Manželov vzťah s 10 ročnou dcérou

7. feb 2022

Ahojte idem sa vám vystazovat. Ani neviem odkiaľ začať. No proste muž a naša staršia dcéra mali vždy super vzťah. No dcéra rastie má 10 rokov a viete začína to snou mierne mávať. A muž to nejak nevie stráviť. Rozhodla ho také veci ako je gulanie očami do neprítomnosti proste strašný krik s ňou narobí. Keď mala dcéra 8 narodila sa nám druhá dcérka. Tak isto ako na prvú tak aj na druhú sa manžel nenormálne tešil obe sú vytúžené. No od kedy je druhá na svete ako keby zabudol na to že aj prvorodena bola malinká naša milovaná. Ako keby vymazal spomienky a ten milovaný vzťah čo bol medzi nimi a teraz vidí na nej len to že ona pregula očami a neuprave si izbu ( príklad) . No druhej sa venuje a strašne z neho cítit že viac lásky dáva mladšej. No staršia tým veľmi trpí a ja tiež ....čo s tým ? Rozhovor nepomáha ....on si ide svoje :( bojím sa čo bude keď puberta udrie naplno bojím sa ako sa stým muž výrobná potom

anjelicek26
7. feb 2022

Ale tento proces je normalny...odputanie sa od rodicov, prve rebelie, pretanie puta... jejda ked si spomeniem, s cim vsetkym sme si s dcerou presli posledne tri-styri roky a to mala len "miernu" bezproblemovu pubertu...naucilo nas to asi stovke novych dychacich cviceni 😂 Povedz muzovi presne toto iste - nech ju necha momentalne na pokoji a nauci sa urcite veci ignorovat...potrebuju mat nieco SVOJE, co budu nadalej robit spolu, radi, napriklad - nech ju vozi na treningy len on, odvezie ku kamoskam, chodi po nu do skoly, idu na vylet len oni dvaja, proste niekedy clovek s takych jednorazovych veci cerpa neskutocne viac, ako s tej kazdodennej rutiny, kde su emocie a stres na oboch stranach, rodicia pracuju, dieta skola, do toho hormony a konflikty... musia mat nieco to "pekne" spolocne... Ale toto je na dospelych si to zrovnat v hlave, ze to dieta to nerobi naschval, ze tie hormonalne procesy a vyvoj mozgu v tomto veku robi s bezproblemoveho dietata cholericku drazdivu jednotku 😂 Dcera bude mat o chvilu 16 a uz asi 1,5 roka je to zasa dobre 😂 Ale zas zacina blbnut starsi syn, proste sme si tymi styrmi detmi zavarili 😂 Ale nejako bude, hlavne budte ako rodicia zajedno, nehadajte sa kvoli tomu a podobne veci... nie este to ako bonus k tym inym konfliktom... to zdrave jadro je to najdolezitejsie. A ze rozmaznava dvojrocnu dcerku, no da sa to nerobit? V tomto veku? Neda no...

kik3677
7. feb 2022

Otec ma zboznoval ako decko, prišla puberta a bum nevedeli sme si prísť na meno len hadky, bitky, robenie naprieky zakazy, mladsia sestra bola anjelik... Teraz mam uz par rokov po puberte a vzťah mame zas super bez problémov 😂😂 takže "je to len obdobie"

kittykat22
7. feb 2022

Spytaj sa muza, ci by sa mu pacilo, keby jeho rodicia okato preferovali jeho surodenca. Ci by mu to bolo prijemne. Alebo by mu davali nepriamo najavo, ze mensie dieta je lepsie, a on tym padom za moc nestoji. Povedz mu, ze sa sprava ako maly capart, a nie ako rozumny otec a ocakavas od neho nieco viac. Na rovinu mu povedz, ze toto obdobie je tazke nielen pre rodicov, ale aj pre to dieta. Ze dcera to nerobi naschval ... jednoducho dospieva, vymedzuje sa, nevie co so sebou a asi by bolo pre vsetkych lepsie, keby sa trochu snazil a prilozil ruku k dielu. Totiz to, co robi len prilieva olej do ohna.

autor
8. feb 2022

Ďakujem vám za všetky odpovede .... On proste ako keby nedospieval a nebol v puberte .... Ja som ju mala v 19 čiže ju viem lepšie pochopiť a to že guľa očami a niekedy odvrava sa snažím preglgnut ...samozrejme pokiaľ nejde do nejakého extrému ... Strašne mi je jej ľúto lebo dosť ma sama so sebou ( hormóny) teraz do toho vrieskajuci otec, sestra, a jej predpubertalne problémy a škola .... A to že pokiaľ sú oni dvaja spolu muž a dcéra tak sa normálne natierajú na chleba jeden druhého ....prídu domov v super nálade vysmiaty ....no keď su doma somnou a s mladšou tak KATASTROFA .... A darmo mu poviem on chce úctu k rodičovi 🥴 .... Nieje starý je len o 5 rokov starší odomna