Ako ste vedeli, že je čas na druhé bábätko?

31. dec 2022

Ahojte, ja by som sa chcela opýtať mamičiek,ako ste vedeli že je čas na druhé bábätko? Túžba je, premýšľame silno. No rozmýšľame aj nad rôznymi vecami ,ako návrat do práce, zdravie dieťatka, či je už malička pripravená a zvládne druhé dieťa alebo ako to my zvládneme s dvomi- niekedy je ťažké aj s jedným niekam ísť, tak si tak predstavujem ako je to pri 2. Malička bude mať 2 roky čoskoro . Ja 30. Finančne sme na Tom v pohode, nič nam nechýba. Tak by som si rada prečítala vaše príbehy.

momoftwo
31. dec 2022

Ked mala dcera 2,5 roka, isla som do prace. Citila som to tak ze proste nechcem retazovu matersku, lebo by ma tak dlho doma piclo, no kto uz chce nervnu matku?😁 a ked som na dcere videla ze je uz taka fakt samostatnejsia, rozumna a ze si nevytrham vlasy ked pride novorodenec tak sme natom zacali pracovat🙂 to bolo ked mala 5 rokov. Je medzi nimi 6 rocny rozdiel a ja si velmi pochvalujem. Starsia pomaha, je velmi rozumna, cez den je v skole..uz sa tesi ked sestricka bude vediet chodit aby sa s nou mohla zabavat🙂 Doma je klud, ziadna panika nehrozi. Dokonca mam cas aj na seba co je pre mna tiez dolezite. Ale kazdy to samozrejme citi inak, dolezite je co chces ty nie ini ludia😊🙏

martinka13
31. dec 2022

Vedieť, že je čas je jedna vec, druhá, či to vyjde. Prvé tehotenstvo bez problémov. Keď mal syn 2 roky, povedali sme si, že je vhodný čas. Koniec bol tragický. Takže sestričku dostal až po 6 rokoch. Tým chcem povedať, ak to cítite, na nič nečakajte. Plány sú jedna vec, život druhá 😀

zuzinabila
31. dec 2022

Pre mna bol podnet ked som videla ze starsia dcera je velmi sikovna, bezproblémová,snazi sa fungovat samostatne vzhlaodm na vek a ze ju zvladam🙂taka intuicia ze aj s babom navyse to bude v pohode

miadi
31. dec 2022

Ked mala cca 2.5r a strasne bola spolocenska milovala deti. ( dovtedy som jej stacila Ja no to obdobie netrva vecne) Aj na plazi mi utekala k cudzim detom vsimla som si ze jedinacikov to taha za spolocnostou a ti co maju surodencov su viac spolu . V parku brala babatka za ruku pomahala im hojdala ich .. aj sama som dostala chut na dalsie dieta . Hoci ona bola dost narocne a do Dnes je ten zlozitejsi cloviecik. No trvalo to 2r kym plakala od stastia ked som doniesla jej brata z porodnice. Medzi tym bolo jedno nestastne teho.. Takze ked sa na to citis kludne hnet. Kym sa zadari a babo narodi bude mala v skolke budes to mat fajn .

kamagma
31. dec 2022

Isla som do prace hned po materskej po 7m ,dostala som sa na nove miesto,cize som vedela ,ze 2roky kym nebudem mat zmluvu na dobu neurcitu nadtym ani nebudem rozmyslat. Cize som neriesila ale ked som uz mala zmluvu zacala som uvazovat pre a proti a hlavne ked sla prvorodena do skolky zrazu tu bolo ticho,pokoj,kedze robim na zmeny aj ja aj manzel,sme doma casto cele dni. Tak som si povedala ze ak to do mojej 35vyjde tak bude ak nie tak nic. A zadarilo sa hned ako aj pri prvej. Ale teraz co by som dala za to ticho niekedy🤣akurat dnes mam posledny den RD,mala ma 1,5r a ja nastupujem od januara ,lebo mi to uz chyba,nebavi ma byt doma a kazdodenne to iste. Obdivujem zeny ,ktore su doma 2xpo 3roky,nedala by som to..

vierka0508
31. dec 2022

Aj napriek tomu, ze syn bol velmi spolocensky a mal rad aj ostatne deti som si hovorila ze chcem len 1dieta. Keď mal 2,5 roka nastupila som do prace a aj ked to vo mne trosku hlodalo, ze ci predsa ostane sam, kvoli praci som to vypustila. A krasne to osud zariadil, ze sa nam druhe dietatko zadarilo aj napriek tomu ze sme ho neplanovali. A som neskutocne stastna, chlapci sa doslova zboznuju, aj ked je medzi nimi 4rocny rozdiel. Druhemu sa mozem plnohodnotne venovat, lebo starsi chodi do skolky a je velmi samostatny a pomaha mi. Takze ja ti hovorim, chod do toho, velmi nad tym nepremyslaj. Ze to bolo dobre rozhodnutie zistis az ked ich uvidis spolu, tomu sa nic nevyrovná.

kris_tin257
31. dec 2022

U nás to bolo všetko na dohode od začiatku, keď mal syn dva roky išiel do škôlky ja do práce minimálne na rok potrebovala som sa vrátiť medzi ľudí za ten čas muž potiahol domácnosť a po roku idem na druhú materskú. Malý mal tri roky je o dosť rozumnejši už poslúcha je samostatný takže pekne to vychádza 😊

kristinapetronela
31. dec 2022

U nás to bolo tak ,že po svadbe ...ale aj tak to nebolo hneď a už som tu raz písala niekedy ,že nám pomohla jonasova metóda .proste verím na to odvtedy .

aknamorka22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elis248
31. dec 2022

Chcela som druhé dieťa ešte počas rodičovskej, reťazový pôrod. Kým som ešte zabehnutá od prvého dieťaťa. Detskú výbavu som mala, nebolo treba nič zháňať. Rozdiel medzi deťmi je 1r10m. Zo začiarku to bolo náročné, teraz má mladší 1r2m starší má čerstvo 3r. Pre mňa by bolo náročné 3r doma potom naspäť do práce a potom zase si zvykať na materskej. Radšej si to odkrútim naraz.

lienka.7
31. dec 2022

Kedy? Ked som na teste nasla s prekvapením 2 // 🙈🤣

mooonika1975
31. dec 2022

Čas nastal vtedy, keď som si bola pre tbl u gynekologičky a ona mi povedala, že už ich nepotrebujem a že som tehotná už 3mesiace 😂 😍

euka210
31. dec 2022

My sme chceli deti, po prvom ked mal 1r uz som citila, ze je to lahsie a ze by som brala aj dalsie. Pockali sme par mesiacov este, a sup na 1.pokus. Rozdiel bol 2r 2mes.a ja 29r.

ariannazara
31. dec 2022

Syn ma 3,5 roka a na druhé ešte niesom pripravená. Psychicky ani fyzicky 😁

alexandrahaspi
3. jan 2023

ja som isla po 2r do prace, lebo som chcela zasa zmenu, uz ma to doma nebavilo, ze nejaky rok-dva porobim a potom. No ako ma to strasne nebavilo, dieta stale chore, robit z domu, neustale nervy, tak som si to rozmyslela a po 3m som bola opat tehotna a som tomu rada. Mame presne 3r rozdiel, dvoch chalanov ktori sa krasne prehraju a budu partaci a z toho sa tesime. a do roboty sa uz nehrniem, este sa narobim dost 🙈😄

evkamotka
4. jan 2023

U nas ciste racio. Moj vek (30) a starsi 2r, nech si maju co v detstve povedat. Dobre rozhodnutie, spolocne rastu ako partaci

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz