Ako ste sa zmierili s tým, že namiesto vytúženého dievčatka máte chlapčeka?

9. feb 2024

Ahojte maminky, ako ste sa zmierili s tym ze miesto vytuzeneho dievcatka mate chlapceka?
Ja viem a uvedomujem si to ze uplne najviac je to ze su deti zdrave bezohladu na pohlavie, ale ked proste zena tuzi po tej dcerke tak je to take no...
Mozno to je tym ze som vyrastala medzi samymi chlapcami, mam len dvoch bratov, cize od malicka medzi autami, so mnou sa nemal kto hrat, v rodine som mala samych bratrancov, nasledne v skole som si potom s dievcatami uz moc nerozumela kedze som odmalicka vyrastala skôr medzi chlapcami. Vzdy som velmi tuzila po sestre, zial nebolo mi dopriate. Tak som si hovorila ze vsak nevadi mozno mi bude dopriata dcérka..vzdy som po nej velmi tuzila, ked idem do obchodu s hrackami alebo s detskymi vecickami vzdy som videla len ruzovu, a vecicky pre dievcakto...ostatne slo mimo mna...
Otehotnela som, od zaciatku som mala taku predtuchu a pocit ze to bude dievcatko (ano mozno podvedome lebo tuzba je silna)...a aj ked som si hovorila zo zaciatku lebo som nemala uplne lahky zac.tehotenstva ze hlavne nech bude zdrave a je mi to jedno, no zial asi nieje...od kedy mi pan dr. povedal ze to bude chlapcek som akasi troska sklamana, na jednej strane neskutocne vdacna ze podla testov je zdravy a viem ze ho budem lubit najviac na svete, ale nebudem klamat uz vysla aj slza ze preco nie to moje vytuzene dievcatko (ano hanbim sa za to)...
asi som sa potrebovalala len vypisat a verim ze zeny ktore to maju rovnako ma pochopia a neodsudia za to..

miadi
9. feb 2024

Mine je vzdy luto tych zien co sa nevedia tesit z pohlavia dietata. Mozno budes mat deti viac vzdy je sanca ze budes mat to svoje vysnivane ., ale Potom budes robit medzi detmi rozdieli len koli pohlaviu? Mne bolo pri prvom jedno aj pri druhom. Trosku som mala obavy ze chlapec mà trosku inu vybavu. Ale len syn ta dokaze očurat do tvare z prebalovacieho stola🤣bacha na to. Ked budes prebalovat novorodenca ten pocit chladu ma u nich efekt ze nez mu das novu plienku este sa vycika. Dcera ma zvykla 3x za den ogrcat sme sa stale prezliekali 🤣a syn mà par x ocikal. Obe deti su velki mojkaci dcera vasniva syn nežny. Aj chlapci vedia byt rozkosni. A Hlavne je to tvoje dieta . Ocari ta ako ziadne ine. Zalubis sa donho . Bude to pre teba najuzasneji chlap na svete ( Preto su niektore svokry mrchy 😂)

simca06022011
9. feb 2024

neboj, to prejde.. ja som sa rozplakala ked mi dr povedal, ze na 80% to vidi na babu /predtym lekar jeden ze chalan to bude:DDD/, tri dni som chodila ako matoha.. a teraz som rada, nedala by som tu babu za nic. Cize podla mna to prejde, bude to mamin milacik, neboj 🙂)))

majlo1234
9. feb 2024

Rozdychala som to. A starostlivost a male chlapciatko je podla mna omnoho lahsia ako o dievcatko(myslim konkretne genital😂) a deuhe sa zadarilo dievcatko, tak som rada, ale uz by mi vobec nevadil druhy chalan 🙂 su super!

deniska2706
9. feb 2024

Presne ako ja
Celý život túžim po dcérke a čakám druhého chlapca 🙈

dobromila
16. feb 2024

Ak nevyjde želané pohlavie pri prvom, je nádej, že to vyjde pri druhom. Alebo chcete mať jedináčika?
Ja som chcela 3-4 deti s tým, že by bol prvý chlapec - to aj vyšlo. Potom som mala v pláne 2 dcéry 🙂. No a nakoniec máme 5 synov 🤣
Pán Boh má zvláštny zmysel pre humor. Tiež som z "dievčenskej rodiny". Dve sestry a jeden brat medzi nami, ktorý sa do puberty správal ako dievča, samé sesternice...Ja tým chlapcom a mužom nejak nerozumiem. Ešte aj v škole a v práci som v takmer výlučne ženských kolektívoch zakaždým.

beky223
17. feb 2024

@dobromila Aj po piatich synoch to stále tak hodnotíš, že chlapcom nerozumieš? 😊

dobromila
18. feb 2024

@beky223 čím ďalej, tým menej 😅