Máme dvojičky a môj 24 ročný manžel mi niekedy pripadá ako tretie dieťa

patrici111
5. dec 2021

Ahojte prišla som si po rádu k vam lebo som z toho uz tak trochu na pražský 🤦🤦🤦
Mame doma 2,6 ročne dvojičky
Môj manžel ma 24 rokov ale niekedy mi príde že to je moje 3 dieťa
Vôbec sa na nho nemôžem spoľahnúť mám pocit že je všetko len na mne ... zmení sa niekedy alebo bude stále moje 3 dieťa ??

Ďakujem za odpoveď
A ospravedlňujeme sa za gramatické chyby 👍♥️♥️

kittykat22
5. dec 2021

Ak mas pocit, ze si na vsetko sama alebo nerobi veci ako ma, tak ho poziadaj o pomoc alebo mu povedz co ma spravit. Ale musis byt konkretna. Vety typu, nepomahas mi, som na vsetko sama, nic nerobis - su k nicomu. Vobec nepochopi co po nom chces. Musis mu povedat priamo co potrebujes - chod so smetami, ked vidis ze je plna mycka, tak ju vyloz, hraj sa pol hodiny s detmi vecer aby som mohla do vane, poslem ti zoznam co mas kupit, prosim prines to. Prid domov do xy hodiny. To obycajne pomaha.

sona96
5. dec 2021

@kittykat22 nepomáha 😂 ja mám doma tiež takého a to už má 36 rokov. Ak mu niečo poviem, tak to je najprv polhldinovy monológ o tom , ako je on unavený a ako nevládze. Potom poda herecky výkon hodný Oscara, keď po byte chodí s prevrátenými očami a zvesenymi pleciami a ide odpadnúť lebo má nízky tlak. A keď sa konečne dostane k tomu, že má niečo spraviť, rapídne mu klesne IQ a nevšimne si, že umývačka má dva sufliky a vyloží len jeden. Alebo sprace zo stola len taniere a poháre si nevšimne a tak.... Ale no čo už, vždy si vravím, že ak toto je jeho najväčšia chyba, tak som oproti iným ženám stále viac ešte relatívne šťastná.

ladyblcha
5. dec 2021

@sona96 😂

benit
5. dec 2021

@sona96 opisujes mojho?🤣🤣🤣

0silvia0
5. dec 2021

@patrici111 tak dufam ze sa vsetci traja aspon zahraju a ty mas cas na servis okolo tvojich troch deti.
Ako pise @kittykat22, zacni mu zadavat jasne ulohy a nezabudni chvalit, vraj to pomaha...

elizabet173
5. dec 2021

@patrici111 vhupol do rodičovstva príliš skoro, len nepatrné percento mužov v jeho veku sa k tomu postaví čelom. Ale tak, ako ti píšu vyššie, nevyčítaj, nesťažuj sa, ale rovno povedz, čo je treba urobiť. Daj mu priestor pre jeho koníčky, záľuby, vtedy zabav deti ty a nič od neho nechci, ale tiež musíš mať taký priestor ty, že mu necháš deti a pôjdeš si zabehať, pokecať s kamarátkou, na nákup a pod.

ivik4
5. dec 2021

Ja som mala 22 ked sa syn narodil. Muz mal 25.. a ano, moze sa to zmenit,dospiet. Cim je starsi, tym je rozumnejsi,zrelsi. Prvych cca 2,5roka bolo kadejakych zlych ale postupne bolo lepsie a lepsie 😊. Uz si chvalabohu na to ani nespominam, vsetko je v naj.poriadku.
Ale inak...bordel spravi aj teraz ako male decko 😃😐

marianarem
5. dec 2021

@patrici111 Moze sa zmenit a nemusi. Akurat vcera sme si s manzelom hovorili, ako nam spravanie nasho 2rocneho pripomina mojho svokra :D Ide aj o teba, ci mu umoznis, aby tym dietatom zostal. Niektore zeny, ked zistia, ze si zobrali velke dieta, tak sa on proste zacnu starat a staraju sa do dochodku. Treba si dobre premysliet, co ti najviac vadi, jasne a s kludom to sformulovat manzelovi a tiez myslim, ze co najkonkretnejsie. Ak mu na vas zalezi, tak hadam nieco vymyslite, ako by ta mohol odbremenit.

lucka_ke
5. dec 2021

nešetri ho, proste musí prevziať zodpovednosť za rodinu rovnako ako ty
súhlasím s tým, aby vedel presne čo má robiť - ak nechce prebaľovať a kŕmiť (môj to nerád robil) nech varí, upratuje, hrá sa s deťmi, ide s nimi von na dlhú prechádzku... ale určite nerob všetko len ty

kacena4
5. dec 2021

no moj ma cez 40 r. a tirz je to moje dalsie dieta, ale ked mu zadam instrukcie vie ich spravit, treba si ho vycvicit v pomahani v rodine je to aj jeho rodina (zo zaciatku rataz z kyksami ale netreba ho odradit ale povzbudit nech maka aj doma) 😃

cyberk
5. dec 2021

no neuzil si mladost kedze ta nabuchal tak skoro... takze ja sa mu ani necudujem ze teraz vymysla a je ako take dalsie dieta, pochybujem ze to bude lepsie, mozno za takych 10 rokov .... kazdy mlady clovek by si mal uzit mladost a az pak rozmyslat nad zalozenim rodiny ... 😖

kittykat22
5. dec 2021

@sona96 a to si este doma nepocula vetu "ty ma tyras!!!!" ked zvysis hlas, ci fakt nevidi, ze mu omrvinky chleba padaju po 150x na zem pri krajani chleba, a ci si tu dosku nemoze posunut dalej. Ano, vsetko co pises je pravda. Ale vo finale je lepsie ked robia aspon, nieco ako nic. Mne totiz pride, ze to robia naschval, lebo vedia, ze ked budu dostatocne dlho ofukovat, tak to budeme robit same. Tu na konikovi ma naucili, ze som sprosta aby som vsetko sama robila a ze mam zapojit muza. A mali pravdu. Je od toho par rokov, ale dnes som vstala po 10 rokoch o 11 hodine, a dieta po ranajkach, obed v priprave a mycka vylozena/nalozena, ze si ide oprat veci. Taky dream day tu bude zase o rok 😀 haha ... ale vsetko spravil a sam. Pretoze si zvykol, ze pomaha sem tam a uz mi to vylozenie mycky alebo spravenie jedla nepride uplne tazke. Ale v sekunde, ako mu skocis na tie vyplakavacky, sa pasujes do role otroka ktory bude vsetko robit doma sam.

lucka_ke
5. dec 2021

@cyberk chudáčik maličký neužil si mladosť 😉 a žena sa môže aj roztrhať a ťahať za dvoch, či?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cyberk
5. dec 2021

@lucka_ke no teraz je tazko plakat nad rozliatym mliekom, aj keby sa postavite nahlavu tak chlapca neprinutite zodpovednosti.. to prichadza vekom

lucka_ke
5. dec 2021

@cyberk joj tak ja nemám 24ročného mladíka, píš autorke

kittykat22
5. dec 2021

@cyberk tak prepac ale nema 16 ... aku mladost? Je to dospely muz. Ma 24 rokov. To mi prosim vysvetli aky je vhodny vek aby muz dokazal vylozit blbu mycku alebo zabavil 2 deti ktore si zadovazil? Juuuuj si ma iba vytocila. 9 rocne dieta dokaze vylozit mycku, 10 rocne dieta dokaze ist so smetami a 11 rocne dieta v pohode povysava. A 24 rocny dospely muz nedokaze pomoct zene? 🤯🤯🤯

kittykat22
5. dec 2021

@viestta 🙈🙈 to je strasne, co si napisala. Je tvoja mama s otcom dones? To je normalne predloha na film, posledna vecera 😂

mikadooo
5. dec 2021

@patrici111 dá sa to zmeniť, ak budeš na tom pracovať. U nás to je teraz veľmi dobré po 15 rokoch. Normálne sa porozprávať, vysvetľovať, dať úlohy, alebo sa dohodnúť. A keď som to nezvládla, tak som aj kričala koľkokrát. Často aj ten krik a hnev pomáha, ja denne musím tu všetkým pripomínať že ja nie som slúžka na špagátku.

jordana111
5. dec 2021

@cyberk je to o povahe ja som rodila 21 ročná priateľ mal 22 keď som mala 25 zobrali sme sa teraz čakáme druhé bude mať 30 a je stále rovnako zodpovedný sme spolu 10 rokov užívame si spolu ako rodina pivo s kamarátmi ani chatu nemá zakázané nič mu nechýba.

sona96
5. dec 2021

@kittykat22 ale čoby nie 😂😂 ja som prirovnávaná k Hitlerovi 😂 lebo nechápem, že potom ako sa vyspinkal a o 11 vstal z postieľky si musí ešte odpočinúť

elizabet173
5. dec 2021

@kittykat22 dokáže to všetko aj decko, ale spýtaj sa desiatich mužov v tom veku, akú majú predstavu o živote. Jasné, že bol pri tom, keď tie deti splodili, ale pochybujem, že ich plánoval. Je tu kopa tém, kde sa ženy snažia prehovoriť, alebo "zlyhaním" antikoncepcie otehotnieť a potom sa čudujú, že s kým. Netvrdím, že je to práve tento prípad, ale to, že sa muž ničoho nechytí, si hádam mohla všimnúť

kittykat22
5. dec 2021

@elizabet173 spytaj sa 10 zien ake mali predstavy o materstve a budeme asi na tom istom. Je uplne jedno ci tie deti planoval alebo nie. Ma ich, je s nimi a ma podiel na tom co sa u nich deje. Keby s nou zit nechcel, tak tam nie je. Nevidim nic zle na tom, ze mali tak skoro deti. Porovnavat zivot pred detmi - obzvlast dvojickami - a po detoch je trosku mimo. A je jedno kolko mas rokov. S dvojickami bude skoro vsetkym padat domacnost na hlavu bez rozdielu veku. Vychovavat 2 deti naraz je extremne tazke.

A inak byt autorkou a vidiet ten tvoj koment o "zlyhani" antikoncepcie, tak sa asi fajne nastvem.

elizabet173
5. dec 2021

@kittykat22 vo všetkom máš pravdu, ale zabudla si na jeden detail, nie kým si s niekým tie deti zbudujem, ale kým sa s niekým rozhodnem žiť, tak si všímam, či sa správa ako partner alebo ako decko. A čo sa týka toho "zlyhania" antikoncepcie, alebo snahy mať dieťa za každú cenu, aj keď ho muž až tak neplánuje, písala som, že netvrdím, že je to práve tento prípad, iba ma tu udivuje každá téma s týmto podtextom. A neviem si veľmi predstaviť muža vo veku 20 rokov, ktorého najväčšia túžba je splodiť čo najskôr dieťa. Muži v tom veku končia stredné školy a majú úplne iné záujmy, ako lietať okolo malých detí.

panda21
5. dec 2021

@elizabet173 osobne poznám 6 mužov vo veku 21-24 ktorý sa stali otcami v 21 max 23 a chceli ich 🤷‍♀️ vrátane môjho muža, takže vlastne poznám 7 chlapov 🤔 takže nereálne to nie je.

elizabet173
5. dec 2021

@panda21 ja som nepísala, že je to nereálne, ale že to nie je ich najväčšou túžbou. Otcom môžu byť aj oveľa skôr

krempla100
6. dec 2021

@cyberk fúha tak vy asi buď nemáte deti alebo ste si ich robili kedy v 40tke? Kedy má byť chlap zodpovední až keď si užije mladosť ? Veď je to dospelí chlap preboha aké užívanie si ? Užívať si mal kým si nenašiel vážny vzťah kde urobil deti.. Chudáčik lebo si neužil píšete ako keby mal 18 rokov aj v tomto veku sú ľudia už zodpovední a vôbec jej neurobil dieťa skoro to len dnešná doba prikazuje že deti po 30tke a najprv kariéra(nechcem uraziť ženy čo to tak majú je to ich vec) len vy tu nikoho neodcudzujte kedy si robili dieťa lebo to vaše dieťa môže raz prísť tiež tehotné v 17tke. Môj chlap má 21 máme bábätko a je zodpovední a keď príde z práce tak je pri malej len on kŕmi ju uspava ju hraje sa s ňou a ešte mi dokáže aj v domácnosti pomôcť a tiež si neužil? Ja si myslím že je to o človeku aký je buď mám zo všetkého holubnik alebo to beriem vážne. Ja mať takého chlapa doma tak s ním urobím iný poriadok

maciatkolulu
6. dec 2021

@cyberk nie som si celkom istá, môj ex ma 20 keď mal prvé dieťa a 23, keď druhé a drbat mu začalo po 30tke a to statočne a pretrváva to aj po 40tke.

cyberk
6. dec 2021

@krempla100 hah :D ja nevravim ze vynimky neexistuju, ale vo vseobecnosti vidim ze 18r chlapci nemaju dostatocnu zodpovednost,,, ocividne vy si myslite ze je v dnesnej modernej dobe ideal roztahovat nohy hned pri strednej skole aby sa panicka nahodou neocitla v situacii ze musi ist pracovat... a potom ocividne roztahovat kazde 2 roky aby to nedajboze nevyslo aby musela ist po rodicovskej do prace... :D a podla vasho popisu zena je len na plodenie, asi ste zabudli ze na dieta su dvaja a nie len cakat chlapa z prace aby si mu hodila dieta ze NA staraj sa ...ach boze...-.- wake up!
a cudujete sa preco zeny pracuju do 30tky? uz sa nedostavaju byty zadarmo, pokial mate take stastie ze zdedite po rodicoch ok, alebo taku nizku uroven ze byvate u rodicov a tam sa starate ok... alebo ze nech vsetko taha chlap? to mi pride pod uroven, na zabezpecenie deti su 2ja a to aby sa spravilo primerane prostredie tiez, pokial vam staci len roztahovat nohy tak to tak robte ale ine zeny maju uroven a zalezi im na tom aby dieta vyrastalo v slusnom prostredi na urovni.
Nebolo vam divne preco je kazda tretia v nestastnom vztahu len preto ze nema kde s dietatom ist? to je presne to ze nerozmyslala a hned pri/po strednej sa nechala nabuchat prvym co siel okolo bez vzdelania, bez financneho zabezpecenia... ale hlavne ze rychlo mat dieta s prvym debilom. --- ako vidite odbocili sme od temy.
a ano chlapec si mladost neuzil ked uz pred 18tkou mu bolo oznamene ze bude otcom dvojiciek, 1 zo 100 to mozno prijime zodpovedne, ale necudo ze skor ci neskor zacne vacsina z nich vymyslat...