Manželstvo po pôrode

zuzik4884
2. feb 2013

Prosim da mi niekto daku radu uz neviem ako dalej, Zijeme s manzelom s rodicmi pod jednou strechou, maly sa narodil bolo vsetko ok vsetko sa kazilo,hlavne nezhodi s nasimi,a manzel bolo z toho podrazdeni ze neni vo svojom,nemame skoro uz vobec sex, pred tym aj dva krat do dna a teraz raz za dva mesiace uuubohe,,,hadali sme sa stale na blbostiach aj hadame,raz sa mi dokonca stalo ze som chcela druheho muza bola som z toho znicena,lebo manzel sa mi vobec nevenuje ani lubim ta bozky, je mu trapne ze pred detmi nie,potom sa nam narodila dcerka som myslela ze sa to zlepsi neplanovane,no ach jaj sme na tom istom hadame sa dost za veci lebo chcem aby mi pomhal a on sa hneva ze naco ho volam ked to zvladnem sama...a kedy ho mam volat? sak su to aj jeho deti..nik mi nepomaha som na deti sama a smutne je ze ani rodica :(..od kedy sa mala narodila tak ju moj otec zobral dva krat na ruky na 2 minuty a to ma uz 7 mesiacov,,manzel sa boji mat sex lebo sa boji ze otehotniem a este sa vsetci do nas navazaju ze dufam ze uz dalsie nebudeme mat.. sme spolu 6 rokov..uz to budu 3 roky co sme zobraty a viacej som plakala ako bola stastna,,,aj som sa vela krat o nom rozpravala co ma trapy ale on nic ze neni vo svojom..a konec..idem si dat teraz antikoncepciu mozno sa daco zlepsi..neviem uz fakt nemam ani kamratku normalnu nic..nanic len deti ma drzia moje zlaticka,,a myslim na druhych muzov koneeeec

zabka88
5. feb 2013

@dani900 ahoj, napadlo ma, nepíšeš aké veľké je to dieťatko, možno jednoducho rodičov hlavne mamu potrebuje na pomoc s dieťatkom.. možno aj sex nechce kvôli rôznym hormonalnym zmenam čo mame ženy po pôrode..
skús sa na vec pozrieť aj z jej uhla pohľadu.

dani900
5. feb 2013

@zabka88 ahoj ano ja to vsetko beriem a chapem (dieta ma 6 mes. ) ale pravda je ze byvat by sme mali sami a aj starat sa. No a neviem kto by vydrzal byvat u svokrovcov (alebo u rodicov to je jedno ) pokial sa stale do vsetkeho montuju a denodenne su z toho hadky . a mimochodom manzelka nedrzi stranu manzelovi a este mu nadava 😒 tak to by som chcel vidiet ci by si to nechala zena ak by to bolo opacne . Islo mi hlavne o to ze dvaja ludia ktori maju uz rodinu mali by byvat sami ci uz vo svojom alebo v prenajme ale hlavne mat svoj klud a sukromie . Ale to musia chciet obaja co bohuzial nie je moj pripad aj ked by som si to velmi zelal 😒

zabka88
5. feb 2013

@dani900 ja ťa chápem že sa cítiš ukrivdený, ale po pravde - bývanie ste mali riešiť skôr ako prišlo dieťa - a za to nesieš rovnakú časť viny ako tvoja žena.. to že ti nepodrží stranu je od nej nefér, to by ste si mali vydiskutovať, rozhovor spraví veľa, nie krik ani hádky , úplne kludný rozhovor dvoch dospelých inteligentných ľudí - vieš, ona si možno ani neuvedomuje, že keďže je v domácom prostredí má akési silnejšie postavenie, možno by si mohol zahrať na jej empatiu aby sa dokázala vcítiť do tvojej kože..
verím ti, ja by som bývať so svokrovcami nechcela, ale ani s vlastnými rodičmi, lúbim ich ale jednoducho nie.
škoda že ste si tieto veci nevydiskutovali na začiatku..

dani900
5. feb 2013

@zabka88 to byvanie sa riesilo este pred tym ako prislo dieta suhlasili sme obidvaja ze to vyskusame u rodicov (jednych aj druhych ) a ked to nebude dobre pojdeme sami , ale situacia sa zmenila hned ako do toho zacali zasahovat rodicia. a ano mas pravdu rozhovor DVOCH LUDI spravi vela no bohuzial vzdy sa do toho zamontuje manzelkina strana a je po rozhovore a je z toho hadka lebo ja som pricina vsetkeho zleho co mi bolo a je stale povedane ...... o par prispevkov vyssie som pisal ze som chcel ist teda do podnajmu aby bol klud no manzelka razne odmieta vsetky moje snahy ( aj ked pred svadbou sme urcity cas byvali sami v prenajme kvoli praci co som mal a bolo vsetko lepsie nikto sa do nas nemontoval) Do mojej koze sa vcitit nedokaze aj ked jej rozumne v klude nieco poviem tak som zly lebo rodicia chcu nieco ine a postavi sa na ich stranu ..mna bohuzial moja manzelka vobec neakceptuje a riesit s nou kompromisom nieco sa vobec neda stale si bude rozpravat svoje a nazor druheho ju nezaujima ..PROSTE ONA TO CHCE TAKTO A TAK TO BUDE TY SI ROB CO CHCES su jej slova pri rozumnom rozhovore DVOCH DOSPELYCH LUDI :((((( uz vazne neviem co s tym urobit ☹

zabka88
6. feb 2013

@dani900 to ma mrzí.. vyzerá to, že si je tebou priveľmi istá, vie že ťa môže stratiť?

dani900
6. feb 2013

ano uz to vie , ako som povedal nedalo sa to vydrzat denne dokola to iste proti mne aj od manzelky aj od svokry ze nemam na byt atd a uz aj hrube slova ako hajzel ...tak som rezignoval a odisiel a vobec ju to nezaujimalo ani nezaujima .je mi luto len toho nasho dietata no bohuzial na neho by tie hadky denne aj tak zle vplyvali . jedine co mi povedala ze so mnou byvat nepojde lebo tam je jej dobre a ja si mam robit co ja chcem ze ju nezaujimam ! evidentne jedine co chcela je mat dieta no zit s rodinou to uz jej nejako nepasuje
V dnesnej dobe tato situacia ekonomicka velmi vplyva na vela vztahov a manzelstiev ,kazdy by chcel hned mat drahe auto dom a super plat no realita je ina (a to nezijem nejako skromne ale zasa nie som ani miliardar no nemyslim si ze luxus je to co ma byt prvorade v zivote alebo vo vztahu)

@zabka88
@zabka88

kveta
6. feb 2013

@dani900 To, ci Ta niekto lubi a je Ti oporou, nie je otazka penazi, ale srdca. Na Tvojom mieste tam koncim. Myslim, ze si uz vydrzal dost a momentalne s Tebou jednaju ako s handrou. To nepotrebujes. Si rozumny chlap. Chod na lepsie.

aristka
6. feb 2013

evidentne ju veľmi ľúbiš,skús jej dat šancu,máte len 6 mes.dieťa,môžu to byť hormóny a v rodičoch cíti istotu,nenaliehaj na ňu,pozvi ju na večeru,nehovor s ňou o samostatnom bývaní,povedz jej ako ju ľúbiš,obímaj ju,hladkaj a buď trpezlivý,jeje rodičia len využívajú situáciu,vašu krízu,pretože narodenie dieťťa je niečo nové a evidentne má s tým ona problém,že nie je čo bývalo a strach o istoty preto buď pri nej a hovor jej aká je úžasná a hlavne neútoč na jej rodičov,potrebuje to veľa trpezlivosti a času ,potom môžeš povedať či si uspel,drž sa 😵

kveta
6. feb 2013

@aristka Poznas jediny pripad, kde by taketo manzelstvo pod tlakom rodicov casom neskrachovalo? Lebo ja nie.. A to som takychto manzelstiev videla desiatky..

dani900
6. feb 2013

@aristka aj tak ako pises som to skusal no bol pokoj maximalne tri dni a zasa zacal kolotoc ten isty , stacil maly podnet ani nie z mojej strany (napr. v telke nieco o byvani alebo o situacii na sk ) a uz to bolo znova. ano presne ako pises mozu to byt hormony a rodicia vyuzivaju situaciu, no urazat sa nenecha nikto. Ak by to bolo opacne tak by ona hned odisla jej nemoze nikto nic povedat ani svoj nazor .neviem preco sa tak zmenila ale jedno viem taka nebola az pokial nezacala dostavat rady od svojej mamy:((( Nepacilo sa mi ani to ze vsade musela ist s nami (aj som to povedal ) no aj tak sa to nezmenilo.moje narozy nikoho tam nezaujimaju a co je najsmutnejsie manzelku uz vobec nie.

aristka
6. feb 2013

@dani900 máš to ťažšké,ale nám ženám dokáže takto prepnúť a buď to vydržíš a to nemyslím bývať pod jednou strechou,to je určite veľký psych. tlak,ale budeš mať dosť príležitostí s ňou byť a nevzdať to po pár dňoch,nevzdaj to po prvej kríze aj v iných vzťahoch ĺudia takýmito situáciami prechádzajú,len je veľmi smutné,že babka s dedkom chcú tomu drobcovi zobrať tatina,nech to dopadne akokoľvek drž sa...

dani900
6. feb 2013

@aristka dakujem snazil som sa velmi, velmi som to chcel zit normalne no ona uz nechce vobec nic . nebolo to par dni to to som si prezival vyse pol roka vkuse. moja manzelka sa mala vydat za vlastnu mamu .dakujem za podporu drzim sa aj ked je to tazke pretoze sa mi vyhrazaju ze dieta mi nedaju ze max. sa mozem prist pozriet . Ak by sme byvali u nich dalej aj tak by to dopadlo rovnako len o to bojovali ,takze skor ci neskor by to bolo to iste a trpelo by najviac dieta ..mam ho rad ale pripada mi divne ze dieta vyuzivaju proti mne ,nie je to gumenna hracka( teraz si ho mozes chytit a teraz nie) je to clovek ..citove vydieranie :((( takze vlastne som zenaty ale aj niesom , mam zenu ale aj nemam , mam dieta ale nemozem ho mat :(((( jedine co mi ostalo je smutok a nadej ze raz bude mat malicky ku mne vztah ako k otcovi ...samozrejme pokial mu nenahovoria zasa nieco proti mne . drzim palce vsetkym co maju rodinky a prajem aby NIKDY ICH VZTAH NEZNICILI CI UZ RODICIA SVOKROVCI alebo MAJETOK nie o tom to je ale o laske a porozumeni pocitov toho druheho a o kompromisoch .no to samozrejme musia chciet obaja nie len jeden :(