Bábätko v spálni s rodičmi verzus vo svojej izbe s mamou

muskazlata90
3. apr 2018

Ahojte maminy!

Som kratko pred porodom a rozmyslam, kde je najlepsie dat detsku postielku - ci do spalne alebo babatko umiestnit priamo do detskej izby s tym, ze tam budem mat na postel aj ja a v noci spavat s nim. Ked bude starsie, ked zaspi, prejdem k nam do spalne a budeme mat monitor. Bojim sa toho, ze dietatko si zvykne byvat s nami v spalni a potom ho uz nebudem vediet odtial premiestnit 3-4 roky. Hlavne sa bojim o nas intimny zivot, dieta predsa len nema byt svedkom niecoho takeho aj ked spi, hlavne ked uz od 1-2 rokov uplne vnima. Predsa len tolkorocna abstinencia neprospieva vztahu a popravde ani sukromiu rodicov. Okrem toho vidim ako vyhodu umiestnenia v izbicke to, ze muz sa poriadne vyspi, ked bude babo malo a ja budem na zaciatku v inej izbe.

Dakujem za vsetky rady 🙂

hettinka
3. apr 2018

@jankalukasova vyhovovalo... decká už dorástli a dávno spia sami. Tak rýchlo to prešlo 😕

monane
3. apr 2018

podľa mňa ti bude lepšie ak ho budete mať v spálni, nebudeš musieť ďaleko chodiť a bude lepšie ako budete spať vedľa seba 🙂 spať môžete spolu aj inde

hettinka
3. apr 2018

Inak, keď som sa dostala zo dňa na deň nadlho do nemocnice a syn mal pol roka, bolo strašne dobre, že deti boli zvyknuté na svojho otca a on na dieťa. Vedel sa na 100% postarať o dieťa cez deň aj v noci. Neviem si predstaviť, že by dieťa bolo naviazané a zvyknuté len na mna, keďže tatino by spával inde. Okrem toho, zabijakom intímneho života sú skôr oddelene spálne, ako spiace babo v spálni.

evittam
3. apr 2018

@muskazlata90 Zariad sa podla seba a nie podľa matky,tety, sestry,otca,susedy,svokry, ci neviem koho. Ako som uz napisala.

cecilia68
3. apr 2018

@borka33 Ten pokojný spánok potrebuje na to, aby ráno vedel vstať do práce, fungovať cca 8-12 hodín a vedel vás všetkých uživiť. Takže podľa mňa je egoistické od ženy, aby vyžadovala od chlapa každú hodinu vstávať k dieťaťu...ráno je potom ako zdechlý pes a môže napríklad zapríčiniť nehodu, pri ktorej môže niekoho aj zabiť....na to si nepomyslela, keď si sa chcela vyspinkať do ružova?

muskazlata90
autor
3. apr 2018

Baby dakujem vas vsetkym za reakcie 🙂 Este si to musim dobre premysliet, ako to bude, v najhorsom pripade dam jednu postielku do spalne a druhu do izbicky a uvidim, co bude lepsie, aj tak mam 2 postielky, co som ich podostavala. Kazdopadne dakujem za nazory.

muskazlata90
autor
3. apr 2018

@evittam Dakujem 🙂

evittam
3. apr 2018

@cecilia68 A preco by mal konkrétne vstávat k dieťaťu kazdu hodinu?

evittam
3. apr 2018

@hettinka V niečom suhlasim. Len to ci sa vie otec dieťaťa on aj postarať nie je závislé na tom ci s nim spi v jednej posteli ci izbe.😉

jankalukasova
3. apr 2018

@hettinka prečo si myslíš, že keď otec nespí v tej istej miestnosti, tak by to nezvládli? Môj muž sa vie o malú postarať absolútne plnohodnotne ako ja, malá ho miluje.. majú parádny vzťah a vôbec nie je problém ak ja večer nie som doma alebo niečo proste robím a malú uloží muž.. je úplne v pohode a spokojná...

borka33
3. apr 2018

@jankalukasova ja som nepovedela že majú vstávať obaja naraz ale sa buď prestriedať, alebo tiež poznám páry kde sa doholi že vstávať v noci bude primárne otec (napriek tomu že pracuje a chodí do práce autom). A aj keby už rovno počas noci vstávali na striedačku obaja rodičia, ak by mali dieťa čo sa každú chvíľu budí, nemyslím si, že je na tom niečo postavené na hlavu. Skôr mi pripadá divné načo si chlap robí dieťa, keď sa potom nie je schopný oň starať a ani sa kvôli nemu trochu obetovať alebo prispôsobiť. A za ďalšie si myslím že rovnako ako muž aj žena má právo byť oddýchnutá a vládať cez deň fungovať. To by si aj ty mohla povedať že cestou na nákup do mesta dostaneš mikrospánok a havarujete aj s dieťaťom. To sú strašne hypotetické dohady. Ale ja zastávam názor, aby každý fungoval tak ako mu to najlepšie vyhovuje, nikomu svoj názor nevnucujem, hovorím len čo si myslím a že mi príde divné dávať manžela na piedestál a robiť z neho chudáčika.

cecilia68
3. apr 2018

@evittam Reagovala som na to, čo napísla borka

borka33
3. apr 2018

@cecilia68 za prvé, nechápem prečo by mal vstávať každú hodinu, za druhé nevravela som že vstávať MUSÍ výhradne muž, alebo že som ho k tomu donútila 😀 niektorí muži sa proste aj sami chcú podielať na starostlivosti o svoje dieťa. A za tretie myslím si, že aj žena má právo na oddych a nebyť ako "zdechlý pes" (hlavne ak sa má ešte cez deň starať o dieťa, čo je minimálne rovnako vyčerpávajúca činnosť ako byť v zamestnaní, avšak bez 8 hodinového pracovného času)

blabla195
3. apr 2018

Pri prvej sme mali postielku v spalni a spavali sme vsetci spolu prvy polrok. Potom sa zacala casto budit, nevladala som ju tolko vyberat z postielky, tak som ju nechala s nami v posteli. No v noci sme nemali sancu sa vyspat, tak siel muz do detskej. V roku som ju odstavila, zacala prespavat noc a o par mesiacov uz spala sama v detskej. ☺
Mladsi spi uplne otrasne od narodenia, bezne sa budil kazdych 30-40 minut a reval, kojit sa chcel iba kazde 3-4 zobudenie, inak sme ho museli nosit. Skusali sme pri nom vsetko mozne, no nakoniec s nim vzdy jeden "ne"spi a ten druhy sa ide vyspat k starsej 😂. Bude mat 2 roky, od 9m nie je kojeny v noci, od 16m vobec a aj tak sa v noci stale budi a my uz len dufame, ze raz budeme spolu spat 😉.
Mladsi mi ukazal, ze vsetky predsavzatia, plany a nazory sa ti mozu uplne zrutit, ked nevladzes od unavy ani zit 😂

jankalukasova
3. apr 2018

@borka33 to ste sa akože s mužom striedali pri kojení? lebo teda inak neviem... vstávanie bolo u nás vždy o tom, že bolo treba malú nakojiť... a rozhodne s muža nerobím chudáčika a ani ho nestaviam na piedestál. Ja sa môžem cez deň dospať.. on v práciu nie...to, že má dieťa a nevstáva k nemu (aby ho kojil.....ehm...) to predsa neznamená, že sa nevie prispôsobiť alebo, že by si robil deti a následne sa nestaral... malej sa venuje, keď príde z práce, kúpe ju, vezme na prechádzku, prípadne dá večeru.. niektoré dni on a niektoré ja, podľa toho kedy príde a podľa toho čo treba. Asi sa Vám ešte nestalo také, že kolaps z vyčerpania, že? Lebo ja sa cez deň dospať viem.. on nie... a kde to potom má dočerpať? To je krásne ako sa obetuje a vstáva aj keď chodí do práce.. ale raz ho to dobehne... a podieľať sa na starostlivosti o dieťa sa dá rôzne... nie len v noci. Môj muž je mi veľmi vďačný za to, že sa môže v noci vyspať a milión krát mi to oplatí vo dne...

borka33
3. apr 2018

@jankalukasova nie každé vstávanie bolo a je kojení. Ja si naozaj neviem predstaviť že by som cez deň stíhala spať, takisto mám povinnosti, ktoré cez deň musím stihnúť.

borka33
3. apr 2018

@jankalukasova a za ďalšie som len vyjadrila svoj názor, že pri starostlivosti o dieťa (aj v noci) by rodičia za normálnych okolností mali mať rovnaký podiel. Je to môj názor, u nás a aj u iných párov čo poznám to tak funguje bez problémov. Nie je to o tom, že jeden z partnerov funguje len cez deň, zatiaľ čo druhý nepretržite. Môj muž aj keď som ho občas posielala do inej izby nech sa vyspí (odchádzal na dlhú služobnú cestu do zahraničia), tak sa nedal presvedčiť a zostal radšej s nami v izbe. Na druhú stranu, nikomu zase neberiem jeho názory, takže nech každý robí tak ako mu to vyhovuje, hlavné je aby sa zhodli na svojom fungovaní partneri, každá rodina a každý človek je iný.

zapka21
3. apr 2018

nase dievky - 4 a 6 rocna spia v spalni. kym su male, doprajeme im nasu blizkost aj v noci. Ulahcuje to jednak dojcenie, ale aj rychlost reakcie na potreby dietatka. https://babetko.rodinka.sk/starame-sa/vyvin-a-s...

petrofka
3. apr 2018

@jankalukasova nie vsetky deti su kojene. Mlieko do flase vie v takom prípade zarobiť aj muz. Moj chcel vstavat. Boli noci, kedy som sa aspon obcas potrebovala vyspat. A noci, kedy som bola hore len ja.

borka33
3. apr 2018

@petrofka presne o tom hovorím aj ja 🙂 Niekedy potrebuje malá zarobiť mliečko do fľaše, inokedy len pohladkať a upokojiť alebo podať cumlík. V každom z tých prípadov môže vstať aj muž, veď aj žena si občas potrebuje oddýchnuť 🙂 a je super, že je viac mužov čo to chápu a viac vzťahov kde to tak prirodzene funguje. Pretože podľa niektorých komentárov tu to vyzerá, že keď ženy vidia že takí muži existujú, tak ich berú za indivíduá.

hettinka
3. apr 2018

@evittam to áno, ale je to jednoduchšie, ak má predstavu, ako dieťa v noci spi a ako to funguje. A možno aj viac chápe mamičku, že je unavená, možno nevyspata, ako keď je od všetkého v noci uchránený a oslobodený.
Aspoň cez víkend treba otecka zapájať, keď už cez týždeň mu treba spinkať.

iveta143
3. apr 2018

my sme mali malinku hned pri sebe v spalni v postielke kvoli tomu, aby som ju mala pod dozorom, lebo sa casto pogrckavala...manzel ma taku pracu, kde ide kazdy den o pol noci do prace a pride okolo 10 doobeda domov. Takze akakolvek starostlivost v noci bola na mne. Ani nas intimny zivot neutrpel, kedze malicka mala vzdy tvrdy spanok. Spala s nami v izbe v postielke az do 3 rokov. Az raz si zmyslela ze chce spat v detskej. Tak v 3 rokoch sme ju prestahovali 😀 A o mesiac rodim dalsie babo, a planujem to riesit tak isto...Povedala by som ze nieje nic horsie ako oddelene spalne...

misinka26
3. apr 2018

@muskazlata90 Ja ti držím veľmi veľmi palce aby bolo všetko podľa tvojich predstáv 🙂 aj ja som také mala ako bude dieťatko spať vo vlastnej postieľke a tak 🙂 a dodnes to má 5 rokov spinká medzi nami 🙂 a pri tom hambení si budeš musieť zvyknúť, najskôr v pôrodnici, tak je to na intimitu masaker, potom kojenie - prso stále von 🙂, o tom ako som sa sprchovala a malý na mňa kukal z vajíčka, alebo sedela na wécku a malý sa hral pri mojich nohách pomlčím 🙂 ja som mala náročné dieťa, ktoré tak revalo, že inak sa ani nedalo 🙂 a intímnosti u svokry v jednej izbe z bábom to chce fantáziu 🙂 ale opakujem verím, že tebe sa podarí, čo si predstavuješ ...

katkullka
3. apr 2018

Tak do roka az 1,5 ked budes kojit je lepsie mat ho v spalni a potom pomaly by mal mat vlastnu izbu

alaguema
3. apr 2018

@muskazlata90 súkromie pri malých deťoch... 😂 To je to jediné, čo skutočne nebudeš mať minimálne prvé tri roky. Obe naše deti spali s nami, kým ich to neprešlo a chceli svoju posteľ. Takže dokopy asi 5 rokov. Obávam sa, že akékoľvek separovanie dieťaťa, pokiaľ k tomu samo nedozreje, nie je pre jeho vývoj to pravé orechové. Aj keď to niektoré ženy označia za hystériu bio matiek, svedčí o tom nejedna štúdia. A čo sa týka sexu, tak ten predsa nemusí byť len v spálni.

alabla
3. apr 2018

Je uplna strata casu sa tym teraz zaoberat...lebo clovek mieni a panboh meni....sama uvidis ako vam to bude ako rodine vyhovovat.
Nam to vyhovuje vsetkym 3 v spalni, na jednej manzelskej posteli ☺ ale tiez som mala kedysi ine predstavy...

viskupovaandrea
3. apr 2018

@muskazlata90 Ahoj. Ja mam dve deticky. Obe deti spali s nami v spalni pretoze sme byvali v jednoizbovom byte.Dcerka mala svoju postielku a syn spal v koliske pokial bol miminko potom siel do postielky. Potom sme sa prestahovali a dcerka (mala rok a pol) sla do svojej izby. Syn bol s nami v spalni asi tiez do 1,5roka a potom siel do izby ❤. S ani jednym nebol problem a krasne spinkali v izbe.
Nas intimny zivot to nijak neobmedzovalo 😊
Neboj sa. Male sa narodi, das ho do kolisky k vasej postele ( ak budes kojit tak to ocenis) a vecer mozte skotacit ked male zaspi 😂.(okrem toho nikde nieje napisane ze dalsie babo sa musi robit v spalni 😁) No a ked bude babo vecsie zacnes ho ucit na jeho izbu ❤.
Urob tak aby ste boli vsetci spokojny.

jankalukasova
3. apr 2018

@borka33
@petrofka ved si spite ako chcete... borka33 napisala, ze partner, ktory v noci nema sluzbu si ani deti robit nemal(resp. naco ich mal...) a, ze je to netolerantne a egoisticke. Tak podla mna je naopak egoisticke od zeny, ktora sa doma moze dospat aby to chcela od chlapa, ktory zabezpecuje rodinu... z muza, ktory v noci spi urobila div nie odluda, ktory nevie co so svojim dietatom. Ja som tiez len vyjadrila svoj nazor..

jankalukasova
3. apr 2018

@borka33 ja som svojho muza poslala do obchodu a vratil sa za dva dni... diagnoza resp. vyjadrenie lekara bolo totalne vycerpanie. Ja si muza za cenu nejakeho nocneho hrdinstva neustvem...