Bolesti vľavo v podbrušku a špinenie - čo to môže byť?

Zodpovedané
21. júl 2022

Dobrý deň,

cca posledných 6 - 9 mesiacov zvyknem mávať bolesti podbruška len v ľavej časti. Gynekologička mi pred 1/2 rokom robila na preventívnej prehliadke klasické sono a odbery (aby vylúčila chlamýdie), avšak na USG nevidela nič zvláštne a odbery boli v poriadku.

Pravidelne mávam bolesti počas menštruácie (od detstva, od 1. menzesu), ale aktuálne mávam spomínané bolesti vľavo v podbrušku, medzi 2 menštruáciami (niekedy bolesti mám, niekedy nie, nedeje sa to vždy). Tieto bolesti sú sprevádzané niekedy miernou bolesťou v krížoch a miernou bolesťou/štípaním pri močení. K bolestiam sa aktuálne pridružilo špinenie. Na spodnej bielizni pozorujem krv v malom množtve a biely výtok bez zápachu. Užívam HAK.

Nie som si istá, či sa jedná o urologický alebo gynekologický problém a v prípade, že sa jedná o problém gynekologický, čo to môže byť?

Ďakujem veľmi pekne za Vašu odpoveď!

Dobrý deň,

je možné, že sa problém pred pol rokom len vyvíjal a teraz by už bolo niečo vidieť na ultrazvuku. Mohla by tam byť cysta alebo aj zrasty ak sa nič konkrétne na ultrazvuku neuvidí. Pre špinenie by bolo vhodné vylúčiť aj polyp.

Bez vyšetrenia Vám žiaľ neviem viac poradiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník