Čo pomôže na zápchu u novorodenca?

fajndievca
22. jan 2013

Žienky potrebujem rýchlu radu. Čo môžem dať maličkej, ak má zápchu? Celá sa pučí a plače, lebo sa nemôže vykakať. Kojím ju, aj dokrmujem Bebou 1. Naposledy kakala na obed, aj to mala veľmi tvrdú stolicu. Som celá nešťastná, lebo neviem ako jej pomôcť ☹ ☹ ☹

xlucia
22. jan 2013

asi rektalnu rurku. preco ma zapchu??? je na umelom mlieku? poziadaj admina o zmenu na diskusiu. ako sa ti da radit, ked nemozes dat doplnujuce info????????????

nikolet_89
22. jan 2013

ahoj daj jej rektalnu rurku, neviem kolko ma dietatko ak ma 2 mesiace mozes jej k tomu dat babycalm to je na prdky a biogaja je na obnovenie crevnej mikroflory nam to zaberalo na kakanie....

junovka
22. jan 2013

predpokladam ze dokrmujes asi cca 4 dni UM, tak moze to byt nim...skus davat jej vela tekutin-doj.vodu....v podstate na zjemnenie stolice sa zvykne davat slaby vyluh harmanceka, ale 😝 ...no neviem, skus jej ho spravit a par lyziciek jej ho dat 😒

alena0305
22. jan 2013

Odvar z ovsených vločiek a do toho zarobiť bebu - skús len čajovú lyžičku vločiek ale predtým treba premyť.

vefi89
23. jan 2013

kúp v lekárni psyllium prach, ráno a večer si zarábaj za 1PL do jogurtu alebo vody. Ja som to skúšala na radu jednej mamičky, a do troch dní sa malému uľavilo

stanislavao
23. jan 2013

taketo malinke babatko by nemalo mat zapchu. dojcene deti nemusia mat stolicu aj niekolko dni. a ak prikrmujete, tak to ma mozno z toho mlieka a hned ho vysadte a dajte ine. lenze pre 1 tyzdnove babo by som ja ziadne "babske" recepty neskusala, je to hrozne malinke. a ked vam kakala na obed a vecer ste uz pisali, ze ma zapchu - ja si myslim, ze nema zapchu. keby nekakalo babo 3 dni, tak mozete hovorit o zacinajucej zapche.

briketa
23. jan 2013

neviem dovod dokrmovania ale zapchu sposobuje um.skus prest na vylucne dojcenie. tyzdnovemu urcite nedavaj ziadne jogurty, vody, prasky a caje. ked bude najhorsie tak rektalnu rurku ale hlavne sa snaz rozdojcit. cim viac ju budes prikladat, tym viac budes mat mlieka.

miselkat
23. jan 2013

Viac dojci, castejsie prikladaj malu, sama pi caje podporujuce dojcenie, zjedz jogurt alebo si daj slivkovy kompot. Moj maly kym bol len dojceny kakal raz za 7-10 dni.

babulka1978
23. jan 2013

my sme od zaciatku prikrmovali UM, lebo som mala malo mliecka, a mali sme ten isty problem.......nam dali tiez Bebu v porodnici, lebo uz tam ju dokrmovali, a nas tiez strasne zapekala........treba zmenit mliecko.....my sme vyskusali asi vsetky, ale na nete sme si nasli, ze pre taketo babatka so zapchou vymysleli Nutrilon Comfort....je aj na recept, budes ho mat lacnejsi.......treba vypytat od pediatricky recept.....inac sme az do 6 mesiaca fungovali okrem toho s rektalnou rurkou......pri prvej mrkvicke problemy zmizli....drzim palceky

danielaaa212
23. jan 2013

ja osobne nedam na BABYCALM dopustit. prirodne olejceky, ktore sa davaju pred jedlom.. a kraaaasne zriedne stolica. ak ma nahodou koliku mala a davas jej sabsimplex .. tak vysad. nam osobne tvrdla stolica od neho. inak babycalm sa netreba bat dat aj inokedy ako pred jedlom... inak zhana sa ale tazsie, ja osm si ho dnes davala objednavat. maloktora lekaren ho ma a ak aj maju.. stale kupujem poslednu flasticku 🙂. moj maly ma 3 mesiace a od prveho mesiaca pravidelne davame babycalm a nestalo sa mu,zeby bol zapeceny.. co predtym sa nevedel vykakat.. a vyskal, ked nechcela ist stolica von . drzim palce

az teraz som si ale vsimla,ze mala ma len necele dva tyzdne... to mozes az od mesiaca .. tak este aspon tyzden pockaj...

jetokuko
23. jan 2013

tak my sme boli na umelom mliečku od narodenia nakoľko som nemala to šťastie a mliečko sa mi nevytvorilo v nemocnici začali bebou,ale keď sme prišli domov hneď sme prešli na nutrilon HA,ale bohužiaľ mliečko nám nerobilo dobre nemohli sme sa vykakať a grckali sme +koliky tak nám pani doktorka predpísala nutrilon A.R.,ale pravdaže ani to nám nerobilo dobre tak sme nakoniec skončili na nutrilon comfort +som začala pridávať do mliečka probiotika od narodenia INFANTS DOPHILUS a mali sme po probléme do týždňa bolo super.Pani doktorka má síce presviedčala že nutrilon probiotika obsahuje ale nám sa proste osvedčili a nedám na ne dopustiť,týždeň sme totiž boli bez probiotík a všetko sa nám upravilo až keď som ich malému začala pridávať do mliečka.Ale každé dieťatko je iné niekto má možno negatívne skúsenosti....ale za pokus to stojí 🙂

mimikey007
22. dec 2021

Co robit ked ma dieta zapchu