Nestačí mať 2 zdravých synov?

18. feb 2022

Prečo stale žijeme v dobe,že ak čakame druheho syna tak ma vacsina mojho okolia lutuje?
Reakcie typu: Joj to je skoda, no nevadí,skusite do tretice a pod.
Preco taketo reakcie matky 2 dievcat nedostavaju?

Ako fakt ma to zaujima,co je take hrozne a na “polutovanie” mat 2 zdravych synov?

Bez dievcata zena nemoze byt stastna? Musi neustale pocuvat tieto reci? Ja viem,su to iba reči ale ked takto reagovala asi 5-ta osoba tak som nad tym zacala premyslat ze preco vlasne je stale idealom mat par - dievca a chlapca alebo resp 2 dievcata lebo to mi pride ze nema take hrozne reakcie ako 2ja chlapci.

Aj tych chlapcov predsa na svete treba nie?🙄🤔

ikonica
20. feb 2022

@miadi tak toto je tiez na medailu: "Lebo po 35ke by zeny nemali mat deti!"

anavipredam
20. feb 2022

Lebo keď počúvam reči že keď máš z oboch pohlaví až vtedy ste "úplna" rodina tak mi je do grcu. Absolútne nerieš, jedným uchom dnu, druhým von. Zo strany svokrovcov ja počúvam a ešte ani nečakáme druhé. Máme dievčátko 2,5 roka a že už treba bračeka. A možno ani nebude lebo zatiaľ to necítime na druhé ešte. Každopádne ak bude tak ak to zas bude kávové zrnko tak ich picne. A mne to je fuk 🙂 nič nie je viac ako ZDRAVIE. Ak máš to tak máš všetko.

elanel
20. feb 2022

Ja si myslím, ze autorka je pod vplyvom hormónov a veci si berie príliš osobne. Ostatným ľuďom je v podstate úplne u riti, aké pohlavie čaká. Berú to len ako konverzačnu tému a ich reakcie svedčia len o tom, ze trestnú prvé čo im napadne. Netreba byť na seba tak precitlivený, fakt je to ostatným ukradnuté.

medeaa
20. feb 2022

Divne, ja mam jedneho syna a keby som mala druhe, bola by som za dalsieho chlapca stastna 🙂. Hrozne sa tesim, ze mam chlapceka. Ale keby som mala dievcatko, tiez by ma ani nenapadlo, ze by som ho vymenila. Reci, s akymi si sa stretla, su sproste poznamky, ktore treba ignorovat alebo na ne stavnato odpovedat 😁.

jana_eyre_2
20. feb 2022

Prečo si myslíš že matky dvoch dievčat takéto reakcie nedostávajú?

Každá mama sa s blbymi reakciami stretne.. ja mám syna, dcéru a zase syna.. áno prvých dvoch mám "párik" ale zase som dostala blbé reakcie na tretie, no načo nám je keď máme už ten úžasný párik? Treba na to srat škaredo povedané 🤣 načo si tým kaziť náladu, väčšina ľudi tieto reči vedú len preto aby reč nestála.. lebo proste je bežné že niektorí ľudia radi tliachaju a je jedno o čom..

modrazuza
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
modrazuza
20. feb 2022

Ak sa snažím pochopiť tú "spoločensko-konverzačnú" reakciu, je tam zopár dôvodov ... Napríklad: Vychovávať malých chlapcov je vo všeobecnosti náročnejšie ako vychovávať malé dievčatá, sú živší, agresívnejší, spočiatku pomalší vo vývoji oproti dievčatám...(fyziologicko-psychologický fakt, súvisí s hormónmi, nervovou sústavou) .
Keď má človek dcéru, jej deti sú pre rodinu bližšie ako deti nevesty (to je taký genetický fakt - inak povedané: "babička z maminej strany vám vo všeobecnosti dopraje viac ako babička z otcovej"... Richard Dawkins). Môžeme tieto fakty ignorovať alebo sa snažiť ich preargumentovať, ale oni tu sú. Pre mňa je lepšie ich prijať. Mám troch synov a trochu to skúmam... tak sama pre seba. 🙂

janinkalc
20. feb 2022

Ja mám troch synov 🤗 bože a ste si už nevedeli dievča spravit? Zase chlapec? To ste chceli zase chlapca? No chudá maminka(ako ja), no nevadí už vychovate ale budete to mať ťažké s chlapcami, ale priznaj, ze si chcela.aj dievčatko len zato hovoris že nie, aby si nebola smutná... Mám pokračovať? 🥴🥴🤣🤣 Jedným uchom dnu druhým von

ouwecka
20. feb 2022

Neries a nehovor.pohlavie..kamoska vravela ze ked cakala druheho ho mohla nazvat : to nevadí.. a inak ma ich az styroch 😁😁 hlavne ze su zdravi,to je najviac a stastna mozes byt aj ked budes mat 5 chalanov ved to je o vas nie o predstavách deuhych ludi

0silvia0
20. feb 2022

My mame chlapca a dievca, ale dostali sme vytknute od pani druzinarky, ze ludia z nasej ulice nemaju ziadnu fantaziu, lebo si robia deti, ktore su si velmi podobne. Akoze pre mna toto bol vyrok kandidujuci na debilinu storocia. Som nechapala, ze este toto niekto riesi, ze sa surodenci na seba podobaju,ved to je normalne a asi to malo byt akoze vtipne, ale pre mna to bolo dost trapne.

miadi
20. feb 2022

@0silvia0 😂to je aka trubka by som sa jej opytala ci ona mà taku fantaziu ze prekonala DNA alebo jednoducho mà kazde dieta s inym dorucovatelom ked sa nepodobaju 😂

0silvia0
20. feb 2022

@miadi to bola taka preafektovana pani mudra a ja som vtedy nevedela usta otvorit, dnes by som jej nieco mile povedala...

miadi
20. feb 2022

@0silvia0 Jo taka absurdna poznamka cloveku vyrazi poistky ze ostane v soku nad tou hlupostou ze sa to v tom okamihu ani komentovat neda.

0silvia0
20. feb 2022

@miadi my byvame na dedine a ono tu v niektorych starsich ludoch zostalo nieco take, ze do koho si dnes zarypnem? Alebo bez podpichovania a trepania rypavych neempatickych poznamok by sa im ani den neratal...

ailiba
20. feb 2022

To sú len také reči... Nikto to nemyslí vážne a netreba to ani vážne brat. Ale to isté sa hovorí, keď sú 2 dievčatá. Je to len taky blbý zvyk.

conquestor
20. feb 2022

Veru, pri dievčatách je to to iste.... Mam dve, a aj som chcela dve.. Ale ako vravia, jaaaj, no nevadiiiii🤣🤣🤣🤣

brigitka_12
20. feb 2022

My máme 2 diečatá a v kuse počúvame tak ešte toho chalana. Asi tak. Ale nám bolo vždy jedno čo to bude hlavne nech je to dieťa zdravé. To je podstatne.

adkamladka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miadi
20. feb 2022

@0silvia0 na Svk je to take bezne ze vela ludi nema filter. Este su na to hrdi povazuju neslusnost alebo rypavost ci nevyziadane rady mudrovanie za “ uprimnost.” Ja sa vzdy Strasne tesim koli mame a vselico je super na Svk co sa tyka spolocenskeho zivota zabavy .. pre deti .. ale vzdy som rada ked idem prec lebo mi idu na nervy ludia ., obyc cudzi ludia v mhd zli jedoviti neprajni . Akoze kazdy den aspon 3blbcov stretnes a to u nas tak za cely rok 😂

0silvia0
20. feb 2022

@miadi tak to ja zas nemam taku frekvenciu blbcov v okoli, to nemozem povedat. Praveze sa mi zda, ze su ludia v porovnani s minulostou ovela prijemnejsi a milsi.

cookie29
20. feb 2022

Pretože ľudia komentovať musia. Prečo si myslíš, že ostatní nedostávajú komentáre. Aj mamičky len dievčat ale aj tie ktoré majú párik. Púšťať jedným uchom dnu a druhým von, ľudia nemajú naplnený život keď sa potrebuju rýpať v živote iných a nezavdacis sa im

lessiie
20. feb 2022

Ja mam 3 dievčatá, to sa mýliš s tými reakciami 🙂 pri druhej sme pohlavie nehovorili, vedeli sme len my, pri tretej som to vykrikovala do sveta že budú 3 a tie reakcie ži nevieš predstavit 🤣😅🤣 ale mne to bolo jedno...ja som len stále povedala ze ja som šťastná ze budu 3 dievčatá...a tým ostalo ticho...

alienkami
20. feb 2022

Ja som pri takých komentároch vytiahla ekonomickú kartu. Že aké je to super, budú nosiť jedna po druhej vecičky. Koľko sa tým ušetrí. Veď také dieťa rastie rychlo a nestihne sa to vynosiť. 😁

lenkakamen
20. feb 2022

Tiez zazivam take reakcie..mam dvoch chlapcekov ;) zo zaciatku ma to.mrzelo ale nie kvoli tomu ze nie diveca ale z ucty k tomu babatku v brusku...nam pri 2.pohlavie povedali v den ked mi oznamili mozny razstep 1;35...ani ma nenapadla myslienka ze to neni dievca sa nam zrutil svet...nastastie sa maly narodil zdravunky😊 raz aom stretla maminku s 3chlapcami a mala.kocik a som nazrela don a mala chore dievcatko...zdravieje nadovsetko...najdolezitejsie je vychovat z toho dietata dobreho a slusneho cloveka...a nezalezi ci je to dievca abo chlapec...

veronikakos
20. feb 2022

Mňa, keď sa opýtali pri treťom tehotenstve, čo čakám a ja som povedala , že chlapca tak drvivá väčšina reakcií bola "nevadí". Mňa to za každým pobavilo, vôbec nič som si z toho nerobila....je tretí chalan
Keďže pochádzam z rodiny, kde je veľa dievčat a žien tak tí naši chlapci , to je požehnanie....
To je podobné,ako keď som bola dieťa a jedna pani sa ma pýtala, si praváčka či ľaváčka? Odpovedala som "ľaváčka", zopla ruky, zhýkla a povedala, "no chvála Bohu v našej rodine sa nikomu toto nestalo".

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
toscania
20. feb 2022

Nam sa prave narodil 4.chlapcek a vobec neriesim reci podobneho typu😉

nikusik89
20. feb 2022

Toto je choroba"ľudstva"🤦🤢😅fakt....keď máš priateľa...kedy bude svadba...keď bola svadba kedy bude bábo...keď je bábo,kedy bude druhé....atď

Momentálne som v 36tt.a čakáme naše druhé dievčatko...a prežívame presne toto ....dokonca niekto aj v najbližšej rodine(starý rodič)!!to tak bral,že manželovi ešte za mojím chrbtom dovrával,že jooooj hádam nie si smutný...nebuď smimty,že nebudeš mať syna,veď dievčatá sú také a také...
A takmer každý...česť výnimkám...ale 85%ludi reaguje na odpoveď,že aj druhé bude dievčatko....jooj,no nevadi...a ja veru nahodíme taký face,že a prečo by mi to malo vadiť 🤦a poviem:"keď niekomu v dnešnom svete vadí,že aké pohlavie bude mať bábo,tak je čas na liečenie " a blbo sa usmejem😂😂
Takže...prežívajú to aj maminky dievčat...aj keď je pravda,že tam asi viac ľutujú ocina ale proste hovoria to aj mne ...

veronicka1901
20. feb 2022

@nikusik89 presne ako píšeš, my máme tri baby a tie reakcie okolia sú príšerné 🙄

dorocakova
20. feb 2022

Ja mam 2 dievcata a počúvala som to stale. Dokonca mi jeden človek povedal, ze nemozem volat dcery deti, mam ich volat dievcata. Deti ich mam volat az ked budem mat aj chlapca. Tuzila som aj po synovi, tak do tretice sa podarilo. 😀