Rúca sa mi manželstvo

viki644
8. aug 2013

Ahojte idem si k vam pre radu.Som vydata a mame dve deti.
No nase manzelstvo sa ruca ☹ Uz to vyvrcholilo t&m ze som odisla k mojim rodicom aj s detmi a som tu uz mesiac a neviem ako dalej.odisla som preto ze sme sa vkuse hadali,nevidela som ziadny zaujem mojho manzela ani o mna a ani o deti,stale bol len v praci a aj ked prisiel domou nezaujmal sa o nas ale o vsetko mozne naookolo.Nase manzelstvo je stale vacsinou len o hadkach od zaciatku.No teraz ked som od neho odisla sa zacal spravat normalne ,javi zaujem aj o deti aj o mna,no len neviem ci to mam po neviem kolky krat skusat zachranovat,ci to ma zmysel.No a dalsia vec je ,ze neviem ci to robi preto ze chce byt s nami alebo len preto aby jeho rodicia nic nevedeli a netrapili sa.No ja mam niekedy uz pocit zeby my bolo lepsie samej s detmi alebo s niekym inym.Ten mesiac co som sama prisla som na to ze vsetko zvladnem sama,rodicia by ma podrzali ,a najhorsie na tom je ze deti sa nanho pytali par krat a ked som povedala ze nepride tym ich otazky prestali.Kym bol prec mesiac prisiel asi 5 krat viac nemal na nas cas.Odkedy sme manzelia nemam nikoho s kamaratou niesom s nikym v kontakte citim sa akokeby som prestala zit.No nasiel sa niekto pri kom sa zasmejem ale uprimne ziadna pretvarka.Mam kamarata so zahranicia a sem tam si popiseme a ja som strasne rada ze niekoho zaujmam ako sa mam.Co by ste robili vy,????rovno pisem s kamaratom nic nemam sme len kamarati

jankagun
8. aug 2013

rozviedla by som sa..a este ak su deti svedkami vasich hadok,tak bude ozaj lepsie ak ostanes s detickami sama.nepises ake su velke,ale asi si uz uvedomuju ked sa prestali pytat na otca.

barborka2708
8. aug 2013

ahoj 🙂 ked pises ze ti je lepsie bez neho a nechyba vela ani detom tak ti radim rozviest sa snim . Co je to za zivot plny hadok a nedorozumeni a ked o deti moc velky zaujem nejavi 😒 to by si sa cely zivot v tom vztahu lene nicila a dobry vpliv by to nemalo ani na deticky 😒 drzim ti palce nech sa rozhodnes akokolvek ,nech bude tvoj zivot uz len vesely 🙂

viki644
autor
8. aug 2013

@jankagun
@barborka2708 maly ma za chvilku 5 rokou a mala bude mat 2 roky.No aj maly uz bol svedkom nasich hadok,on len odide prec aby nic nepocul.No on sa zacal zaujmat az teraz ked vie ze to je vazne a ze sa to niejako uz musi vyriesit lebo takto nechcem zit.Je pravda ze sa aj trosku bojim ostat sama s detmi bez partnera ale tak mam cely zivot pred sebou...

viki644
autor
8. aug 2013

a dalsia vec kym bol maly sam vsetko to sa celkom dalo ,,,on chcel druhe babetko tuzil po dievcatku,nehovorim ze ich nelubi ,ale nieje s nimi skoro vobec,ale ked niekam ideme na navstevu robi sa jak keby sa len on o nich staral ,cely cas okolo nich lieta

jankagun
8. aug 2013

@viki644 heh toto robi aj ten moj..by si zasluzili Oscara za herecke vykony

viki644
autor
8. aug 2013

@jankagun no bohuzial hej ☹ a ako si to riesila?

marusik
8. aug 2013

@viki644 ja by som sa snažila o záchranu manželstva... nepíšeš podrobnosti - koľko rokov trvá manželstvo, koľko detí máte a pod... možno prechádzate jedným z prirodzených kritických období v manželstve, ktoré je treba prekonať... možno nerozprávate o citoch, pocitoch... možno neviete, aké úlohy jeden od druhého očakáva... možno ste sa doposiaľ nenaučili správne komunikovať a tým sa všetko komplikuje a navzájom sa zraňujete... možno len potrebujete sadnúť si, prehodnotiť váš vzťah, vyrozprávať si to, čo vás trápi, čo vás zraňuje a hľadať spôsoby, ako to zmeniť a ísť ďalej - možno by sa vám zišla aj odborná pomoc manželského poradcu. Vieš, rozvod býva najjednoduchším riešením, no nie vždy najsprávnejším.

u kamaráta nachádzaš to, čo Ti chýba u manžela? úlohu manžela nehľadaj u iného chlapa, radšej investuj čas a energiu do toho svojho... takto sa ti manželstvo ľahšie zrúti... ak chceš pokračovať manželstve, tak potrebuješ opravovať, nie rúcať. držím palce!
to, že sa deti nepýtajú na otca ešte neznamená, že im nechýba... znie to ako klišé, deti naozaj potrebujú oboch rodičov... nič lepšie im do života nemôžete dať ako to, že zažijú vo vlastnej rodine, čo znamená milovať muža, milovať ženu....
vyskúšaj aj profesionálne poradne, tu na MK nájdeš kadejakú "pomoc"

m_ij_ka
8. aug 2013

@viki644 ja by som sa rozviedla, keď vidíš sama, že všetko zvládneš, máš podporu u rodičov. Rodičia budú stáť pri tebe vždy zrejme asi viac ako tvoj manžel, pomôžu ti s deťmi ak budú choré.... hádky by nemali byť pred deťmi, asi im bude lepšie keď ostaneš s nimi rodičov aby mali pokoj a kľud, lebo deti hádky dosť zle znášajú

viki644
autor
8. aug 2013

@marusik hore som pisala ze sme manzelmi 5 rokou spolu sme 8 rokou.Maly ma 5 a mala bude mat 2 ,ja nevravim ze im ocka netreba a ze im nechyba .Ja viem ze chcu byt s nim ze ho lubia a aj on ich.ale stale ked sa chcem rozpravat a sa porozpravame je tyzden dobre a po tyzdni nic....ziadna zmena.......Nehladam u kamarata ulohu manzela,len ma vypocuje nic ine .............ja rozpravam len manzel nieje taky typ co vie o vsetkom otvorene rozpravat,riesit problemy,ale to som vedela este pred tym ako sme sa vzali...Ja viem ze rozvod je najlahsia cesta,keby som ju tak chcela uz davno som rozvedena ale nechcem zatial nad tym neuvazujem aj toho sa bojim ako by to bolo,ako by to znasali deti .....

viki644
autor
8. aug 2013

@m_ij_ka lenze ja ho mam stale rada ale neviem ako dalej ☹ uz si nedovoli pred detmi nic povedat,vie ze sa nahnevam a pojdem radsej s nimi vonku

m_ij_ka
8. aug 2013

@viki644 ak chceš zachrániť manželstvo, malo by to byť obojstranné, skúste spolu navštíviť manželskú poradňu, tam vám poradia

viki644
autor
8. aug 2013

@m_ij_ka lenze on by nesiel nasiel by si milion vyhovier a hlavne by povedal:ved je vsetko v poriadku tak anco by sme tam sli???? on je v takych veciach flegmatik,uvedomil si ze nas straca az vtedy ked som sa zbalila a odisla,ja by som to chcela zachranit uz kvoli detom

m_ij_ka
8. aug 2013

@viki644 vieš ale výhovorkami sa nikam dopredu neposuniete a to sa týka aj manželstva. Tak mu daj na výber buď rozvod alebo záchrana manželstva ( v tomto prípade trvaj na svojom na manželskej poradni ). Lebo môže sa ti stať to, že ti bude len vravieť , že sa zmenil, vrátiš sa k nemu, keď budete všetci spolu po pár dňoch budete na tom istom, odídeš k rodičom a toto sa môže opakovať dookola. Uvedom si, že ako budeš ty vyzerať v očiach svojich detí, rodičov a manžela ( ten si na to určite zvykne).Musíš mu dať na výber a nech sa rozhodne tvoj muž a ty sa podľa toho zariaď, veď ide o tvoje deti

viki644
autor
8. aug 2013

@m_ij_ka no po mesiaci som mu dala sancu poslednu,bud to teraz vyjde alebo nie.No uz len kvoli detom dufam ze to vyjde a pride na to co moze stratit mna a aj deti.ale s tym ze som este u rodicoch a tu este mienim aj ostat a on je tu s nami.ved prave toho sa najviac bojim ako to vsetko bude vyzerat,moji sice vedia ze sa nieco deje ale nevyjadruju sa k tomu len povedali ze nech sa rozhodnem ako kolkvek stale ma podporia ma vsetkom.

kattrin5
8. aug 2013

tiez to vidim na.rozvod

01fialka01
8. aug 2013

@viki644 Pytala si sa ho narovinu, ci sa chce rozviest? Ja by som sa opytala....potom ho zdrala na vyzivnom....a esre predtym by som sa porozpravala s jeho rodicmi, ked pises, ze o nicom nevedia, tak ich mozno respektuje a ma rad.....ALE.... NEBUDES TO MAT LAHKE.... POKUSILA BY SOM SA PREHOVORIT HO NA MANZELSKU PORADNU....DRZIM PALCE

viki644
autor
8. aug 2013

@01fialka01 pytala som sa ci sa radsej nerozvedieme ze to bude asi najlepsie,povedal ze nie ze on ma lubi a aj deti ze bez nas nechce zit,len sa bojim aby to neboli prazdne slova,,,,,,no hej nic nevedia len moji rodicia nieco ale oni sa nevyjadruju k tomu vobec oni sa nechcu starat ,,,,,,

simca06022011
8. aug 2013

Ja len tolko, ze ziaden chlap nestoji za to, aby sme sa trapili, akokolvek... zeny nie su povinne donekonecna sa prisposobovat a hladat riesenie.. mne trvalo par rokov kym som to pochopila, za ten cas som si pokazila vlastny zivot, zdravie, neustalim sa prisposobovanim a "vydrzanim" a "pockanim" a "porozumenim". Nech si teraz caka on... aj tak je vsetko na pleciach matky, vsetko... vzdy... len si to uvedomime az ked ide do tuheho, ze ten chlap, ktory sa tvari ako ocko ale nema cas na nic, naozaj nie je taky osozny...

danielahamar
8. aug 2013

hlavne nedržať manželstvo kvôli deťom, deti trpia viac ako si vieme predstaviť a je jedno či majú 2r. alebo 20r.

viki644
autor
8. aug 2013

@simca06022011
@danielahamar ja viem ja sama neviem ci to stoji zato to stale riesit ,ci to ma zmysel,,,,,sme 5 rokou manzelia a s toho asi posledne 2,5 sa len a len trapim a to ma uz nebavi ☹

simca06022011
8. aug 2013

@viki644 pozri ak s tym teraz neskoncis tak sa budes trapit dalsich 5 rokov a potom to skoncis, ked si uvedomis ze mas nabeh na depresiu, mas vsetko na haku a s chlapom si len zo zvyku 🙂 Alebo aj nie... ale to nikto nevie :(

viki644
autor
8. aug 2013

@simca06022011 no mne sa to zda ze zvyk je uz teraz

01fialka01
8. aug 2013

@viki644 Vies Viki....ze sa tvoji rodicia nestaraju, neznamena, ze ich to netrapi...Trapi a velmi... A je chyba, ze nedvihnes telefon a nezavolas svokrovcom! Boh chran, aby ta pospinil pred rodicmi on! Hlavne ak je taky herec! Zavolaj im! Povedz co sa deje, ze hrozi, ze sa ich syn rozvedie.... Uvidis, ak su normalni, hodia s nim rec! On nelutuje teba, deti a tvojich rodicov! BUD TVRDA!!!

katieg85
8. aug 2013

@viki644 ja by som to na tvojom mieste zachranila.ked sa len hadate tak to sa zmenit da ked si precitas knihu dar lasky.je to o manzelstve.nezrob to co by neskor lutovala.poloz si otazku ci si teraz stastna ked si odysla?ked ta to trapi a mislis nanho tak to zachran,ved aj on to chce urcite, mu to neni lahostajne

p.j.jacky
8. aug 2013

@viki644 2,5 roka je dost nato ze vidis ze to nefunguje.Netrva to mesiac ci pol roka...ak je ti samej lepsie...myslim si ze nemas co stratit.A 5x za mesiac si nasiel na svoju rodinu cas??dost malo...

eliska1986
9. aug 2013

Ahoj,viem bolelo by to keby si sa rozviedla.Ale určite je lepšie byť bez chlapa ktorý nemá záujem o manželku a deti.Deti nie su v strese,ani ty nie,určite máš aj viac času na seba a to nehovorím o deťoch.Tieš radím sa rozviesť sa.

viki644
autor
10. aug 2013

@katieg85 mas pravdu da sa to zachranit,stale je ta cesta ale nie ked chce iba jeden a druhy az vtedy ked vie ze uz je asi koniec,,,a ano myslim nanho a trapi ma to ale hlavne kvoli detom,,myslis ze budems tastna ked s nim budem len kvoli detom?????ja si myslim ze nie

viki644
autor
10. aug 2013

@p.j.jacky
@eliska1986 no ved prave ze to netrva kratko ale uz isty cas ,,preto nad tym rozmyslam ze bude my lepsej samej,,,mozno sa niekedy este niekto najde co bude mat rad mna a aj deti a bude mat na nas caas 🙂 ak nie nevadi mam d ve krasne deti a to su moj zivot

bronia13
10. aug 2013

podla mna ak vam to neklape tak sa vrat s kratsej cesty, deti su dost male ony si zvyknu, cim starsie tym to bude horsie... a ked mas kde byvat a podporu rodiny tak chod do toho.. a neboj nic urcite si este mlada niekoho si casom najdes...

pasteleria
10. aug 2013

@viki644
moji rodicia ziju cely zivot takto-otec nikdy nejavil zaujem o nu, ani o nas deti. dokonca casto pije. domov chodi prespat, jest a dat peniaze, nic viac ho nezaujima.
zato ten moj je perfektny, mam ho rada a dakujem Bohu zanho.
takze neviem, co by som robila na tvojom mieste, ale vedz, ze nie si sama, a ze zeny maju aj horsich manzelov-co ich podvadzaju, biju apod.
vlastne som poznala jednu, co sa rozviedla s muzom kvoli nevsimavosti, ale vlastne skutocny dovod bol ten, ze randila s panom podnikatelom. skoncilo to tak, ze podnikatel sa vratil k manzelke 😀 jej byvaly si tiez niekoho nasiel a jej deti uz o nej nechcu ani pocut. skoncila sama ako prst.