Závislosť na jedle

maragretka
9. okt 2013

Včera som si náhodou v radiu vypočula nejakú reláciu na tému zavislosť na jedle a mala som pocit, že mám rovnaký problém. Okrem iného tam spomínali, že to funguje ako pri každej inej závislosti. Človek nedokáže myslieť na nič iné až kým nedostane svoju "dávku" až potom sa dostaví pocit uspokojenia. Už niekoľko krát som bola odhodlaná že začnem chudnúť a vždy to skončí pri tom, že dostanem neprekonateľnú chuť zjesť všetko, čo mi príde do cesty. Nemám žiadne iné závislosti, ktoré by mi nahradili príjemné pocity... Nefajčim, bez alkoholu by som dokázala prežiť ale keďže jesť musí každý, neviem ako s tým bojovať. Chcela by som vedieť či má niekto podobný problém, prípadne či sa ho niekomu podarilo prekonať. Rada by som zmenila svoje návyky a samozrejme chcem aj schudnúť lebo viem, že keď to nezastavím čím skôr, tak po prekročení určitej hranice už môže byť neskoro.

matkakovacova
13. sep 2015
Používateľ matkakovacova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od matkakovacova.

Po prečítaní tohto článku na http://www.mojavyziva.sk/ako-sa-zbavit-prejedania/ som sa troška začala obávať a vyhľadala túto tému. Dosť často mám totiž na nič stavy a len sa prejedám až kým mi nie je zle. 😢 Dúfam, že nie som sama. Pritom nemám veľkú nadváhu ani nič.

tete31
13. sep 2015

baby ani mi nehovorte, mala som 51 kil a teraz mam 83 som zufala vyzeram hrozne a neda sa to ovladat ved jem ako vzdy predtym :(

daniela40
13. sep 2015

jooj a hlavne kila idu hore ked je zena v menopauze🙂

matkakovacova
14. sep 2015
Používateľ matkakovacova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od matkakovacova.

@daniela40 tak ja mám ďaleko ešte dovtedy (aj keď to prejde ako voda 😀 ) ... ale tak toto ma motivovalo: http://www.mojavyziva.sk/skusenost-so-svetom-zdravia-od-janky/ ak to dokázala tá pani tak zobrať, tak to zvládnem aj ja! 🙂 Inšpirácia ako sviňa fakt. 😎