sa väčšinou o tretej-štvrtej poobede spamätám, že ešte som nejedla.... ktoré plače pri obliekaní do škôlky ako pavián (opäť sa spotím a spálim kalórie 😀 ).... atď. .... a ešte dojčím a teda ja som z tých, ktoré dojčením chudnú....

A ako píšu dievčatá, cisársky nie je voľba, ale je indikovaný lekárom pre nejaký problém (aj keď verím, že na Slovensku sa dá vybaviť všetko....). Nie je to len spôsob pôrodu, ale v prvom rade je to operácia, pri ktorej ti prerežú všetky vrstvy brucha... a aj keď som ja osobne bola po cisárskom relatívne rýchlo fit a už v pôrodnici som na štvrtý deň dojčila v tureckom sede bez väčších bolestí, nikto by ma na dobrovoľný cisársky nepresvedčil.....

zdena12345
10. feb 2015

sorry za ironiu ale myslis ze rozparane brucho pomoze viac tvojej postave? cisarsky rez je nutnym riesenim v pripade ze to prirodzene nejde!!!!!!
ak si chces zachovat to dole, kup si epino alebo anibal a pekne krasne zacni cvicit- pozri si skusenosti- aj tu na fore je toho vela.
ja uz niekedy nevychadzam z udivu co su zeny schopne urobit koly nejakej supermodernej mienke rozsirenej po internete. si myslia zwe ked budu po cisaraku mozu hned na druhy den strajchat? viete kolko trva nez sa taka rana da do normalu a prestane boliet? co zrasty? dalsie gravidity?
takze nespekuluj, uzivaj si tehotenstvo a bud rada ak na cisarak nebudes musiet ist

milhaus
10. feb 2015

ja by som sa nikdy nedala len tak rezat
mam jedno dieta normalnou cestou a postava tym neutrpela
ked prilis nepriberies počas tehotenstva nie je problem
pribrala som asi 7 kg a z pôrodnice ked som šla mala som dole ešte viac ako pred tehu

0silvia0
10. feb 2015

@briketa s tym kojenim to zavisi asi od viacerych faktorov. Ja som tiez po porode mala litre mlieka, mala som pocit, ze vsetko co zjem ide do mlieka a pre mna nic nezostane ☹ Ja som mala povodnu vahu velmi skoro, a to som dceru dojcila do troch rokov, ale ja som bola vzdy taka musia vaha. Tiez som si vsimla, ze zenam s nabehom priberat to chudnutie ide horsie. Takze zavisi to fakt od typu zeny, od tvorby mlieka atd.

albao
10. feb 2015

@eliz95
1. panva sa rozširuje už počas tehotenstva, nezáleží teda na spôsobe pôrodu. Po pár tyždňoch, mesiacoch po pôrode zase stiahne. Záleží potom kto sa ako rozpapká 😝 😀
2. neviem či vyzerá lepšie jazva vonku vpredu, alebo prípadná jazva v pošve. Za seba, radšej v pošve po šití ako priamo na očiach 😉 A čo sa týka panvového dňa, na to máme predsa cviky, vaginálne závažia a pod.

Plus samozrejme riziká spojené s operáciou, lebo cisarák operácia je ... a nespomeniem dôsledky pre dieťa - osídlenie prirodzenou mikroflórou, ktorá ho bude chrániť a pod. Nechápem tento trend, kde zodpovednosť hádžeme na plecia lekárov, a doslova "rodia lekári" a nie ženy 😎

sue
10. feb 2015

@eliz95 predpokladám, že tak ako si ty mladučká, sú mladučkí aj tvoji známi, ktorí ti hovoria tieto bludy.
1. sekcia je operácia, t.j. neprirodzený zásah do organizmu matky i dieťaťa. Môžeš si o tom načítať veľmi veľa článkov - ak nie je indikovaná skutočnými problémami, nikdy by som do nej nešla...
2. už len prozaický dôvod - jazva na bruchu - je horšia ako "tam dole" predpokladám, že plánuješ menej ukazovať vagínu ako podbruško v budúcnosti na verejnosti...
3. na to, že sa ti telo tehotenstvom a pôrodom zmení si sa mala pripraviť pred počatím - je to proste fakt a daň za to, že si prežila ten nesmierny zázrak prírody a tým je zrodenie nového života. Veľkým zmenám sa dá predísť - správnym stravovaním (žiadne jedenie za dvoch...), cvičením počas tehotenstva (na nete je veľa cvikov) - odporúčam nie len cviky na panvové dno, ale aj prsné svalstvo 😉 a cvičením po pôrode - neopustením sa 😉
4. panva sa ti rozšíri tehotenstvom, nie pôrodom

Držím palce, nech budeš dobrou mamou 😉

bonaqa2013
10. feb 2015

Mám 4 deti, všetky som porodila normálnym spôsobom - nie cisárskym, bez akýchkoľvek oblbovákov. Prvé trvá asi najdlhšie, po 3 pôrode som mohla rovno stať a odísť domov. Možno že by sa mi zišli tie cviky - to by sa k tomu musel vyjadriť ten môj.
Len viem, že pri 2 pôrode keď ma zašíval lekár mi povedal, aby som sa nehýbala, lebo bude zo mňa kripeľ. Presne tak mi to povedal. Takže to asi závisí aj od šitia.
Odkojila som všetky deti, postava bola po 3 mesiacoch ako pred tehu, len tie prsia - ach jaja. Už to nie je ako predtým. No ale ja som uprednostnila kojenie pred krásnymi prsiami.

lillien11
10. feb 2015

@domak2 Robiť tam dole selfie 😀 😀 😀

lauricka
10. feb 2015

@eliz95 ahoj, este jedna vec, podla mna Tvoju postavu moze ovplyvnit tehotenstvo, ale porod nie. V com budes mat inu postavu po porode, nez po cisaraku? Po sekcii budes mat akurat navyse jazvu na bruchu. Ak Ta zaujima, co sa stane tam dole, tak vacsinou sa to normalne stiahne naspat, ja som po prvom porode nepocitila v intimnom zivote nejake zmeny. A po druhom som este kratko, ale asi tiez to bude OK. Nájdi si cviky na posilňovanie panvového dna, cvič pred aj po pôrode.
Nieco z clankov na nete - samozrejme, ze je to uplne individualne, ale treba mysliet pozitivne:
Ak vás to upokojí, vagína je od prírody navrhnutá tak, aby sa po pôrode rýchlo dostala do pôvodného stavu. Nič to však nemení na fakte, že mnohé ženy cítia, akoby ju mali omnoho voľnejšiu alebo naopak, akoby sa opäť stali pannami. Obidve skupiny však majú jednu vec spoločnú – väčšina si začala poriadny sex užívať až po pôrode, tak sa máte na čo tešiť...

anula106
10. feb 2015

@eliz95 tak si este mlada,tak sa da chapat,ze ta skor zaujima postava ako dieta...normalne sa mi oci dali dokopy z tvojej otazky...prepac,ale nevyzrete chapanie este mas...

sue
10. feb 2015

@lauricka ono zas to nie je úplne pravda 😔 bohužiaľ je veľmi veľa žien, ktoré pôrodom stratili veľa "tam dole" 😔 keď sa nesprávne vedie pôrod atď, resp. nastanú komplikácie - žena sa roztrhne až po konečník, alebo je nutné použitie klieští či vakuumextraktora tak au au au - lekári i ženy sú väčšinou radi, že žena i dieťatko prežili a pomyslenie na inkontinenciu či sexuálny život po pôrode je ďaleko za záchranou životov 😔 ale súhlasím - ak je všetko v poriadku, telo ovplyvní naozaj tehotenstvo a dojčenie, nie samotný pôrod.

lauricka
10. feb 2015

@sue ano, preto pisem, ze je to individualne, vzdy zavisi aj nakolko lekari pokazia porod alebo ci su komplikacie, ktore proste niekedy su a ako je telo kazdej zeny stavane. A preto aj pisem, ze treba mysliet pozitivne, lebo vacsina zien sa vrati takmer do normalu.

bonaqa2013
10. feb 2015

@sue hm tak predsa to šitie po pôrode môže niečo s tým mať.... Lekár mal na mysli asi sexuálny život. A myslím, že mal pravdu, troška to spackal....

sorciera24
10. feb 2015

@eliz95 odpoviem ti za seba...mam 2 prirodzene vag. porody za sebou...takmer na vlas rovnake....co sa tyka postavy, par tyzdnov po porododch ju mam povodnu (resp. kil menej ako pred tehu)...zalezi kolko v tehotenstve a kde priberies a potom ake mas narocne deti 😉 ked ako ja.....postavu mas do apr dni tip top....co sa tyka"tam dole" 😉 je vsetko v uplnom poriadku.....nevidim rozdiel, manzel sa nestazuje....dokonca sa nam sex zda byt este lepsi...resp. lepise citim 😉 takze zaidne zdeformovane nasledky neboli....co sa tyka hojenia je prir. porod podla mna ovela lepsi, aj som behala ako srnka apr hodin po porode.....zahojene do par dni...kym, zeny po cisarskom (kazdu jednu co som videla a pocula)...mraucali od bolesti, nemohli sa ani pohnut.....a to ani nevravim, ze je to operacia.....cize sup na JISku bez baba....no kto by chcel ist dobrovolne na operaciu? a potom este trpiet+jazvy?.....no to ja nepochopim...ale vidis, su aj take....

eliz95
autor
10. feb 2015

@natalka13 kamaratka si vyberala a mne samej to bolo ponuknute

katarinamarkova
10. feb 2015

@eliz95 rodila som raz klasicky, potom jeden cisarsky, potom znovu klasicky. postavu mam cca stale rovnaku ako pred prvym tehotenstvom. s navratom do ,,povodneho,, stavu to bolo najtazsie prave po tom cisarskom, lebo do mojho aktivneho zivota plneho pohybu som sa 100% mohla zapojit cca po roku? po par tyzdnoch tak mozno na 20% po par mesiacoch mozno na 60%??? tak nejako 🙂
po klasickom porode pri prvom aj tom poslednom som fyzicky nebola obmedzovana nijako, takze kila sli same dole hop-sup uplne prirodzene.
co sa toho tam dole tyka? samozrejme nejake tie zmeny su, nic hrozne, trosicku ine, ale stale uplne OK.
fyzicky vzhlad nema nic spolocne so sposobom porodu 🙂
zalezi len na tom ako si zila pred tehotenstvom pocas neho a ako budes zit po porode.

katarinamarkova
10. feb 2015

@eliz95
@eliz95 este k tomu tam dole dodam - najhorsie to bolo po tom cisarskom 🙂 nie vzhladovo, ale pocitovo pri styku.....casom sa to pomalinky upravilo....
nebolelo ma totiz len kusok toho zasiteho ako pri klasickom porode ale pri sebemensom vzruseni cela maternica :(

extrate
10. feb 2015

@eliz95 prosím ťa nevyberaj si cisársky. ak nechceš vedieť ako sa cítil vlk keď mu rozpárali brucho aby vybrali kozliatka.

mawka
10. feb 2015

@eliz95 zenske organy, rodidla sa menia vekom aj tak. neviem, ci si myslis, ze v 30 budes mat rovnake ako mas teraz a je jedno ci budes rodit, ako alebo nebudes rodit. tomu sa proste hovori prirodzene starnutie. ja ti teda poviem, po dvoch cisarakoch, cvicit som hned nemohla, tym padom mam dodnes problem s mensim brusnym previsom a jedine co mi pomoze je plastika, ktoru si urcite raz dam spravit. co sa tyka vaginy, tak tu mam uzku jak slak, nic prijemne tiez ak sa dostanes do veku, kedy si uz vagina robi co chce a maze kedy chce. a zvonka sa tiez zmenila. a prave preto, lebo pocas tehotenstva nastali zmeny, postava celkova uz nie je to ako pred porodom. a panva sa ti tiez naspat nezuzi a mopzes sa postavit na hlavu. riesis podla mna hovadiny. ak sa chces zivit telom, tak ta da dokopy casom pladticky chirurg, ak sa nechces zivit telom, mozes sa udrziavat v kondicii a moze ti to byt jedno. a ak mas pocit, ze klasickym porodom ti partner potom v posve zatlieska, tak je to blbost nad mraky. ako pisu baby, mozes ju mat povolenu, nemusis a su na to cviky a ak by sa nieco stalo take, ze budes povolena prilis, aj to vie plasticky chirurg dnes uz riesit. no posva je sval a treningom ju mozes dat do poriadku za kratky cas. prsia su tiez diskutabilne, to vsetko zavisi od tvojho tela. niektorym babam ostali pekne, niektorym ovisli, nuz to dopredu nikdy nevies.
vsetko sa dnes da riesit u chirurga. mna ale zaraza fakt, ze ta viac zaujima tvoje telo ako samotne tehotenstvo a babatko. mohla by som okaslat telo, to sa vzdy da nejako napravit. dolezite, ze eti su zdrave a v poriadku. neviem, ci si uz zrela na to mat dieta, ked ta primarne toto zaujima.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli