Bábätko v spálni s rodičmi verzus vo svojej izbe s mamou

muskazlata90
3. apr 2018

Ahojte maminy!

Som kratko pred porodom a rozmyslam, kde je najlepsie dat detsku postielku - ci do spalne alebo babatko umiestnit priamo do detskej izby s tym, ze tam budem mat na postel aj ja a v noci spavat s nim. Ked bude starsie, ked zaspi, prejdem k nam do spalne a budeme mat monitor. Bojim sa toho, ze dietatko si zvykne byvat s nami v spalni a potom ho uz nebudem vediet odtial premiestnit 3-4 roky. Hlavne sa bojim o nas intimny zivot, dieta predsa len nema byt svedkom niecoho takeho aj ked spi, hlavne ked uz od 1-2 rokov uplne vnima. Predsa len tolkorocna abstinencia neprospieva vztahu a popravde ani sukromiu rodicov. Okrem toho vidim ako vyhodu umiestnenia v izbicke to, ze muz sa poriadne vyspi, ked bude babo malo a ja budem na zaciatku v inej izbe.

Dakujem za vsetky rady 🙂

siska53
3. apr 2018

@muskazlata90 pri prvom bola postielka v spalni,pohodlne kvoli dojceniu a casto ani uz nebol preneseny spat do postielky. A budil sa mzlinko,len raz a neskor takmer vobec. Intimny zivot na m to vobec neovplyvnilo. Normalne sme pocali druhe,mame 2r.rozdiel. Potom sme splai tak,ze ja s malou v inej izbe a on s malym na manzelskej. Mala bola kolikova dost.. Opat,ziaden vplyv na intimnu oblast. Az teraz sme sa vlastne vratili k standardnemu modelu,ked mali 5 a 7r.,ze maju spolu izbu a my opat spolocnu spalnu. Boli na yo dovody,preco az teraz,malo to byt o dobry rok skor..

vroni
3. apr 2018

Na toto neexistuje spravny navod. My sme mali obe deti v spalni a nemalo to na intimny zivot nijaky vplyv. Pre mna bolo nepredstavitelne odstahovat zo spalne dieta ci seba zo spalne. Nakolko som zo seba nikdy nerobila zivy dudel, deti pomerne skoro prespali celu noc (dcera od 5 tyzdnov, syn sa do styroch mesiacov o druhej budil na kojenie, ale inak chrapal celu noc. Niekedy aj doslovne 😀 ) Dceru sme nasilim zo spalne vystahovali v piatich rokoch, syna sa asi tiez nezbavime skor.....

michaella94
3. apr 2018

ja mam dvoch synov...pri prvom isla postielka bez vahania do spalne vedla postele ked sa prebral nakojil sa sup do postielky...bolo to ale zlate dietat takze sa dalo takto fungovat...maly spal v postielke a my s muzom sme sa v pohode mojkali na posteli....na 2 roky sme ho ucili spinkat vo svojej izbe na velkej posteli ....tak prisiel mladsi...najskor to to skusala podobne ze bude v postielke ale n je veeeeeelmi nespokojne dieta cize postielka nehrozila a spal medzi nami...postel oblozena perinami a my s muzom sme sa povacsine ,,zblizovali,, 😀 v obyvacke 😀 teraz ma maly 1,5 roka a stale spi s nami v posteli lebo sa casto v noci budi na prsnik...no s muzom si stale najdeme cas na seba v obyvacke....a vzdyokolo polnoci starsi pride lahnut k nam a vtedy ide muz do detskej izby spat...aspon sa vyspi.....ked ti drobec zaspi najdete si aj na seba cas neboj sa nech to bude kdekolvek 😀

siska53
3. apr 2018

@michaella94 ano,obyvacka to vzdy isti 🙂 nasi po roku obaja spavali celu noc,takze uuplna pohodka.a ani za nalu nikdy v noci nebehali,na rozdiel od segry (a ja som sa pridala niekedy), ktora sice dost skoro spala so mnou v izbicke,no o to viac za nimi potom v noci behala do skoro 8r...

lu17
3. apr 2018

@muskazlata90 Nas syn spal s nami v izbe. Od 8 mesiacov v posteli s nami kedze sme sa nevyspali poriadne par noci rezignovali sme a upustili od toho ze ho do postele nedame. Dovtedy spal v postielke ...
Spal s nami a ja som si uzivala to, ze mamu potrebuje. Potrebuje ju citit, a nelutujem ze bol do cca 4 rokov s nami v posteli.
Na ine veci to vplyv nemalo ak mas kde tak neriesis 😉
Pre mna je prvorada spokojnost dietata, ako matka som vycitila ze ma potrebuje, mam dobry vztah so synom a lubim ho nadovsetko. Je to spokojne , lubene dieta🙂
Raz vyrastie a mamu potrebovat nebude ...Takze si to uzite a aj sami uvidite co Vase dieta potrebuje 🙂

jankalukasova
3. apr 2018

@muskazlata90 no ja som s malou fungovala tak, že som bola s ňou v detskej izbe a bolo to super... manžel sa normálne vyspal a nebudili sme ho.. predsa len.. on sa o nás má postarať finančne a prácu má náročnú, skoro vstáva, ide 50km do práce autom.. no keď sa mi niekde na diaľnici zabije, lebo zaspí, tak ďakujem pekne... na druhú stranu on nebudil nás, keď mu o 5:00 zvonil budík.. tiež si neviem predstaviť intímnosti s malou v izbe.. len keď ju idem večer skontrolovať a idem ozaj na špičkách a skoro nedýcham, začne sa hneď mrviť... malá odmalička spala v postieľke a nie pri mne na posteli.. hoci som niekedy mala hroznú chuť sa s ňou pomojkať a pritúliť si ju tak k sebe ale akonáhle som to urobila, tak sme sa dobre nevyspali ani jedna... obom nám bolo horko, boli sme spotené, ja som sa bála aby som v spánku malú nepriľahla.. takže som viac menej len tak driemala. Od 10 mesiacov som sa vrátila do spálne, malá spí sama v izbičke vo svojej postieľke a ja mám na nočnom stolčeku elektronickú pestúnku, takže keď je nejaký problém, tak o ňom viem. Ale väčšinou už spíme pekne celú noc (...klop...klop...klop...)

hettinka
3. apr 2018

@muskazlata90 bojis sa, že si dieťa na teba zvykne??? A na koho iného si akože má zvyknúť, ak nie na maminu a otca?

A kvôli sexu chceš dieťa odparkovať do vedľajšej izby? Odpadnem...

jankalukasova
3. apr 2018

@muskazlata90 ešte dodám, že všetky moje kamošky, ktoré majú malé dieťatko si dali postieľky do spálne (nech si to manžel/partner užije, nech sa toho zúčastňuje, lebo oni sa nebudú sťahovať nikam, lebo chcú svoju posteľ a bla bla bla...) a všetkým do jedného išli polovičky spať do obývačky... najčastejšia veta po príchode na návštevu znie: malá/malý sa v noci veľa budí a tak muž/priateľ spáva v obývačke a ešte som nezložila gauč sorry.

jenny257
3. apr 2018

Gabko spi s nami v izbe stale - ma 3 roky zachvilu . a sex? vsak spalna nie je jedina miestnost v byte .

hettinka
3. apr 2018

@jankalukasova my sme mali obe deti v spálni a manžel spal s nami. V obývačke spal 2x a to som ho ja vyhnala, lebo ráno cestoval daleko. Staršia s nami spala dokonca v posteli do 3,5 roka a tu sme.

asocial
3. apr 2018

@muskazlata90 no pre mna je tiez smutne, ked niekto uvazuje v style "nech si na to nezvykne"..mozem ti povedat z vlastnej skusensoti, ze kazda teoria je uplne ina ako prax..ja som este v porodnici bola mudra, ze dieta nebude so mnou spat NIKDY v posteli a ma sa prisposobit MNE🙂
k teme - starsi syn ma 5,5 roka, maly 2,5 a stale su s nami v spalni..v jednej posteli...🙂 ale povedala som, ze v septembri, ked pojde mladsi do skolky, sa stahuju🙂..hadam..

Nie je nic krajsie ako objatie vlastneho dietata...

jana_eyre
3. apr 2018

prveho syna som.mala najprv tendenciu davat do postielky vedla mojej postele.. lebo som mala taky nazor ako ty.. potom som prisla na to, ze sa nedokazem.vyspat bez toho aby som sa o neho sialene nebala ak nie je hned vedla.mna a nemozem ho drzat.. aj jemu sa lepsie spalo vedla, a ja som bola potom kludnejsia a vpohode som ho len kjila v posteli.. bol.medzi mnou a muzom.. muz sa neskor odstahoval do vedoajsej izby, lebo strasne chrape a pri kazdom nocnom zobudeni som musela vnimat aj chrapot, to sa nedalo uz vydrzat.. na intomnosti sme nikdy moc postel nevyuzivali, na to mame dodnes ine miesta v dome.. ostatne deti spali vzdy somnou z som nevymyslala..

kazdy to pocituje inak a aka si ty zistis az ked sa babo narodi a potom.to poriesite..

jana_eyre
3. apr 2018

btw, starsie deti spia normalne sami v spolocnej deckej.. isli tam ako 4r a 2,5r aby si zvykli ored prichodom tretieho.. rada spavam s detmi, pre mna je to pohoda, tak ako spim rada vedla muza ak by nechrapal, rada si pritulim deti..

malina20061
3. apr 2018

Chcem len povedať, že dieťa by malo byť s rodičmi do vtedy, do kedy to bude považovať za potrebné a je to dobré, nakoľko sa tým utužujú city. Máme dvoch chlapcov, vždy spali s nami a jedného dňa, si potom starší, keď mal 4 roky povedal, budem spať vo svojej izbe a tak sa aj stalo. Druhý má 2 rôčky a je s nami v izbe. Keď príde jeho čas, bude aj on chcieť ísť za bračekom do izby. Preto jedna rad, neukracujme sa o detstvo našich detí, aj keď by sa to zdalo zložité. Malé sú len raz a preto si to vážme, že ich máme. Sme rodičia a proste to musíme využiť a hlavne vydržať🙂🙂

borka33
3. apr 2018

Nechápem prečo by sa mali ženy s deťmi sťahovať do nejakej vedľajšej izby alebo muži do obývačky. Sú to asi dosť netolerantní partneri, keď nie sú ochotní znášať normálne veci čo patria k tomu keď si urobia dieťa. Môj muž tak ako aj mnoho ďalších čo poznám nemajú problém nielen že spávať v rovnakej izbe, ale aj v noci k tomu dieťaťu vstať a pomôcť manželke, je to predsa rovnako ich dieťa, tak ako aj ich ženy. A nie že sa ešte aj do inej izby odsťahuje aby mal pokojný spánok, totálne egoistické správanie. A navyše my s mužom by sme ani bez seba nevydržali v noci, takže sme pekne všetci spolu v izbe.

didi35
3. apr 2018

Vsetci styria spolu v izbe, ved sme rodina 😜 A intimnosti sa daju aj v obyvacke, aj inde... 😊

evittam
3. apr 2018

@muskazlata90 Pri synovi sme spavali v jednej izbe cca do jeho roka-nemali sme inú možnosť, ale spal vo svojej postieľke. Dcerka spala so svojim bratom vo svojej postielke od 3.mesiaca, bez monitoru, žiadny problém s dojcenim ani s ničím inym. Obe deti sa do 3.mesiaca budili v noci len na dojčenie, od 3.-.5.mesiaca 1x, od 5.mesiaca spia celu noc. Cim skor dieťa naucis ma vlastny priestor tym lepsie-kazdy sa potrebujeme vyspat, organizmus si potrebuje kvalitné oddýchnut-na to je noc.😉
A tiez nevidím dôvod aby si sa sťahovala s dieťaťom do inej izby, dieťa ma aj otca.

muskazlata90
autor
3. apr 2018

Baby dakujem vam vsetkym za reakcie 😀 Viem, ze vacsinou babatka byvaju s rodicmi v spalni, ale ja mam pocit, ze by som bola radsej s nim v detskej izbe. Nie je to tak, ze by muz nechcel, aby dieta bolo s nami, ale ja mam pocit, ze spalna je sukromna izba rodicov. Aj ked sa budem prezliekat 🙂 Ja som velmi citliva na svoje sukromie, mne pri intimnostiach vadi aj nas pes, ked by sa pozeral 😀 Spalna je pre mna moje miesto oddychu a relaxacie, kde sa zavriem, ked mam chut mat od vsetkych pokoj. Moja mama ma odhovara, ze ona mala deti v spalni, ale ja to akosi neviem tak precitit. Rovnako aj muz si mysli, ze by malo byt v postielke pri nas, tak hladam alternativy.

borka33
3. apr 2018

Tak potom buďte s mužom v spálni a bábätku dajte do izby kameru / monitor

evittam
3. apr 2018

A nazor,ze dieta "odparkujem" ked má vlastnú izbu a postel?! No, nic v zlom, ale aspon som sa pobavila....
Mam niekedy pocit,ze tu na MK nie si poriadna matka ak nemas na sebe dieta "pricucnute" 24/7 minimalne do 3rokov a viac....

evittam
3. apr 2018

@muskazlata90 Tak sa zariad podla seba a svojich pocitov a nie podľa potrieb a nazorov zien a matiek na nejakom fore. Urobíš najlepsie-pre seba, svoje dieta,svoju rodinu. Spokojna matka=spokojne dieťatko.😉

babulkomale
3. apr 2018

@muskazlata90
Prepac ale pri zmienke o prezliekani som vyprskla 😂😂😂 ty sa chces schovavat pred malym dietatom ci ako? Ja som teda hanblivec a na nudaplaz by ma nikto nedostal ale vlastne deti, to je nieco uplne ine...Normalne sa prezliekam pred synom 6r.a v zivote ma nenapadlo sa schovavat. Ved male dieta chodi ako psik aj na wecko za mamou.

asocial
3. apr 2018

@babulkomale ved to, kym mas male deti, nikdy nie si na zachode ani v sprche sama...:D:D

jankalukasova
3. apr 2018

@hettinka veď to je Vaša vec, keď Vám to tak vyhovuje... ale nám nie 🙂

muskazlata90
autor
3. apr 2018

@evittam Dakujem za reakciu. Praveze sa pytam kvoli tomu, ze je okolie zo mna zhrozene, pomaly ako by som bola krkavcia matka, hlavne moja mama a babka 😂 Jedine moja svokra je v pohode, ta ked jej lezie muz na nervy, ma vlastnu spalnu. Ked chce spava s nim, ked nie, spava sama u seba. V mojom okoli nepoznam nikoho, kto by nedal dieta do spalne. Ja ho nechcem odstavit od seba, asi do nejakeho 1/2 roka, prip. roka by som bola s nim v detskej a potom uz v spalni s tym, ze mam kupeny detsky monitor.

evittam
3. apr 2018

@asocial No, napriklad ja som bola vzdy aj v sprche aj na WC sama ak som chcela. A to nie kvôli hanblivosti.U nas je nahota prirodzena.😉

muskazlata90
autor
3. apr 2018

@babulkomale @jankalukasova Ja viem, je to totalne divne 😂 Ja som z velkej rodiny, u nas stale niekto bol, kvoli mensim detom sa nedalo zamknut, izbu som mala s 2 sestrami a preto to doteraz neznasam. Ziadne sukromie. Pritom nasi neboli ziadny puritani, u nich tiez nahota prirodzena a ja som sa takto nevydarila 😂

jankalukasova
3. apr 2018

@borka33 no ja si nemyslím, že je to egoistické.. ja si myslím, že postavené na hlavu aby vstávali obaja rodičia... keď sa muž nevyspí a dostane na diaľnici mikrospánok po ceste do práce nepomôže mi už vôbec.. ja si môžem pospať cez deň s malou a jediné čo sa stane je to, že nebude upratané... ale ak sa on nebude vedieť sústrediť v práci alebo sa fakt stane niečo po ceste , tak to bude omnoho horšie...žiaľ muž má veľmi ľahký spánok.. tak ako aj malá... odkedy je sama v svojej izbe spí omnoho lepšie.

hettinka
3. apr 2018

@muskazlata90 no tak pokoj od všetkých mat nejakých pár rokov nebudeš. Od dieťaťa určite nie, pred ním sa nikam neuzavrieš. Byt tebou, dopredu neriešim, uvidis, aké vôbec bude, koľko prespí, koľkokrát a či sa bude kojiť, ako budeš zvládať noci sama bez pomocí muža atd.

jankalukasova
3. apr 2018

@muskazlata90 ani naši nie sú puritáni... ale proste ja vidím, že tá malá sa okamžite mrví, keď vkročím do izby... minule si rovno sadla v postieľke a pozerala čo robím... ja si neviem predstaviť pri nej niečo riešiť...ale iste, zas spálňa nie je jediná miestnosť v dome...