Zaujímavá dvojtýždňová diéta

lusinda3
21. dec 2012

ahojte,
musím sa priznať mám aj Orbitrek aj som poskúšala všetky možné tablety - so zeleným čajom, Ali....
Potom mi známa odproručila dietu - keď si dáte do Googla zaujímavá dvojtýždňová dieta - nájdete ju.
KOnečne sa mi podarilo zhodiť nie 7-9 ako sa píše ale iba 3kg ale brucho a boky mám viditeľne menšie. Je zdravá - samá zelenina , oplatí sa vyskúšať

aluska24
23. feb 2016

1. DEŇ
Raňajky: čierna káva (instantná káva s kofeínom, instantná káva bez kofeínu – káva s obsahom čakankového koreňa)
Obed: celozrnný rožok (grahamový, sójový ...), 2 paradajky, 2 vajcia uvarené na tvrdo
Večera: kurací, alebo morčací rezeň opečený na panvici s trochou olivového oleja, zeleninový šalát (hlávkový šalát, čínska kapusta, paradajky, uhorky , mrkva ...) s jablkovým octom

2. DEŇ
Raňajky: čierna káva (instantná káva s kofeínom, instantná káva bez kofeínu – káva s obsahom čakankového koreňa) + nízkotučné mlieko, celozrnný rožok (grahamový, sójový)
Obed: kurací, alebo morčací rezeň opečený na panvici s trochou olivového oleja, hlávkový šalát s jablkovým octom
Večera: veľký ananás nakrájaný na kocky, poliaty nízkotučným jogurtom (výnimočne môžete použiť ananás z konzervy, v nesladenom náleve)

3. DEŇ
Raňajky: čierna káva (instantná káva s kofeínom, instantná káva bez kofeínu – káva s obsahom čakankového koreňa) + nízkotučné mlieko, celozrnný rožok (grahamový, sójový)
Obed: 2 vajcia uvarené na tvrdo, konzerva tuniaka bez oleja (alebo rybacie filé opečené na panvici), celozrnný rožok (grahamový, sójový), zeleninový šalát (hlávkový šalát, čínska kapusta, paradajky, uhorky, mrkva ...) s jablkovým octom
Večera: 100 g šunky, 2 paradajky

4. DEŇ
Raňajky: čierna káva (instantná káva s kofeínom, instantná káva bez kofeínu – káva s obsahom čakankového koreňa), celozrnný rožok (grahamový, sójový)
Obed: kurací, alebo morčací rezeň opečený na panvici s trochou olivového oleja, zeleninový šalát (hlávkový šalát, čínska kapusta, paradajky, uhorky , mrkva ...) s jablkovým octom
Večera: 2 väčšie zemiaky uvarené, s kôprom alebo petržlenovou vňaťou, uhorkový šalát s jablkovým octom

5. DEŇ
Raňajky: čierna káva (instantná káva s kofeínom, instantná káva bez kofeínu – káva s obsahom čakankového koreňa) + nízkotučné mlieko, celozrnný rožok (grahamový, sójový)
Obed: 2 vajcia uvarené na tvrdo, konzerva tuniaka bez oleja (alebo rybacie filé opečené na panvici), celozrnný rožok (grahamový, sójový), zeleninový šalát (hlávkový šalát, čínska kapusta, paradajky, uhorky , mrkva .. ) s jablkovým octom
Alebo: dusená ryža + zeleninový šalát (hlávkový šalát, čínska kapusta, paradajky, uhorky , mrkva .. ) s jablkovým octom
Večera: 200 g šunky, rôzne ovocie okrem banánov

6. DEŇ
Raňajky: čaj (zelený) s citrónom
Obed: celozrnný rožok (grahamový, sójový ...), 2 paradajky, 2 vajcia uvarené na tvrdo
Večera: všetko, je jedno čo a koľko, podľa vlastného výberu – z predchádzajúcej ponuky

7. DEŇ
Raňajky: čierna káva (instantná káva s kofeínom, instantná káva bez kofeínu – káva s obsahom čakankového koreňa), celozrnný rožok (grahamový, sójový )
Obed: ½ grilovaného kurčaťa, zeleninový šalát (hlávkový šalát, čínska kapusta, paradajky, uhorky, mrkva ...) s jablkovým octom
Večera: 2 špargle, 2 paradajky, celozrnný rožok (grahamový, sójový), rôzne ovocie okrem banov

matej_cpt
6. mar 2016

@lusinda3 Ono je to super, ale tak ci tak to neriesi problem toho, preco metabolizmus hromadil tuky v prvom mieste. Zdrave to je, kazdopadne, lepsie ako mnohe ine diety... ALE stale to neriesi koren problemu...
preco nebyt clovekom, ktoreho metabolizmus a kazde jedlo spaluje tuk?
To je to, co ucim uz rok...vysvetlujem, ako funguju hormony, metabolicka rovnovaha, kedy telo uklada vs spaluje tuk. a vobec, vobec to nie je o kaloriach! Ovela dolezitejsie je to, aku informaciu tie kalorie nesu - pretoze vsetko, co do seba das ti bud pomaha tuk spalovat alebo ho ukladat. A to siaha ovela dalej nez len zelenina. Ziadna dvojtyzdnova vec. zivotny styl, kde jes dosyta, mas energiu, bojujes proti starnutiu, citis sa super.
Nic nepredavam, prednasky su zatial zadara lebo to robim z vasne pre to, ako to ludom pomaha a najma mojej rodine a nikto to ani nesponzoruje (zial haha).
kukni https://www.facebook.com/ClovekPaliaciTuk/
alebo www.clovekpaliacituk.net
🙂

cencula
23. jan 2017

ahoj baby je táto téma živá, chodí sem ešte vôbec niekto?

cencula
23. jan 2017

nikto? ani ju nikto nedrží teraz?

aluska24
23. jan 2017

@cencula je tu skupina kde je stale "ziva" diskusia o tejto diete. Aj som ju chcela teraz drzat len mi mrcha prisla.

cencula
23. jan 2017

Dakujem aluska24velmi pekbe idem mrknut tam

luvika
1. jún 2017

Ahoj, chcem sa poradiť, ak je tu niekto a tuto tieto držal, môžem šalát na obed/večeru nahradiť napr.ruzickovym kelom alebo zelenými fazulkovymi strukmi na pare? Ja taky ten studený mix zeleniny nemusim totiž, a toto je tiež zelenina, len upravená na pare... Myslíte že by vadilo?

annaksz
1. jún 2017

@luvika mozes podla mna. Hocico zelene - struky, brokolica...bezne si zeny v tejto diete nahradzaju potraviny, kedze nie kazdemu vsetko chuti resp. moze ( napr. Tuniak za file, ananas za grep atd...)

luvika
1. jún 2017

@annaksz ďakujem, zatiaľ som tam hodila brokolicu, akurát že neviem množstva, dala som celu menšiu hlavičku brokolice a jedno kvalitne veľké kuracie prsicko :D toto asi nedopadne dobre, ale tak po dvoch vajíčkach na obed sa na to teším.

annaksz
1. jún 2017

@luvika tiez by som si dala asi take mnozstvo. Ja to zatial len teoreticky studujem, este som sa neodhodlala😅

luvika
1. jún 2017

@annaksz no ja dnes prvý deň 🙂 pohoda, obed som mala až o tretej, skôr som ani vôbec nebola hladná.

emma_932
1. jún 2017

No dievcata, ja uz 4. den drzim-nedrzim tuto diétu. Ja som strašne hladná 🙊 rano si dávam zelený čaj. Ale s medom 😝 a uz 2x som mala jablko, a v pondelok + pol pečiva aj v utorok. Ale kg idú dole 😉 zatial....

annaksz
1. jún 2017

Baby potom sa pochvalte s vysledkami. Som zvedava.

luvika
1. jún 2017

@emma_932 to je super 🙂 ja som dnes dodržala všetko, akurát na obed som si dala ešte jednu kávu, presso bez mlieka a cukru a ráno aj večer pijem každý deň všeobecne kamilkovy čaj, od dnes samozrejme bez medu 🙂 vážiť sa chcem až po siedmych dňoch prvý krát, tak uvidím :/ cvičiť sa mi nechce, nenávidím zdĺhavé potenie sa, ale dala som si len minútový plán a ešte jeden cvik na brucho. Dnešok pohoda, na prvý deň ok, čakala som, že mi bude zle od hladu atď, a nič klop klop. Ale pijem veľa vody, no to ja vždy.

luvika
1. jún 2017

*minútový plank

luvika
3. jún 2017

@emma_932 ahoj, tak ako bojujes? 🙂 ja dnes tretí deň, dnešok bol akýsi ťažší, ale zvládam zatiaľ odolávať aj grilovacke aj sladkemu. Chcem sa opýtať, zajtra mam na veceru zemiaky mat... Koľko? :D

aluska24
17. júl 2017

Ako sa vam dari/ko????

aluska24
17. júl 2017

@aluska24 ... dari/lo?

luvika
17. júl 2017

@aluska24 ahoj, vydržala som 12 dní, na 13.ty som šla na služobnú cestu a to bolo po diéte :/ ale schudla som tuším 3kg,hlavne bolo vidno na oblečení. Teraz sa snažím jest zdravšie mimo diét, obmedzila som sladké, tak snáď to pôjde..

maja440
9. feb 2019

Zdravim. Drzi momentalne niekto tuto dietu ?

penn
11. júl 2020

Ahojte kočky. My sme s manželom sme už pomaly na 3. tom dni.

jeiny
27. aug 2020

@penn a ako to dopadlo?