Pomoc po pôrode od rodiny

14. jan 2022

Ahojte, chodili vam pomáhať napríklad maminy po pôrode? Ako to brali vaši muži ak chodili pomáhať ? Nevadilo im to? Niekde sa píše že by mali byť návštevy až po 600 nedelí, ale ak sa mamička na to cíti skôr je to v poriadku ?

whatever1
14. jan 2022

Takze tvoj problem je vlastne ten, ze sa nevies dohodnut s muzom. Takto, ty budes po porode, ty sa budes zotavovat, ty budes (mozno)vacsinu casu kojit, ty sa budes starat o vsetko ked bude muz v praci. Ak by si nesuhlasila so ziadnou navstevou pocas 6tonedelia, mala by si na to plne pravo. Ak chces aby ti mama chodila pomahat je to uplne v poriadku ale ber ohlad aj na muza. Ak si berie volno tyzden, dva aby bol s babatkom a nechce mat v tom case doma nastahovanu svokru tak ho chapem. Tym ze by si zavolala mamu, vy dve by ste sa starali, organizovali a on by bol na vedlajsej kolaji. Ako to vlastne planujes? Aby prisla k vam na niekolko tyzdnov alebo dni? Alebo byva blizko vas a obcas by prisla pozriet?

ailiba
14. jan 2022

Ani mne nikto nechodil pomáhať s babom. Manžel zostal nejaké 2 dní doma, a to je všetko. Ale ocko nám raz za čas doniesol niečo navaréne. Mäso s tarhonou, a tak. Všetko však záleží od pováh a dohody a samozrejme zdravotného stavu. Najlepšie by možno bolo sa s dohodnúť (asi s tvojou mamkou), že v prípade potreby by si zobrala voľno a pomohla ti....a sama uvidíš.

evica17
14. jan 2022

@kiki68 presne. A teraz ked je kovid, a aj matka.po porodw je oslabena, unavena, cize nachylnejsia...
A este k.tomu to male babo sa musi adaptovat na tento svet, prekonalo velku zmenu a vela ludi okolo neho mu k.tomu nepomaha, najma ak.ho kazdy musi na.rukach drzat a tak (preto nie.som ani za klasicke krstiny, lebo ked som.to videla ako dieta putovalo ako.hracka hore dole, tak som.to pri mojich detoch zatrhla)

kikush2000
14. jan 2022

Bola som po cisárskom, pomáhala mi moja mamina, najmä s varením, upratovaním, ale ako prvorodičke zo začiatku aj s kúpaním a pod....môj manžel chodil na týždňovky, tak pre mňa to bola veľká pomoc.

pipistrel13
15. jan 2022

no to je velmi zvlasnte,ze jemu sa nepaci,ze ma do jeho domu chodit svokra...predpokladam,ze dom je aj vas...je rozdiel ked bude u vas doslova byvat a rozdiel,ked vam prise pomoct s varenim a zehlenim...

citcat1
15. jan 2022

Kedze obe deti sa narodili v lete a moja mamka je ucitelka a mala letne prazdniny bola u nas 2 tyzdne.. Ibaze ona byva 80 km daleko.. Manzel musel vtedy chodit do prace.. Obaja sme boli za to velmi vdacni.. Okolo babatka som si robila ja a ona pomahala s domacnostou.. Takto to potom bolo aj pri druhom.. Ja som ale bola po sekcii a mala som co robit sama so sebou.. Takze to sa neda pausalizovat.. Zalezi ako sa budes po porode citit a tiez je rozdiel ak Ti ma kto napr doniest aspon navarene.. My teraz cakame tretie, v aprili a neviem neviem co ideme robit, kedze mamke sa neda 🙈 Tri deti a ja po sekcii 🙈

veronicka1901
19. jan 2022

Mám tri deti, áno pri jednej som pomoc nemala. Rodila som prirodzene,v pohode som sa mohla hýbať. Pri prvých dvoch zostal pár dní doma manžel, pri tretej som to už nepotrebovala. Celkom fajn to nejako prebehlo samo 🙂

vanda323
19. jan 2022

Áno. Cca mesiac u nás bola pri každom dieťati.