Bolenie krížov a podbruška v 5tt

18editka18
21. mar 2020

Ahojte dievčatá, som v 5tt a strašne ma bolia kríže a aj sem tam v podbrušku ako pri menštruácii, je ti niekedy silnejšie niekedy slabšie a niekedy dlhšie a niekedy kratšie , a aj má pichá sem tam neviem či v maternici či kde taká ťahača bolesť . Môžte mi poradiť čo to môže byť a či tie bolesti v krížoch aj podbrušku sú normálne .

kristi40270
21. mar 2020

Ahoj ja som to tiež mala tak možno do 7 týždňa mne aj bruško tvrdlo, vraj je dobre magnézium nato skus sa poradiť aj s lekárom. 🙂

lucijalucy
21. mar 2020

Je to úplne normálne. Rozťahuje sa maternica. Treba si zvyknúť na tú bolesť (teda na to, že to nie je nič zlé). Všetko sa v tele mení a prispôsobuje. 🤗☀️

18editka18
autor
21. mar 2020

Tak to som rada, lebo už jeden potrat mám za sebou pred 4 rokmi tak veľmi sa bojím keď ma to tam zabolí , ale tak asi máte pravdu že si musím ma to zvyknúť , ale keď ležím je to lepšie , a horšie je to keď vstanem a chodim vtedy asi všetko cítim že ma bolí

veronika1234512345
21. mar 2020

Ahoj, pokiaľ tá bolesť nesprevádza špinenie, krvácanie malo by to byt všetko v poriadku
Mňa na začiatku tehotenstva veeelmi bolel chrbát viac ako zvykol bolieť počas menzesu. Malo by to ustúpiť v druhom trimestri, alebo aspoň zmierniť 🙂

18editka18
autor
21. mar 2020

@veronika1234512345 nie nie žiadne spinenie ani krvácanie nemam len tie bolesti ktoré prídu a potom odijdu

veronika1234512345
21. mar 2020

@18editka18 spomen to určite na poradni pripadne na potvrdení tehotenstva, ale určite to je v poriadku. 🙂 ❤️

18editka18
autor
21. mar 2020

@veronika1234512345 potvrdenie tehotenstva už mám , bola som uz u dr. Ale spomeniem to na poradni ale až o 2 týždne idem. Ďakujem za povzbudenie , už som kludnejsia 😉

marion30
21. mar 2020

Ja som mala hrozne bolesti v krížoch,aj seknutie dva krát, podbruško by ťa nemalo myslím boliet stále,občasné ťahanie je v poriadku

18editka18
autor
21. mar 2020

@marion30 mňa neboli že stále , že vkuse ale za deň pár krát zabolí , no kríze ani nehovorím ako má bolia , a wecko je momentálne môj najlepší kamarát 😀

dollyzv
21. mar 2020

Ja som v 9tt a už dva dni pred ako mala prísť ms mám tieto bolesti. Úplne totožné s tými menstruacnymi,veľa krát som bežala na wc s tým že sa spustilo krvácanie,našťastie sa nespustilo. A stále ich mam,už nie každý deň ako v prvých dňoch,ale niekedy sú aj teraz dosť silne,že mám až strach. Je to v poriadku,pokiaľ netrvajú úplne celý deň a nemáš až krce,alebo také bolesti že sa nedokážeš ani postaviť. Pokiaľ by boli silnejšie daj si magnézium a oddychuj,nenamahaj sa. Maternica sa pripravuje na tehotenstvo a rozťahuje sa,uvoľňujú sa ti väzivá v okoli,aby mala kde rast. Preto to ťahanie,pichanie bolenie. Ak by si začala špiniť,krvácať,alebo by ťa to bolelo tak veľmi že by si musela byť až schulena tak šup na pohotovosť. V tomto týždni sa ešte nedá vylúčiť mmt. Ale to hádam nebude tvoj prípad ;)

18editka18
autor
21. mar 2020

@dollyzv tak nie je to že cely deň vkuse ale tak že zabolí potom prestane tak potom za hodinku zase potom prestane niekedy nemám vôbec niekedy ráno a potom skoro celý deň nič a tak večer niekedy .... A magnézium aké mám brať ? Aké príznaky sú na mimomaternicové tehotenstvo ? Tak len dúfam že to nie je môj prípad .....

jaja8_9
21. mar 2020

Ja ta zase moc nepoteším mojim príspevkom, píšem ti co som ja zase prežila... Často ma bolelo podbrusko kríze až do nôh mi to vystrelovalo, hlavne pri pohybe, pri chôdzi alebo práci ale keď som si sadla oddýchla to prešlo... Každý mi hovoril ze sa mi maternica roztahuje... No a jedného večera som začala krvácať a skončilo to kyretom, nakoniec išlo o zamlcany potrat...a áno môže to naznačovať aj rozťahovanie maternice ale aj niečo iné... Bohužiaľ ja som mala to druhe... Veľa záleží aj od intuície matky ci je niečo v poriadku alebo nie.... Verím že tvoj prípad to nebude 🙂

18editka18
autor
21. mar 2020

@jaja8_9 to mi je veľmi ľúto čo si si prežila , hádam to nebude môj prípad...ale asi pôjdem na pohotovostnú preistotu lebo sa fakt bojím

jaja8_9
21. mar 2020

@18editka18 skus.. Neviem... Možno to nemáš čo ja... Ale hovorím ja som mala len bolesti občas pri pohybe a tak... A naraz len krvácanie došlo a už bolo.

dollyzv
21. mar 2020

@18editka18 to je v poriadku,maternica sa rozťahuje. Ja čím som ďalej,tým mám menej často ale zato silnejšie bolesti..ja som magnézium nebrala žiadna,začala som len pred dvomi dňami lebo mi z krvi vyšlo že mám nedostatok. Obyčajný sumak čo máme doma,budúci týždeň by mi mali prísť od jamiesonu prenatal complete a tam sú úplne všetky tehu vitamíny a minerály. Aj kyselinu listovú je veľmi dobre brat. A že väčšina žien pri mmt od začiatku špini alebo majú krvavý výtok. A silnejšie bolesti buď v pravo alebo vľavo. A niektoré nemajú príznaky vôbec..a hcg nestúpa ako by malo,ani testy nesilnejsiu každý druhý deň ako by mali. Ale o 2tt ti to už bude vedieť potvrdiť lekár sonom a bude vidno aj srdiečko ;)

dollyzv
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dollyzv
21. mar 2020

@18editka18 no vieš,ak teraz pôjdeš na pohotovosť je minimálna šanca že budú niečo vidieť na sone..najskôr tak za týždeň..asi by ti mohli jediné zobrať krv a dať ti magnézium. A krv treba zobrať aj o dva dni pre porovnanie či hormón rastie ako má. Pokiaľ nemáš naozaj silné bolesti,až krce že nedokážeš ani prejsť a nekrvacas,ani nespinis neviem či ta na pohotovosti skôr nevysmeju ako vyšetria. Ale je to na tebe. Pokiaľ máš pocit že niečo nieje v poriadku choď..napis potom ako si dopadla ;)

18editka18
autor
21. mar 2020

@dollyzv kyselinu listovú beriem aj ja , no bola som na tej pohotovosti a bol tam taký milý pán doktor a hovoril mi že na to si musím zvyknúť že má bude tak bolieť , že to sprevádza ženu celé tehotenstvo , ale že keď som si nebola istá tak dobre že som prišla , že prevencie nikdy nie je dosť ... A dali mi magnézium aj niejaku injekciu , vysoký tlak som mala lebo som sa zľakla a ja tetaniu ešte mám hruza ... Ale povedal že vyzerá byť všetko v poriadku tak som rada , ukludnila som sa , ako zabolí má niekedy ale už som kludnejsia ... Ďakujem ti že mi dávaš svoje skúsenosti , dobre sa to číta že niesom sama 😉

18editka18
autor
21. mar 2020

@jaja8_9 no ja som už po jednom potrate ale tie bolesti neboli až také silné ale pre istotu som šla na tú pohotovosť ...a všetko vyzerá byť v poriadku , tak som rada

pehavcek
21. mar 2020

Ahoj. Prave v prvych tyzdnoch su tieto bolesti caste. Zvacsuje sa maternica. Neviem preco ale neskor ked uz mas brusko tak to necitis a prve tyzdne ked nevidno nic tak ano. Je to normalne. Pokial nespinis je vsetko ok

18editka18
autor
21. mar 2020

@pehavcek nie nie nespinim vobec, no tak tomu asi nikto nepochopí prečo je to tak , ale tak musíme si niečo vytrpieť , stojí to zato že ... Ďakujem ti za odpoveď ukludnuje má keď čítam že to je normálne v začiatkoch tehotenstva

dollyzv
21. mar 2020

@18editka18 takéto skúsenosti majú skoro všetky ženy v začiatkoch tehu 🙂 pre niekoho kto ma napr.3 deti to je blbost sa niečo takéto pýtať,ale po vojne je každý generál všakže 😂 žena ktorá je prvý krát tehotná a najma keď to bábo je vytúžené tak sa boji všetkého a je to prirodzené 🙂 a aspoň super že si natrafila na dobrého doktora 🙂 veľa lekárov,najmä na pohotovostiach sú dosť neprijemní. Aj sono ti spravil, vidno aspoň gestacny vak?

pehavcek
21. mar 2020

@18editka18 ja som tiez o prve babo prisla. Takze pocas druheho tehotenstva som sa zlakla vsetkeho. Je to normalne. Len sa treba snazit ten strach po chvilke potlacit lebo nepomaha ale skodi. Ak ma nieco zle prist tak to pride. Inak ja som na zaciatku tretieho mesiaca dva dni spinila. V piatom som den slabo krvacala. Nic nezistili a vsetko dobre dopadlo. Vobec nezlahcujem to, ze sa niekto boji lebo je to uplne normalne hlavne po zlej skusenosti. Ale mne naozaj pomahala myslienka ze to najlepsie co mozem urobit je nestresovat sa. Velmi velmi ti drzim palce. Nech o par mesiacov drzis vytuzeneho drobceka. Mne ten moj uz kazdy vecer pri zaspani povie: maminka lubim ta

18editka18
autor
21. mar 2020

@dollyzv no presne tak , keby som mala odrodene už 3 deti tak som už prificka v tom , ale bohužiaľ som prvorodička 😀 no asi sa veľmi pozorujem , musím stým prestať a užívať si tehotenstvo .... Vážne bol milý , veru že na hej pohotovosti sú nepríjemní pár krát som už to zažila ... Nie sono mi nerobil že mám ísť v pondelok ku svojej lekárke a ťa že má mi spraviť , ale že podľa neho vyzerá byť všetko tak ako má

18editka18
autor
21. mar 2020

@pehavcek takže ma vieš veľmi dobre pochopiť ... No snažím sa len niekedy sa to nedá .. ja som sa hlavne zľakla tých bolesti že boli často , lebo neboli niejake extrémne silné ale časté ... Ďakujem ti veľmi pekne, snáď bude všetko v poriadku a že aj mne bude niekto tak pekne hovoriť pri zaspávanie.. po ničom inom viac netúžim 😉🤗

pehavcek
21. mar 2020

@18editka18 velmi dobre si spominam na tie bolesti a boli ine ako pri potrate. Strasne ma boleli krize a podbrusko a tiez som sa toho zlakla. Velmi dobre ti rozumiem. Upokojila ma mamina.manzel ma tiez upokojoval ale videla som na nom ako velmi sa o mna bal. Neboj. Nadych, vydych. Pusti si film, citaj knizku. Babatko ti to vrati tym najkrajsim sposobom.

18editka18
autor
21. mar 2020

@pehavcek no pri potrate som mala kontrakcie a silne a aj som vykrvácala ... Ale teraz to nie je taka strašná bolesť , no a pri potrate má nebolelo tak maternica ako teraz má bolí tak to je asi dobre znamenie že sa rozťahuje však ? Asi to takto má byt... A na začiatku tehotenstva si tiež mala časté bolesti podbruška či ?

aylinn
21. mar 2020

Noo na tieto obavy či je všetko okej si musiš zvyknuť tak do 20tt mininalne kym začneš citit pohyby, to je najhoršie.. ja mam asi 15 papierov len z pohotovosti😂😂 co som prisla sa dat pozriet ci je vsetko okej, lebo prvorodicka, nemala som ani sajnu co je v poriadku co nie tak som tam chodila kazdy tyzden. Držim palce 😘😘

18editka18
autor
21. mar 2020

@aylinn ako verím ti a viem si to predstaviť , len zeby aj ja som nemala toľko papierov 😀 ako teraz sa na tom smejem ale tak prve mi nebolo do smiechu ... Ale asi lepšie je že keď trošku zabolí než vôbec , lebo keď boli tak sa tam niečo deje čo je asi dobre nie ?

pehavcek
21. mar 2020

@18editka18 urcite je to dobry znak. My sme aj moje silne nevolnosti brali ako pozitivum Kazda objimanie zachoda sme brali ako znak toho, ze babo rastie. Treba v tom hladat to pozitivum za kazdych okolnosti. Ved aj po tom potrate nam doktorka povedala. Aspon vidime, ze viete pocat aj prirodzene. Boli sme akurat v priprave na umele oplodnenie po rokoch snazenia sa. Potom sme boli na umelom, tri vklady nevysli. Dali sme si pauzu cez zimu, ze na dalsi vklad pojdeme az na jar. A bum. V januari (presne po roku) znovu tehotna. Prirodzene. Strachu sme sa zbavili az ku koncu tehotenstva. Kto ma vela za sebou ten strach pozna. Ale vsetko stalo za to. Ty len pekne oddychuj. Vsetko dobre dopadne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre