Pomáhajú vám partneri s bábätkom?

christin1280
22. máj 2021

Ahojte baby tie ktoré máte babätká pomáhajú vám chlapi sa starať atď? Kŕmiť, prebalovať, kúpať atď? Ja som iba jeden krát poprosila mojho parnera ked uz som bola velmi unavena lebo mala casto bola hore v noci ze aby raz on k nej vstal a druhy krat vstanem ja uz iba raz a strasne ma zato okrikol ze to nezvladam a podobne reci tak som zvedava ako to mate doma vy lebo neviem ci toto je normalne ved je to aj jeho dieta :(

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
derdia
22. máj 2021

@christin1280 ahoj nie nepomahal....ale ja osobne na to kaslem. Stara sa teraz ked ma mala 3 roky. Vacsina chlapov to s takymi malymi babatkami nevie... A take male bababtko chce aj tak len teba.. Zbytocne by mu plakalo a tak. Podla mna. Ja neviem. Nezazila som to.

mima172
22. máj 2021

@zuzanockamt Prepáč, no nedá mi nereagovať. Môj muž napr na zadku nesedí, chodí do práce, fyzicky sa narobí doslova ako kôň, rieši veľké nákupy, komu treba pomoct, tomu pomôže (rúbať drevo atď) a ver, či never aj on sa stará o naše dieťa. Keď príde domov, tak sa jej venuje na 100%. Sakra, veď je rodič. Keby sa neplánoval starať o naše spoločné dieťa, tak ho určite nemáme. Je to len a len o prioritách. Milujúci otec sa na starostlivosti podieľa.
PS: prečítala som mu tvoj koment a celkom sa pobavil 😁

derdia
22. máj 2021

@zuvelyn ahoj ja ti na to poviem teraz troaku iny nazor... Moj muz naor je teraz na stavbe a stavia nam dom. Tiez mi nevykrikuje preco nejdem zarabat maltu a klast tehly... Preco nekosim krovinorezom svah, a kosackou cely dvor...preco nechytam drevo na zimu...

1mata
22. máj 2021

Nie🙂 stara sa len ked som chora. A vobec mi to nevadi. Ma fyzicky narocnu pracu nevidim preto dovod aby pomahal s niecim co je pre zenu robit prirodzene. 💛

zuzanockamt
22. máj 2021

@mima172 môj muž odchádzal z domu 5:35 a domov chodil okolo 21:00

ledgerka
22. máj 2021

Moj muz prve 2-3 neprebaloval, ani drobca nenosil, nedrzal na rukach. Bal sa s nim manipulovat kvoli tomu aky bol malicky, ale potom sa to rozbehlo. Zacal aj prebalovat, prezliekat, kupali sme a stale kupeme spolu. Nemal nikdy problem postrazit, postarat sa. Od kedy je na um tak krmi v noci vylucne len muz. Ale toto vsetko nie je pomoc, on je otec a stara sa rovnako ako ja. Drobec ma rok a ja by som kludne mohla ist sama niekam na predlzeny vikend. Muz je plnohodnotny rodic tak ako ja.

zuzanockamt
22. máj 2021

@makova333 už som písala, môj chodil denne z domu 5:35 a domov okolo 21:00...takže tak ...

rik01lulaka
22. máj 2021

@zuzanockamt ja ešte aj na tie nákupy som koľkokrát musela sama s dvomi deťmi...inak sa snažíme to naplánovať tak, že deti boli s mužom a ja som rýchlo obehla...ja nevravím, že ostatní chlapi čo pomáhajú to robia, že sú nútení alebo že sú pod papučou. Môj muž na to nemá bunky...prebaliť a starať sa o miminko je pre neho niečo nadľudské...nikdy by ma nenapadlo za to ako iný muži pomáhajú ženám útočiť ako tu mnoho žien, že muži nepomáhajú a ženy robia všetko už sú označené za otrokyne žijúce v stredoveku a podporujúce patriarchát🤦🤦🤦

zuzanockamt
22. máj 2021

@mima172 teraz je napr. na MD a nemá problém .. ostal doma s ročným dieťaťom ... Ja pracujem .... Tiež môžeš dať prečítať mužovi,nech sa pobaví.

zuzanockamt
22. máj 2021

@rik01lulaka to sa dalo čakať také názory, predsa MK je tým špecifický...ja na veľké nákupy odmietam chodiť,tak musí on

makova333
22. máj 2021

@zuzanockamt moj chodi na 24ky, ale ked bol doma, bol plnohodnotny otec, co sa tyka starostlivosti.

zuzanockamt
22. máj 2021

@makova333 každý deň robil 24-ky? 😉 Môj chodil denne tak ako som písala...okrem víkendov, vtedy odchádzal neskôr z domu

1mata
22. máj 2021

@rik01lulaka ja chodim s oboma detmi na nakup sama a vzdy si to uzijeme 😀 ked poslem chlapa tak donesie len sladkosti a korbaciky...

rik01lulaka
22. máj 2021

@mima172 môj muž je milujúci otec...priorita číslo jeden je rodina, ale ako som písala každý muž je iný...môj starostlivosť o miminko považuje za nadľudský výkon a jednoducho by to nezvládol...musel by byť okolnosťami veľmi prinútený. S deťmi trávi čas, venuje sa, ale určité úkony sú len na mne!

makova333
22. máj 2021

@zuzanockamt nie, aj spal po 24 ke, aj mal ine pracovne povinnosti po 24ke.

zuzanockamt
22. máj 2021

@rik01lulaka podľa týchto tu otec,ktorý neprebaľuje, tak milujúci otec nie je

rik01lulaka
22. máj 2021

@1mata môj sa síce snaží, ale najlepší nákup si urobím sama...🤣 A veru mne sa páči nakupovať s deťmi, veľmi málo krát sa stalo, že som z toho šalela 😝

1mata
22. máj 2021

@rik01lulaka našťastie moje dievčatá nikdy v obchode nerobili scény ked niečo chceli, takže za mňa nakupovať s nimi je radosť 😊

rik01lulaka
22. máj 2021

@zuzanockamt môj prebalil raz aj to som bola u dr. aj to bola malá pocikana, inak by musela posrata vydržať 🤣🤣🤣proste ja neviem prečo sú ženy odsudzovane za to, že sa s mužmi dohodli na tom alebo zmierili s tým, že oni sa o dieťa postarajú až keď budú 2a viac ročné 🤷 o nás sa tiež otec staral až keď sme boli s bratmi "samostatní"

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanockamt
22. máj 2021

@rik01lulaka pri prvom synovi začal byť nápomocný neskôr,ale teraz pri druhom od roka ostal na MD, tak robí všetko, ešte aj v nosiči uspáva

zuzanockamt
22. máj 2021

@viestta však ty nemusíš 😄 teraz je na MD, tak sa obávať nemusíš
Nepochopím, že treba riešiť cudzie životy, času trávi dosť s deťmi na výletoch atď ...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanockamt
22. máj 2021

@viestta a môj sa nestará? 😂😂😂

simsalabim
22. máj 2021

@rik01lulaka a ked zrazu ostanr na dieta sam? Hospitalizacia ci nedajboze nieco horsie? Mozno preto by to mal otec vediet aj sam. Je to otec, nie sused.

zuzanockamt
22. máj 2021

@simsalabim Môj ostal zo dňa na deň na MD s 13-mesačným a pohoda úplná, ešte aj v nosiči nosí dieťa.

1mata
22. máj 2021

@simsalabim keby mu horelo pod zadkom tak to da na jednotku. Ja som po prvom lezala 4dni v nemocnici a babenko s mizom same doma a dali to perfektne, az na oserkanu perinku a kosielku uviazanu na chrbatiku.

simsalabim
22. máj 2021

@zuzanockamt
@1mata tak potom nerozumiem, preco by sa muz nemal takto zapajat denno denne. Ked mu to ide na jednotku 🤷‍♀️