Stíhate oddych pri deťoch?

8. jan 2022

Ahojte žienky, stihate si oddýchnuť pri deťoch a starani sa o domácnosť? Keď máte dve tri deti. Ci ani nie. Chcela by som vedieť Váš názor, lebo mne sa to žiaľ nedarí veľmi. Ďakujem za pozitívne komentáre ☺ negatívne nečítam.

nikynike
9. jan 2022

Mam 3 deti vo veku 4, 6, 8 a som s nimi sama. Oddychovat stiham. Pocas tyzdna ked je skola, skolka a robota je to tazsie ale da sa. A cez vikend si vzdy poobede lahnem na hodinku, oni sa zatial hraju.

elizabet173
9. jan 2022

to, že ty takého chlapa nepoznáš, neznamená, že neexistuje, otec môjho dieťaťa dokázal okrem kojenia 😎 všetko. A robil to od nášho príchodu z pôrodnice, samozrejme, že nie len on, bola som na MD, tak sa realizoval, keď prišiel z práce, alebo cez víkendy. Bola som tri týždne v nemocnici, keď som mala malé dieťa, u nás všetko klapalo tak, ako keby som bola doma. Neviem, kde žiješ, ale ja poznám v okolí takých mužov dosť, niektorí boli alebo ešte sú na MD, ktorá nespočíva v tom, že strážia dieťa, všade naokolo bordel a čakajú kedy príde žena z práce s nákupom a navarí. Kto si ako rozmazná, tak má, či deti, či muža a to, že si s takým mužom robíš ďalšie deti, je tvojím rozhodnutím.

autor
9. jan 2022

@marzuz89 tak samozrejme je to o nastavení v hlave. Ale nie je zle si ani priznať ze niekedy nevladzeme ☺

autor
9. jan 2022

@anshelia keď sú deti väčšie tak sa dá ☺

autor
9. jan 2022

@jankapepe ma otca ma no pomôže tak na 10-20 %

autor
9. jan 2022

@jankapepe rôčik a budí sa vnoci pravidelne..

autor
9. jan 2022

@vilma7 3 a 1 rôčik

martul
9. jan 2022

Len tak pre odľahčenie, ako zistíš že komentár je negatívny, šak si ho musíš prečítať.
A k téme, koľko sa dá toľko stihnem, čo nestihnem, spravím keď budem stíhať. Nie som otrok, ani domáca, slúžka, kuchárka, upratovačka. Klidek.

autor
9. jan 2022

@nikynike keď máš tak staré deti tak sa dá ☺

autor
9. jan 2022

@elizabet173 joj no ta tvoja posledná veta to by som radšej vynechala.

vilma7
9. jan 2022

Ja keď som mala také drobčekY, oddych bol pre mňa poobedný spánok. Spali sme všetci traja spolu. Teraz už spí len mladšia, tak už musím byť so starším hore. Vo Švajčiarsku kde bývame je škôlka len do 12.00, takže to matkám nijako nepomôže.
Ale tebe pôjde za chvíľku staršie do škôlky, tak si určite oddýchneš viac.

autor
9. jan 2022

@vilma7 ďakujem snáď áno ☺

elizabet173
9. jan 2022

prepáč, ja som sa ťa nechcela dotknúť, ale zbytočne sa pýtaš, ako to majú iné ženy, asi majú iných partnerov, alebo si povedali, no ak sa nestará o prvé, pri dvoch, troch to bude rovnaké a ťažšie to budem mať ja. Ostáva dúfať, že to bude lepšie, keď deti podrastú. Ale už teraz môžeš zaviesť režim, neexistuje zaspávanie o 23,00. Ráno vstaneme skôr ako o 8,00 a večer o 20,00 sú v posteli, poobede idú obe spať. Že sa ročné ešte budí, s tým veľa nenarobíš, možno by som sa snažila zrušiť nočné kŕmenie skôr, ako porodíš, lebo sa zblázniš.

janko77
9. jan 2022

Záleží od veku detí,ja mám tri chlapci sú už starší (12,7) tí sú samostatní no a najmladšia 6mesiacov tá dá zabrať 🙂Len by na rukách bola stále,moc nepospi a keď už aj zaspí že by som si mohla oddýchnuť,no keď vidím ten neporiadok rýchlo stihnúť upratať, navariť, stále čosi a už je hore🤦🤣Tak je po oddychu,ale zase musím povedať že syn najstarší ten už vie ako na ňu,uspi ju,pokocikuje keď už chcem mať chvíľku pre seba,je to veľká pomoc🥰

lydiasabolova
9. jan 2022

Ja mam deti 3,5r 2r a 10m.. som rezimovy typ.. deti vstavaju o 7, zaspavaju medzi 8-9, cez den od pol 1-pol3.. najmladsie donedavna spalo 3x za den, to som ho mala nacasovane, aby spalo na obed so surodencami.. mala som hodinu aj dve pre seba (ale s tym, ze sa mi budilo nakojit, ale zasa to pri pozerani serialu nevadilo 🙂 ).. teraz spi 2x takze sa im spanky minaju.. to riesime tak, ze manzel je s detmi, ked ma najmladsie druhy spanok, ja si na hodinku oddychnem..potom uz len po zaspani deti, ale to zvacsa tiez zaspim 🙂 robim si cca 2x do tyzdna ,,ponocovaci oddych,, ze som hore do 2-3 v noci.. nie je to najzdravsie, ale som introvert, a mame toho doma teraz vela, ze som velmi psychicky vycerpana, tak ja to prosto potrebujem.
Ako vyssie spominali, detom nerobim manazera, pekne sa mi vsetky zahraju aj same. Vediem k samostatnosti. A ked chcem, tak si pri nich sadnem na gauc a vypijem aj TEPLU kavu 🙂 vsetko je o nastaveni podla mna.. a aj povahou, lebo deti sa mi az na najmladsie teraz javia introvertnejsie, a je to s nimi asi lahsie nez s extrovertmi

nikayla
9. jan 2022

Ja teda neviem, ale ja keď čítam takéto diskusie, ako nikto nič pri deťoch nestíha, tak si pripadám ako z iného sveta. Stíham variť, jest, piť teplú kávu, upratovať a aj oddychovať, pozrieť film, atď. Mame deti 5r, 3r a 8 mesiacov. Babky ani nikoho iného na pomoc nemám.

mattkapd
9. jan 2022

Mam 2 deti.. 5 ročného a 3 mesačnú a oddychujem kedy mam chuť.. Manžel pracuje len na ranných a víkendy volne.. Ú nás doma vari zásadne len manžel.. Nemá problém ani povysavat, poprat, po umývať atď.. Navysse mame doma veľa pomocníkov ako umývačku, robotický vysavač atd.. Takže upratané mame rýchlo.. A raz za týždeň robím veľké poriadky

anshelia
9. jan 2022

Teraz ale už nechodia spat o 20tej, písala som o tom ako som to robila keď boli deti malé 😉

janette2021
9. jan 2022

@nikynike chcela by som sa spýtať, naozaj si sama s 3 deťmi? Bez muža? Potrebovala by som poradiť...

nikynike
10. jan 2022

@janette2021 kludne napis.

kikush2000
12. jan 2022

Ahoj, základom je že musíš viac myslieť na seba a svoje potreby. Ja si pamätám na to peklo keď dcéra mala 3,5 roka a syn 6 mesiacov, manžel chodil na týždňovky a ja sama s nimi. Syn bol náročné bábätko, veľa som toho nenaspala, dcéra žiarlila a vyžadovala si moju pozornosť oveľa viac ako pred jeho narodením. Bola som zúfalá a unavená a podráždená a kričala som po deťoch....potom výčitky, celé zle. Ja som začala rozhovorom s manželom že sa niečo musí zmeniť lebo sa zbláznim. Našťastie sa mu podarilo vybaviť prácu tak že 3 dni bol mimo a potom Home office, vždy po práci si vzal deti na starosti a ja som išla von, čítala som, cvicila, oddychovala....žiadne upratovanie, varenie, ale oddych. A aj cez deň som aspoň malé chvíľky sa snažila oddýchnuť...uvarila som si kávu, sadla si vklude...synovi som vysvetlila že to je čas pre maminku a on sa postupne naučil sám zahrať a tú chvíľku som naozaj mala. A určite treba upustiť od predstáv dokonale upratanej domácnosti. Môj čas na oddych je pre mňa a nie na upratovanie. Nám inak veľmi pomohol lockdown lebo manžel zostal doma a perfektne sme si podelili domácnosť, aj upratovanie, starostlivosť o deti a akosi sa nám to darí udržiavať. Deti, v súčasnosti 6 a 3 roky majú svoje povinnosti, sú činnosti ktoré sami robia a nevolajú nás k nim a o 20 hod do postele. Vysvetlili sme že večer je čas na oddych pre mamu a ocka a funguje to...samozrejme že to chcelo čas, ale stojí to za to. S mužom sa snažíme myslieť na seba, nie sme otrokmi deti, v dome žijeme všetci a tak sa oň aj všetci, aj deti musíme starať. Deti to časom pochopili a už teda boj o upratovanie hračiek, ustielanie postele, utieranie prachu, ukladanie veci do skrine, dcéra pomáha s riadom a teda ja si každý deň doprajem čas pre seba.