Zdravá strava pri chudnutí a zároveň chvílky nekontrolovaného prejedania sa?

kristinaxsxn
23. okt 2018

Ahojte,kedže si nepíšem denníček napíšem to apoň sem,možno mi aj niekto dá dobrú radu ;)
Tak na začiatok by som chcela napísať,že sa jedná o chudnutie :/ Môj celoživotný problém!
Pred pár mesiacmi (asi 4) som si zmenila životný štýl,začala som denne cvičiť aspoň 40 min.,môj jedálniček tvorilo veľa zeleniny a ovocia,vylúčila som zo stravy všetko o čom som presvedčená,že pre mňa nie je dobré ako napr. výrobky v ktorých sú ečka,cukor no proste spracované potraviny,jedla som každé 3 hod. a naozaj mi to tak vyhovovalo 🙂 Po rokoch som začala mať konečne pravidelnú stolicu (inak som chodievala tak raz za 2 týždne) :/ ...zlepšil sa mi spánok atd. Jedniné zlé,čo sa stalo je ,že som stratila menzes.
Ale bolo mi super,všetci hovorili ako mi to teraz pristane. Dokonca som sa konečne navliekla do šiat,kt.som predtým ani len nezapla atd.
Každopádne nedávno som zistila,že na tom nie som až tak super ako som si myslela :/ Ide o to,že sa nedokážem udržať na uzde v niektorých situáciach napr. ked som veľmi vytočená.
Uvedomila som si to,ked som viezla deti zo školy a stáli sme asi v 3 hodinovej kolone :O potrebovali sme isť na wc,boli sme hladné a k tomu som mala akési krče v ruch takže som z toho bola poriadne na nervy,ked sme konečne prišli domov,prišla švagrina s veľkou taškou z mcdonaldu a ja som si proste povedala ,že kašlem na to ved jedna mcflury mi neublíži ....lenže potom,čo som ju zjedla som si povedala ,že ked už som si dala to dam si aj tamto a potom ešte to a to ....skončilo to tak ,že som o 11tej večer piekla jablkovu štrúdľu,kt. som si ešte poriadne potrela nutellou a celú som ju zjedla (sama) :O ....OK to bol piatok,potom cez víkedn som ešte pár krát zhrešila,ale cez tyždeň som sa zase vrátila do mojho ,,zdravého režimu´´ak to tak mám nazvať :D lenže o 5 dní tu bol zase piatok (a víkend) a rovnaká kolona a ja som sa zase prejedala :/
Trvá to doteraz ..napr. dnes som mala na raňajky chlieb s olivami (ten by som normálne nezjedla lebo obsahuje veľmi veľa škodlivín),o 2 hod. som si dala oreo potom som si dala 2 donuty a potom vypražane huby a nugatovy croissant s kávou ....a radšej už ani nepokračujem,každopádne som tiež zistila,že mám veľmi blbú logiku :/ Dnes,ked som bola v supermarkete ,povedala som si ...hmm ked už maš ten prežierací deň,daj si čo len chceš a tak som išla okolo tých sladkostí a iných pochutín,no zrazu som nič nechcela a radšej by som si dala napr. ananás,kdežto ,ked som v tom svojom ,,zdravom režime´´a idem okolo rovnakých pochutín ,idem sa zblázniť z toho ,ako by som si to všetko dala .....je to proste na hlavu a moje zmýšľanie je úplne choré :O
Od zajtra sa opäť pokusím vrátiť sa do svojho režimu a tak dúfam,že sa mi to podarí a že som za tých pár dní,čo som sa prejedala do prasknutia nepribrala všetko naspať :/
Máte niekto podobný problém s prejedaním? Prípadne čo robíte v situácii ked vám niekto donesie niečo nezdravé ,ale máte na to chuť,ale viete ,že doma vás čaká zdravé jedlo ,kto.ste si predtým pripravili ...
PS (ak sa niekto dočítal až sem,tak má môj rešpekt) 😂😂 ...Nevážila som sa a tak neviem ,koľko som pribrala ,ale ked sa dotknem brucha,strašne ma bolí,nemyslím to tak,že by mi bolo zle ale ,ako keby som tam mala modriny alebo čo,ked sa ho dotknem ..myslíte,že je to z toho prejedania ,že by nejako to brucho začalo zväčšovať svoj objem a preto ma bolí? :O

kristinaxsxn
autor
24. okt 2018

@besnavila žena ,ale može stratiť menštruaciu aj v dosledku hormonalnej nerovnováhy a kedže ja som za krátky čas veľa schudla ,mám tie hormony určite dosť v nerovnováhe ...telo si aj na to musí zvyknúť.
Čo sa týka stravy vitamíny mi nechýbajú.
K tomu cheat day ....to čo aplikujem ja by si mohol dovoliť vrcholovy kulturista ??? Len preto,že som si raz za 4-5 mesiacov dala na 3-4 dni pauzu a jedla to na čo som mala práve najvačšiu chuť ? áno dobre ...prejedla som sa ,ale zase to nie je extrem ! Opať pokračujem vo svojom režime a všetko je zase normálne ....proste len každy mava niekedy chute na nezdravé ...ved sme len ludia :/
A k tým cukrom ,áno vylučila som ich ,ale mala som na mysli tie pridané ako rafinovany a nie prírodné ,ktoré sa nachádzajú napr. v ovocí.
No je pravda,že prímam asi málo kalorii ...nikdy som nepouživala kalor.tabulky ani nič také takže v tom nemám jasno

lacibo
26. okt 2018

@kristinaxsxn musíš si to zmeniť v hlave..ty normálne stravovanie vidíš ako obmedzovanie stále..preto tie záchvaty.. pritom normálne stravovanie je celoživotné, bez pocitu obmedzenia..jasné, že niekedy jeme zdravšie a niekedy naopak..to nie je žiadna tragédia..ak to nie je dlhodobé..je tiež možné, že si jedlom kompenzuješ nedostatok v emocionálnej oblasti..väšinou to tak býva..je to všetko o psychike..😉

kristinaxsxn
autor
26. okt 2018

@lacibo je to možné 😩