Druhé bábätko - chcem stihnúť reťazový pôrod

2. feb 2023

Ahojte
Viem že táto téma sa tu objavuje často ale nedá mi 🙈
Máme jedno dieťatko ,čoskoro dva roky. Ak by som chcela stihnúť reťazovy pôrod,tak už aby sme premýšľali nad druhým bábätkom. Myslím ,že obaja vieme ,že druhé chceme,ale nie sme rozhodnutí kedy je najlepší čas.. často si hovorím,že z hľadiska rodiny je najlepšie čím skôr,ak zdravotný stav dovolí.. lebo medzi súrodencami je menší vekový rozdiel čo je isto super a máme doma aj všetky tie veci čo sú potrebné pre deti,od kočíka,po detskú stoličku, postieľku.. no takým otáznikom pre mňa je práca. Zatiaľ som sa nechcela vrátiť,s maličkou mi je doma dobre a do jasliciek či škôlky sme ju dávať ešte nechceli ( nerozpráva,nosí plienky). Ale teda premýšľam ako toto v sebe uzavrieť a premyslieť.
Ďakujem za vaše príbehy a na to čo by ste k tejto téme dodali. 😊

casillas28
2. feb 2023

Toto je velmi individualne a treva urobit tak ako to citite a podla financnej situacie u vas doma... ja medzi detmi urcite pauzu (aspon rok odrobit) chcem kvoli tomu aby som nevypalda z prace na 6 rokov (pride mi to vela ale to je aj zameranim mojej prace). Ale ak citis ze deti chcete hned po sebe tak preco nie 🙂 clovek mieni, pan boh meni...takze snazit sa mozete a uvidite 🙂 obcas je ta cesta za babatkom dlha a mohlo sa vam prve podarit hned..nikde nie je napisane ze to tak bude aj pri druhom..drzim palce

autor
2. feb 2023

@casillas28 ďakujem za komentár.♥️

hilda08
2. feb 2023

Mne strasne chýbala práca aj všetok tej život okolo toho, preto som isla radsej na reťazovú matersku lebo kebyze začnem pracovat zachuti mi to tak, ze uz by som na druhu matersku nesla, respektíve s ovela ťažším srdcom, takto to budem mat skor za sebou a do prace sa vrátim uz definitívne

basska_b
2. feb 2023

No, ja som tiez mala taky odvazny plan. Ten mi tesne vysiel, vcera som porodila to tretie a doma mam 2 deti, ktore tento mesiac oslavuju 5 a 3 roky. Vo firme ma stale chcu naspat, robim pre nich po veceroch na dohodu nejake veci, ak stiham... Je to IT firma, z domu sa da. Samozrejme, stale mame detske vybavenie doma, oblecko, hracky, postielky. Podla toho, ako citam tvoje myslienky, aj tebe to pride ako dobry napad. Takze smelo do toho, len moc casu uz neni, ale nech ta to nestresuje. Pride v pravy cas! A mensi rozdiel medzi detmi je super, su to parťáci

lauriik
2. feb 2023

Ak ti nevadi vypadnut na dlhší čas z práce, nemáš doma ponorku, máte dostatok financii tak by som to skusila vybaviť reťazovým pôrodom. Budes mať deti pro sebe, vyhrajú sa a ty sa môžeš spokojne vrátiť do práce bez tlaku, že chceš ešte jedno. Treba si uvedomiť, že za 9 mesiacov tvoje dieťa bude úplne inde ako je teraz.
Ale ak ste si neni istý či už chcete tak by som počkala aj za cenu, že to možno nebude reťazová materská.

beata_k
2. feb 2023

Ja mam 3 roky rozdiel. Uz by som nechcela. Bud skor, co nestihas alebo potom neskor. Obdobie vzdoru a mladsi surodenec nie je dobra kombinacia. Ak ju das do skoly, tak vkuse chore babatko. A X rokov doma nie je ziadna slava.

pukanec123
2. feb 2023

Vieš ono je to veľmi individuálne, a závisí to od toho aký typ si. Ja som s prvým dieťaťom bola 3 roky doma, a už som sa nevedela dočkať kedy nastúpim do práce do kolektívu, medzi ľudí. Ja osobne by som nedala dve materské po sebe, potrebovala som si “vyčistiť hlavu”, lebo by mi doma načisto asi preplo 😆
Rozdiel nakoniec mame takmer 6 rokov, ale poviem ti, že si myslím, že by bolo lepšie s 2-3 ročným rozdielom, lebo to je síce na začiatku ťažké, ale potom sa tie decká aspoň vyhrajú. U nás bol prvý rok a pól super, no ale potom sa to začalo. Straší už chce mat svoj kľud, chce si tvoriť svoje veci, lenže mladší za ním stále a všade chodí, starší sa na to furt rozčuľuje. Mladší mu zničí, nenechá ho učiť do školy, lebo stále je na ňom pricucnuty, on ho strasne “zerie”😅 nehovorím o tom že po 6 rokoch som vyšla brutálne z cviku a hlavne nemám uz toľko trpezlivosti. Ale majú aj pekne momenty 😅 ono asi každý rozdiel má svoje čaro, ale aj tie negatívne veci.

katica06
2. feb 2023

Mám deti s 14mes. rozdielom. Už pri prvom som pracovala HO ako sa mi dalo, hlavne večer a cez víkend. Keď sa naskytla možnosť robiť plus na dohodu, tak som to vzala a robila aj pri dvoch deťoch. V mojom fachu si nemôžem dovoliť toľko vypadnúť ...
Prvé dieťa som mala náročné plačlivé kolikové, druhé presný opak. Boli aj ťažšie aj ľahšie dni, ale pri druhom už šlo všetko ako po masle. Napr také odúčanie od plienok v 20 mes. Ja by som nechcela väčší vekový rozdiel.

mogaa
2. feb 2023

všetko má svoje výhody aj nevýhody....výhodou je že ak budeš mať druhé - deti sa ti prehrajú, ale zase obvykle chytajú choroby jedno od druhého a zase byť 6rokov doma tiež nie je výhra....

zuzi0911
2. feb 2023

Keďže dcérami mam rozdiel 20 m...a nemenila by som...bolo to náročné ,ale ten vzťah medzi nimi stal za to...teraz po 13 a 12r cakame ďalšie...čiže to uz bude skôr jedináčik 😊

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leniel
16. feb 2023

ja sok stihla retazovy ltt 😊 2 tyzdne a uz by mi to nevyslo 😂 dcera sla od septembra do MŠ, posledne tyzdne som mala v tehotenstve cas aj trosku pre seba, co bolo skvele, oddychla som si. vekovy rozdiel za mna fantasticky 😊 a ja som mala krasnu prvu matersku, lebo som mala 2 plne uvazky sucasne, takze to bolo pre nas s muzom velkou motivaciou stihnut to - zateplili sme za to barak 😂😊