Žiadne sladkosti do Vianoc

gucciok85
13. okt 2013

Ahojte.
Od pondelka vyradujem uplne sladkosti lebo nejak som ss rozjedla a necitim sa dobrr. Chcem skudnut do visnoc adpommn 5 kg.
Kto sa ku mne prida? Aby sme sa podporili,lebo sladkosti to je zavislost.

viludu
13. okt 2013

@gucciok85 pripajam sa aj ja som zavisla na sladkostiach keby som ich nezrala tak dnes nevizeram tak jak vizeram takze zaciname od pondelka🙂

marthuska
13. okt 2013

Hm, do vianoc to nevydrzite. Ja som nala osobny rekord 10dni, bez akehokolvek cukru, ani dzem, ani med, ani kecup ci sladkokysla omacka, nehovoriac o paradajkovej omacke atd
Da sa to, je to skvele rozhodnutie. A po aspon 10 dnoch je clovek menej rozozraty. Drzim plce🙂)) @viludu

gucciok85
autor
13. okt 2013

Super. Bude to tazke na zaciatok,ked nastane abstak ale treba uz s tym nieco robit. Stale bolo u nas nejaka oslava,svadba krst narodeniny.
Stale som hovorila po tejto oslave. Presla oslava,potom suseda doniesla zakusky tak som zasa neodolala. Alebo svokra fajnove upiekla no bolo to tazke. Ale teraz zacnem na 100%.
@viludu ty kolko chces zhodit?

gucciok85
autor
13. okt 2013

@marthuska ja som uz tym presla,je to tazke. Ja hlavne na ranajky potrebymujem nieco sladke. Robievam na ranajky kase a tam dam par suseneho ovocia. Ine sladke nebudem

anatalia77
13. okt 2013

@gucciok85 pridávam sa,a uvidím čo to spraví s mojou psychikou 😀

marthuska
13. okt 2013

@gucciok85 skus si dat na rano struhanu mrkvu s jablkom a orechami, k tomu jogurt biely a budes taka najedena ze dovi. Alebo bez cukru: ham and eggs a k tomu paradajku a kusok celozrnneho chleba-do jedenastej si na jedlo ani nepomyslis. Vela stastia. Daj vediet, kolko dni- tyzdnov das

najmama
13. okt 2013

ak ja sa pridávam, nejedla som ich, ale teraz so sa nejak rozmlsala, každý deň musí by niečo, aj teraz mám puse čokoládu, takže toto je posledný kúsok do vianoc 🙂

gucciok85
autor
13. okt 2013

Ja to aj jedavam len mam skoro 3 mesacneho syna a niekedy som nemala cas sa najest tak co bolo rychlo po ruke. Svokrs stale nieco upiekla tak bolo jednoduchsie nieco hodit do ust zahnat na chvilu hlad. Asi to pozna viac mamiciek..
Ale dnes som hovorila,ze ked aj nabuduce upecie tak uz nebudem z toho jest,sby sa nahodou neurazila. Ale chysta sa schudnut aj ona.
@marthuska ked sa odhodlam vydrzim do tych vianoc. Mozno sa stavim aj s muzom 😀

horana
13. okt 2013

Podla mna je lepsie zaca postupne ako skokovo. Cukor (hlavne biely) je regulerna droga a pri jej vysadeni navaly abstakov na psychiku nie su nic moc. Radsej pomaly znizovat, napr. nahradzat lyzickou medu denne a pod., obcas nejake domace nieco (tvarohovy nakyp a pod. kde si to mnozstvo vieme regulovat - vieme co tam davame). Ono kopu cukrov a umelych sladidiel je vo vavsine vyrobkov ktore su kupujeme, cize to nie je akoze zivot bez sladkosti ked si ich priamo nekupujeme. A cukry je energia, ked ich nemate, ste bez nej. Svoje robi aj celkova stabilita, ked ste stastni treba ho menej, telo ho pyta ked je v strese, alebo nema dostatocne vyladenu stravu na inych rovinach... Je to komplexnejsi problem, zlozenia stravy o takej.

Inak to je take, ze do Vianoc zubami nechatmi vydzim, potom napeciem a budem si davat kto po ponukne a jojo efekt a vsetko je spat, len sa clovek trapil.

viludu
13. okt 2013

@gucciok85 aspon 15kg celkovo, ale na zaciatok staci aj 10 alebo 5kg len nech ide prec ta hnusna slanina na bruchu a ty kolko chces dat dole?

bibiana20
13. okt 2013

ja sa tiez pridam neviem odolavat sladkostiam 😅 a chcem zhodit aspon 3kg tak od pondelka ideme na to 😀

anatalia77
13. okt 2013

ja neviem piecť,takže nehrozí,že by som si na Vianoce upiekla takúto zbraň a sama sa "odpálila" 😀

mowinka1
13. okt 2013

ja by som bola radšej za vyhlásenie boja po Vianociach 😀 😀 😀 kedže cez ne dobehnem všetko čo by som si teraz odopierala 😝

anatalia77
13. okt 2013

@mowinka1 ja si myslím,že ak budeš mať výsledky do Vianoc,tak ťa nejaká pažravá nedobehne.Bola by to škoda pokaziť.
To potom bude Veľká noc...
Máme to ťažké.

gucciok85
autor
13. okt 2013

@anatalia77 presne po vianociach pride velka noc. Aj po vianociach sa da schudnut po vianocnych sladkostiach

michellka85
13. okt 2013

asi by som sa mala aj ja pridat (dnes som jedla makovy kolac, cokoladovu plundru, pasik velkej milky a teraz lentilky 😝 )

mafin152
13. okt 2013

keby sladkosti, tie nejem.. ale zemiakove lupienky, to je moja smrt.. 😠

gucciok85
autor
13. okt 2013

@michellka85 dnes este mozes 😀.
@mafin152 mna zas slane nezaujimaju. Keby to tak bolo aj so sladkostami bolo by dobre

sante81
13. okt 2013

@gucciok85 ja nejem sladkosti uz asi 2 mes, resp sa neprezieram, občas nejaku sisku, makovku v rámci ranajok, banán, ovocie, ale hlavne jem 5x dennee a najem sa tak aby som vydrzala 3 hod do ničoho nezobat, ziadne chipsy , horálky, a mam dole uz 3kg, vyhovuje mi takéto stravovanie, nemusím sa potit pri cvičení, na ktoré nemám pri detoch čas, nehladujem, a som spokojna, takze chce to len pevnu vôlu a vydrzat, jojo efekt je velmi zlá vec, vráti sa aj s urokami

sante81
13. okt 2013

@marthuska ja som sa takto stravovala vyse 5 mes, ked mi zistili tehotensku cukrovku, musela som rátat kalorie, a dá sa to zvládnut, len treba pevnu vôlu, pribrala som počas 2 tehotenstva len 7-8kg, dá sa najest a dobre sa najest aj inou formou, a zdravo. a cukor si môzem dopriat, tablička čokolády neuskodí, ked sa dá hned za hlavnym jedlom, telo to spáli. treba sa viac hybat, upravit jedálniček, viac hybat nemyslím cvicit 2 hod do spotenia, ale prechádzky, chodit peso, stačí 30 min rychlej chôdze denne. telo cukor potrebuje, aby malo energiu, ak ju nemá tak si začne vytvárat rezervy a ukladat tuk. a človek bez cukru je len kôpka nervov

komplikovana
13. okt 2013

voľakedy dávno som si "zlé nálady" zaháňala sladkosťami.. tak som si vyžrala nejkých 6 kíl naviac. Potom som narazila na test v časopise Zdravaie - ste závislí na cukre? tak som si ho urobila a zistila že áno./cukrila som si čaj, kávu aj biely jugurt/ To ma pekne naštartovalo a prestala som si sladkosti kupovať a menej sladiť
Pretože som mala taký zvyk, že som si napr. kupila keksíky na 3 dni / že do zásoby /, no nevydržala som a v jedeň deň som všetko zjedla... takže tak...
Už je to dlho čo som nemala napr. horalku, milu a pod. a ani mi to nechýba. Ak na prepadne chuť na sladké tak si kupim nejaku malu čokoládku a to mi stačí, alebo aj veľkú horkú a z nej si po kockách ujedám a nezjem ju naposedenie 🙂
Ale predovšetkým žiadne zásoby sladkosti nemám, koláče nepečiem, tak ma nemá čo pokúšať.
Tiež si myslím že netreba tým seknúť naraz, ale postupne...
Držete sa

kristina74
13. okt 2013

@komplikovana Ako by si o mne písala 🙂).
ja nakúpim sem tam v akcii sladké pre deti, že im to po kúsku budem dávať, a zjem to sama. Aspoň moje deti zdravo žijú 🙂.
Milujem sladké a potrebovala by som zhodiť takých 5 - 6 kíl a mám ideálnu váhu. Ale furt mi to pokazí čokoládka 🙂. Okrem toho rada pečiem, samozrejme musím ochutnať, či sa podarilo 🙂.
Inak sa stravujem zdravo, len tie sladkosti. Zvykla som si na ne, keď bol syn prvák a kým mu zistili DYS, tak sme sa s učením riadne natrápili. Takže od nervov som si rozbalila čoko, aby som to psychicky nejako zvládla. Je to závislosť.
Skúšala som to aj tak, že jeden deň v týždni, napr. v piatok, pohoda, končí pracovný týždeň, si doprajem malú sladkosť. Chvíľu to fungovalo, ale potom som to zase porušila.
Takže rada by som sa k vám pridala, ale zase na Vianoce pečiem s deťmi také fajnotky, čo keď to zase preženiem?

mirabelluska
13. okt 2013

@gucciok85 Ahoj, od pondelka sa k tebe pridavam 🙂 . Velmi si ma potesila takouto temou. Ja chcem schudnut sice len nejake 3 kilecka, ale sladkosti sa chcem zbavit, pretoze mi spustaju migreny ☹

gucciok85
autor
13. okt 2013

@mirabelluska aj ja chcemm hlavne kvoli tomu lebo ked to prezeniem zo sladkym tak mam zo spodu svrbenie. Takze sa tesim ze nebudem v tom sama 😝

anatalia77
13. okt 2013

@gucciok85 tak ja som chcela začať dnes-nie som žiadny trochár-no a pri poobednej káve som si ako obvykle švihla do kávy cukor 😀 tak som si ho dala aj do večernej nesky,nech to šlak trafí 😀 pondelok je až zajtra 🙂

gucciok85
autor
13. okt 2013

@kristina74 to poznam aj ja. Cukor je zavislost a tazko sa z toho zbavuje

kristina74
13. okt 2013

@gucciok85 Najlepšie je nemať nič sladké doma. Potom aj keď mám chuť, stačí mi surová mrkva a som spokojná 🙂.
Tak ale idem do toho. Od zajtra žiaden keksík ani čokoládka. Kávu ani čaj si nesladím, takže v tom problém nemám. Ale prečo, keď nakupujem, je tam vystavených toľko keksíkov a všetky sa na mňa usmievajú : Kúp si ma 🙂).
To sa ťažko odoláva, už budem touto uličkou prechádzať len hlavou otočenou k mákam a strukovinám 🙂.

jankafa
13. okt 2013

Ja posledny tyzden jem len ovocie, zeleninu a dake bielkoviny - ryby, syr, mlieko a uz som dala dole 2 kila. najprv som mala strasne abstaky, tak bolo dobre to ovocie, ale teraz po tyzdny sa telo normalizovalao a zvladam to v pohode. Takže baby do toho 😀

gucciok85
autor
13. okt 2013

@kristina74 takto ma keksiky na regaloch nezaujimaju. Ja si take ani nekupujem. Mas pravdu najlepsie nemat doma nic. Ked dme s manzelom byvali sami tam nebol problem. Sladkosti ja som nekupovavala on velmi nelubi tak isto som ani nepiekla. Ale teraz byvame u svokrovcov este nejaky cas tu budeme tak tu je vela nastrach.ktorym chcem odolat

mirabelluska
14. okt 2013

Taaak a je tu pondelok, v obchode mi nič sladké neskočilo do košíka 🙂 Ranajky nesladena káva a tvaroh. Inak ja už dlho nepijem sladené nápoje,čo mi ubralo 4kila a to som jedla všetko ostatné bez obmedzenia.