Pichanie v pravom podbrušku

katuska258
6. aug 2018

Dobrý deň, mám 14 rokov už mám menštruáciu ale často cítim silné, niekedy slabšie pichanie v pravom podbrušku. Pred rokom som s tým bola u lekára, prezerali ma aj na chirurgii, aj na gynekológii, robili mi sono odber moču a krvi. Poslali ma domov s tým, že som v polovici cyklu a môže to byť ovulácia. No tieto bolesti pociťujem hoci kedy, nielen počas ovulácie. Niekedy ma z toho až bolia kríže a mávam aj pocity na zvracanie čo dávam za príčinu aj stresu z toho čo ma to pichá.

montemotherone
6. aug 2018

@katuska258 ja to tiež mávam ☹ tiež hocikedy cez cyklus... Ono tá ovulácia je dosť pohyblivá a hlavne v tvojom veku. Skús popíjať ženské čajíky. Vždy tak 2 týždne pred menzesom. Myší chvost (rebríček), Alchemylku... Prípadne si kúp olej z Pupalky. Dostať ho v lekárni. Je na úpravu hormonálnej sústavy, možno zaberie. Si v takom búrlivom veku, čo sa týka hormónov, a to pôsobí na všetko v tele. Možno máš veľa stresu, a bolesti aj pocit na zvracanie môže byť výsledkom napätia hladkého svalstva. Skús eliminovať stres, porozprávaj sa o tom s niekým blízkym, uvoľni sa... Znie to jednoducho, ale je to náročné a v tvojom veku dvojnásobne. Skús popracovať na psychohygiene už teraz a neskôr, akoby si to našla 😉

katuska258
autor
6. aug 2018

@montemotherone ďakujem veľmi pekne snáď to bude lepšie... Sú tie bolesti fakt nepríjemné a celkom sa bojím aby to nebolo niečo horšie, keďže mamka má problémy s cystami a jej sestra tiež. 😔

montemotherone
6. aug 2018

@katuska258 skús si niečo pozrieť o Serapeptáze. Pomáha to vraj aj pri cystach, endometrióze... Je to výživový doplnok. Ja ho práve začínam skúšať. Znie to možno divne, ale aj tvorba cýst často súvisí s psychikou... "Ženské veci" zas úzko súvisia so vzťahom s matkou. Ak tam máš niečo nedoriešené, skús sa v tom "pohrabať" 😉 a preliečiť sa. To isté sestra, či mama s babkou... Často sa to ťahá generáciami. Nesprávne vzorce správania, vnímania, rôzne citové zranenia a nevypovedané krivdy ktoré pociťujeme... 😕

katuska258
autor
6. aug 2018

@montemotherone ďakujem toto mi dosť pomohlo len zasa, ak by to boli cysty určite by bolo na sone niečo vidieť. Endometriózu vylúčiť nemôžem keďže mi lap.vyšetrenia nerobili no dúfam, že to je naozaj len tá ovulácia

katuska258
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanik_67
6. aug 2018

niektorew zeny mavajutazky cyklus s problemami ake opisujes, niekedy dokonca vedia viest az k anemii, ak je krvacanie prilis silne. treba to poriesit a mamka by ti s tym u gynekologa mohla pomoct aspon to nejak zmiernit. alchemilkovy caj je celko fajn

montemotherone
6. aug 2018

@katuska258 tu určite nájdeš spriaznené duše aj v tomto smere 😉 Vzťah s matkou je kľúčový a medzi matkami a dcérami veľmi komplikovaný ☹ Niekedy to tie mamy ani nemyslia zle, ale práve tým, že sme všetky baby, je to o to komplikovanejšie :-/

katuska258
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katuska258
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dijka123
14. aug 2021

Ahojto co to moze byt bolest podbruska na pravo ale tak to boli ako keby som tam mala nejaky kamen