Pocit menejcennosti - finančná závislosť na partnerovi počas materskej

5. nov 2021

Baby,
"šplechol" Vám partner na oči to, že ste na ňom finančne závislá počas materskej? Ako ste reagovali?
Cítim sa menejcenna

dollyzv
6. nov 2021

@zmrzlinka2021 áno presne,a ten ja nemám 😁😁 takže to ani nemám v pláne..kedysi to bola láska ako hrom,aj modré z neba by mi zniesol..a aký ....neviem to presne pomenovať sa z neho vykľul..

elizabet173
6. nov 2021

@sense tá "závislosť" na MD je predsa dočasná, nie celoživotná. Závislosť som dala do úvodzoviek, lebo sa mi protiví to vôbec napísať - byť na na MD finančne závislá na partnerovi. Väčšina žien má dúfam dieťa s človekom, ktorého má rada a on má rád ju, nie s náhodným okoloidúcim, plánuje s ním žiť a zostarnúť. Takým párom je hádam jasné, že príjem bude najbližšieho pol roka trošku nižší, aj keď výdavky vyššie a počas RD ešte nižší, tak sa na to pripraví. Aj rodina, v ktorej neplánujú dieťa si vytvára finančnú rezervu pre prípad výpadku príjmu, nie? Veď nikto z nás netuší, či nepríde o prácu, alebo nebude mať dlhodobú PN.

whatever1
6. nov 2021

Ved sa ponukni ze pojdes do prace. Bud mu prenechas starostlivost o dieta a domacnost a na materskej bude on (ale nech si potom nedovoli byt na tebe financne zavisly😆! )Alebo nech plati niekoho na upratovanie a niekoho na strazenie, ty budes v praci cize nebudes na nom zavisla. Mozno potom mu dojde princip toho preco si doma.

sense
7. nov 2021

@elizabet173 tak podla toho xo tu clovek cita,to asi take samozrejme nie je, obzvlast ked clovek vidi teny zien kt su na materskej resp skir rodicaku x rokov