Uvažujeme nad druhým dieťatkom

6. okt 2021

Ahojte s manželom sme nejako začali uvažovať nad druhým dieťatkom. Muž chce viac ako ja mam taky pocit lebo on už aj skorej o tom rozprával. Ale problém je vo mne bojím sa ani to neviem pomenovať že čoho presne. Prvé tehu nebolo nič moc po zdravotnej stránke ale všetko sa ukončilo sekciou a zdravou dcérkou bola úžasné bábätko tam nevidím problém ani s pôrodu ani strach z niečoho nového.Len otehotnieť nám trvalo dlhšie. Ja po ňom aj túžim srdcom ale proste hlava hovorí nie jedno je pre teba akorat. Mali ste aj vy niektorá takúto dilemu? Išli ste do toho? Mam sa tomu poddať vysadiť antikoncepciu a nechať to na prirode že ako bude?

deti95060810
6. okt 2021

moc premýšľaš.... nikdy som takto nepremýšľala a každé tehu som brala že tak to malo byť...😉

petus998
6. okt 2021

Ja som tuuzila vysloveme po 3 dietati mam 7 a 5 rocneho budu mat teda o chvilku ked sa nam po vyse roku a pol podarilo uz som ho nechcela rozmyslala som nad potratom potom ma to preslo uzivala si tehu . Terz zas myslimnad tym porodom ake bude co bude bolest jedno s druhym mam pocit ze ho nechcem porodit ale chcem az je s nami domka uz v postielke som 35 tt a uz to nezvladam psychycky tehu 😭

luciador
6. okt 2021

Jednoznačne 👌 Nemôžete urobiť nič lepšie,ako dať dcérke súrodenca 😉 Môj bol celých dlhých 11 rokov jedináčik, teraz keď má súrodenca,nedal by ho za nič na svete. Nehovoriac o tom,ako sa tešil, keď sme mu tu novinu pocedali 😄

21oktober
6. okt 2021

@deti95060810 ja sa stotožňujem s tebou , myslím že mnohé ženy moc premýšľajú , ja som deti jednoducho mala , prišli a boli tu .

roberta27
6. okt 2021

Ja som sa na druhé dieťa necítila. Viem, že to nie je dôležité, ale bývali sme v malom byte, kde sme sa už aj tak tlačili, ja som začala chodiť do práce a všetok čas sme venovali dcérke. Vyslovene som po ďalšom dieťati netuzila. Manžel ano. Keď sme sa presťahovali, ten "blok" opadol, proste sme už mali každý svoje súkromie, priestor... Viem, že to možno vyznie tak materiálne, ale tak som to cítila. Ale teraz máme krásnu dcérku, úplne slniečko. Medzi dievčatami je 5,5 roka a pre mňa je to super rozdiel. Držím palce, aby si sa rozhodla srdcom aj rozumom, aby boli ruka v ruke. 😊

eriksonka1234
6. okt 2021

Presne tieto iste pocity som mala. Bála som sa, že druhé nebudem vedieť tak ľúbiť, že mi jedno stačí, bude mať všetko a my pohodlie. Joj, aká som len bola hlúpa. Nebyť zdravotných problémov určite by sme mali aj tretie. Každý deň ďakujem za krásnu, šikovnú a zdravú dcérku. Nie je nič krajšie, ako dať dieťaťu súrodenca.

eternity24
6. okt 2021

Ak váhate, počkajte este. Vy budete vstávať k bábätku aj zabezpečovať starostlivosť.časom možno pride nejaký impulz ktorý vás posunie smerom k ďalšiemu dieťatku.

autor
6. okt 2021

Ja vám ďakujem každej jednej za názor a myšlienku. Zabezpečený sme dostatočne aj dom mame aj izbicku navyše manžel stý tak nejako rátal dopredu😁Samozrejme by som dcérke rada dopriala súrodenca aj veľa kamošiek sú teraz tehotné s druhym alebo už majú malinke babo.Len ja mam sama zo sebou vnútorný boj 😒 asi si dám ešte chvíľku čas alebo fak vysadim lieky a nechám to ako bude možno sa podarí v tej správnej chvíli. A naozaj ďakujem je pekne si to prečítať od ludi co vás nepoznajú a netlačia vás do toho silou.

tulipanicek
6. okt 2021

Napíšem ti to takto. Rovnako som mala podobný boj v sebe. Asi z iných dôvodov. Tiež som si povedala že vysadím HAK a uvidíme. Nedarí sa nám zatiaľ a až vtedy som si uvedomila ako veľmi túžim mat ďalšie dieťatko..

autor
6. okt 2021

@tulipanicek môže sa mi stať aj to aj to beriem do úvahy pretože o prvé sme sa veľmi veľmi snažili. A tým ze je moja vytúžena a po mojich tehotenský zdravotných problémoch je zdravá a hlavne vôbec žije 🥺 je pre mňa darom a cítim sa byť ako mama naplnená a šťastná aj za to jedno dieťatko ktoré mame. Ale stále chcem aby to pocítil aj manžel túto naplnenost spokojnosť co unoho príde asi až tým druhým bábätkom možno. Aj keď si je aj on vedomí toho ze naša dcérka tu nemusela byť.

A teraz keď si po sebe čítam co píšem myslím ze mam strach už o to bábätko co zle by sa zasa mohlo stať. Lebo v ten moment bezmocnosťi a zúfalstva že ja nič nemôžem nijako nepomôžem nezachráni ju, keď ma v 5tom mesiaci viezli rýchlo na kramare nechcem už znovu zažiť. Toto bude môj problém.

miadi
7. okt 2021

Ty mas Proste blok z prveho porodu. Ja som mala prvy brutus dlhy. 37h a prvy rok som bola na 99% ista ze nechcem to znovu zazit. Aj ked som chcela dve deti vzdy nikdy nie jedinacika .. potom bol porod v 18tt.. a vtedy mi doslo ze akokolvek porod kde Je vysledok zdrave zive babo je fajn. A tak treti porod bol vyvolany oxytocinom koli vysokemu tlaku posledne dni teho.. trval 4.5h z toho iba 9minut tlacenia. Vraj to boli viac ako prirodzene kontrakcie ale Ja som bola stastna ze to islo tak rychlo. A mala som pocit ze konecne uz viem ako sa to robi “spravne . “ ten prvy porod vo Mne zanechal pocit velkeho sklamaniia. Isla som rodit v klude optimista a telo ma sklamalo. No potom poslednom som sa citila ako ked robis v skole opravny test po zlihani a urobis ho na 1. Druhe dieta je druhy zazrak mam ho rada rovnako ako prve. Je to ine Lepsie takto. Nie je to len Moja laska k dietatu je tu aj laska medzi detmi a to je pre mna to najkrajsie na svete 😍moje deti sa tak lubia. Od rana do vecera sa mojkaju maly sa zobudi a da big sis pusinku. Hraju sa spolu blbnu spolu. To druhe dieta je este sikovnejsie ako prve Lebo mà svoj mini vzor neuci sa len od mami ale aj od surodenca. A ty uz stym vsetkym mas skusenosti a je to vsetko jednoduchsie. Od porodu kojenia vsetko ide v takom krasnom kolotoci detskeho smiechu rychlejsie. Zboznujem ich. Este by som aj tretie prijala😍

miadi
7. okt 2021

Kazdy porod je iny tak sa netreba bat urcite nie bolesti . Je to mala cena za to velke stastie. Ale na dieta by si sa mala citit Hlavne ty nikto iny . No kazda sa najprv trosku boji ake to bude ako bude zvladat. Ale kto by nezvladol dve deti ? U nas je rozdiel 4.5 r a za mna je to super. Maly chce robit vsetko co jeho velka sestra.

julie19
7. okt 2021

Och, úplne ta chápem, tiež rozmýšľame nad súrodencom pre malú... manžel by bral hneď, ja som každý deň na tom inak 😅 niekedy si vravím jasneee, podľa na to, doberiem antikoncepciu na tento mesiac a ideme.. a na druhý deň je mala zlá alebo nestíham povinnosti doma pri nej alebo hocičo a už stresujem že fuu čo budem robiť keď budú dve deti😱 ... na jednej strane viem že chcem dve, lebo ešte nám niekto do party chyba ale na druhej strane si užívam že je teraz sama a vieme si pri nej aj oddýchnuť aj už je väčšia a prekonali sme už veľa míľnikov a ťažkých obdobi čo na spred rohom čaká odznova (sestonedelie bola depresívna katastrofa🙄) ...na jednej strane už chcem ísť do prace na druhej si vravím že keď sa do prace vrátim už nebudem chcieť ísť zas na materskú, nie som žena domáca a nevyhovuje mi byt doma medzi plienkami a hračkami ale na druhej strane už pri malej som si uvedomila ako to rýchlo ušlo a mám pocit že som si to veľmi malo užívala keď ešte bola take malinké dieťatko... hrozne sa topim vo svojich myšlienkach a vôbec neviem čo bude 🤷‍♀️

evkamotka
7. okt 2021

Velmi by som dlho nevahala. Nemusi sa hned podarit a kazdym dnom ste starsi, aj vam sa bude menej chcieť aj rizika stupaju + vekovy rozdiel medzi detmi. Nevravim, ze plodte dnes :D ale nedavala by som si na premyslanie dalsie 2 roky, skor 2 mesiace - totiz co viac vyhutas? Budete byvat tam isto, prijmy rovnake, rodinne zazemie rovnake....
Ja som druhe proste mala a je to super. Aj starsiemu to formuje charakter, je samostatnejsi, empatickejsi + deti sa spolu krasne veselo pohraju. Maju teraz 4r a necele 2r

whitebubble
7. okt 2021

Rozumiem ti. Ja by som sa tiez bala 2heho. Moj prvy ma 7,5 mesiaca a je dost zivy. Neviem si ani predstavit mat teraz dalsieho. Niektori chlapi (nevohorim, ze je to vas pripad) mozmo chcu dieta ale velka cast starostlivosti je na mame. A ja osobne si to neviem predstavit... aj ked by to bolo mozno krasne. A tiez si myslim ze je super mat surodenca. Ale ja by som bola uz úplná zienka domaca a to sa mi velmi nepaci. 🥴🤓