Laparoskopia slepého čreva a následné tehotenstvo

nizoe
14. júl 2011

Ahojte baby, chcem sa opýtať, či už máte niekto skúsenosť s tehotenstvom po laparoskopii slepého čreva. Operáciu mi robili v zahraničí, aj z toho dôvodu nemám celkom dobré informácie o tom, čo konkrétne mi robili, správy z nemocnice boli absolútne nečitateľné. Môj gynekológ sa však tvári, že som okej, výsledky z každoročného steru sú v poriadku, ale stále mám strach, či po takejto operácii budem môcť otehotnieť. Menštruujem pravidelne a nemám už žiadne problémy...Poraďte ak máte skúsenosť. Ďakujem 🙂

heln
14. júl 2011

@nizoe ahoj, nemám priamu skúsenosť, ale som tiež po laparke ( z iného dôvodu) a mávam dráždivé slepé črevo....
myslím, že takáto operácia nemá nič spoločné s otehotnením, len Ti odstránili kúsok zapáleného čreva, isto je to už zahojené a tak isto aj jazvy. a je to oveľa lepšie, že je slepák von pred otehotnením, ako by sa mal zapáliť a riešiť počas tehotenstva.
takže hor sa do toho. 🙂 a nech to výde.

nizoe
autor
14. júl 2011

Veľmi ma tvoje odpoveď upokojila, všade čítam len samé negatívne veci ohľadom tehotenstva po takýchto operáciách ( zrasty a pod. ), tak mi to naháňa strach, operovaná som bola asi pred 7 rokmi, teraz už uvažujeme o bábätku a troška sa začínam nad tým zamýšľať aj preto, že naozaj tie papiere z nemocnice z Italie čo prišli nevedel nik vylúštiť, ale verím, že keby niečo bolo zlé, tak by mi to gynekológ povedal .... ešte raz ďakujem 🙂

crysmile
14. júl 2011

@nizoe ahoj, mne bolo odstranene slepe crevo koncom septembra a otehotnela som koncom oktobra, takze da sa to a uz mam o chvilu termin.. toto nie je taka strasna operacia ako ine...

nizoe
autor
14. júl 2011

Gratulujem 🙂 Kiežby to aj u nás šlo tak ľahko 🙂 zatiaľ sa len chystáme začať na tom pracovať, verím, že to dobre dopadne 🙂 Aký si mala priebeh pred operáciou slepého čreva ??? Na mňa to prišlo veľmi rýchlo a z ničoho nič, mala som aj teplotu zvýšenú, nikdy som nepozorovala nejaké bolesti predtým.....Gynekológ mi povedal, že to mohla byť aj náhla brušná príhoda, ale v správe sme zachytili Appendix, ono je ťažko nad tým polemizovať, ja som tam bola neschopná vôbec počúvať čo mi kto hovorí, po štyroch dňoch ma pustili domov a odvtedy som okej...len je to stále neistota, či tam nebolo aj niečo iné v tom, ale dúfam, že gynekológ by na ultrazvuku nejaké komplikácie odhalil....či ??? ďakujem