Ako pokračovať v manželstve, v ktorom sú hádky a obviňovanie?

klara193
21. aug 2015

S manželom sme sa zobrali po 15 mesiacoch chodenia. Veľmi som ho ľúbila a aj ho ľúbim a on tvrdil, že ľúbi mňa. Hneď po svadbe som otehotnela a narodila sa nám dcérka. Bývame u manželovej mamy, svokor už nežije, máme celé poschodie. Manžel je k tomu ešte aj poľovník. Ženil sa, keď mal 34 rokov a stále mi tvrdil, že dovtedy s nikým nechodil, že s jedným dievčaťom sa stretával, ale že boli len kamaráti. Problémy sme mali aj v čase, keď sme spolu chodili, ale po svadbe ich bolo čoraz viac. A odvtedy, ako sa nám narodila malá, je to stále horšie a horšie. Manžel ju má rád, ale s malou mi nijako extra nepomáha. Keď mu ju dám niekedy postrážiť, tak on sa hrá na tablete a malá sa hrá pri ňom. Niekedy mám pocit, že tablet, televízor a mobil sú mu prednejšie ako my. Stále som zatvorená doma, na návštevu chodím takmer len k našim a aj to len v nedeľu. Snažím sa mu vo všetkom pomáhať, chováme prasiatko a mali sme aj sliepky, mám záhradku a skleník, no on si zvykol, že sa o všetko postarám a tak mi vôbec nepomáha. Keď mu poviem, aby urobil to, alebo toto, tak to urobí, ale to aby ho človek o všetko pýtal, nič neurobí od seba. Ale v domácnosti mi absolútne v ničom nepomáha. Minule som ho prosila, aby nakŕmil malú, že ja idem nakŕmiť zvieratká, tak povedal, že ju nakŕmim, keď prídem. Keďže je poľovník, ide si do lesa, kedy chce a na nás s malou kašle. Ešte musím aj trpieť stále telefonáty od poľovníkov. Stále sa hádame o hlúposti. Už asi 3 mesiace ani nespíme v jednej posteli, vraj máme v spálni zlý vzduch a teplo. Príde za mnou, len keď chce sex. Už mi vykričal, aká som harpia, že mne len robí dobre, ak vyvolám hádku, že som klamárka a už sme sa začali hádať o peniaze. Nie sme spolu dlho, máme aj niečo nasporené, už sme si aj čo-to prerobili a zariadili domácnosť. Ale stále len počúvam, že sú to jeho peniaze a že on si môže kúpiť, čo len chce. Už som 2 krát ušla k mojim rodičom. Prvýkrát som tam bola len 2 dni, oznámila som mu to dopredu, že idem k našim, tak kričal, že ja môžem, ale že on si príde po malú. Nakoniec neprišiel a keď som sa vrátila, porozprávali sme sa a on mi povedal, že si uvedomil chybu. Teraz, keď mi už začal vykrikovať peniaze, som sa zbalila a odišla na 3 dni k rodičom. Snažila som sa mu dovolať, raz mi dvihol a potom mi už ani nedvihol a neodpovedal ani na sms. Máme spoločný účet a 2 karty k nemu, sms k účtu chodia manželovi, keď ideme na nákup, väčšinou platím kartou ja, ak niečo treba zaplatiť, tak to zaplatím ja cez internetbanking. Teraz, keď som bola u našich, tak pomenil heslá na internetbankingu a zobral aj kartu s pin kódmi, aby som sa nedostala na účet a nemohla som nič platiť. Kričal mi, že bola chyba, keď mi nechal peniaze bez kontroly, čo je totálna hlúposť, lebo vždy mu chodia všetky sms a má tam vždy aktuálne zostatky. Na účte máme nasporené peniaze, sú tam výplaty a aj môj rodičovský príspevok, ale všetko mi zablokoval. Vrátila som sa k nemu a snažila som s ním rozumne dohodnúť, ako budeme fungovať. Chcela som mu vysvetliť, že aby sme mali viac peňazí, pôjdem do práce a našu malú bude strážiť moja mama. Bude to ale na úkor toho, že budeme spolu len cez víkendy. Tak mi povedal, že on mi nikdy nekričal, že mám ísť do práce, ale na druhej strane mi kričí, že sú to len jeho peniaze. Veľmi ho ľúbim, ale neviem s ním takto žiť a existovať, keď on mi vôbec neverí. Stále mi vykrikuje, že som od neho odišla a že ak chcem, ja môžem ísť, ale malá ostane s ním. Bojím sa, že to naozaj urobí, malá je všetko, čo mám. Už mi aj kričal, že ja som nechcela manžela, ale že som chcela len dieťa. Čo mám robiť, mám od neho odísť a žiť celý život s pocitom, že som dieťa pripravila o otca a otca o dcéru, alebo mám ostať a celý život znášať ponižovanie a večné hádky? A ešte mám pocit, že jeho mama ho stále "školí", večne je pri nej, jej sa zdôverí s hocičím, pričom mne nič nerozpráva. Povedal mi, že ak chcem niečo vedieť, mám sa opýtať jeho mamy. Ja sa veľmi trápim, také manželstvo som si nepredstavovala, málo jem, v noci nespím a stále len plačem.

majorosovalucia
21. aug 2015

@klara193 ahoj,no ja si myslim,ze by bolo vhodne navstivit manzelsku poradnu,ale to musia chciet dvaja.Vy malo komunikujete,podla toho co pises tak tvoj muz ma svoje zvyky ktore si doniesol do manzelstva a nevzdal sa ich a ani nevzda.K tomu mama jeho,pupocna snura nadalej medzi nimi funguje,neviem ako sa svokra sprava k tebe a malej.Peniaze si daj matersku uz na iny ucet alebo daj si ju posielat inde.Ukaz mu,ze si sebestacna,nemusis sa bat,len ta postavil do pozicie,aby si sa citila ty ta zla,vinna a pod.Hlavne sa prestan obvinovat,nepomoze ti to.Mysli na dcerku.Mas pre koho zit,kolko manzelstiev skoncilo a zeny to zvladli bez muzov.Hlavne sa ty musis trosku psychicky vzchopit,ak sa potrebujes vyrozpravat chod ku psychologovi,nemusis platit staci od obvodnej papier na vysetrenie( ja som chodila 4 mesiace ked ma opustil muz kvoli 20 rocnej a nehanbim sa zato,bohuzial som to v tom case nezvladla,ale pomohla mi psychologicka,chvalabohu je to za mnou a dnes mam super muza a cakame babo).Takze ti radim z vlastnej skusenosti,sice sme nemali dieta,ale bolo to narocne.No zvladla som to.

stary_ujco
21. aug 2015

Je to cvok, tu žiadna poradňa neexistuje. A dieťaťu otca nevezmes, zachránis mu tým budúcnosť. Lebo vyrastať v spoločnosti tohto, tak to je na cvokara pre všetkých

klara193
autor
21. aug 2015

Ďakujem za podporu. Ja sa len bojím, že keby som navštívila psychológa a prípadne by sme sa rozviedli, aby nebol na koni, že som bola u psychológa a nezverili mu malú. A ešte som zabudla napísať, že kým som bola preč, vedel heslo k môjmu e-mailu a každý deň mi kontroloval mail 😢.

evelynm
21. aug 2015

mne to trosku zavana ekonomickym tyranim, dievca...
Vzala si si starsieho chlapa s jeho navykmi, ktore sa tazko menia. Stala si sa od neho zavisla. Robis, posluchas... Odides a ty mu vyvolavas - ved mu len ukazujes, ze on ma pravdu.
Ako je mozne, ze vie heslo k tvojmu mailu??
Cele zle. Tu treba od zakladov veci zmenit. Povedat si, ako si predstavujete spolocny zivot, dohodnut sa na pravidlách, vyhovujúcich obom stranam, rozdelit si pracu. Pises, ze nikam nechodis. Preco? Stretavaj sa s kamoskami, chod si zacvicit, na msaz, do ksdernictva... Ak mas nejaku zalubu, rozvijaj ju... Zaloz si svoj ucet, dohodnite sa, ako budete pouzivat peniaze. Ste manzelia, cize je blbost, ze su to len jeho peniaze. Tymto sa nenechaj tlacit do kuta. Ak ma problem pustit korunu, urcite si sumu, ktoru ti bude davat a ty si s tym hospodar.
To, ze opakovane odides a vratis sa, je take unahlene. Ak odides, stoj si za svojim a nevyvovavaj mu, nevracaj sa, nech na nom, aby vyvinul aktivitu. Ze ti vezme dieta, to su take uz otrepane vydieracky, ktore muzi casto pouzivaju a ono to take jednoduche vôbec nie je. To sa neboj. Dieta ti nema preco vziat.
To, ze byvate so svokrou, nerobi dobrotu, skuste zvazit osamostatnenie sa...

tyssa
21. aug 2015

ahoj, najskôr si založ svoj účet a číslo rovno zanes na úp, aby ti tam posielali rodičovský,..poradňa neviem či pomôže, chlapček je asi mamičkár,.. ekonomicky ťa ničí a úplne ti znižuje sebavedomie, má ťa za slúžku a veľmi mu to vyhovuje,..toto v žiadnom prípade nie je partnerstvo, on ťa za partnerku ani nikdy nepovažoval,..ľudia , keď sú zaláskovaný veľa veci ospravedlňujú,.. myli na malú-aby nevidela zlý model a nepraktizovala ho potom v dospelosti,..

jantato
21. aug 2015

odišla by som a dcere otca nezobereš,možu sa dalej stretavat a byt kamoši...
chyba je aj spoločny učet, ma to vela ludi viem, aj koli poplatkom za učty aj že si strašne doveruju, po pravde som proi tomu....ja som z mužom 15 rokov,mame super vztah bez hadok, vo financiách si absolutne doverujeme, vživote mi nič nevyčital,že som vela minula a pod. ale jak sa hovori nikdy nehovor nikdy, a vždy je dobre mat tzv.zadne vratka,aj ked mi pride že ich nikdy potrebovat nebudem. som rada ked mam aj svoje financie,on ma tiež svoje, a mame aj spoločne. funguje to na 100% a ked chcem niečo kupit či už ako prekvapko,či detom,sebe, mužovi.... zaplatim zo svojho ked treba alebo zo spoločnych(hospodarim ja),zaleži čo to je.
ale všetko zaleži od vztahu aky mate, vztah nikdy nemože fungovat ked su tam vyčitky a duplom čo sa tyka penazi

majorosovalucia
21. aug 2015

@klara193 to je hlupost,sud zveruje otcovi dieta ak sa matka nedokaze o neho postarat a pod.Nemiesaj si dve veci.Strach ti nemoze len mu tym davas najavo,ze je na koni.

monita662
21. aug 2015

@klara193 je to obycajny debil a psychopat ....s prepacenim ale nedalo mi ....preboha vysvetlite mi NIEKTO ako mozem milovat lubit niekoho kto je debil?kto sa sprava ako debil?chlap ktory mi neprejavi ziadne city?ani k malej?ako mozem niekoho lubit ked mi zablokuje ucet a neviem kupit to co potrebuje mala.ja?ako mozem lubit niekoho kto mi nadava uraza ponizuje? ako toho cloveka mozem LUBIT??????????? je to obycajny egoista,ktory lubi len sam seba a svoju maminku....zobrat malu ti nemoze a ani sud mu ju nezveri pokym niesi alkoholicka,,,drogovo zavisla alebo bezdomovkyna ....ja by som odisla...ma to vyznam? no podla mna nema ...ved v podstate zijes sama ....robis si veci sama....sama chovas.....sama vychovavas,,,,sama si porobis co treba.....naco ti je on? nato aby si vyprazdnil on gule ked potrebuje? a ked potrebuje urazat tak ma dokoho kopnut? ano do teba.....no umna by nepochodil....chces aby mala vyrastala v takomm prostredi? kde bude pocut len krik a svoju mamu vecne uplakanu a smutnu? ved jej to pojde na psychiku a bude sa bat vsetkeho .....ja by som to ukoncila....ved s malou nech sa stretava ...dala by som mu zbohom a potom sa moze bavit so svojou maminkou cele dni .....zelam vela stastia

marus33
21. aug 2015

Ahoj. Chod si zmeniť číslo účtu kde ti budí posielať materskú. Potom skús nič okolo domu nerobiť. Začni so záhradou alebo zvieratami, nakŕmiť nečistit..... A uvidíš. ale myslím že toto sa bude len zhoršovať... Na to sa príprav určite.

mamulka211
21. aug 2015

Existuje vobec dnes este nejaky normalny vztah? To ludia uz fakt nedokazun spolu normlane fungovat a riesit zivot, ako ho riesili nasi stari rodicia, spolu a normalne? Ja nechapem, ze sa dvaja ludia vezmu, splodia dieta a potom nedakazu spolu fungovat ako rodina. Kazdy chce mat vsetko svoje, mysli len na seba...rodina uz uplne stratila svoj povodny ciel, dnesna rodina uz nema prvky rodiny, to je len nejake spolocne byvanie dvoch ludi, ktori si potom este splodia dieta, ale beru ho ako domaceho milacika, nie ako bytost za ktoru maju zodpovednost, ktoru maju spolocne vychovat a vytvorit pre nu laksyplne, harmonicke prostredie, cize DOMOV, ktory bude domovom aj o 30,40 rokov. Dnes uz prestal existovat aj pojem domov. Ludia spolu zacinaju v podnajme, niekedy su v podnajme aj polovicu zivota, anie v jednom, ak aj si nejaky vlastny byt zozenu, vacsinou sa rozvedu a pridu onho, deti pendluju z bytu do bytu, v dospelosti uz vacsinou nemaju dvoch rodicov, lebo ti sa rozvedu a ziju kazdy sam, povacsine v cudzine, deti sa nemaju kam vracat, este, ak maju to stastie, ze maju starych a prastarch rodicov, tak aspon tam sa mozu vracat, je to miesto, ktore v hlbke duse nazyvaju domovom, lebo to jedine im ukvelo z detstva v pamati....bud sa ludia spamataju, alebo ako ludstvo uz fakt nemame sancu, takto nemoze spolocnost fungovat.

janickacrazy
21. aug 2015

@klara193 Ja by som na tvojom mieste odišla k rodičom a už sa nevrátila. Tvoj muž sa nezmení a bývanie so svokrou celú situáciu len zhoršuje. On sa ženil pomerne neskoro, mal už svoje zvyky a ako vidím, nehodlá ich zmeniť. Teba má len za slúžku, nepomáha ti ani s malou ani s ničím, to chceš takto žiť celý život? Za pár rokov budeš vyzerať ako zodretá stará žena, nie dakujem, toto nie! Malú ti zobrať nemože, to ťa len straší, aby si zase neodišla. Pekne sa pobaľ a šup k rodičom, daj si zveriť malú so svojej starostlivosti, požiadaj si o výživné na seba aj na dieťa a bude ti lepšie ako s takým "inteligentom".

bonaqa2013
21. aug 2015

chlap sa ženil v 34 r. bol zvyknutý na svoj život, nevie sa ho vzdať, prispôsobiť sa rodine. Ak chcel sex,mal radšej ísť do bordelu . Je jasné že ťa ako partnerku vôbec neberie, život s takýmto trúbom sa ani časom nezlepší.Asi by som si rozmyslela s týmto bespotom ďalšie dieťa..... 😒 😒 😒

bonaqa2013
21. aug 2015

@mamulka211 áno existuje. Poznám zopár. a môžem povedať že aj my máme. Tiež sme sa zo začiatku hádali pre hlúposti, ale ako máme postihnuté dieťa - riešime len a len dieťa. Máme aj staršie deti, a kým poriešime všetky - už sa nám hádať nechce..... 🙂 🙂 🙂

mamkamirka
21. aug 2015
Používateľ mamkamirka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamkamirka.

s takymto chlapom ta necaka nic dobre :/

maslenka47
21. aug 2015

@klara193 zase jedna, co mala najskor dospiet a potom si robit deti... Spravas sa ako decko (utiekla som k mame), tak sa necuduj, ze sa muz k tebe chova ako k pubertiacke.

- hra sa pri dcere s tabletom a "nevenuje" sa jej? pardon, ako stare mas dieta, ze sa mu treba venovat kazdu sekundu? Deti sa predsa musia vediet zahrat aj same, netreba do nich permanentne nieco hustit. Vela krat im staci pocit, ze nie su same.

- nikam nechodis... toto je akoze manzelova chyba? Na nakupy, kavicku, .. cokolvek sa da predsa ist aj s dietatom. Zdvihni zadok a chod. Predpokaldam, ze si "dospela", nepotrebujes pisomne schvalenie od nikoho. Kludne nechaj dieta na krku otcovi.

- zablokoval ucet? Zaloz si vlastny a nechaj si posielat rodicak tam. Ale na toto si mala mysliet skor, nez si na jeho ucet nechala posielat vyplatu aj vsetko ostatne. Toto nie je zalubenost, toto je cista hlupost.

@mamkamirka ja si myslim, ze tuto necaka s nikym nic dobre, kym nezmeni pristup v prvom rade k sebe samej.

sim87
21. aug 2015

Preboha, davno by som sa na tvojom mieste rozviedla. Ziadna poradna, nic. Ved si ta vobec nevazi, inak by sa k tebe takto nespraval. To nie je ze urobil jednu, dve chyby a ze si nerozumiete. To je proste ciste sebectvo a nie rovnopravne manzelstvo a partnerstvo. Ci uz si to uvedomuje, alebo nie, ja by som si tym nekazila zdravie a davno odisla, aby sme sa mali vsetci lepsie (hlavne to dieta). Zablokovanie spolocneho uctu? Hovorit o JEHO peniazoch? Ved to su vase spolocne peniaze, ci uz 'jeho' vyplata, alebo 'tvoj' matersky prispevok. Kontrolovanie tvojho emailu? Nestaranie sa o dceru?

Naco si preboha s nim, ked ta ma len za handru, ktora sa mu postara o domacnost, dieta a este nastrci ked je nadrzany? Kasli na poradnu, len to budete zbytocne tahat dalej. Ocividne je to velky zadubenec a idiot, s ktorym sa neoplati stracat cas. Uz si ho dost stratila doteraz, tak to aspon nepredlzuj. Cim dlhsie to budes predlzovat a snazit sa o nejake napravy a neviem co, tym dlhsie si odopieras normalny a stastny zivot.

sissy27
21. aug 2015

@klara193 ja pre takéto vzťahy nemám pochopenie, prepáč... čo ťa donútilo mať spoločný účet s ním? prečo má heslo k tvojmu mailu - to si mu dala z čistej sprostosti ty sama alebo sa ti tam nabúral? prečo robíš všetko okolo domu a zvierat ty? prečo nikam nechodíš? čo ťa pozbavili svojprávnosti? a idem do kolien z vety "nechcem brať dieťaťu otca" - tak ju pekne odmalička uč, že takto sa má žiť, nech si raz aj ona nájde takého a nech je "spokojná", lebo veď aj mama tak žila...

elusive
21. aug 2015

ja by som s takým človekom nedokázala existovať a popravde, 34 ročný chlap sa málokedy zmení a hlavne keď si najprv chybu "uvedomí" a o hodinu aj zabudne, že niekde pochybil...
Radšej sa zbaľ a odíď a nájdi si niekoho lepšieho.. Aj to sa čudujem, že na to, že ste boli spolu tak krátko vo vzťahu pred manželstvom ste už mali nejaké problémy.. Ja s mužom sme sa brali po 2,5roku a prvá vážna hádka bola po troch rokoch aj to sme sa do hodiny uzmierili...

elusive
21. aug 2015

A čo sa týka účtov aj ja mám spoločný účet s mužom, kde nám chodia obom peniaze. Mám disponičné právo na ten jeho len samozrejme chodia mu smsky niekedy aby potvrdil platbu no aj napriek tomu, že veľakrát míňam na kraviny by som sa na to pozrela, keby mi zablokuje prístup k účtu. Si dospelá osoba a on je IBA tvoj manžel. Žiadny tútor, bankár alebo nebodaj rodič. Nie si sopľavé decko a jemu očividne vyhovuje, že s tebou môže ľahko manipulovať. Spamätaj sa..naozaj..čím skôr, tým lepšie nie len pre teba ale aj vašu dcérku

marianna_peskova
21. aug 2015

Mňa skôr zaujíma odpoveď na otázku, prečo sa niekto v modernej dobe rúti do manželstva po 15 mesiacoch chodenia!!! Kam sa tak ľudia ponáhľajú?! Ak je to taká veľká láska, môžu počkať. Potom sa divia, že majú takéto problémy! 🙄

mirka414
21. aug 2015

@klara193 ako prvé samostatný účet,ako druhé? Peniaze sú jeho?? Ok tak potom chces mať čiste oblečenie,navarené upratané? Tak na to prispej a samozrejme aj opatrovanie dieťaťa niečo stojí v čase ked on si pre ,, seba ,, zarába peniažky!!a dalej odist len na jeden- dva dni a hned mu volat nieje žiadne riešenie ked uz odist tak potom s odkazom som u mami aj s malou kedykoľvek ju mozes prist navštíviť a potom ho nechat si uvedomiť čo chlapec chce,či mu stačí držať sa maminej sukne alebo chce vás a to rodinu. Dobre viem o čom hovorim moj je tiez poľovník a potrebuje aby mu na čerstvom vzduchu docvakli priority tak som ho pekne krasne nechala 3 mesiace ( z toho mesiac totálne žiadna SMS,telefonát) iba ked si chlapec myslel ze žartujem,lebo neveril,ze by som odisla 1000 km k mamine v 6 mesiaci tehotenstva a malou sumou peňazí.. Ked mu docvaklo kolká bije si mala vidiet tú zmenu SMS 3-4 za den,večerné telefonáty tiez pravidelne príprava detskej izby isla zrazu uplne bez problémov.mojmu kazdy den odvtedy a to uz prešlo 9 rokov ukazujem ze ho lubim a chcem byt snim ale aj to,ze sa dokazem v sekunde zbaliť a ze 1000 km od rodicov nehrá žiadnu rolu aby som tú cestu absolvovala este raz 🙂 a musim povedat ,ze aj moj stale hovorí,ze ten čas čo sme boli od seba bol velmi užitočný a odvtedy nás uz s dcérkou nikam nepustí teda len na dovolenku,k starým rodičom 🙂

mlil77
21. aug 2015

v prvom radd si chod zriadit vlastny ucet kde ti bude rodicovska chodit na tvoj ucet......po druhe, malu ti nezoberie, musel by sa sudit a pokial ty sa vies postarat o dieta, mas kde byvat hoci aj u rodicov sud prideli dieta na 100percent tebe, on sa len tym vyhraza lebo vie ze sa zlaknes a urobis to co bude chciet on, su to len trapne vyhrazky - absolutne by ma toto netrapila ze on si zoberie dieta - nezoberie ti ho to nemaj najmensi strach, ty mu povedz nabuduce ze ty odides aj s dietatom a ze ho uz neuvidi ked sa bude tak spravat. Tvoj manzel podla toho co pises je dost sebeckej povahy, ktory mysli hlavne na seba. On si k tebe dovoli len tolko kolko mu ty dovolis dovolit si. a ked odides k rodicom tak mu nevolaj, on sam sa ti ozve ale nesmies mu volat, potom si je tebou isty samozrejme. Lubis ho...takze opustit ho nechces, este by som to skusila ale stanovit si riadne podmienky - popripadne poradnu si dohodnut a ked bude nadalej sebecky vystupovat odid k rodicom a hlavne ked sa ti bude vyhrazat s dcerou, nenalet mu na to.....ja by som na tvojom mieste sa zbalila a na cas odisla k rodicom s tym aby popremyslal preco si odisla a nech sa zmeni....aj ked ja neverim ze ludia sa menia.................drzim prsty

ynda
21. aug 2015

smer sociálna kuratela, predbežko, výživné na sdieťa aj na seba...
chlapi sú taký. pomôže?-pomôže, a čo, že ho musíš vyzvať? mne nepomáha tiež s ničím, pokiaľ ho nežiadam... nechodím nikde, pokiaľ nechcem.. pokiaľ chcem, vezmem deti a idem.. podľa mňa si ty nesamostatná a očakávaš, že ti bude behať za zadkom.... sorry 😅

dzejn80
21. aug 2015

@klara193
No co ti poviem, s chlapom si to nevyhrala, nic dobre z tvojho opisu nekuka .... ALE ... na druhej strane, preco sa dobrovolne staras?, preco spolocny ucet? preco mu das ked on CHCE, preco si sa vratila od rodicov a nestojis si za svojim? ..... preco si nechas srat na hlavu? Vzchop sa zena, maj trochu sebaucty, kazdy sa bude k tebe chovat tak, ako mu dovolis!

veronka91
21. aug 2015
Používateľ veronka91 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veronka91.

hlavne to nenechaj len tak.. takto to pokracovat urcite nemoze ale to uz asi aj sama vies

klara193
autor
21. aug 2015

ďakujem za rady.
maslenka47 Naša malá má len rok a ešte nechodí, tak potrebuje, aby sme sa jej venovali. A presťahovala som sa k manželovi na dedinu, kde ešte veľa ľudí nepoznám, preto nikde nechodím a ak idem, tak na návštevu k svojej rodine a kamarátkam, čo nie je vždy často.

adri266
21. aug 2015

@klara193 praveze tym, ze pojdes do predmanzelske poradne k psychologicke ukazes pocas pripadneho rozvodu, ze si mala snahu o vyriesenie problemov.
Za mna, odid od neho. Deti casto kopiruju spravanie svojich rodicov, chces, aby sa vase dieta spravalo tiez ako maniak?