Sú bolesti krížov a pichanie v podbrušku v 33. týždni nebezpečné?

Zodpovedané
17. sep 2021

Dobrý deň,

som v 33. týždni tehotenstva a mám bolesti krížov. Cítim mierne pichanie krížov a počas chôdze ma pichá v podbrušku. Keď ležím, tak cítim mierne pichanie v podbrušku.

Mám aj zvláštny pocit na pošve. Cítim ako keby šteklenie a mám aj mierny tlak v podbrušku.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolo by vhodné dať sa vyšetriť gynekológom, ktorý na základe vyšetrenia posúdi závažnosť situácie.

Pre začiatok začnite užívať Magnézium aspoň 3x denne /maximum 2 tbl. 3x denne/ a oddychujte, nenamáhajte sa. Pokiaľ by sa ťažkosti zintenzívnili už cez víkend, vyhľadajte najbližšiu pohotovosť.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník