Zdravo jem a nechudnem

9. sep 2023

Začala som zdravo jesť, každý deň raňajky a zeleninu, obed mám normálny, to znamená že ryža s niečím alebo zemiaky s niečím, dnes napríklad cestoviny. Nemôžem schudnúť, drží sa ma to a už som zúfalá. Začala som jesť ešte menej, ale keď náhodou zjem napríklad banán navyše už mám výčitky a na druhý deň si dám jedno jedlo. Cvičím doma podľa videí. Nechápem, že som stále rovnaká.

nevenka
9. sep 2023

@bublinka1426
@autorka seriozne, nie psycholog, ale psychiater, ten sa venuje mentalnej anorexii. V dobrom Ti to pisem.

jostiak
9. sep 2023

Si pod bazálom. Na tej najhoršej ceste...zarábas si na mega problém...a keď vidím výšku a váhu, nerozumiem, čo chceš chudnúť...
Ale treba sa tým trochu viac zaoberať, podrobnejšie, najlepšie presný rozpis čo ješ a piješ počas dňa aspoň 2-3 dní....
Ak chceš, môžeme si to prejsť podrobné a pozriet sa, kde to zlyháva...kľudne súkromne...

tanyan
9. sep 2023

Máš len jeden život a iba jedno zdravie... Skutočne najvyšší čas preorientovať svoju mentálnu energiu na niečo iné. Prvý krok je vyhodiť váhu a druhý krok je začať sa stravovať primerane svojmu veku a s ohľadom na výdaj energie.

mogaa
10. sep 2023

Máš veľmi zlý pohľad na vec...zdravo neznamená diétne a diétne neznamená zdravo....odpovedala si si sama, "na druhý deň si dáš 1 jedlo"....najhoršie čo môžeš robiť je - tlačiť na pílu....nechudneš lebo:
- telo je v strese
- ješ veľmi málo - vtedy je tiež telo v strese a ukladá všetko čo zješ ako zásoby
- napriek tomu že ješ zdravo, máš kalorický nadbytok
- máš málo odpočinku na regeneráciu, málo spíš....tých dôvodov môže byť XY,,,v prvom rade netlač na pílu, rob menšie zmeny a postupne a daj tomu vždy čas....to nefunguje tak že a teraz budem jesť zdravo a aj to málo a ak zhreším, na ďaľší deń nejem alebo si dám 1 jedlo....logicky ak si by si aj jedla ako do teraz a do teraz si nejedla raňajky - tak ak pridáš rańajky tak zješ viac, kaloricky zvýšiš príjem....zdravo neznamená diétne a naopak....ty vieš schudnúť aj na hamburgeroch ak budeš mať optimálny príjem....ak cvičíš , potrebuješ aj jesť všetky zložky teda aj cukry a sacharidy, rovnako aj bielkoviny,,,,,ak ješ málo, máš spomalený metabolizmus, vtedy to chvíľu trvá kým ho zase naštartuješ....ty týmže jeden deň sa snažíš jesť zdravo a dáš si 3-5jedál a na ďaľší 1jedlo, dostávaš telo do strsu, samo nevie ši ukladť zásoby alebo spalovať nadbytočné tuky.....používaj zdravý sedliacky rozum.....kludne jedz ako do teraz , ale urob zmeny - vynechaj sladkosti, blbosti ako čipsy a podobne, pi len čistú vodu....račej menšie zmeny a trvalé ako hurá diéta...kludne aj sladkosť ale nezjem celú čokoládu ale kúsok a hlavne bez výčitiek.....to s tým vynechaním stravy je tak, že ak si dáš poobede veterník, nedáš si večeru a je to vyrovnané...ale nie na ďaľší deň zješ len jedno jedlo, tobôž ak si naložíš len detskú porciu a dorovnáš zeleninou....telo potrebuje všetko aj sacharidy, aj cukry aj tuky aj bielkoviny

mogaa
10. sep 2023

Princíp ale je, že telo potrebuje pri chudnutí mať určitú čas optimálny kaloricý príjem na to aby chudlo.....ak ješ kaloricky veľa, neschudneš, ak ješ kaloricky málo - rovnako nemusíš chudnúť...ty už len tým že si začala cvičiť , máš vyšší kalorický výdaj.....ak naozaj nemáš 100kg, tak kludne jedz ako od teraz + pridala si cvičenie a urob menšie zmeny napr.pi len čistú vodu + obmedz sladkosti , vyprážané, vynechaj mlsanie...aj z v veľa ovocia vieš pribrať - to sú zase cukry...také ovsenné vločky - zdravé jedlo,ale, ak si ich dávaš veľa tiež si zyvšuješ kalorický príjem, sú dosť kalorické...sú zdravé? ano! telu prospešné?ano! majú veľa kalórií? ano! ak si ch dáš za plný tanier, do toho veľa ovocia, tak zdravé Jedlo ako vyšité ale kalorická bomba....takže treba zmeniť aj pohľad že ak zjem niečo zdravé je to diétne...tie vločky by boli "diétne" ak si ich dáš 3 lyžice, zaleješ vodou a dáš do nich 1mandariku alebo 1ks kivi, ale nebudú diéne ak si dáš 5lyžíc, dáš do nich cukor a pridáš celý banán...