Čo u vás rozhodlo mať druhé dieťa, ak ste boli na vážkach?

6. jún 2021

Ahojte maminky azda ste sa v popise našli, prosím vás o vašu skúsenosť, nie maminiek čo ešte z pôrodnice odchádzali a už druhé plánovali.
Mám chvalabohu jedno zdravé živelné chlapča, ozaj môj sen.
S mužom sme spokojní,rok sme v dome, ja už chodím do práce.
Mám 32rokov, syn 3 roky.
Lenže, hoc som mala túžby po 2 deťoch (nadovšetko chlapca, čo sa mi splnilo), akosi sa mi nechce a netúžim mať druhé dieťa.
Úprimne predstava ťažkého pôrodu, kde som už myslela že má odvezú, ťažké kojenie a dá sa povedať žiadne moje spanie ma obrali o ILÚZIE, ja sa doslova bojím, už teraz to dávam na doraz....boli ste daktora na tom podobne a ako ste sa rozhodli a prečo...išli ste do druhého dieťatka a aké to bolo potom?

conquestor
6. jún 2021

Ja som nikdy nechcelamat hned druhepo sebe..ale ked mala mala3-4roky,velmi som chcela aby mala partaka do zivota...ked mala 5,5 narodila sa sestricka a je to super....jasne boli aj tazsie chvilky ale pozitiva su dominantne...mala ma uz 3,to najtazsie je za nami a su z nich skvele paracky..teraz su spolu vo vani a same smiechy od tial😂 samozrejme sa aj pohadaju a podobne ale ta laska to sa neda opisat❤

jarmila2010
6. jún 2021

zostala som neplanovane tehotna 😀 rovnako,ako v prvom pripade😅a vtedy som si uvedomila,zeby bolo fajn dat synovi surodenca,lebo mal velmi rad druhe deti...stale za nimi utekal na ihrisku..rozdiel mame 3r...napriek tomu,ze obidve neplanovane tehotenstva skoncili potratom v 8tt,tak nasledné sme dotiahli do uspesneho konca 🙂)

asia83
6. jún 2021

Prvé dieťa. Nič lepšie ako súrodenca sme jej nemohli dať.

martanagy
6. jún 2021

som na tom ako ty, dlho som druhe nechcela prave pre tieto dovody ale teraz uz chcem lebo chcem mu dat do zivota cloveka na ktoreho sa spolahne ked uz my tu nebudeme ( aspon dufam ) a viem, ze to bude znovu tazke ale mozno to uz bude lahsie kedze uz viem do coho idem a viem, ze aj tie tazke chvile pominu a bude dobre, vela stastia

nominativ
6. jún 2021

U mňa to, že keď som sa videla niekde v predstavách o 10 rokov, boli tam dve deti s rozdielom tak 3 roky. :D

Každý deň som rada, že som sa tak rozhodla. Každopádne, nie je tvoja povinnosť mať viac detí. :D musíš robiť tak, ako to cítiš.

Dodám, že prvý pôrod trauma, druhý po príprave by som aj znova dala. Pekný zážitok.

dodka6
6. jún 2021

Úplne môj život si opísala, aj všetko... Len ja som sa rozhodla pre druhé a menší už má rok. Starší 4. Zatiaľ sa hrajú pomenej, nakoľko je tam trochu vekový rozdiel, ale už som si na 100% istá, že som urobila správne. Starší stále vyhľadáva všade deti, ale o rok budú už parťáci s malým bráškom. Veľmi sa ľúbia....čiže ja radím, choď do toho

ankare
6. jún 2021

Bola som na Tom podobne,ako ty. Asi preto mám druhé dieťa až po 5 rokoch. A je to super, súrodenec pre syna bol ten najlepsi darček na celý život.
Mimochodom, na druhý pôrod spomínam v dobrom, aj 600nedelie, dojcenie, spanie malého,... bolo lepšie ako pri prvom. Určite choď do toho!
Držím palce a prajem veľa zdravia!

felicita027
6. jún 2021

presvedčilo ma to, že nechcem mať jedináčika 😂 ale veľmi dôležitú úlohu hrali aj financie ak by sme ich nemali dostatok pre oboch tak do toho nejdeme.

nikazuz
6. jún 2021

Ja som chcela mat vzdy 2 deti, ale z porodnice som nesla s tym ze hned chcem druhe. Povedala som si ze casom. Ale ten cas dako isiel, bolo mi dobre, syn uz samostatny, ja v praci spokojna… no a kedze som uz mala dost rokov, syn pomaly 5 rokov tak som si povedala ze uz je najvyssi cas, lebo neskor sa mi uz vobec nebude chciet ist zase “do toho”. A chcela som aby syn mal surodenca a mam rada velke rodiny a stretnutia 😊 takze momentalne ma syn 5,5r. a cca za 2 mesiace pribudne k nemu sestricka ☺️ Vekovy rozdiel sice bude vacsi ako som chcela, ale som rada lebo aspon starsi (dufam) kde tu pomoze a on sa uz tesi 🙂

lenockaaaaaa
6. jún 2021

No neviem súrodenca hmmm. My máme skoro jeden a pol ročnú, je to dievča ale asi zalezi od povahy, zatial si to veľmi neviem predstaviť, lebo je náročná asi na všetko po celý deň. A ak by som sa mala venovať ešte novorodencovi tak ma asi odvezú na psychiatriu.

nikiki29
6. jún 2021

Ja by som chcela druhé, čo som nikdy v živote nechcela a ak by sa mi zázrakom napriek zdravotnému stavu podarilo otehotnieť, bola by som veľmi rada. Prvý pôrod ľahký, kojenie moc nešlo, ale ďakujem aj za tie mesiac čo sme to zvládali, spánok dobrý, vysnívané dieťa... žial nemáme materiálne zázemie pre druhé bábo, tak sme sa rozhodli zatiaľ sa chrániť ☹️

selest
6. jún 2021

Boli sme na tom podobne. Kym sme nemali deti planovali sme dve. Ale prve tehotenstvo aj porod cele zle. Dietatko ozaj velmi narocne to riesime doteraz. Takze sme druhe odkladali. My sme hlavne chceli aby maly nebol sam ked bude starsi, aj ked bude dospely a my uz nahodou nebudeme. Druhe tehotensvo prislo necakane, dobre som si ho orevala. Ale po super tehotenstve, rychlom bezbolestnom porode mame doma uplne najlepsie babatko. Vzdy ked na neho pozriem tak mi napadne ako dobre ze ho mame😍

autor
8. jún 2021

Ďakujem za odpovede, povzbudili ste ma ❤️

tatisna
8. jún 2021

Mňa tlačil čas, prvé dieťa v 37, nemala som co odkladať. Druhe mam tesne po 40ke a som rada ze som to stihla a ze mam odrodene. Je to narocne, ale podľa mňa s hocijakým rozdielom je náročné mat 2 deti. Skúsenejší tvrdia, že kým sú malé, je to narocne fyzicky a pri väčších psychicky...takze za mňa, ak zdravotné si ôk, čo najskôr porodiť druhé...

sono2
9. jún 2021

Ja som chcela mať vždy 2 a po náročnom pôrode, ktorý bol hrozne dlhy a bolestivý ale tak klasika prvý pôrod som si povedala ani náhodou druhé
No a ako plynul čas som si hovorila že prečo nie
Ja som zas bojovník
No a máme rozdiel 2,5 roka. Týždeň pred pôrodom som si čítala, že teda koľko bude druhý pôrod trvať a čítala som tam také sci fi že si hovorím to mne sa stať nemôže
A stalo sa
V deň pôrodu som ešte okná umyvala podlahu to mi už zatka odtekala ešte si hovorím že sa mi to ide stopnúť, že už ani nič necítim a zrazu som si ľahla a bolesť ako z dela voda praskla a za 40 minút bola malá na svete.
K tomu 20 minút cesta, silu som mala na tlačenie žeby som vytlačila aj čreva
No a ostatné? Druhá dcéra bola letná. To bolo bomba
Veľa spala, dojčenie bolo absolútne bez problémov akurát som sa vyvarovala cumla ako pri prvej a mali sme to bez štrajku.
Dojčila som hocikedy hocikde
Áno staršia veľmi žiarli stále ale ona je náročný typ. Celkovo.ale som šťastná že ich máme
Muž začal veľmi pri druhej pomahat a užíva si to veľmi
Druhá je iná takže taká zmena. A ľúbia sa veľmi