Denné rutiny - domácnosť a batoľa

29. dec 2022

Ahojte, idem si po inspiraciu od skusenejsich, ktorym mozno nieco funguje viac ako mne 🙂 Mam doma jedno batola, druhe je na ceste a som z tehotenstva, domacnosti a babatka unavena. Mam pocit, ze zijem v neustalom bordeli a upratane je, ked pride vecer manzel z prace a maly uz spi - on sa este po celom dni nejako namotivuje a uprace. Ale k veci - ake rutiny vam funguju? Ranna, vecerna, cez den? Nemyslim rutina s babatkom, tu mame perfektne zvladnutu. Ale rutina starostlivosti o domacnost, varenie, starostlivost o seba… Casto sa ledva odlicim a umyjem si zuby, proste myslim stale len na postel a chcem mat pokoj. Potrebujem zefektivnit zaklad! Dakujem…
Este dodam - mobil casto od rana do vecera nevidim, telku som nevidela ani nepamatam, mam pocit, ze neflakam svoj cas a napriek tomu akoby nestiham ani riady umyt.
Vstavanie o hodinu skor neexistuje, maly musi spat v spalni a rano ho budu vsetko, som stastna, ked spi co najdlhsie a ja s nim 🙂

evica17
29. dec 2022

Malé upratovanie,ako veci na miesto,riad,prádlo si robím priebežne popri deťoch. Vždy ráno pozametam/povysávať ,kým deti sa hrajú a sú pokojnejsie, a snažím sa všetko odložiť na miesto kam patrí ako to už nepotrebujem,hneď po sebe umyť. Ale čo sa nestihne,večer keď zaspia dieťa sa spraví. Varím väčšinou večer rýchle jedlá, cez deň ak varím, je v kuchyni veľký chaos ,to už nestíham popratat tak aby sme von stihli ísť Prádlo skladám a odpratavam tak v priebehu dňa,aj vesiam. A velke pratanie si delíme na viac dní,že napr jeden deň poutieram prach a uložím pár izieb a kuchyni,ďalší deň kúpeľňu,wc a obyvacku, a na ďalší deň ráno vydávame a zmyvam.

evica17
29. dec 2022

Ono to chce tie veci naplánovať,že kedy čo, veľa veci sa dá robiť aj popri dieťati, nech sa učí,nech vidí

54tinka54
29. dec 2022

Tak ja väčšinou varím večer keď malý zaspí, cez deň sa mi popri ňom moc nedá.. také veci že naloženie a vyloženie pračky, vešanie prádla, pri tom mi rád pomáha 😀 keď treba žehliť, to tiež večer, keď už spí. Také väčšie upratovanie bytu robíme v sobotu keď je aj manžel doma. Počas týždňa pustím robotický vysávač, to je veľká pomoc. 🙂

beata_k
29. dec 2022

Co nestihnem rano/doobedu tak mam smolu. Doobedu sa pohybujem po byte mimoriadne rychlo. Obcas pobehujem 😃 Poobede je uz mala sanca to urobit. Nelicim sa, vlasy v drdole. Moje dieta uz pozna hlasku: "Nezastavujeme, máme zpoždění" 😆

jeanne14
29. dec 2022

Naučila som sa variť ráno, hneď z rána po raňajkách. Vtedy mal ešte syn svoj prvý spánok okolo 9 keďže bol ranné vtáča, ptoom už síce nespal ale vedel hodinku v klude vydržať či už na podložke alebo v kociari/postieľke. Do 9.00 pustená práčka, uvarené. Šup na prechádzku.
Dodnes takto fungujeme, syn má už 5r a dcéra 2r. Varím každý deň.
Teraz sú už ozaj väčší, ale aj keď boli menší čo to som stihla keď sa hrali. Rýchlo povysavat, oprať.
Počas obedneho spánku poumyvam podlahy, uložím všetko na svoje miesto. Také vacsie upratovanie robím v sobotu.
Večer taktiež doukladat, riady odložiť, nech ráno nie je v byte bomba 😀
A teda dodám, že sú síce väčší ale niekedy mi chyba keď ležali na jednom mieste 😅

lenka2232
30. dec 2022

Ja robim veci popri malom…naranajkujeme sa,upracem bezne veci,vylozim mycku,nalozim pracku..maly sa motka okolo mna..zahrame sa a idem uvarit obed,maly sa bud hra sam,pobehuje okolo mna,sleduje rozpravky alebo sedi na linke pri mne a “pomaha”🙂 ked nevarim,ideme vonku (niekedy stihnem aj varenie,aj prechadzku)..po obede to iste,porobim este co treba,povysavam (maly so mnou,dam mu jednu ruru z vysavaca😀) a ked sa mi nechce,pustim robot..nezehlim,iba postelne pradlo a to bud ked maly spi alebo vecer ked pride manzel..a take ze utieranie prachu atd zase s malym,dam mu jednu handru a utiera aj on..zapajam ho do vsetkeho a rychlo sa uci🙂 stiham vsetko viac menej

autor
30. dec 2022

Dakujem, zienky, musim to proste spajat a nemysliet len na postel. Snad si najdem nieco fungujuce aj vdaka vasim inspiraciam, kym sa zas rozrastieme ❤️

lenkakravcova
30. dec 2022

Umývačka, robotický vysávač. To ti dosť uľahčí prácu a ušetrí čas.
A tiež prispôsobiť domácnosť poriadku - minimalizmus. Nech ti nemá na to sa dat prach. Ľahko umývateľné poťahy. 🙂

saxana000
30. dec 2022

Co najviac si to skus ulahcit umyvacka pracka susicka roboticky vysavac.kazdy z nich dokazes zaobstarat za par stpviek.Rvysavac pustis ho ked ides na prechadzku kym sa vratis je zem hotova.riady po dojedeni dovareni do umyvacky. Pracku mozes pustat na noc a rano prehodit susit.Rano nahadz do hrnca na polievku ta sa robi sama.druhe sprav ked das dieta spat navar na 2-3dni aspon v tie dni co nevaris mozes utriet prach alebo wc kupelna zrkadla..kazdy den 30 minut musi stacit.chvilku pre seba si ukradni ked dojde muz daj si sprchu umy vlasy nalakuj nechty.
Ak si z tehotenstva unavena vykasli sa na vylizovanie bytu a proste odpocivaj..svet nespadne z neumytych okien deti su male len raz storocnu spinu nema doma nikto a upratovat mozes potom ked budu chodit po zabavach.