7 týždňovú dcérku kojím a aj dokrmujem. Trpí silnou zápchou. Ako jej pomôžem?

Zodpovedané
9. okt 2019

Dobrý deň,

svoju 7 týždňovú dcérku dokrmujem. Kojím ju, ale musím ju aspoň dvakrát do týždňa dokrmovať po 60 ml.

Už asi tri týždne sa nedokáže sama vykakať. Pučí sa, plače, má tvrdé bruško a po 6 dňoch sa vykaká len s glycerínovým čipkom. Stolice je veľa, celá sa prekaká a po kakaní sa hneď upokojí.

Ako jej môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

priznám sa, že je mi záhadou dokrm 2x týždenne 60 ml a trúfam si tvrdiť, že je úplne zbytočný. Je to len kozmetické množstvo. Som si takmer istá, že nie je potrebné.

Druhou vecou je zápcha. Dojčené deti spravidla zápchou netrpia. MM je najlepšie probiotikum.

Ak nemáte odpozorované, či bábätku vadí niečo vo vašej strave, odporúčam riešiť s pediatrom.

Z pohľadu dojčenia skúste tzv. saciu polohu (viď https://www.mamila.sk/). Bábätko si pri nej prirodzene krčí bruško o bruško mamičky. Často sa pri dojčení vykaká a odchádzajú prdíky.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová