Nemáme čas na sex

anjika42
26. aug 2016

Ja sa chcem opýtať, že po tom, ako sa narodilo dieťa, ako často
máte čas na manželské povinnosti - ja s mužom tak raz za dva
týždne a to som ešte rada - je to normálne, alebo ešte menej niektoré to robíte?
Malý má veľa energie a nechce večer, keď je muž doma, spať ani tých desať minút.

janickacrazy
27. aug 2016

@anjika42 No tak to spí teda dosť málo v noci na také malé dieťa. A cez den spí len raz alebo 2krát? Možno keby si ho dala cez den len raz, tak bude lepšie spať v noci, nie? Ja mám rovnako staré dieťa a náš malý chodí spať večer o 19:00 a spí ráno do 7:00. Prečo si v napatí? Ved aj ked sa zobudí, tak hned nevylezie s postieľky či áno? Ved hádam nesexujete vedľa neho či? Ved chodte do obývačky alebo do kúpeľne, zmena je život.

katkabg
27. aug 2016

Moja ma od malicka rezim a verte alebo nie byde mat 7 rokov ale ona uz o 21 00 spi.... 🙂 tak sme ju naucili 🙂 ci leto ci zima ci prazdniny.Je pravda ceu den nespi uz treti rok ale mne to nevadi lebo viem ze o osmej uz na vecerana okupana lezi v postielke a do tej deviatej uz spi 🙂 takze tak 🙂

moni244
27. aug 2016

@anjika42 tak potom neviem, co vlastne ocakavas od tejto diskusie, na vsetky navrhy odpovedas negativne, takze ked vam dvom to vyhovuje, ze to mate tak malo, tak je vsetko ok

alaguema
27. aug 2016

@anjika42 áno, fungovali sme normálne. Nemuselo to byť večer v určených hodinách. Proste kedy sa dalo. Teraz máme deti väčšie a sexu paradoxne trocha menej, ale my sme 40-tnici 😉 Odporúčam nájsť si čas a povenovať sa jeden druhému. Inak si zarábate na problém.

alaguema
27. aug 2016

@anjika42 teraz som prečítala diskusiu a napadlo mi - a ty to vôbec chceš, alebo ti viac menej vyhovuje, že sa máš na čo vyhovoriť?

anjika42
autor
27. aug 2016

ja už mám teraz 42, takže kým malý vyrastie, tak ja budem už stará bačkora - a ako mám zaviesť ten režim, že nenechať ho tak veľa spať cez deň? to ho mám nasilu budiť? nerozumiem...

bosoriak
27. aug 2016

@anjika42 Samozrejme, ze ho mas budit cez den a co ma byt? pokojne ho po dvoch hodinach zobud. Moja najmladsia si cez den bohuzial velmi nepospi, lebo chodime do skolky a do skoly so starsimi detmi, na obed zas po ne a poobede na kruzok.

Skus dat maleho spat skor, nez je unaveny, ked je dieta vycerpane, nevie dobre zaspat. Aspon teda u nas to tak fungovalo. Ked mala mladsia rok, chodili mi deti spat vecer o pol siedmej.

Akoze rob ako myslis, ale aby so mnou dieta cvicilo este vecer o pol jedenastej, to nehrozi. Samozrejme neratam choroby, zuby, zle sny a podobne.

anjika42
autor
27. aug 2016

Myslíš, že ked ho dám do postielky o pol desiatej a bude iba trochu unavený, že zaspí? No skúsiť môžem, uvidíme...inak vždy lepšie, ako keby tam bola aj svokra, to by som asi nemala sex vôbec...dieťa tomu aspoň nerozumie 😀

simca06022011
27. aug 2016

@anjika42 moje nervy, niektoré príspevky ani nemôžu byť pravda... Že sebecké keď plače? Nie... Treba pochopiť že ten režim treba dieťa naučiť. Systematický. Späť v presne určenú hodinu, kľud ed spánkom, okúpať a hotovo, pusa a viac nedikutujeme. Ak potrebuje spoločnosť, má 10 m, tak byť pri ním kým zaspí. Ako sa môže stať že 10m dieťa nespí do pol 11 nechcem ani vedieť. Obaja sa musíš naučiť urobit na to prostredie. Cez deň čo najviac von, nechať spať v presne určenú hodinu, jest v presne určenú hodinu... Povedať ide sa spojkat a ísť, aj keď budete prvé dni musieť ísť spať tiež. Detto ak sa zobudí o 2_3_4_5 hodine ukľudniť a ďalej spat a to dieťa sa na to naučí. Že bude uvádzať, ok reve ako psviwn navrhnem tam, pohksdkzm, uložím zakrijem a dobrú noc ďalej. Spíme. Keď si váš nacvičili že bojazliva maminka hneď dobehne a vezme si ma a spat sa nebude tak sa nebude... A potom budete mať čas... U nás deti o 7 sú okúpané a nachystane spat do 8 spia.. a neznámena to že ich týrané alebo by nemali to čo potrebujú.

terezka1947
27. aug 2016

10 mesacne dieta nevie s rodicom cvicit.....ak nieco nie je ok...tak chyba je podla mna niekde v systeme
jednak neverim,ze existuje nejaka univerzalna rada na kazde dieta a jednak....pozorovanim sa da urcit rezim ci uz spavcom alebo nespavcom...lenze si treba uvedomit,ze tie obdobia u deti sa menia,do toho su teploty,bolesti bruska,zuby{aj to je individualne,prvy syn prisiel k zubom ani nevieme kedy,druhy syn odteplotuje a preplace kadz jeden,napr.}...a tie tiez vedia zamavat s rezimom
ale da sa rezim vybudovat-na mieru kazdemu dietatu

kindervajicko
27. aug 2016

@anjika42 no u vas evidentne nefunguje system uspavania "dam do postielky a zaspi", tak preco to silite? Treba skusit inak, trosku sa mu venovat, spievat potichu, hladkat a pod. Ked pises ze o 8 je unaveny, ale zaspi az o pol 11tej, tak to znamena, ze je natolko unaveny, ze sam nevie zaspat, az ked je uz uplne vycerpany o pol 11.

vratina
27. aug 2016

No ja mam posledny tyzden podobny problem... maly bude mat 22mes a od 6mes zaspava v postielke sam.posledny tyzden 2x nespal cez den a vecer katastrofa a aj ked spi cez den vecer tazke zaspavanie vacsinou spi so mnou... a dovod ano aj vzdor no urcite aj zuby idu posledne stolicky slinta ako bernardin a je nervavy.tak ktovie mozno aj u zakladatelky je podobny problem nemyslim si ze 10mes dieta by uz teraz skusalo hranice... u mojho to tak je no zaroven vidim ze nie je vo svojej kozi.

tortelinka
27. aug 2016

@anjika42 ja nerozumiem čo je divné na tom, že dieťa budiť poobede 😕 , proste u vás šéfuje dieťa, nie vy, ak ti to vyhovuje, tak ok...u nás sú obaja v posteli po 20.00, vylieza sa v prípade ohrozenia života, inak nesmú von z postelí, bodka. večer je pre rodičov, nie pre deti

anjika42
autor
27. aug 2016

Ja som doteraz myslela, že príkazy dieťa chápe až od jedného roka... aj príkaz, že má spať

katkakovac
27. aug 2016

@anjika42 no vsak polozis do postielky, bocka, uspavanka, dobru noc a ides prec. Ak vybehne, vratis spet. Ak place, chvilu ho nechas, ides naspet. Pohladkas, ubezpecis, ze vsetko je v poriadku a ides prec. Nesmies vyberat z postielky. Chvilu to trva, ale pochopi, ze mama sa hrat s nim nebude a zaspi. Krpec 1. noc spekuloval ale nakoniec zaspal. 2. noc vyskusal, ale rychlo pochopil, ze nevyhra a zaspal. 3.noc uz nevymyslal a do 10 minut zaspal. Doporucuje sa pockat do pol roka, potom kedykolvek. V tej knihe je pisane, preco deti potrebuju spsnok a ako im sami rodicia ten spanok komplikuju. Fakt si ju precitaj. My sme boli hore 8x za noc. Rozbity, vyflusnuty. Aj krpec byval nervozny, zly. Odkedy dobre spava, je menej umrncany a celkovo spokojnejsi...

katkakovac
27. aug 2016

@simca06022011 uplne suhlasim. Pevne stanoveny rezim. Ak sa mu nepaci, je v izbicke a potichu lezi. Ak nedoi, jeho problem. Odmietam byt otrokom svojich deti. Aj ja mam pravo cas na seba a to je od 12 do 3 a od 8 do 6:30. A krpata 5 mesacna uz tiez nabehla na rezim, ked mala 3 mesiace. Chce to trochu porozmyslat a zo zaciatku vela trpezlivisti ale ide to.

anjika42
autor
27. aug 2016

on ale spé celú noc, len neskoro ide spať na takého krpca - inak pokiaľ dieťa spí ako niektoré píšete od deviatej ráno do ôdmej večer, tak musí byť riadne precikané, nei? Alebo ho prezliekate počas spánku a ak áno, tak sa nezobudí?

katkakovac
27. aug 2016

@anjika42 vecer mu nedavaj pit pred spanim. Pit ma hlavne rano a crz den, navecer uz len trochu. My sme davali 250 ml mlieka hodinu pred spanim, potom sa este trsne pred spanim vycikal a do rana vydrzal.

anjika42
autor
27. aug 2016

môj pije tak pol hodinu pred spaním 150 ml

katkakovac
27. aug 2016

@anjika42 to do tama plirnka vydrzi. Ak nie, o pol noci ho prebal. Pri slabom svetle, ziadne prihovaranie. Prebalit zhasnut, hotovo

salfusco
27. aug 2016

niekto ho nema ani ako je rok dlhy...nema čas :D

anjika42
autor
27. aug 2016

Ako ten jeden starček v Kameňákove "Ja mám sex, kdykoli se mi chce. Třeba letos - to se mi nechtělo vubec"

papricka33
27. aug 2016

@anjika42 rozmyslam, ze sa pytas, ci je to normalne. Neporovnavaj sa s inymi. Ak to tak vyhovuje vam, tak je to normalne. Ja myslim, ze pri malom dietati nic hrozne. Neboj sa, bude z neho pubertak a bude ti svietit do 11 v noci 😉 Uzivaj si kym sa da 2x za mesiac 😀

sorciera24
27. aug 2016

nemat cas na sex je proste vyhovorka.....my mame 2 deti, fakt narocne, ani ejdno v noci nespalo , resp. mladsi ma 22mes. a az teraz zacal v noci spavat, inak bol hore kazdych 40minut...bez srandy.....prvy rok komplet preplakal...fakt 20h z 24.....a do toho starsi syn.....prvak....akcni....nesedia ani 20sek. za den.....no proste ....ale na muza si cas vzdy anjdem a on na mna...za seba poviem, ze nas sex. zivot a frekvencia je u ans rovnaka stale...sme spolu 14 rokov....2-3krat do tyzdna sa vzdy posnazime....ench sa deje, co sa deje....jasne, ze je to mnohokrat narocne, padnaie vecer na hubu......ale ak chcete udrzat vztah....zo skusnosti odporucam nezabudnut, ze okrem toho, ze ste sa stali rodicmi, ste stale aj manzelia....a to je to dolezite....neodsuvajte si muzov na druhu kolaj....vid. zakaldanie roznych tem o neverach, rozpadoch vztahu a podobne.....ak sa milujete, vzajomne si pomozete...aj s dietatom.....a potom ide aj ten sex....samozrejme, ze treba chciet.....ak si poviete, ze neda sa...tak sa neda....no....len sa potom necudujte nasledkom.....vela stastia.....ale nabeton sa da najst cas viac ako 2krat za mesiac...to by ma zabilo.....a muzov vseobecne ani nehovorim.... 🙂

sorciera24
27. aug 2016

@anjika42 a tebe spi dieta celu noc?....akoze potom uz fakt nechapem....pri mojich by si asi potom neprezila... 😎

anjika42
autor
27. aug 2016

Niekdy nemám ani náladu, lebo malý už začína vystrkovať rožky ... vraj je normálne, že deti pri prebaľovaní utekajú, ale ja mu napríklad aj stokrát denne poviem, aby sa nehral s káblami od alarmu alebo s dverami, stokrát ho dám preč a nepomáha - ppri dverách býva aj au, no stále ho to láka - posledné dni veľmi málo pije - skrátka nechce vodu v§bec, mlieko nie toľko, ako pil pred pár dňami - nakoniec skončí na infúziách

nicolle21
27. aug 2016

po precitani celej diskusie mam par veci na srdci co by som rada napisala..
hlavne autorke - dieta s vami kyve! nikdy som neverila,ze taketo nieco poviem,ja,ktora verim v cistu dusicku a ciste umysly kazdeho dietata.. zaviest rezim,uz vcera bolo neskoro,ziadne vyspavanie od kedy sa jemu chce dokedy sa jemu chce,cez den sa ide spat v urcitu hodinu a urcis si strop,dokedy ak sa nezobudi,normalne ho ides zobudit ty (napr u nas to bolo v tom veku cca 15.30),vdaka tomu sa potom ditko dostatocne unavi a vecer ho odtne.. vecer - skusat davat spat v roznych hodinach,napr my sme mali velky problem vecer ho uspat,lebo uz byval velmi unaveny,ako uz zeny spominali,davali sme ho spat po 8mej vecer a uz to bolo nanho vela,jedneho pekneho dna mi zaspal v manduce o 18.30,to dieta sa neprebralo ani ked som ho kladla do postielky,ani ked sme s muzom jedli,umyvali riady,buchotali (ciel bolo prebrat ho a okupat) a prespal mi od tej pol7 do 3 hodiny rannej nonstop! vypil mlieko a spal dalej a bolo rozhodnute.. dieta nepojde spat neskor ako o 19! teraz ma 3roky a o 21.hod uz spi vzdy,niekedy aj o dost skor.. na vecerne uspavanie si vyhrad cas,nenervac,neurychlis to,bud trpezliva a kludna,venuj sa mu,mojkaj ho,hojdaj ho.. nas maly ma dlho potreboval citit,ja som si vzdy lahla na gauc,pustila telku potichucky,nasla nejaky program a on na mne vyvaleny otocil hlavku pred od telky a bol tuhy do 10min,potom som este cakala 15-20min a prelozila ho do postielky,oducil sa od toho uplne sam,jedneho dna proste prehlasil,ze uz je velky a ide sam a aj sam zaspava..
nemozes skratka to dieta nechat aby si robilo co sa mu zachce.. alebo to s tym pitim co som teraz citala.. on nevie,co sa stane,ked sa dehydruje,vies to ty a je teda tvojou povinnostou tie tekutiny donho naliat (ano aj my sme donho liali aj nasilu striekackou od nurofenu),alebo tie kable,ze mu 200x opakujes.. to este nema rozumcek aby to pochopil,co sa mu stane ked to bude chytat,ty si ta ktora zabezpeci,ze to chytat nebude,schovaj,odprac,zakry niecim..

karolinka2010
27. aug 2016

@katkabg presne ako moji chlapci 🙂

evita_g
27. aug 2016

ako všetko v živote, aj milovanie v manželstve je o prioritách... keď to obaja chcú, nikto mi nenahovorí, že si nenájde čas... na úkor niečoho iného... kedykoľvek... veď to nemusí byť len večer, môžete ráno, počas dňa, cez víkendy, kedykoľvek dieťa spí... keď bude trošku väčšie, pustíte mu na chvíľu rozprávku a máte čas pre seba. čo tam po tom, že nie je umytý riad 🙂

fopka
27. aug 2016

@tortelinka ze vylieza sa len v pripade ohrozenia zivota... 😀 😀 😀 (y)