Nakupovanie s deťmi

galaxy
7. máj 2013

Kočky ako vyzerá vaše nakupovanie s deťaťom/ deťmi. Bežné potraviny,alebo návštevy nákupných centier, či obchodov s oblečením?
Lebo ja mám pocit,že mojej švagrovej jej malá asi aj zavadzia. Vždy keď má ísť na nákup či do tesca, alebo do obchod. centra,vždy ju niekam dá varovať ( teraz má malá pol roka a robí to tak od narodenia). Je pravda,že je malá aj nervózna a začne plakať v obochode-ale čím to môže byť? - môže to byť aj tým že nie je zvyknutá?
Lebo mne keď sa malá narodí, nechcela by som ju niekam stále dávať, prakticky ani nebudem mať komu.
ďakujem za vaše názory

jasminet
7. máj 2013

@galaxy dockaj casu a tiez budes rada, ked si budes moct v klude nakupit hoc aj chleba 😀 😀 😀 po prve, dietatu ta klima v obchodoch asi 2x dobre nerobi, ked ides nakupit oblecko, tak potrebujes asi trochu kludu a casu na skusanie atd atd atd 😉 😀

mokon
7. máj 2013

Ja som svoje dve vždy ťahala so sebou - nákupy, pošta, úrady, banky, svadby, oslavy - ako "mačiatka". Veď sú súčasť mojej rodiny, prečo by som ich odkladala k babke, atď. a tiež som prakticky nemala kam. Iba keby mi fakt zavadzali. Tak sa aj naučia, kde musia byť trošku tichšie, kde sa nebehá atď a nikdy som žiadny problém s predavačkami či úradníčkami nemala. Keď išli k niekomu, tak len preto, že chceli ísť na prázdniny bez nás - úplne im stačili 1-3 dni - a to už mali asi 4-5 rokov. Kľudne môžeš ísť s ňou všade - jasné, ak ju nebudeš chcieť sama odložiť. Držím palce 🙂

gretka2
7. máj 2013

Myslis, ze pre deti je nakupvanie nejaka zabava? A pre mamky s detmi tiez nie, ked vedia, ze ich to nudi, alebo ked jednoducho chcu robit zrovna nieco ine? Zalezi aj od veku deti. Ak je to malicke mimi, moze v nakupnom centre nieco chytit, na druhej strane, ked sa idu kupovat topanky, pritomnost je takmer nevyhnutna....
Nevidim v tom absolutne nic zle, ak ma moznost dieta "odlozit", ze tak urobi. Pre male deti je to casto stresujuce.
A ja by som sa radsej vyvarovala predcasnych tvrdeni "ked sa male narodi, tak ja budem to a to, nebudem to a to....." Mamka mieni, a babo meni :D

marta83
7. máj 2013

Ja osobne som vzdy a vsade chodila s malou, lebo som ju nemala komu zverit aby mi ju postrazil aby som mohla ist na nakup, kym bola v kociku tak to bolo v pohode dalo sa zabavila som ju pokial sme boli v obchode, ale hovorim o beznych potravinach ale ked bolo treba ist do dakeho nakupneho centra na nakup oblecenia museli sme vzdy ist s manzelom spolu samej sa mi to vyberalo a nakupovalo tazko, ale teraz mi dcerenka ide mat 3 roky a keby som mala komu ju dat na straszenie tak to urobim s radostou nieze by som sa jej chcela zbavit a ist na nakupy na cely den do obchodneho centra to nie je moj styl ale pomohlo by mi to, nakolko s malou sa teraz chodi do obchodu coraz horsie a horsie stale daco vymysla, spekuluje, ona chce to a toto ked ideme kupovat oblecko ona nema rada skusanie ja mam iby zbytocne nervy vtedy a podotykam ze nejdem sama iba s manzelom ......takze na zaver moj nazor ja sa ani necudujem tvojej svagrinej 🙂

terezka1947
7. máj 2013

@galaxy moj ma 1,5 roka a tiez ho musim brat uuuplne vsade so sebou,lebo stazit nema kto-jedine manzel,ked zoberie volno 😒 a poviem ti pravdu,na jednej strane ta chapem,ze babo by si nenechala same,ale na druhej,take nakupovanie potravin,ci vacsi nakup bez kociara a dietata je obrovskaaaa pohodaaa,raz-dva nakupim a idem domov...ale s babom je to narocnejsie...ale tak,ked sa musi,da sa vsetko 😀

maznacik007
7. máj 2013

@galaxy podla mna to tvoja svagrina robi super ze malu netaha po obchodakoch...

jednak nemusi malu tahat medzi tolko ludi a do klimy ... takze chrani jej zdravie
a jednak chrani svoje dusevne zdravie lebo nakupovat s detmi a to najma oblecko a obuv ... je no jak to popisat ...utrpenie pre vsetky zucastnene strany...

sissy27
7. máj 2013

@galaxy no ono je dosť rozdiel, či vybavím veľký nákup potravín v tescu do hodiny aj s cestou hore dole, v kľude, podľa zoznamu, alebo mi to bude trvať raz tak dlho a prídem o nervy, lebo dieťa chce ísť do hračiek, toto chce, tamto nechce, prípadne sa švacne o zem a domov pôjdeme s revom... ja som také síce tuším ani nezažila na vlastnej koži, ale nie raz som bola svedkom podobných scénok 😅 a to neviem, či skôr ľutovať rodičov, že sa im deti nevpracú do kože, alebo tie deti, že ich tam rodičia vláčia...
a čo sa týka úplného mimina - v zime naobliekané primerane počasiu sa dobre spotí, v lete tiež oblečené primerane počasiu akurát tak prechladne z klímy, ako jasné, vybehnúť pre chlieb a maslo alebo na poštu v pohode, ale na veľký nákup a nedajbože špacírovanie po obchodoch za účelom kúpy zimných čižiem je ozaj najlepšie ho dať na dve hodiny k babke (sestre, švagrine, susede...) - žena v kľude nakúpi, dieťa nie je nervné a babka si užije vnúčatko 🙂

sendy182
7. máj 2013

@galaxy ahoj ja nemám problém dať deti od mala k mojím rodičom normálne si nakúpim, teda myslím tým veľký nákup........nie každoddenný rožky,chlebík apod. 🙂 ..........málekedy ich vezmem lebo radšej idem s nimi von ako do obchodných centier 😀 😀 😀 😀

zivika
7. máj 2013

tiez by som maleho vzdy radsej odlozila, ked idem nakupovat 😀 ale nie je kam, takze vacsinou ho beriem so sebou, ale to iba do potravin, maximalne do drogisky a s nakupnym zoznamom v ruke, lebo ja sa jednoducho nedokazem sustredit, co mam nakupit, ked furt musim aj dohliadat na maleho, co musi vsetko pochytat, vsade pobehat, jednoducho, ked ho nemam 5 sekund na ociach, je schopny sa mi stratit, alebo doplnit nakupny kos o xy veci 🙂 a ked idem do inych obchodov, alebo nakupneho centra, bud sama, alebo ideme cela rodinka a strazime ho na striedacku z muzom, lebo si neviem predstavit, ako by som pri nom mohla ist napriklad do kabinky skusat oblecenie 🙂 ... no a ked bol babatko v kociku, tak mi prislo fakt nevhodne brazdit s nim obchody, kde je klima a milion ludi, myslim, ze take deti patria na vzduch 🙂
ved pockaj, ked uz budes mat bejby na svete a uvidis, ake to bude...lahke je kritizovat inych 😅

cicamica1980
7. máj 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ja mam 2,5 mes dceru a co mozem, to objednam cez internet /jasne ze topanky by som tak nekupovala/. ak byvas v okoli BA odporucam tesco potraviny domov - casto posielaju kupony na zlavu na doprave za 0,99 EUR

nextik
7. máj 2013

Moja mala rada nakupuje so mnou. zalezi od rodicov aj od deticiek ake su. Po obchodoch s handramy sa neflakam, objednavam cez net. A tie male nakupy si uzivame s malou spolu. a tak to bolo od narodenia.

zuzkat1
7. máj 2013

@galaxy moja ma 3roky a od narodenia chodi vsade so mnou.asi od 2rokov si to vylozene uziva... Pomaha mi vybrat oblecenie na nu aj na mna.. je to partacka🙂

maznacik007
7. máj 2013

@galaxy a okrem toho nechapem preco stale riesis svoje svagrine ..... aj v tejto teme
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/ako-to-robite-ze-vsetko-stihate/

ved ty si urob sama ako chces .... a uvidis ake bude tvoje dieta .... a ci potom o tebe tu nebude tvoja svagrina pisat ako to nezvladas a tak ... 😉

zuzkat1
7. máj 2013

@gretka2 moja kym nesla do skolky ani nekychla...je dolezite aby aj na take miesto chodili aj kvoli imunite...
Nakupovanie mala miluje

eeffka
7. máj 2013

@maznacik007 sak nuda na PNke ne? 😀 jaaaaj ale sak sa jej to 3x vrati a este si spomenie ako riesila svagrine, ked nebude stihat ani dychat.

zuzkat1
7. máj 2013

@jasminet ja ked kupujem oblecko pytam sa malej ako v tom vyzeram.vie byt kriticka.ja uz len s nou🙂

galaxy
autor
7. máj 2013

@maznacik007 ja som sa len pýtala na názor,ako to robievate vy. To je celé.

galaxy
autor
7. máj 2013

@eeffka človek sa tu niečo normálne opýta a už sa ako nudím na PN ???? ak si to myslíš,načo odpovedáš?

jasminet
7. máj 2013

@zuzkat1 ale ano, to aj nasa je zlata ked ideme na nakup oblecka, ale... po 15-20 minutach ju to prestane bavit a ide nakupovat sebe - cize ja som skoncila a ine nerobime, len lietame v obchode kde by co este skusila a chcela a podobne. takze nie, dakujem,neprosim.
toto moze robit ked ideme kupovat jej, ja potrebujem na to klud a hlavne mam v kociku este druhe decko, ktore nie je uplne nadsene z nakupov - chlap 😉

prasiatko30
7. máj 2013

@maznacik007 uplny suhlas

a k tomu nakupu s malym 6m dietatom - ja som napr velke nakupy s takym prckom nemohla robit - ked robim velky nakup tak kupujem aj 4packs mlieka (1pack=4flase 1,5l) a to proste s dietatom v nejakom nosici nezmaknes, pripadne kupujem 6l flase vody - zo 4 a nemas sancu to nalozit to kosika ked nesies vpredu dieta - lebo predpokladam ze take 4-5m dieta sa este zle udrzi na tom sedatku na kosiku. ja som tiez nemohla robit velke nakupy s malym babom - som proste neschopna 😀 😀 😀 a teraz napr s vacsimi tiez preferujem si vybavit nakupy - hlavne tie velke - bez nich a to mi aj pomahaju ale su ako gafor zrazu len zmizne jedna, druha a to v take piatkove popoludnie v hypermarkete nie je nic moc clovek ma potom inaksi extremny sport na programe - hladanie stratenych deti 😅. ja teraz vyuzivam sluzbu co ma u nas supermarket - ma "uschovnu" deti - hernu s dozorom na hodinu pokial nakupujes tak ideme spolu do obchodu tam ich necham v herni a po hodine rychleho bezproblemoveho nakupu ich vyzdvihnem a ideme domov a vsetci spokojni.

eeffka
7. máj 2013

@galaxy neodpovedala som tebe takze kliiidek, ci? ako je to s tou husou? svagrovej zavadzia dieta, svagrova nestiha ist von, svagrova..... napis o 1/2roka ak budes stihat 😀

zuzkat1
7. máj 2013

@jasminet tak to hej...ja mam len malu a ta vydrzi dlho... Chodime doobeda a potom dame obed niekde...babska jazda...

maznacik007
7. máj 2013

@galaxy sak sme ti napisali .... ja len viem ze mne by sa nepacilo aby o mne takto pisala moja svagrina po nete a este ma aj v albume fotky cize je lahko identifikovatelna... pritom sama este nemas skusenost s vlastnym dietatkom ... a raz pises o jednej co ma chlapceka ze to nezvlada potom o druhej co ma tiez polrocne dieta ale dievcatko.... ja by som najprv pockala ako to budem zvladat ja a potom posudzovala ... 😉

jasminet
7. máj 2013

@eeffka
@maznacik007 ale no, damy 😀 😀 kazda sme si ako tehoska hovorila, ze toto budem robit inak, toto budem robit lepsie a podobne, nie? 😉

prasiatko30
7. máj 2013

@jasminet presne ako som niekde citala co robit pred tym ako sa narodi tvoje dieta - ist na navstevu ku znamym ktori maju deti a davat im rady o tom ako maju vychovavat svoje deti - to je posledny raz kedy budete mat naozaj jasno v tom co mate robit na 100% - a fakt je to pravda - ja sa takto teraz zabavam na sestre 😀

maznacik007
7. máj 2013

@jasminet veru veru a presne v tom o com som bola tak skalopevne presvedcena ze to bude inak ako to robi xxxx... ma realita velmi prudko prefackala...

terezka1947
7. máj 2013

@jasminet preeeeeesne tak,aj ja som si kadeco hovorila-nastastie iba sama sebe 😀 ,inak by som sa teraz musela pred ostatnymi mamickami hanbit 😀 😀
a myslim,ze autorka to nemyslela zle...ja som napr.mala problem dat prve mesiace niekomu babo...aj ked som padala od unavy-jednoducho som chcela byt stale pri nom...po case vsak zistujem,ze musim aj vypnut,lebo unavena mamka je nanic 😖

lujzabb
7. máj 2013

@galaxy
kazdy nech si spravi podla seba a svojho dietata. su deti, ktore sedia v kociku alebo stoja pri mame a mama kludne nakupi...a su deti ktore nesedia v kociku ani nestoja pri mame a mama kludne nenakupi. takze moja rada: neriesit druhych ale starat sa o spokojnost seba a svojho dietatka 😉

helsinka
7. máj 2013

Ja všade ťahám malú so sebou (aj tak ju nemám kde dať) a niekedy ju stráži manžel a idem do obchodu sama . . . normálne si vychutnávam, že je to nakupovanie v kľude, nikto sa mi nevykláňa z vozíka, nevreští, neplače, neolizuje rúčku a podobne 😀 ono je to dosť náročné, brať malé deti na nákup do obchodu, aj keď sa tomu nedá vyhnúť, takže odkedy máme poklad na svete, tak len kupime čo treba a letíme preč 😵

kvetinka211
7. máj 2013

@galaxy mne sa osvedcilo to nejako skombinovat - do nakupneho centra (po darceky, vyskusat oblecenie ktore mi nakoniec aj tak nesedi a pod.) idem pesi - pekna hodinova prechadzka po slniecku, tam sa vybehame v parku, ideme na super ihrisko a potom ten aupark ... no neznasa to, takze nakoniec sme nervozni obaja a z nakupu nic neni 🙂 Vacsinou ho aj vzdy povozim na niektorej z tych hraciek za 50c, kupime rozky v potravinach a mozme ist domov. Bezne nakupy sa mi v poslednej dobe pozdava donaska z tesca, to super setri cas, nemusime stravit hodinu-dve v hypermarkete co teda neznasam. Aj ked je to taka supermarketova kvalita tovaru, radsej chodievam takto v sezone na trh, to ma aj syncek celkom rad. Bravam ho vsade so sebou, iba vynimocne mam nejake to strazenie .. potom uz an i neviem co s tolkym volnom zrazu robit 😖