Závislosť od jedla

14. aug 2022

Ahojte, tak sa zamýšľam človek je na jedle závislý celý život ale kedy je to už také neprimerane, prirovnatelne závislosti od alkoholu...?
Ide o to, že v určitej časti dňa sa idem zblázniť a jem jedno cez druhé, príde prvotný pôžitok potom mi je ťažko a mam zo seba zly pocit. Samozrjeme aj na váhe to už trochu vidieť. A fakt nechapem prečo mám dané nutkanie len v tej časti dňa...
Prosím, čo s tým spraviť? Ďakujem krásne za rady, každú jednu si veľmi vážim

danyelia
14. aug 2022

Ahoj, skús zamestnať seba aj svoju myseľ niečím iným ako jedením, napr. upratovaním, čítaním kníh, cvičením, maľovaním, nejakou záľubou. Lebo toto mi príde ako prejedanie sa z nudy, keď už človek nevie, čo by robil, tak ide jesť. Ja skôr jesť zabúdam, ak sa venujem iným činnostiam, o ktorých som písala vyššie.

zuzinka888
14. aug 2022

Je to zachvatove jedenie. Asi mas nevyvazeny jedalnicek - vynechane ranajky alebo zle vyskladany obed kazdopadne je tam asi prilis nizky prijem. Skus pozriet nejake videa na youtube- vela fitnesiek to tzm riesi hlavne pre chudnuti či pri tvrdej priprave.

zuzubb007
14. aug 2022

V ktorej casti dna? Ja mam taketo vyzieracky jedno cez druhe vzdy od 18tej do 20tej a potom si vravim, ty krava preco si vsetko zozrala :D

macatt
14. aug 2022

Ahoj, snažím sa doma držať veľa ovocia a zeleniny a také nezávadné potraviny, nekupujem ani veľa chleba atd.. tak zjem kilo hrozna a jablká a na melón už nemám chuť😅 no a keď vieš ktorá hodina to presne je tak uteč z domu😇

ivangeline
15. aug 2022

Zavisi. Ci od stresu. Unavy. Zle nastavena dieta.