Priateľova reakcia

11. jan 2022

Ahojte, chcela by som sa asi len vyrozprávať, ale rada sa vypočujem aj niekoho kto to zažil, aj nezažil a vie povzbudiť , poradiť.
Som s priateľom 9rokov, čakáme prvé babatko, keďže som predtým potratila veľmi sa teším že sme už v 3 trimestri a je všetko úplne v poriadku.
Od začiatku som cítila že čakáme chlapca, aj na ultrazvuku mi dr hovorí v 22tt že to bude chlapec. Neskutočne sme sa tešili, túžili sme totiž po chlapčekovi ja aj priateľ.
Další ultrazvuk bol okolo 30tt, kde mi pán doktor hovorí že to bude dievčatko, trosku som ostala v šoku ale hovorím si,je to dievčatko idem sa tesit na dievčatko.
Priateľ bol veľmi smutný, veľmi túžil po chlapcovi, už mu dal aj meno.
Vidím že je odvtedy taký zvláštny. Túžia muži až tak veľmi po synovi? Veľmi sa bojím aby dcérku mal rad, aby ju prijal.
Predtým keď sme sa rozprávali o pohlaví bolo mu to jedno len nech je to zdravé. Nerozumiem prečo sa tak strašne upel na toho chlapčeka....pritom dr nepovedal pohlavie na 100 percent len že to asi nebude chlapcek ale dievčatko... ale nebol si úplne istý...
Mna ale zarazila priateľova reakcia na to..... zažili ste niečo podobne aj vy? Ďakujem 🙏🏽

simik411
11. jan 2022

Nezazila nám bolo jedno ozaj ale netráp sa tým možno túžil aj túži po synovi, ale keď ju zbadá a bude s ňou doma zabudne že také niečo aj riešiť , uvidíš. Bude to láska tak či onak 😊 a potom bude chcieť možno druhé aby bol ten syn 😃

andrejka1974
11. jan 2022

Neboj základ je nech je to zdravé a vermi aj keby to bolo dievčatko bude ju milovať rovnako ako chlapca a možno raz aj chlapec bude a keď bude vyvádzať povie si bodaj by to bolo dievčatko neboj prvý pohľad na bábätko ho určite zmeni a tej lásky čo dostane od vás oboch bude to vaše najmilovanejsie bábätko či je to chlapec alebo dievca

lilyianka
11. jan 2022

Aj mňa zarazila reakcia tvojho priateľa. Niekto nerieši ci bude mať chlapca/dievča, ale sú radi,že dieťa majú.
Takže priateľ rieši úplnú blbosť. Nech sa tesi,že je bábo zdravé a hlavne,že sa vám podarilo 👌

selest
11. jan 2022

Netrap sa, tak uz sa pripravil na chlapceka vnutorne to je cele. Bude aj z dievcatka cely paf neboj. Moj ked zistil ze bude chlapec tak sa na kazdom sone kazdy mesiac pytal dr ci je stale chlapec. A ked bolo druhe a tiez chlapcek tiez bol taky nijaky ze aha ok zas chlapcek. Uz by ich nedal za nic..

moonlighting
11. jan 2022

Také reakcie majú niekedy aj ženy. Možno mu to bolo jedno, ale vo svojom vnútry túži po chlapcovi. Najtiaž sa bábätko narodí a bude zlomený (v tom najlepšom slova zmysle), uvidíš 😉

janadj
11. jan 2022

Neries to, jednoducho bol pripravený na chlapca tak to chce čas kým to spracuje 😊....ja som si myslela, že čakám dievča a mam doma syna a teraz som 2krat tehotná a znova to vyzerá na chlapca 🙈...(jasne,ze sa teším, že je všetko v poriadku, ale úprimne aj mi je troska ľúto, že to nie je dievčatko)... ale keď sa narodi uz ho ani nenapadne rozmýšľať ci chlapec ci dievča ❤

dzulli1980
11. jan 2022

Niekedy je na škodu, že vedia už v brušku určiť pohlavie ... kedysi to nebolo a jediná starosť, ktorú budúci rodičia mali bola, aby sa bábätko narodilo zdravé ... my s mužom sme v tomto boli totálni dinosaury, absolútne sme pohlavie neriešili ... tešili sme sa z toho, že tehotenstvo a všetko okolo toho prebieha tak, ako má ... treba si uvedomiť to, že nezáleží na tom, či to bude chlapec alebo malá princezná, dôležité je to, aby bolo bábätko aj maminka v poriadku, zdravé, životaschopné.

nerya
11. jan 2022

Tak do hlavy mu nevidíš, nevieš ako to berie. Nám keď povedali, že to bude chlapec tak som sa dorevala a môjho priateľa to hrozne mrzelo, že prečo som tak reagovala. A mňa pritom mrzelo, že ta moja reakcia bola vlastne kvôli nemu a nie až tak kvôli tomu že bábätko bude chlapec. Hrozne má totiž stresoval prvé mesiace, že ak to bude chlapec tak chce dať meno po sebe, či bolo pre mňa nepredstaviteľné, čiže mňa to šesť mesiacov zozieralo, lebo na jednej strane som nechcela, ale na druhej som mu chcela trochu aj vyhovieť .... A on nakoniec povie, že veď nemusí byť po ňom... Tak dik, 6 mesiacov mám kvôli tomu nervy, po zistení pohlavia ešte väčšie lebo som už videla ako sa budeme o Tom dohadovať nekonečne, proste obaja sme mali na Tom svoje zásluhy ale in to nevedel on videl len to že som plakala ... zbytočne sa tým zaťažovať, verím, že ak bábätko chce, tak mu bude v konečnom dôsledku jedno aké bude mať pohlavie 😉

laila22
11. jan 2022

Ja Ta úplne chápem. U nás bola reakcia podobná, dávno sme rozvedení. S dcérou nemá žiadny vzťah. Ja si ten výraz tváre pamätám do dnes...

miadi
12. jan 2022

Uvidis ked sa babo narodi. Bud z nej bude cely paf a na makko ( otcovia vacsinou su z dcer pokakani) alebo mu ostane kysli xicht ( Snad nie) mna uz fakt nebavia Tieto preferencie a tuzby ludi po urcitom pohlavy. Ja mam z kazdeho jedno a obe su neskutocne zlate. V prvom rade je to vase dieta az potom dievca ci chlapec. Je to osobnost laska srdiecko nozicky vona novorodenca prve usmevy 😍najkrajsie na svete jedno co mà v plienke pipika ci pipinku. Partnera si nevsimaj a tes sa na dievcatko.

sunshine_18
12. jan 2022

Nebooj po pôrode sa do nej zamiluje a bude to jeho princezná ❤️😊

danielllka
12. jan 2022

Najjednoduchšie bude, keď sa ho na to opýtaš, alebo nadviaž rozhovor na túto tému, po toľkých rokoch ho už musíš poznať natoľko dobre, aby si videla z reakcií, aj keď to nepovie priamo, či je ozaj toto dôvod jeho smútku a dohovor mu, že milióny žien by za to vaše dievčatko dalo ja neviem čo všetko.... Možno si uvedomí, čo je priorita v tomto prípade....

dusankomoj
12. jan 2022

Muži sa cítia šikovnejší,keď urobia ,,dediča trónu"😇, ale uvidíš,čo nastane,keď to bude dievčatko. Keď sa mužom zavesí na krk copatá slečna,tak sú ako očarovaný😉 netráp sa,asi iba spracováva informáciu.

kacena1991
12. jan 2022

Neboj nic aj moj chlap chcel strasne chlapca... Ked nam doktor na sone povedal ze je to dievca normalne odisiel z ambulancie von predychat to😅a odkedy sa mala narodila tak je to jeho princezna... Teraz ma 2 a pol roka a su ako"dva cecky"😂

autor
12. jan 2022

Veľmi pekne ďakujem každej jednej za komentár, veľmi má vaše slova nakopli, necítim sa už tak smutná z jeho reakcie.
Podľa mna je to tiež sok, ale v kútiku duše má to sklamalo, ale keďže aj ženy sú v tomto podobne nechám ho to predýchať.
Verím že rodinu sme chceli obydvaja a išli do toho bez toho aby sme riešili tieto sprostosti.
Ďakujem každej jednej, vážim si to ❤️

nikoll29
12. jan 2022

Jasne, on to podla mna ani nemyslel nejak zle, proste ho to len trocha sklamalo, no povedala by som, ze je to proste normalne no prejde ho to. Nebojkaj

20erika07
12. jan 2022

Netrap sa, niektori chlapi to prezivaju inak. Raz mi kolegyna povedala, ktora mala prveho syna a druhe dievca, ze mat dievca ,to je uplne nieco iné. Tiez mam prveho syna a druhe dievca, a teda mat dievca to je naozaj uplne nieco iné 🤗 taký vztah aky ma ona s ockom, fu, to s chlapcom tak emotivny nikdy mat nebude. Syna berie ako svoje druhe ja, partaka, uci ho okolo aut a motoriek, spolu chystajú drevo a pod. Dcerka sa len na neho pozrie a on sa rozplyva ,miluje ked ho objime, ked ho skrabka po chrbte, hladka po hlave . To syn nikdy nerobil a moj muz je maznák v tomto. 🙂 je to krásne, obe pohlavia su úžasné

verkaveverka
12. jan 2022

Lol, ako jej všetci klamete. Tvoj partner je v lepšom prípade sexista a v horšom aj mizogýn. Skvelý vyber, naozaj. Vôbec nemusí mať dcéru rad, ja by som takeho určite nechcela, je to dôvod na okamžitý potrat a rozchod.

autor
13. jan 2022

@verkaveverka a ty si moja zlata totálne mimo. Vôbec to nieje dôvod na potrat, ako môžeš niečo take vôbec napísať. To by si asi spravila ty. Ja by som nikdy nešla na potrat aj keby som neplánovane otehotnela. Fuj že sa za seba nehanbis.

lacibo
13. jan 2022

@dusankomoj dedica tronu? 🤣🤣🤣ale asi najprv jeho mamu kralovnou by mal urobit nie? Ja osobne by som po 9 rokoch bola sklamana, keby to tak nie je a cakam s nim dieta, pohlavie nie je dolezite, dolezite je mat zdrave dieta

dusankomoj
13. jan 2022

@lacibo bola to narážka na históriu,keď bolo dôležité zabezpečiť mužského potomka.😉