Prečo tehotné a matky hovoria v množnom čísle?

3. máj 2024

Tiez som tehotná teraz ale nikdy by ma nenapadlo povedat: “kopkáme teraz, sme v 19tt, jedli sme xyz….”

Ale este v tehotenstve to pochopit ako tak viem lebo realne su to dvaja ludia v jednom tele, čize ok…

Ale ked sa narodí a stale hovorit vynimocne o dietati stylom: “jedli sme, pili sme, kakali sme, prdkali sme, kupali sme sa…” pricom ocividne sa jedna len o aktivity dietata…. Hmmm

Otazka len ze, preco?? 🙂

titla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
titla
17. máj 2024

V tehotenstve som sa s tym nestretla ale ked bol syn babo sklzavala som do materskeho pluralu aj ja, co by som si o sebe nebola pomyslela nikdy😄
Ale u mna to bolo tym, ze som sa dietatu nahlas prihovarala ked sme boli spolu doma len dvaja. Komentovala som vsetky cinnosti: "pod laska, teraz ti mamicka da mliecko, ideme sa okupkat... tu si ta polozim a ideme si navarit obed..." V tej dobe este covid zacal, cize ja som realne okrem svojho muza na par hodin vecer nestretla inu osobu a tomu som referovala "co sme MY doma cez den robili". Preslo ma to po roku, ked som uz aj s tym dietatom zacala komunikovat na priamo, nie len samomluvou. Takze dokazem pochopit, ale je to divne.

autor
17. máj 2024

@titla rozumiem a toto dava to zmysel ❤️ 😊

vilma7
17. máj 2024

Tiež som sa s tým nestretla a ani som to nepoužívala.

autor
17. máj 2024

@vilma7 fakt? Ja kazdu chvilu 🤣 mozno si to len nevsimas 🥰 uz aj len hlaska : “mame 5 mesiacov” vsak to dieta ma 5 mesiacov nie vy obe 😊 pochopim to este kym je v brusku ze “sme v 20tt” lebo fakt aj matka aj dieta su v 20tt